Strona 335 z 807 PierwszyPierwszy ... 235285325327328329330331332333334335336337338339340341342343345385435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,681 do 6,700 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6681
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Tupcio chrupcio też chyba jest o przedszkolu jeden

  2. #6682
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    tak jak tupcia nie lubię, to ten o przedszkolu właśnie jest OK, mówi o tym, że w domu z mamą nudno a w przedszkolu można się bawić z kolegami i robić fajne rzeczy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  3. #6683
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Dziewczyny, rzućcie, proszę, jakąś biblią dla sześciolatka. Jakoś ostrożnie podchodzę do tego tematu, ale mają w szkole religię i zaczęły się pytania, to bym się chętnie czymś podparła.

  4. #6684
    Chustomanka Awatar lindgren
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    z Poznania
    Posty
    1,015

    Domyślnie

    biblia dla milusińskich vocatio
    poza tytułem (imho pretensjonalny) wszystko inne super fajne, dobre ilustracje, pytania/zadania aktywizujące, krótkie teksty
    niby ma podtytuł "dla małych dzieci" ale myślę, że dla sześciolatka b.ok, mój w każdym razie lubi, jego kolega też

    ja z dzieciństwa pamiętam "naszym dzieciom o biblii" anne de vries, uwielbiałam jak mi to rodzice czytali, czasem coś z tego czytamy stachowi i też mu się podoba, ale to już długie i dość wnikliwe teksty, dla nas zbyt ciężka lektura żeby ją czytać "ciegiem", czytamy okazjonalnie odpowiednie rozdziały na odpowiednie okazje w ciągu roku, albo jak młody pyta o coś zasłyszanego w kościele czy na katechezie.
    ilustracje dobre, ale raczej dla dorosłego niż dziecka
    stach 12.2008, tosia 07.2010, magda 12.2013 [*], maryśka 11.2014

  5. #6685
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Dziewczyny, rzućcie, proszę, jakąś biblią dla sześciolatka. Jakoś ostrożnie podchodzę do tego tematu, ale mają w szkole religię i zaczęły się pytania, to bym się chętnie czymś podparła.
    ja nieodmiennie polecam Biblie dla dzieci i mlodziezy ksiedza Rosika - zamiast ilustracji dziela sztuki (a ilustracje w Bibliach dla dzieci czesto - gesto wolaja o pomste do nieba), ma Nihil obstat - czyli rekomendacje KK - spokojnie czytuje z F jak cos trzeba uzupelnic ze szkoly i daje rade - tak gdzies od roku albo troche dluzej. bylo jeszcze jakies inne wydanie tez Siedmiorogu, ale mniejsze objetosciowo, wiec polecam to linkowane.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6686
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lindgren Zobacz posta
    biblia dla milusińskich vocatio
    poza tytułem (imho pretensjonalny) wszystko inne super fajne, dobre ilustracje, pytania/zadania aktywizujące, krótkie teksty
    niby ma podtytuł "dla małych dzieci" ale myślę, że dla sześciolatka b.ok, mój w każdym razie lubi, jego kolega też

    ja z dzieciństwa pamiętam "naszym dzieciom o biblii" anne de vries, uwielbiałam jak mi to rodzice czytali, czasem coś z tego czytamy stachowi i też mu się podoba, ale to już długie i dość wnikliwe teksty, dla nas zbyt ciężka lektura żeby ją czytać "ciegiem", czytamy okazjonalnie odpowiednie rozdziały na odpowiednie okazje w ciągu roku, albo jak młody pyta o coś zasłyszanego w kościele czy na katechezie.
    ilustracje dobre, ale raczej dla dorosłego niż dziecka
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja nieodmiennie polecam Biblie dla dzieci i mlodziezy ksiedza Rosika - zamiast ilustracji dziela sztuki (a ilustracje w Bibliach dla dzieci czesto - gesto wolaja o pomste do nieba), ma Nihil obstat - czyli rekomendacje KK - spokojnie czytuje z F jak cos trzeba uzupelnic ze szkoly i daje rade - tak gdzies od roku albo troche dluzej. bylo jeszcze jakies inne wydanie tez Siedmiorogu, ale mniejsze objetosciowo, wiec polecam to linkowane.
    Dziękuję! Zaraz zamawiam

  7. #6687

  8. #6688
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    to ja jeszcze dorzucę, może nie biblię ale w temacie i wg mnie całkiem fajna mój przyjaciel Bóg
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #6689
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    pewnie, że znamy jak dla mnie warto

  10. #6690
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    pod danikin sie podpisze - jedyna Piatkowska, ktora mi sie naprawde podobala - taka 'nie jej' ta ksiazka. warto!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #6691
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Może którejś coś wpadnie w oko

    Wydawnictwo Bajka daje 45% rabatu na książki http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/2131/skrytki.html

  12. #6692
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Recenzja książki "Cześć wilki" dla ciut starszych dzieci http://ksiazkinaczacie.pl/2014/10/12/lekko-nie-bedzie/




    edit:lit.
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 12-10-2014 o 18:03

  13. #6693
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    jeszcze w temacie biblii my mamy taką http://jack.pl/Biblia-przedszkolaka;s,karta,id,K05834
    i bardzo się sprawdza, mało tekstu, dużo ilustracji ale z założeniem że w niedługiej przyszłości trzeba będzie zakupić co w stylu polecanej przez Natalę.

    dankin Wiliki w ostatnich "Książkach" polecała Joanna Olech i też mam chęć - ale moja jeszcze za mała

    mam pytanie, na pewno ktoś kojarzy - kumpela była na warsztatach literackich i prowadząca czytała książkę o myszce - świetną. niestety nie zanotowała tytułu. Może ktoś skojarzy z góry dziękuję za pomoc. Opowieść jest o myszce która idzie przez las i napotkane zwierzęta, których się boi straszy jakimś Hincwotem opowiada że idzie na spotkanie z nim a on żywi się właśnie tymi zwierzętami. Kolejności nie pamiętam ale jest niedźwiedź i zając. W końcu spotyka rzekomego Huncwota i jemu z kolei mówi żeby jej nie zjadał bo jej się w lesie wszystkie zwierzęta boją, po czym prowadzi go przez las i te zwierzęta przed nią uciekają ktoś podpowie tytuł?
    Luśka 2008, Szef 2011

  14. #6694
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gosma - Gruffalo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #6695
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    jeszcze w temacie biblii my mamy taką http://jack.pl/Biblia-przedszkolaka;s,karta,id,K05834
    i bardzo się sprawdza, mało tekstu, dużo ilustracji ale z założeniem że w niedługiej przyszłości trzeba będzie zakupić co w stylu polecanej przez Natalę.

    dankin Wiliki w ostatnich "Książkach" polecała Joanna Olech i też mam chęć - ale moja jeszcze za mała

    mam pytanie, na pewno ktoś kojarzy - kumpela była na warsztatach literackich i prowadząca czytała książkę o myszce - świetną. niestety nie zanotowała tytułu. Może ktoś skojarzy z góry dziękuję za pomoc. Opowieść jest o myszce która idzie przez las i napotkane zwierzęta, których się boi straszy jakimś Hincwotem opowiada że idzie na spotkanie z nim a on żywi się właśnie tymi zwierzętami. Kolejności nie pamiętam ale jest niedźwiedź i zając. W końcu spotyka rzekomego Huncwota i jemu z kolei mówi żeby jej nie zjadał bo jej się w lesie wszystkie zwierzęta boją, po czym prowadzi go przez las i te zwierzęta przed nią uciekają ktoś podpowie tytuł?
    Czyżby "Gruffalo"?

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  16. #6696
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    no kochane ani przez sekundę nie wątpiłam że pomożecie ale że tak natychmiast dzięki wielkie!
    Luśka 2008, Szef 2011

  17. #6697
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    no kochane ani przez sekundę nie wątpiłam że pomożecie ale że tak natychmiast dzięki wielkie!
    a do kompletu jest jeszcze Mały Gruffalo


  18. #6698
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A podrzucicie coś dla malucha o dentyście ( bo dziś mieliśmy dramat )
    Znalazłam tylko Kajtuś u dentysty oraz Basia u dentysty, a może coś jeszcze?
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  19. #6699
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A podrzucicie coś dla malucha o dentyście ( bo dziś mieliśmy dramat )
    Znalazłam tylko Kajtuś u dentysty oraz Basia u dentysty, a może coś jeszcze?

    Zuzia idzie do dentysty,wyd.Madra Mysz
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #6700
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A podrzucicie coś dla malucha o dentyście ( bo dziś mieliśmy dramat )
    Znalazłam tylko Kajtuś u dentysty oraz Basia u dentysty, a może coś jeszcze?
    Biały ząbek http://maluszkoweinspiracje.blogspot...-wizyta-u.html są naklejki i płytka.
    Miłosz-11.05.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •