Strona 471 z 807 PierwszyPierwszy ... 371421461463464465466467468469470471472473474475476477478479481521571 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,401 do 9,420 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9401
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    To już pewnie było milion razy, ale mi zaginęło w czeluściach wątku.
    Podpowiedzcie mi jakieś tytuły o przedszkolu. Takie ogólne, przybliżające dziecku temat. Na razie tylko mam Zuzia idzie do przedszkola.
    Co warto jeszcze poczytać 3,5 latkowi?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #9402
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Jest tez cześć o Basi i przedszkolu



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #9403
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Aaaa, jakie nędzne tłumaczenie Kopciuszka z il. Inoccentiego ciężko to czytać. I jeszcze takie kwiatki na dodatek:
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  4. #9404
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    To już pewnie było milion razy, ale mi zaginęło w czeluściach wątku.
    Podpowiedzcie mi jakieś tytuły o przedszkolu. Takie ogólne, przybliżające dziecku temat. Na razie tylko mam Zuzia idzie do przedszkola.
    Co warto jeszcze poczytać 3,5 latkowi?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2792800 - duzo nie ma, ale zawsze to lepsze niz nic
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #9405
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    To już pewnie było milion razy, ale mi zaginęło w czeluściach wątku.
    Podpowiedzcie mi jakieś tytuły o przedszkolu. Takie ogólne, przybliżające dziecku temat. Na razie tylko mam Zuzia idzie do przedszkola.
    Co warto jeszcze poczytać 3,5 latkowi?
    Nie w wątku tematycznym Henia


  6. #9406
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Podpowiedzieć coś, proszę o przepraszaniu dla niespełna dwulatka. Proszenie, dziekowanie, powitania i pożegnania idą mu świetnie a słowa przepraszam kompletnie nie kuma..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #9407
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

  8. #9408
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie ''Lotniska bez tajemnic'' - przydatne, jak zwykle.

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Dziewczyny, potrzebna jest mi książka, która pomogłaby zachęcić dzieci do jedzenia warzyw. Znalazłam obrazkową o taką
    https://www.google.pl/search?q=przek...w=1024&bih=600

    Macie cos sprawdzonego ?
    Nie znam innych ksiazek w tym temacie. Wydaje mi sie, ze ktos kiedys pisal, ze ''Gratka dla malego niejadka'' to taka wlasnie ksiazka, ale nie jestem pewna, nie widzialam. Moze ktos podpowie czy sie myle?
    Przekroje u nas swietnie sprawdzaja sie w tej roli. Syn jest ciekawy co sie kryje w roznych warzywach i owocach, jesli jadl cos nowego to patrzymy co jest w srodku. Czasem moge go tez zachecic przy pomocy ksiazki, bo on nie lubi za bardzo probowac. Sama sie dziwie, ze to dziala.
    Mowie tu o moim prawie 6-latku, choc ksiazka dla mlodszych pewnie, ale on uwielbia ksiazki obrazkowe, chyba bardziej niz jego mlodszy brat. Nie ma co sie dziwic - ja tez uwielbiam
    2009 2012

  9. #9409
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Podpowiedzieć coś, proszę o przepraszaniu dla niespełna dwulatka. Proszenie, dziekowanie, powitania i pożegnania idą mu świetnie a słowa przepraszam kompletnie nie kuma..
    nie ten dzial, ale imo dla dwulatka 'przepraszam' to takie cos blizej kosmosu jest

    watek tematyczny postaram sie ogarnac jak ogarne ogrod choc od strony ulicy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #9410
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    nie ten dzial, ale imo dla dwulatka 'przepraszam' to takie cos blizej kosmosu jest

    watek tematyczny postaram sie ogarnac jak ogarne ogrod choc od strony ulicy
    Niby wiem, ale on czai mechanizm przeprosin, jak coś zbroi to przychodzi i mówi "tulak" i się przytula, więc myślę, że może zajarzy szybko, że zamiast "tulak" ma być "przepraszam"
    Przekonać go, że jak się chce coś dostać, np do jedzenia to trzeba powiedzieć "poproszę" zamiast krzyczeć "daaać" udało nam się szybko
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  11. #9411
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Kudlata z doświadczenia Ci powiem, że takich rzeczy dzieci uczą się przez naśladownictwo.i żadne książki tu nie pomogą.
    edit. i myślę sobie że słowo przepraszam jest najtrudniejsze ze wszystkich. obserwuję u naszych dzieci jak trudno im je powiedzieć, choć my kiedy trzeba przepraszamy. ale widzę, że starszym trudniej, a np taka 3latka wie że jak coś b. spsocila to przyjdzie przeprosić. myślę że to z wiekiem przychodzi.
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 20-06-2015 o 23:23

  12. #9412
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    cały świat
    Posty
    1,704

    Domyślnie

    o rety, tyle ciekawych rzeczy podajecie, tylko kiedy to wszystko czytać? ......
    Blog Roku, który stale mnie wzrusza..... www.kochamylaure.pl

    .....


  13. #9413
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dziewczyny, mam pytanie do obeznanych z rynkiem anglojęzycznym:
    czy szwedzka seria o albercie albertsonie (ang. alfie atkins) doczekała się przetłumaczenia większej ilości odcinków niż w PL?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #9414
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Czy wiecie moze cos na temat ksiazki ''Doktor Dolittle na ksiezycu'' z wydawnictwa Znak? Byla wydana i naklad sie skonczyl? A moze bedzie dopiero? Jestem zainteresowana bardzo ta seria, a tym tytulem w szczegolnosci. Na Allegro sa aktualnie 2 w kosmicznych cenach (wiem:stare wydanie,unikat,ale jednak...)
    Z tylu okladki ''Najwiekszej podrozy Doktora Dolittle'' sa pokazane 2 inne czesci, ale tylko jedna mozna kupic.
    2009 2012

  15. #9415
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    dziewczyny, mam pytanie do obeznanych z rynkiem anglojęzycznym:
    czy szwedzka seria o albercie albertsonie (ang. alfie atkins) doczekała się przetłumaczenia większej ilości odcinków niż w PL?
    amazon mi pokazal, ze niekoniecznie - jeden tom tylko, ktorego jeszcze nie ma po polsku - o dziewczynie. po polsku wyszlo wiecej. do tego to sa w wiekszosci dawno temu wydane ksiazki, wiec ceny niektorych lekko zwalaja z nog...

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Czy wiecie moze cos na temat ksiazki ''Doktor Dolittle na ksiezycu'' z wydawnictwa Znak? Byla wydana i naklad sie skonczyl? A moze bedzie dopiero? Jestem zainteresowana bardzo ta seria, a tym tytulem w szczegolnosci. Na Allegro sa aktualnie 2 w kosmicznych cenach (wiem:stare wydanie,unikat,ale jednak...)
    Z tylu okladki ''Najwiekszej podrozy Doktora Dolittle'' sa pokazane 2 inne czesci, ale tylko jedna mozna kupic.
    imo jeszcze nie bylo, tez sie kiedys zastanawialam - to byla zapowiedz na najnowszej ksiazce, ja w miare regularnie wszystkie nowosci sprawdzam i nie bylo.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #9416
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    imo jeszcze nie bylo, tez sie kiedys zastanawialam - to byla zapowiedz na najnowszej ksiazce, ja w miare regularnie wszystkie nowosci sprawdzam i nie bylo.
    A gdzie sprawdzasz te nowosci? Na stronach kazdego wydawnictwa z osobna czy w jakims innym miejscu?
    Mam nadzieje, ze sie tego Dr.Dolittle doczekam zanim synowi przejdzie.
    2009 2012

  17. #9417
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    A gdzie sprawdzasz te nowosci? Na stronach kazdego wydawnictwa z osobna czy w jakims innym miejscu?
    Mam nadzieje, ze sie tego Dr.Dolittle doczekam zanim synowi przejdzie.
    na stronach wydawnictw, na datapremiery.pl, gildia wiekszosc zapowiedzi pokazuje ze sporym wyprzedzeniem (choc nie wiem czemu nie wszystkie). warto sledzic nasz watek zapowiedziowy, staram sie w miare na biezaco wklejac kolejne nowosci - przynajmniej tych wiekszych lub lepszych wydawnictw (lepszych w sensie wydajacych porzadne ksiazki dla dzieci).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #9418
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2792800 - duzo nie ma, ale zawsze to lepsze niz nic
    Dzięki Natala szukałam w wątku tematycznym z listą, a do dyskusyjnego nie zajrzałam, jakoś mi to nie przyszło do głowy
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  19. #9419
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    amazon mi pokazal, ze niekoniecznie - jeden tom tylko, ktorego jeszcze nie ma po polsku - o dziewczynie. po polsku wyszlo wiecej. do tego to sa w wiekszosci dawno temu wydane ksiazki, wiec ceny niektorych lekko zwalaja z nog...

    dziękuję natala, czuję jakiś głód albertowy ale wszystkie części dostosowane do percepcji mojego dziecia już mamy, przewałkowane. myślałam, że może po ang coś więcej wyszło… w niemczech jest sporo kolejnych części AA, ale ja niestety nie znam języka.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #9420
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie



    a taką serię znacie? http://www.sklep.gildia.pl/literatur...corka-szklarki
    może kupiłabym chrześnicy, ma 13 lat i lubi czytać, nada się?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •