Strona 384 z 807 PierwszyPierwszy ... 284334374376377378379380381382383384385386387388389390391392394434484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,661 do 7,680 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7661
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    My lubimy chyba wszystkie książki Onichimowskiej. Takie właśnie ciepłe, slow bym powiedziała
    A czcionek dziwnych tez nie lubię. Źle mi się czyta, a Michał nawet nie próbuje.

    Ungerer czeka w kolejce. Ale chyba muszę ją przyspieszyć. Sama chętnie poczytam
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  2. #7662
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    zawsze coś mi doradzicie i tym razem zwracam się do was o pomoc, córce zmieniły się gust, książki, które kupiłam pod choinkę tylko stoją na półce do tej pory chłonęła wszystkie książki które dostała lub wypożyczyliśmy, potrzebuję czegoś magicznego, z humorem i z wartką akcja, czegoś niegrzecznego również szukam wierszyków i wyliczanek, (mamy pierdziołka wszystkie części oraz "Wiersze i rymowanki polskie")

    edit: córka ma prawie 3 lata
    edit: szukam też ciekawej książki o zawodach.
    Ostatnio edytowane przez wicia ; 17-01-2015 o 00:47

  3. #7663
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Czarownica z humorem i do tego wierszem - "miejsce na miotle" sama się uśmiałam
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  4. #7664
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Jak Czarownica .. to i Grufallo- też jest świetny. A o zawodach może Kosmonautka?
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  5. #7665
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    O zawodach fajne są z serii Mądra Mysz, bardzo u nas lubiane.

    Czarownica jest świetna, Miszka wyciąga regularnie, zaśmiewamy się

    Z ciekawości zapytam, co nie chwyciło? Bo dzieci mamy wiekiem podobne.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #7666
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    z wyliczanek my mamy i bardzo lubimy ''Zabawy paluszkowe''
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  7. #7667
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Robie zamowienie na prezenty ksiazkowe dla 2 i 3 latka od razu hurtowe na caly rok - co wykreslic z tej list?y: 1. Krowa Matylda nie moze zasnąc, 2. Pan Brumm jedzie pociągiem, 3. Gruffalo 4.Elmer i zagubiony mis 4. Jakiegos Alberta - ktorego? 5. Nusie - tez nie wiem ktora ? 6.Pewnie, ze Lotta jest wesolym dzieckim 7.Mama Mu i tez nie wiem, ktora brac na poczatek 8. Mela na rowerze 9. Kupa Siku 10 Kacper wydawnictwa Papilon 11. Co sie dzieje kiedy spisz? 12 Lukrecja 13. Usmiech dla zabki 14. Maly duszek 15. 10 razy 10 16. Wielki piknik 17. Billy jest zly 18. 365 pingwinow
    Ewentualnie co dodac do listy

  8. #7668
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    O zawodach fajne są z serii Mądra Mysz, bardzo u nas lubiane.

    Czarownica jest świetna, Miszka wyciąga regularnie, zaśmiewamy się

    Z ciekawości zapytam, co nie chwyciło? Bo dzieci mamy wiekiem podobne.
    Nie chwycił: Pan Brumm wybiera się na wycieczkę, Pippi Pończoszanka, Piaskowy Wilk, Wiersze łaciate, Bolek i Lolek (wybrała sobie sama jak była z tatą na zakupach), Święty Mikołaj wchodzi kominem, "Co?" i Boże Narodzenie w Bullerbyn.

    Edit: Czarownica zatem na listę wędruje, Gruffalo pożyczę od koleżanki i sprawdzę czy chwyci,

    ola23 świetne te "Zabawy paluszkowe" wędrują na listę
    Ostatnio edytowane przez wicia ; 18-01-2015 o 01:34

  9. #7669
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    A ja wpadłam polecić Wam "Niezwykłe przygody latajacej myszy". (nie wiem, może było? nie jestem na bieżąco...)
    http://magicznyswiatksiazki.pl/niezw...-recenzja-581/
    Genialne ilustracje!

    lucja - Mamę Mu na początek polecam na huśtawce!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  10. #7670
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    A ja wpadłam polecić Wam "Niezwykłe przygody latajacej myszy". (nie wiem, może było? nie jestem na bieżąco...)
    http://magicznyswiatksiazki.pl/niezw...-recenzja-581/
    Genialne ilustracje!
    byly z zachwytami zreszta

    wicia - sprobuj poczytac te nie chwycone za troche - mysle, ze na Piaskowego jeszcze przyjdzie czas, na inne tez moze - choc nie musi.

    lucja - jesli nie macie zadnej Matyldy to zaczelabym od pierwszej - Krowa Matylda na czatach - jest zdecydowanie najlepsza. Lotte pojedyncza nie wiem czy gdzies kupisz jeszcze, u nas naj, naj, naj (do wyzygu) byla Lotta na rowerze, byl okres, ze czytalam non-stop codziennie przez miesiac, albo dluzej. Kupa siku - u nas nie chwycila za bardzo, jesli nie widzialas to moze zobacz najpierw (biblioteka?), osobiscie wymienilabym na cos innego - moze Bolusia?
    Nusia - zaczelabym od pierwszej, tej o wilkach - moja ukochana to jest zdecydowanie.
    Mama Mu - ja bym zaczela od zimowej albo od nabijania guza - ale to ja
    365 pingwinow ewentualnie by moglo poczekac, wzielabym cos bardziej obrazkowego - Mamoko? Czeresniowa? Czarostatki i parodzieje Pawla Pawlaka? zamiast 10 razy 10 wzielabym Nacisnij mnie tego samego autora. Moja pierwsza ksiege pojazdow albo Moj pierwszy alfabet Wasiuczynskiej (a pewnikiem jedno i drugie...). Misiowa piosenke i wszystko o Bincie, Lalo oraz Babo. moze jakas Kicie Kocie - zwlaszcza ktoras z pierwszych - o strazaku na przyklad, policjantce albo burzy? z pozniejszych o kosmosie.
    ja bym tak dlugo mogla, spokojnie kolejnych pietnascie, dwadziescia pozycji moglabym wrzucic... i ciezko doradzac, jak sie nie wie co ktos ma na polkach, niestety.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #7671
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    byly z zachwytami zreszta
    Aaa, to nie wiedziałam, przepraszam!
    Mnie też mysz zachwyciła!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #7672
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Aaa, to nie wiedziałam, przepraszam!
    Mnie też mysz zachwyciła!
    alez nie ma za co i OT troche - gdzie nam zniknelas??
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #7673
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    alez nie ma za co i OT troche - gdzie nam zniknelas??

    W AFD...



    Podczytuję przy karmieniu, ale jakoś nic mądrego nie mam do powiedzenia... Pieluchy szykuję do sprzedaży, w chustach zimą nie noszę (jak już, to w Tuli), książek za wiele nie czytam... Staram się śledzić życiowe wątki Bliskich i Znanych Mi Forumek, ale czasu na wszystko nie starcza...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #7674
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Lucja ja tez polecam Mamę Mu na huśtawce-u nas to pierwsza książka, ktorej mogła słuchać bez nudzenia sie juz kilka miesiecy temu i nadal jest jedną z najukochańszych. Mamy tez od niedawna Mame Mu na sankach-tez sie podoba bardzo. Zbiorcze opowiadania mają mało ilustracji wiec IMHO jeszcze za wcześnie dla 2- latki.
    Elmer u nas chyba najbardziej chwycił pierwszy (czyli po prostu Elmer). Drugi w kolejnosci jest Elmer i hipopotamy.

    A z Mizielinskich masz coś?Miasteczko Mamoko albo Mam oko na litery? Mimo że to same ilustracje to od początku swietnie sie sprawdzały. Na tych ksiazkach widzę też jak mi dziecko dojrzewa i na kolejnych etapach fascynuje się nowymi detalami.

    edit. właśnie doczytałam,że natala wyszla już z propozycją
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  15. #7675
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    A ja dla 2 latkow polecam 7 rymowanych bajek, pieknie ilustrowanych! Kilka zdjec wrzuce, bo nie widzialam tej ksiazki tu, a jest swietna!

  16. #7676
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Szukam jakiejs sensownej ksiazeczki o trzech swinkach. Moje dzieci bardzo lubia ta historyjke, ale niestety mamy taka fatalna wersje z supermarketu. I nie czytam juz tego od dawna. Czy bylo jakies inne wydanie warte uwagi poza tym z Tako? Bo to juz niedostepne. Moga byc tez jakies stare, byleby nie mialy kosmicznych cen na Allegro

    Weci, moj syn pokochal "Piaskowego Wilka" niedawno a ma 5 lat. Wczesniej probowalam mu to czytac ale nie chcial.
    2009 2012

  17. #7677
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    tak się czaję bo opinie ma dobre na książkę (była tu na forum) ale muszę się przełamać do Kasdepke ehhhh


    do serii o ekonomii można jeszcze dodać tą:



    a dodatkowo p. Garbolińska w nowej książce wyjaśnia dzieciakom zagadnienia z prawa (chyba przegapiona u nas ???) na tę też się czaję

  18. #7678
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Babo, Binte, Lalo mamy - w uzyciu juz prawie rok To samo z mamoko i ulica czeresniowa. Misiowa piosenka jest boska, kiedys nawet wpadla mi w rece i nie wiem jak moglam o niej zapomniec. Bolus to pierwsza powazniejsza ksiazka, ktora przeczytalysmy, z niecierpliwoscia czekamy na trzecia część. Agum - mamy tego samego elmera Cieszy sie duzym zainteresowaniem, dlatego kolejny elmer musi byc , wiec chyba o tym zagubionym misiu bedzie. Kicie kocie tez sa na tapecie, juz sporo ich mamy , ja ich nie cierpie, ale mloda je lubi, i cena bomba. natala! za te czarostatki i parodzieje, dzieki wielkie! Ilustracje sa cudne. Nacisnij mnie i turlututu mamy - obie sa zaczytywane namietnie i dlatego tez mysle o 10 razy 10 . Swoja droga te ksiazki sa genialne, mi juz 1,5 roczniak sam je czytywal, dmchal przekrecal , swiatlo zapalal no bomba. Teraz to sama sobie je wyjmuje i klaszcze w odpowiednich momentach
    Znalazlam jeszcze cos takiego : Chodzi o to, Czy wiesz co to.Zwierzeta - wydaje sie interesujace
    i Kto sie schował - i nie wiem czy ta druga pozycja nie bedzie za trudna Oceniam przez pryzmat siebie, a ja w takich zagadkach jestem beznadziejna

  19. #7679
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    68

    Domyślnie

    Przepraszam , ze post pod postem.
    Kupa Davies Nicola - tez mnie interesuje, to dla maluchow, czy juz bardziej kumatych dzieci?
    I jeszcze pytanie - czy pozostale pozycje Ulfa Starka tez sa pisane wierszem tak jak Cynamon i Trusia ?

  20. #7680
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dankin - tez sie czaje na Kasdepke i tez go nie lubie Garbolinksa fajnie wyglada - tzn. ilustracyjnie okladka mnie zachwyca sredniawo, ale wydaje sie, ze ciekawe to moze byc.

    lucja - ja Kicie Kocie tez srednio, bo ilez mozna ale mlodszy darzy uwielbieniem to co mam zrobic?

    Babaryba ma sporo ksiazek Tulleta, srednio tanie, ale od czasu do czasu... gdzies chyba jeszcze byly, tzn. w jakiejs innej ksiegarni online, ale nie moge sobie przypomniec gdzie. u nas na polce chyba z dziesiec, chlopaki uwielbiaja wiekszosc, TA jest absolutnie fantastyczna - wiecej mozesz poczytac na blogu naszej forumowej rzezuchamy. jak bedzie potrzeba to moge cos wiecej napisac o tych, ktore znam - prosze pytac i sie przypominac
    kto sie schowal jest fajne, ale dosc jednorazowe - moi sie nauczyli na pamiec kto i juz nie chceili wiecej, musze wyjac i sprawdzic, moze zapomnieli ale generalnie fajna bardzo.

    obrazkowa dla milosnikow samochodow. i jeszcze dwie inne, tez u nas dosc popularne. jeszcze mi do glowy przychodza obrazkowe Muminki wyd. Egmont . i Basia, Franek i albo w ogole te troche starsze Basie, dla 3-latka sie juz powinny zaczac nadawac. c.d. zapewne nastapi
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •