Strona 332 z 807 PierwszyPierwszy ... 232282322324325326327328329330331332333334335336337338339340342382432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,621 do 6,640 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6621
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marylove Zobacz posta
    Co polecicie do czytania na noc ponad-dwulatce? jakieś wyciszające, łagodne historie...?
    Ja nie chcę iść spać


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  2. #6622
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Dziewczyny czy lotta dla 5 latka tez da rade? Szukam czegos co zachwyci 5 latka i co 3 latek chetnie poslucha
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  3. #6623
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    Dziewczyny czy lotta dla 5 latka tez da rade? Szukam czegos co zachwyci 5 latka i co 3 latek chetnie poslucha
    spokojnie. ja bym zaczela od obrazkowej, a potem jak sie spodoba sprobowala te 'doroslejsze' - Dzieci z Ulicy Awanturnikow i Lotte z ulicy Awanturnikow. aha - wbrew opisowi na stronie Naszej Ksiegarni - Dzieci sa pierwsza czescia, nie druga - w Dzieciach Lotta jest malutka, w Lotcie - wlasnie konczy piec lat...

    tak przy okazji kolejnosc czytania w ogole powinna byc taka (biorac pod uwage wiek Lotty) - Dzieci, Lotta z ulicy..., Pewnie, ze Lotta umie jezdzic na rowerze, umie prawie wszystko, jest wesolym dzieckiem. to jakby ktos byl bardziej drobiazgowy mysmy zaczynali od rysunkowych - bo jednak tekstu jest w nich mniej, kolorowe ilustracje - latwiej bylo chlopakom ogarnac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #6624
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Monika Lottę u nas uwielbiają wszyscy, nawet dwulatka

    a ja z pytaniem o Hanię Humorek, kto ma? Warto? Napiszcie coś więcej

  5. #6625
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczyny, szukam dla malej jakiejs fajnej ksiazeczki, gdzie byloby duzo kotow. Bo uwielbia koty Na razie jeszcze nie chce ogladac obrazkow, ale jak widzi kota, to chetnie patrzy i sie smieje od ucha do ucha Acha, chcialabym, zeby obrazki byly takie 'zdjeciowe', nie rysowane.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  6. #6626
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, szukam dla malej jakiejs fajnej ksiazeczki, gdzie byloby duzo kotow. Bo uwielbia koty Na razie jeszcze nie chce ogladac obrazkow, ale jak widzi kota, to chetnie patrzy i sie smieje od ucha do ucha Acha, chcialabym, zeby obrazki byly takie 'zdjeciowe', nie rysowane.

    to może jakiś atlas/album kotów

  7. #6627

  8. #6628
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ola - jak sie pozbieram (mam grype zoladkowa) to CI napisze - u nas koty byly naj, naj, najukochane przez obydwoch... ale dzien, dwa to mze potrwac, niestety...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6629
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Mały Miś.
    Wpadł mi w oko na Twoim blogu - nie znalazłam w żadnej księgarni (internetowej, bo tak tylko szukałam).
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  10. #6630
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,191

    Domyślnie

    koty są w kotku splotku, ale to nie zdjecia tylko rysunki
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #6631
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Starszym czytam Pana Pikulka i nieporozumienie w zoo - niedawno zauważyłam że na kazdej prawie stronie jest kot, Malutek lubi go wyszukiwać. Książka b prosta, mozna zaczac od kotka, a dwulatkowi pewnie powoli będzie juz mozna normalnie czytać
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #6632

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    Pożyczyłam młodej "Karolcię", trochę przez sentyment, raczej nie łudząc się, że chwyci, że pewnie za trudna na razie.
    A tu jest po prostu szał...
    Moja pierwsza literacka fascynacja przeczytana samodzielnie - choć nie pamiętam by mi w ogóle ktokolwiek czytał W Kauflandzie ją długo widziałam jakiś rok temu, tez sie zastanawiałam czy będzie już dobra dla mojej sześciolatki. Ile ma Twoja/Twój?
    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Ja też pisałam o grze Muminki, mamy Zimę i bodajże Tajemnicę Niewidocznego Dziecka. "Zimę" po prostu uwielbiają Ma klimat, mnie też wciąga

    A cena - podejrzewam, że różni się, bo już trochę minęło od premiery.. Nie sądzę, żeby zrobili drugą grą o tym samym tytule.. W każdym bądź razie - Zima wymiata, jest naprawdę fajna
    Dzięki. Juz wiem co kupię córce pod choinkę. Właśnie jesteśmy w trakcie lektury, "Zima Muminków" na papierze tez jest niezwykle klimatyczna.

    Co do zimowych ksiazek to nie wiem czy było :the snow man, słuchamy sobie czasem audiobooka i podoba się.

    I w klimacie Świątecznym, wypozyczyłam "Tajemnicę Bozego Narodzenia" Jostein Garrder, no ciekawe czy nie zanudzi, chyba przetrzymam ją do grudnia i będziemy czytać zgodnie z rozdziałami, bo podzielone są na dni grudnia. O ile do tego czasu skończymy sagę Muminków, bo P nie chce nic innego (ja zresztą tez nie mogę się oderwac)


  13. #6633
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    OT Natala zdrowiej nam i szybko wracaj do zdrówka i do nas

  14. #6634
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    MonikaK, 'Lotta 3 opowiadania' powinna się spodobać u Was wszystkim imo. Jak chcesz dla I 'Dzieci z ulicy..' i 'Lotte z ulicy..' to mam, mogę Wam pożyczyć, i Emila obrazkowego też


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  15. #6635
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Szukam dla siebie, teściowej i Ani oczywiście książki z popularnymi piosenkami, wierszykami - typu jadą misie, mam chusteczkę, bo babcia chciałaby coś małej śpiewać a nie pamięta. Ania też fajnie szybko się uczy i powtarza potem.
    Polecicie coś?

  16. #6636
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia Zobacz posta
    Szukam dla siebie, teściowej i Ani oczywiście książki z popularnymi piosenkami, wierszykami - typu jadą misie, mam chusteczkę, bo babcia chciałaby coś małej śpiewać a nie pamięta. Ania też fajnie szybko się uczy i powtarza potem.
    Polecicie coś?
    "Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali" - z płytami

  17. #6637
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, szukam dla malej jakiejs fajnej ksiazeczki, gdzie byloby duzo kotow. Bo uwielbia koty Na razie jeszcze nie chce ogladac obrazkow, ale jak widzi kota, to chetnie patrzy i sie smieje od ucha do ucha Acha, chcialabym, zeby obrazki byly takie 'zdjeciowe', nie rysowane.
    dopiero dzis doczytalam, ze zdjeciowe - to jedna polece, u nas hit nad hity Cats (cala seria zreszta jest zreszta do tej pory uwielbiana). przymierzam sie do zrobienia kotow w watku tematycznym, ale to za troche...

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia
    Szukam dla siebie, teściowej i Ani oczywiście książki z popularnymi piosenkami, wierszykami - typu jadą misie, mam chusteczkę, bo babcia chciałaby coś małej śpiewać a nie pamięta. Ania też fajnie szybko się uczy i powtarza potem.
    Polecicie coś?
    EwAnia - to o czym pisze Pat imo najlepsze. sa tez takie male tekturowe ksiazeczki wyd. Muchomor - ale w tej chwili dostepne sa tylko trzy (ta pierwsza z linku to nie piosenka oczywiscie, o trzy nastepne mi chodzi). aksjomat ma tez dwie fajne serie Biblioteczka malucha oraz Ksiazeczka mojego dziecinstwa - obie u nas do dzis czytywane i spiewane (jesli sie da )


    OT - dankin - dzieki. zyje, ale co to za zycie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #6638
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Dziewczyny które wydanie muminkow kupić? Te podzielone na księgę pierwszą i druga?
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  19. #6639
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    dzieki dziewczeta za koty natala-zdrowka!
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #6640
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    "Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali" - z płytami

    nasze ukochane, najlepsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •