Strona 802 z 807 PierwszyPierwszy ... 302702752792794795796797798799800801802803804805806807 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,021 do 16,040 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #16021
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Przeczytaliśmy "Jurkę i Wąsika" Annie M.G. Schmidt z Dwóch Sióstr Bardzo się nam podobała Wartka akcja i przygoda - takie książki lubimy

  2. #16022
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Przeczytaliśmy "Jurkę i Wąsika" Annie M.G. Schmidt z Dwóch Sióstr Bardzo się nam podobała Wartka akcja i przygoda - takie książki lubimy
    Mam w koszyku i czekałam, aż ktos napisze, ze warto

    A od poniedziałku w Biedronce
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #16023
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ostatnio trafiłam na recenzję książeczki paragrafowej z NK Panika w Egipcie, na dole podali też tytuły innych ich paragrafowych.
    https://bajkochlonka.pl/2018/04/27/p...pcie-recenzja/

    Mamy od nich Rycerza Lwie Serce - dużo mniej paragrafowe niż Rycerze z Fox Games (tych są 3 tomy i pewnie będą jeszcze), prostsze, taka ładna książeczka, raczej dla młodszych niż starszych. Starszy przesadnie się nie zachwycił (on za to większość tych z Fox Games przerobił, bo pośród kolegów jest szał i sobie pożyczają), młodszy lubił - ja przyznaję, że tylko przewertowałam.
    Jul, a te książeczki z NK nadadzą się dla 7-latka? Starszy chciałby Rycerzy 3, i młodszy też koniecznie chce jakąś paragrafówkę.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  4. #16024
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,584

    Domyślnie

    Mały Saj i Córka Bajarza to są bardzo dobre książki. Tego Wróbla chyba też mamy, ale jakoś słabiwj podchodził. A jak reszta?

    Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #16025
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    No Szary Domekto hit
    !

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #16026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Mój twierdzi, że Piraci są dość nudni. Podobało mu się Mystery, Zombie, Wilkołak i Łzy bogini Nuwy, przy czym nie wiem czy one domyślnie nie są dla starszych - w pewnym momencie zaczęłam odpuszczać i nie wnikałam (chłopiec od którego je pożycza ma dość troskliwych i dbałych rodziców, więc czegoś totalnie nie do przyjęcia nie powinien mieć, chyba że komiksy były jego starszego rodzeństwa). Holmesów nie czytał.
    Zombie, Wilkołak i Nuwa są dość krwawe...

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #16027
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez julaac Zobacz posta
    Zombie, Wilkołak i Nuwa są dość krwawe...

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    tego się właśnie obawiałam :/

    KaiDo - moi starsi mówią, że Rycerz Lwie Serce nudny, natomiast siedmiolatek zasiadł do niego i zaczął mi pokazywać jaki fajny... Fajne jest to, że to na jego poziomie do bezproblemowego samodzielnego czytania, podczas gdy w Rycerzach jeszcze za dużo tekstu w sumie, żeby na szybko sam sobie rozwiązał - tylko to zupełnie co innego. Przy czym nie wiem jakie są te pozostałe książeczki z NK.
    Zrobiłam zdjęcia z kilku pierwszych stron, żebyś mogła mniej więcej zobaczyć, jak to wygląda w środku




    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #16028
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Mój mały uwielbia Rycerza Lwie Serce, zaczęliśmy czytać, jak miał 5 lat.

  9. #16029
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Jak już skończymy wszystkie Baśki to wyciągnę Szary Domek dawno nie czytaliśmy, Córkę Bajarza chyba też mam
    Chyba się skuszę na tą nową, ponieważ moi lubią książki z "tajemnicą".

    qqrq5 mnie jeszcze kusi "Imieninowa przygoda" z Dwóch Sióstr z tej serii, też fajnie się zapowiada

  10. #16030
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Zamówiłam wczoraj mojemu starszakowi na Mikołaja książkę z serii Mali Wielcy o Hawkingu i książkę napisaną przez Hawkinga, i jego córkę.
    Ostatnio przeszła mu faza na wieloryby i zaczęła się faza kosmosu. Nawet w przedszkolu rysuje cykl życia gwiazdy...
    Mam nadzieję, że damy radę przeczytać

    Mamy komiks paragrafowy Rycerze i Rycerze 2. Super się czyta. Moim zdaniem lepiej niż ten powyższy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jaskolkax ; 15-11-2020 o 13:55

  11. #16031
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Mali wielcy są super. Mamy część o Skłodowskiej i o Hawkingu.

  12. #16032
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta

    KaiDo - moi starsi mówią, że Rycerz Lwie Serce nudny, natomiast siedmiolatek zasiadł do niego i zaczął mi pokazywać jaki fajny... Fajne jest to, że to na jego poziomie do bezproblemowego samodzielnego czytania, podczas gdy w Rycerzach jeszcze za dużo tekstu w sumie, żeby na szybko sam sobie rozwiązał - tylko to zupełnie co innego. Przy czym nie wiem jakie są te pozostałe książeczki z NK.
    Zrobiłam zdjęcia z kilku pierwszych stron, żebyś mogła mniej więcej zobaczyć, jak to wygląda w środku
    Dziękuję Jul za zdjęcia
    Młodszy czyta długie teksty, więc nie w tym problem, a raczej w trudności zagadek . Może spróbujemy z tej serii z Magicznym Pierścieniem.

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Zamówiłam wczoraj mojemu starszakowi na Mikołaja książkę z serii Mali Wielcy o Hawkingu i książkę napisaną przez Hawkinga, i jego córkę.
    Ostatnio przeszła mu faza na wieloryby i zaczęła się faza kosmosu. Nawet w przedszkolu rysuje cykl życia gwiazdy...
    Mam nadzieję, że damy radę przeczytać

    Mamy komiks paragrafowy Rycerze i Rycerze 2. Super się czyta. Moim zdaniem lepiej niż ten powyższy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Rycerzy i Rycerzy 2 już mamy, lubiani bardzo i wciąż chłopcy do nich wracają.
    Książkę Hawkinga i córki "George, tajny klucz wszechświata" starszy dostał na urodziny - bardzo polecam, tzn. mnie się bardzo podobała, zajarzałam i przeczytałam w końcu całą syn jeszcze nie czytał


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  13. #16033
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    Zadałam pytanie na FB ale nie uzyskałam odpowiedzi.
    Mój Krzyś od ponad miesiąca niechętnie chodzi do przedszkola i niechętnie też opowiada co robił. Na zdjęciach z placówki ma zawsze smutną minę, na jednym filmiku widziałam, że podczas tańczenia został odtrącony dwa razy przez grupę chłopców.
    Pierwszy raz nie lubi jedynego chłopca i wspominał kilka razy, że F (Krzyś uwielbia F) go nie lubi, bo jest "za ładny".
    Według mnie Krzyś zabiega o atencję F i jest zwyczajnie odtrącony, bo F woli kogoś innego bardziej. Krzyś stał się smutny i widać, że jest mniej pewny siebie.

    Próbuje rozmawiać z Krzysiem ale słabo nam idzie...
    Chciałabym książkę z historią o tym, że można kogoś nie lubić, ktoś może nas nie lubić i to jest ok, że nie warto zabiegać usilnie o kogoś, lepiej otaczać się ludźmi, którzy nas akceptują i lubią.
    I książkę, która wzmocni poczucie własnej wartości u prawie 5 latka.

    Znacie takie pozycje?

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jaskolkax ; 29-11-2020 o 10:34

  14. #16034

    Domyślnie

    Jaskolko, przychodzi mi do głowy "Pobawimy się" Pii Lindenbaum. I jeszcze "Nusia i bracia Losie", tam też jest sytuacja że kolega Nusi bawi się z kimś innym. A poza tym rozmaite o emocjach, np. Kolorowy potwór - nie mam jeszcze, ale same dobre rzeczy słyszałam.

    (mój najstarszy tez się tak przywiązuje do jednej osoby, w przedszkolu to był dramat, jak ukochany Antek bawił się z kimś innym, bardzo mu było trudno, ściskam Twojego syna)

    Edit: i jeszcze jest Musierowicz wiekowa książeczka "Co mam" chyba się nazywa, o chłopcu, który nie miał przyjaciela i próbował radzić sobie z podwórkowymi łobuzami. Lubię ją.
    Ostatnio edytowane przez julaac ; 29-11-2020 o 01:13

  15. #16035
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,782

    Domyślnie

    Kolorowy potwor u nas bez echa przeszedł, moze dlatego, ze Stach juz za duzy. Kupiłam dla ilustracji
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  16. #16036
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Nie wiem czy to regulaminowo ale zzy ktoś miałby może na sprzedaż "Jak pokonać pająki"?
    Może u kogoś nie chwyciło, u nas akurat wampiry, duchy i czarownice na tapecie, czas na pająki...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  17. #16037
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Jaskolax, może jeszcze "Basia i przedszkole"? Co prawda główny wątek to rodząca się przyjaźń Basi i Anielki, ale wcześniej Basia bez sukcesu próbuje zaprzyjaźnić się z innymi dziećmi.

    Za ładny? Może to podobna sytuacja jak z moim najstarszym: długowłosy, delikatnej budowy blondynek, w dodatku ze skłonnością do różu, brokatu, nielubiący piłki nożnej? Jednocześnie bardzo stanowczy w swoich wyborach, choć doskonale znał ich konsekwencje.




  18. #16038
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Dziewczyny,
    Zadałam pytanie na FB ale nie uzyskałam odpowiedzi.
    Mój Krzyś od ponad miesiąca niechętnie chodzi do przedszkola i niechętnie też opowiada co robił. Na zdjęciach z placówki ma zawsze smutną minę, na jednym filmiku widziałam, że podczas tańczenia został odtrącony dwa razy przez grupę chłopców.
    Pierwszy raz nie lubi jedynego chłopca i wspominał kilka razy, że F (Krzyś uwielbia F) go nie lubi, bo jest "za ładny".
    Według mnie Krzyś zabiega o atencję F i jest zwyczajnie odtrącony, bo F woli kogoś innego bardziej. Krzyś stał się smutny i widać, że jest mniej pewny siebie.

    Próbuje rozmawiać z Krzysiem ale słabo nam idzie...
    Chciałabym książkę z historią o tym, że można kogoś nie lubić, ktoś może nas nie lubić i to jest ok, że nie warto zabiegać usilnie o kogoś, lepiej otaczać się ludźmi, którzy nas akceptują i lubią.
    I książkę, która wzmocni poczucie własnej wartości u prawie 5 latka.

    Znacie takie pozycje?

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli chodzi o poczucie własnej wartości, to polecam Jesteś ważny Pinku.
    J.2014 i E.2016

  19. #16039
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,194

    Domyślnie

    Potwierdzam Jesteś ważny Pinku

    Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  20. #16040
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Szukam książek o pojazdach dla prawie dwulatka. W sumie bardziej dla mnie bo nie znam się i nie wiem co jest co i do czego służy.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •