Strona 341 z 807 PierwszyPierwszy ... 241291331333334335336337338339340341342343344345346347348349351391441 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,801 do 6,820 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6801
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    A to mam tez kupic od razu/ lub zamowic jesli bedzie mozliwosc? Bo ja tam bede moze dzis, a potem moze za tydz., zazwyczaj w soboty o ile na wies na weekend jedziemy - przynajmniej na razie.
    Jeśli będzie - proszę kup lub zamów
    Będę wdzięczna

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  2. #6802
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  3. #6803
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Znalazłam bloga z porównaniem obydwu wersji.
    Tylko tak się zastanawiam, co dla mojego trzylatka wziąć. Bo chciałam już poczytać (podoba mi się tekst)... Muszę to przemyśleć, ale na teraz wydaje mi się, że na teraz lepsza byłaby ta nowa wersja, a ta starsza dla starszych dzieci... Ale może się mylę...
    w starszej nie ma absolutnie nic, czego bym nie pokazala trzylatkowi

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    chodzi o tę stronę?
    fajna


    majka a TY masz którą wersję i gdzie kupowałaś? stacjonarnie u nas?
    o te tez uwazam, ze fajna, ale wiem ze dla wielu rodzicow za kontrowersyjna...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #6804
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    w starszej nie ma absolutnie nic, czego bym nie pokazala trzylatkowi


    Wiesz, dla mnie to temat świeży. Franio jest jeszcze mały. Wie, że był u mnie w brzuchu, ale nie myślałam, że taka książka już jest nam potrzebna. Dopiero jak wczoraj zobaczyłam tę nowszą wersję w księgarni zaczęłam o tym myśleć. I dochodzę do wniosku, że tak, masz rację. Ta starsza wersja jest fajna dla trzylatka. Teraz kwestia, żeby ją gdzieś dorwać A może Ktoś chce odsprzedać?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  5. #6805
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Bylam w 2 ksiegarniach - niestety nie ma. W tej jednej co kiedys mieli to teraz tylko ta nowsza wersja i pani sprawdzala, ze zamowic tez mozna tylko ta nowsza. Nie pozostaje nic innego jak sie rozgladac, a noz gdzies sie trafi
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  6. #6806
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    to ja mam dla odmiany pytanie - o serie Domki zwierzat
    i inne z tej serii - czy to bardziej dla 2 czy 5-latka? bo nigdzie podgladu srodka nie moge znalezc i nie wiem czy brac dla W, czy juz sobie darowac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #6807
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    to ja mam dla odmiany pytanie - o serie Domki zwierzat
    i inne z tej serii - czy to bardziej dla 2 czy 5-latka? bo nigdzie podgladu srodka nie moge znalezc i nie wiem czy brac dla W, czy juz sobie darowac.
    Mam ją, ale nie mogę znaleźć chwilowo, żeby obfocić. Treść to raczej fakty niż opowieść. wg mnie dla około 3-5 latków. Może się nadać do pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, bo litery duże.

  8. #6808
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję
    Będę szukać

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  9. #6809
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Granatu Zobacz posta
    Mam ją, ale nie mogę znaleźć chwilowo, żeby obfocić. Treść to raczej fakty niż opowieść. wg mnie dla około 3-5 latków. Może się nadać do pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, bo litery duże.
    dzieki, czyli jeszcze sie nada dla mlodszego mojego. fakty jak najbardziej moga byc, ostatnio czytamy Pupy... i chlopaki zachwyceni
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #6810
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Czy była któraś z was na targach książki w Katowicach? Warto się wybrać?
    Myślę oczywiście o poprzednich targach.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  11. #6811
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    to ja mam dla odmiany pytanie - o serie Domki zwierzat
    i inne z tej serii - czy to bardziej dla 2 czy 5-latka? bo nigdzie podgladu srodka nie moge znalezc i nie wiem czy brac dla W, czy juz sobie darowac.
    Tekstu mało, ale dość szczegółowy, myślę, że 4-5lat w sam raz


    Czy ktoś zna/ma Morską wyprawę Paucka? Próbowałam znaleźć w sieci zdjęcia ze środka, ale nie za dużo widziałam


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  12. #6812
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Czy ktoś zna/ma Morską wyprawę Paucka? Próbowałam znaleźć w sieci zdjęcia ze środka, ale nie za dużo widziałam
    sympatyczna opowiesc o dwoch okoniach, ktore nudzac sie w stawie postanawiaja zwiedzic szeroki swiat. sporo informacji na temat ryb, na koncu dodatkowa strona z samymiinformacjami (wyciate w ksztalcie rybki). fajne ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, troche rozkladanych stron. i mozna sie nauczyc 'dobranoc' po dunsku zasypianka - niespodzianka, ktora jest w podtytule dobrze opisuje zawartosc ladnie wydane co prawda papier sliski, ale sie tak straszliwie nie blyszczy, zakladka z materialu (taka na stale), twarda oprawa. to wydala Media Rodzina, Edica - ktora rowniez jest w stopce drukowala i oprawiala
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #6813

    Domyślnie

    Natala, jeśli chodzi o faunę, to polecam Kruszewicza opowiadania o zwierzętach i o ptakach. Sama z przyjemnością po nie sięgam.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  14. #6814
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Natala, jeśli chodzi o faunę, to polecam Kruszewicza opowiadania o zwierzętach i o ptakach. Sama z przyjemnością po nie sięgam.
    dzieki, mam na wish liscie Wajraka tez lubie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #6815
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dzieki, mam na wish liscie Wajraka tez lubie...
    właśnie miałam pisać o Wajraku, ale to byłoby dziiiwne jakbyś nie znała


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  16. #6816

    Domyślnie

    Afryka Kazika dotarła do nas w ubiegłym tygodniu. Zapowiada się interesująco. Dam znać, czy przypadła do gustu mojemu 6-latkowi.
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  17. #6817
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    wpadłam polecić:

    http://www.zielonasowa.pl/bzdurki-cz...nych-7000.html
    Zielona Sowa, Artur Andrus "Bajki dla dzieci i innych"
    wczoraj wpadła mi w ręce w empiku, łyknęłam jedną bajkę sama i już widzę, jaką zabawę będą miały dzieciaki, tym bardziej że świetnie się nadaje do zabawy głosem, humor bardzo fajny, Andrusowy
    (jest też płyta w załączeniu, czyta autor i Piotr Bałtroczyk)

    kuku, daj znać koniecznie
    kiedyś namawiał mnie na nią najstarszy, ale uciekło mi z głowy
    2 + 7 (2005-2018)

  18. #6818
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A co bardziej polecacie - Marynę z wyd Tako- jest taka kolorowa czy Maryna, gotuj pierogi - z kolei mało kolorowa , ale bardziej rymowana.

    I jeszcze czy ktoś ma z Tako książki z serii Skrzynka potworów - Zombie, Duch , Mumia? Czy są bardzo straszne, czy raczej śmieszne? Warto dla 9-latka? - bo jakoś tak z rezerwą do nich podchodzę...
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  19. #6819
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A co bardziej polecacie - Marynę z wyd Tako- jest taka kolorowa czy Maryna, gotuj pierogi - z kolei mało kolorowa , ale bardziej rymowana.

    I jeszcze czy ktoś ma z Tako książki z serii Skrzynka potworów - Zombie, Duch , Mumia? Czy są bardzo straszne, czy raczej śmieszne? Warto dla 9-latka? - bo jakoś tak z rezerwą do nich podchodzę...
    My mamy Ducha i czytamy z 3 latkiem, nie jest straszna. Mala, cienka, krotka. Malemu sie podoba, bo on ostatnio cos tylko o duchach i nietoperzach gada Ale generalnie mysle, ze niekoniecznie trzeba ja miec.

    Natala moze wiecej napisze o pozostalych czesciach, zdaje sie, ze ma.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #6820
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    seria książek jak dla nas fajna, nie jest straszna, młodszym dzieciom się spodoba, pomocna przy nauce czytania (pomimo mniejszej czcionki niż w książeczkach typowo przeznaczonych do nauki); nas przede wszystkim urzekły ilustracje. Pomimo swojej dziwności książeczki mogą okazać się pomocne przy oswajaniu różnego typu "potworów"


    odnośnie Maryny to nam akurat nie podeszła ani jedna ani druga
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 30-10-2014 o 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •