Strona 762 z 806 PierwszyPierwszy ... 262662712752754755756757758759760761762763764765766767768769770772 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,221 do 15,240 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15221
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Jest np. Albert, choć moi chłopcy go nie polubili, wypożyczyliśmy trzy, w dwóch pięcioletni wtedy Jędrek znalazł błędy w odmianie przez przypadki.
    Co do Mikołajka - dla mnie to przede wszystkim satyra na słabostki dorosłych, tak naprawdę docenia się go, kiedy przeczyta się go jako rodzic.
    Z książek o chłopcach - mój Julian uwielbia Nudzimisie. Jędrek ma na nie alergię, za to on z kolei lubi np. Jacka, Wacka i Pankracka i przepada za fantastyką typu "Bromba i inni"
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  2. #15222
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Spora cześć opowiadań jest w szkole albo dotyka tematów okołoszkolnych (nauczyciele, zabawy na przerwie itp).
    Na szybko przychodzi mi na myśl seria o Albercie (o ile nie znacie), Ivarze i dinozaurach, Emilu.
    Musi być koniecznie coś z chłopięcym bohaterem głównym?
    U nas w tym wielu był szał na Pettsona i Findusa, Tolka i Felę, Rozbójnika Hotzenplotza (tu bohaterami są dwaj chłopcy choc to nie seria) i książki O. Ungerera (np. seria o Mellopsach).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #15223
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Jul, Alberta mamy, jest często czytany i chyba już się znudził trochę. Kajtka i misia oraz Ja i moja siostra Klara czytaliśmy, ale przeszło bez echa. Może spróbuję z nimi jeszcze raz. Albo z kolejnymi częściami tych książek.

    kustafa, Pettsona i Findusa czytamy już od ponad roku, to jedna z ulubionych pozycji Juliana. Całe poprzednie lato przedstawiał się jako Findus, a ludzie pytali o to, skąd wzięliśmy takie dziwne imię dla syna. Na szczęście już mu przeszło Tolka i Felę też ostatnio czytaliśmy, spodobało mu się na tyle, że myślę o kolejnych częściach. Ivara też mamy, Julek lubi, ale tak bez szału. Emila z kolei ja nie trawię (od dzieciństwa mam jakiś uraz do niego, może pora się przełamać). Rozbójnika i Mellopsy mam jeszcze schowane, dziękuję za podpowiedź - wyjmę jak skończymy Dzieci z Bullerbyn.
    Z tym chłopcem to miałam wrażenie, że mamy dużo książek o przygodach zwierzątek, albo takich w których głównym bohaterem są dziewczynki (ostatnio mocno zdominowała nas Basia oraz reporterka Nela, może stąd to wrażenie) Chciałam dla równowagi wprowadzić jakiegoś chłopca.

    Olu, spojrzę też na tytuły które podałaś, bo nic z tego jeszcze nie znamy.

    Dziękuję Wam
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 02-12-2018 o 17:53
    J.2014 i E.2016

  4. #15224
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Jeszcze taką książkę o chłopcu znalazłam w naszych zbiorach, lubię ją i ja, i dzieciaki, może tylko dla Marty jeszcze za trudna. No i nie jest to seria

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  5. #15225
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Jul, Alberta mamy, jest często czytany i chyba już się znudził trochę. Kajtka i misia oraz Ja i moja siostra Klara czytaliśmy, ale przeszło bez echa. Może spróbuję z nimi jeszcze raz. Albo z kolejnymi częściami tych książek.

    kustafa, Pettsona i Findusa czytamy już od ponad roku, to jedna z ulubionych pozycji Juliana. Całe poprzednie lato przedstawiał się jako Findus, a ludzie pytali o to, skąd wzięliśmy takie dziwne imię dla syna. Na szczęście już mu przeszło Tolka i Felę też ostatnio czytaliśmy, spodobało mu się na tyle, że myślę o kolejnych częściach. Ivara też mamy, Julek lubi, ale tak bez szału. Emila z kolei ja nie trawię (od dzieciństwa mam jakiś uraz do niego, może pora się przełamać). Rozbójnika i Mellopsy mam jeszcze schowane, dziękuję za podpowiedź - wyjmę jak skończymy Dzieci z Bullerbyn.
    Z tym chłopcem to miałam wrażenie, że mamy dużo książek o przygodach zwierzątek, albo takich w których głównym bohaterem są dziewczynki (ostatnio mocno zdominowała nas Basia oraz reporterka Nela, może stąd to wrażenie) Chciałam dla równowagi wprowadzić jakiegoś chłopca.

    Olu, spojrzę też na tytuły które podałaś, bo nic z tego jeszcze nie znamy.

    Dziękuję Wam
    A Tappiego lubicie? Syn ok 3-4 lat lubił bardzo, córa jakoś nie przepada. Mellopsów mój już od 3 lat bardzo lubi i nadal chętnie wyciąga A seria Jaś i Janeczka?

  6. #15226
    Chusteryczka Awatar gagatka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    2,087

    Domyślnie

    Leonek i lew jest moją lekturą z dzieciństwa - uwielbiam!

    Tappi u nas wciąż czytany (syn 8 lat, córka 6), mamy serię i co jakiś czas wyciągamy
    wymianki - sukienki i inne http://www.chusty.info/forum/showthr...36-38-i-44-uff
    dziecięce książeczki i zabawki http://www.chusty.info/forum/showthr...%85%C5%BCeczek
    Mama Krzysia (30.12.2009) i Weroniki (30.03.2012) co zerkają z pięterka a ich mama nie ma na nic czasu ale siedzi na forum, a co


  7. #15227
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    O dziękuję za przypomnienie o Tappim, mam w czeluściach szafy, wyciagnę i zobaczę. Janka i Janeczke czytamy w wersji wcześniejszej, podoba się. Przy okazji, jest jakaś różnica w tłumaczeniu (oprócz zmiany imion oczywiście?). Moim zdaniem imiona Julek i Julka trochę tak niefortunnie są dobrane, bo podobnie się odmieniają i to mi trochę przeszkadza.
    J.2014 i E.2016

  8. #15228
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Książki Julek i Julka wyszlły jakiś czas temu kiedy to Julków i Julek rodziło się sporo.
    Imiona zostały nadane przez Panie z wydawnictwa (jeśli dobrze pamiętam to imiona ich dzieci).
    To właśnie dzięki tym popularnym wtedy imonom książki przyjęły się w Polsce.

  9. #15229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    O dziękuję za przypomnienie o Tappim, mam w czeluściach szafy, wyciagnę i zobaczę. Janka i Janeczke czytamy w wersji wcześniejszej, podoba się. Przy okazji, jest jakaś różnica w tłumaczeniu (oprócz zmiany imion oczywiście?). Moim zdaniem imiona Julek i Julka trochę tak niefortunnie są dobrane, bo podobnie się odmieniają i to mi trochę przeszkadza.
    To jest zupełnie nowe tłumaczenie. Inna sprawa, że fenomenu (akurat w naszym przypadku) Jasia i Janeczki z córą (z mężem zresztą też) nie pojmujemy. Oj, dobrze, że skusiłam się tylko na 1 tom. Córka kategorycznie zażądała wymiany na Felka i TOlę

    A za mną Mama Mu chodzi. Zerknęłam teraz na stronę Zakamarków i widzę, że niektóre mają po 30 stron, ale są też 2 zbiorcze (?) Mama Mu... i inne historie. Jedna ma 10, druga 12 opowiadań, ale tytuły mi się z tymi pojedynczymi książeczkami nie zgadzają. TO są jakieś zupełnie inne historie, czy to tak, jak już Zakamarki zrobiły z Piaskowym Wilkiem, Peterem i Leną czy trzema opowiadaniami o Bullerbyn, że zebrali kilka książeczek w jedną?





  10. #15230
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    A za mną Mama Mu chodzi. Zerknęłam teraz na stronę Zakamarków i widzę, że niektóre mają po 30 stron, ale są też 2 zbiorcze (?) Mama Mu... i inne historie. Jedna ma 10, druga 12 opowiadań, ale tytuły mi się z tymi pojedynczymi książeczkami nie zgadzają. TO są jakieś zupełnie inne historie, czy to tak, jak już Zakamarki zrobiły z Piaskowym Wilkiem, Peterem i Leną czy trzema opowiadaniami o Bullerbyn, że zebrali kilka książeczek w jedną?
    Miałam z biblioteki Mamę Mu na rowerze i to są całkiem inne opowiadania. Nie te co w pojedynczych książkach.
    Komiks też miałam w łapkach, też inne historie.


  11. #15231
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    i intencjonalnie te Mamy Mu dla trochę starszych dzieci - inny format, mniej ilustracji.

    Julkę i Julka (Jip i Janneke) uwielbialiśmy jak córka miała 3 lata, nawet miała Julkę na torcie urodzinowym - wreszcie mogliśmy wyjść z czytania w kółko tych samych książeczek/tekstów - ci sami bohaterowie i tyle historyjek, a córka chętnie słuchała... No i mi osobiście podobają się ilustracje, historyjki zresztą też.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #15232

    Domyślnie

    Dzięki, zajrzałam jeszcze do podglądów - faktycznie, są książeczki bardziej w stylu Krowy Matyldy, i są takie dłuższe, z przewagą tekstu. Kiedyś miałam z biblioteki co najmniej 2, musiałam te dłuższe trafić, bo istnienia tych ilustrowanych nie byłam świadoma

    No u nas J i J nie chwyciło zupełnie. Może dlatego, że wcześniej był Kajtek i Miś/Tosia i te historyjki są bardzo podobnie skonstruowane i podobne wizualnie? A przy okazji jakieś takie głębsze, bardziej refleksyjne. A w ogóle to dopiero teraz się zorientowałam, że i Kajtka i Mamę Mu popełniła ta sama autorka





  13. #15233
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dobra, jak juz spamuje, to u siebie tez

    a ja z gory przepraszam, ale od dzis zostaje glownym forumowym spamerem (jak co roku o tej porze roku zreszta )

    ciagle szukamy chetnych do wlaczenia sie w akcje mikolajowa (http://www.chusty.info/forum/showthr...we-edycja-VIII)

    w ramach upraszczania zycia mozna sobie wybrac gotowy prezent z listy http://www.chusty.info/forum/showthr...nia-wedruje-do

    albo jeszcze prosciej - dorzucic pieniazek do skladki (kazde 10 zlotych sie liczy ) http://www.chusty.info/forum/showthr...zcze-dane-komu

    moze ktos ma ochote jeszcze dolaczyc? zapraszamy!

    ps. ksiazki tez sa jeszcze do wziecia!!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #15234
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Pilne. Dziewczyny kupiłam 10latce pod choinkę (bardzo oczytanej)" dziewczynkę która wypiła księżyc" okazało się że ma już tę pozycję. Co na szybko polecacie??? Najlepiej jakąś nowość dostępna w Empiku.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  15. #15235
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Zajrzałam do nowości i wpadło mi w oko to: https://www.empik.com/sztuczna-broda...6223,ksiazka-p
    Choć piszą, że 6-8 lat, więc może zbyt dziecinna, ale może by sprawdzić na żywo?

    I to mnie zaciekawiło:
    https://www.empik.com/bob-przyjazn-t...2192,ksiazka-p
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  16. #15236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Pilne. Dziewczyny kupiłam 10latce pod choinkę (bardzo oczytanej)" dziewczynkę która wypiła księżyc" okazało się że ma już tę pozycję. Co na szybko polecacie??? Najlepiej jakąś nowość dostępna w Empiku.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
    Cokolwiek Marcina Szczygielskiego dla dzieci,
    W Empiku jest posucha na ciekawą literaturę dla dzieci. Są modne rzeczy i nowości.
    Szczygielski jest, tylko nie kupuj Tuczarni motyli bo jest kontynuacją jakiejś innej, nie pamiętam której. Czytałyśmy Czarci młyn, Za niebieskimi drzwiami, Czarownica piętro niżej, Teatr niewidzialnych dzieci i jakąś jeszcze. Wszystkie świetne.

    Możesz też kupić Momo albo Nie kończącą się historię, Cudownego chłopaka,
    Ostatnio edytowane przez gdzie-idziesz ; 21-12-2018 o 23:51
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  17. #15237
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Czarownica bardzo fajna.


  18. #15238
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta
    Dla mnie Mary Poppins zawsze była wróżką, nigdy nie myślałam o tej postaci jako o osobie dorosłej. Karlssona nie czytałam. Natomiast w Kubusiu Puchatku jest dla mnie jakiś smutek, neurotyczność wcale mi nie jest beztrosko dziecinnie z tymi postaciami. Mały Książę jest totalnie smutny, a Muminki mroczne. Myślę, żę Buka to personifikacja wojny. I jakoś tak nie mam ochoty czytać tych książek dzieciom. W ogóle brakuje mi książek takich po prostu, o prostych przyjemnościach - o tym, że trawa jest zielona i można w niej znaleźć guzik i nie zgubił tego guzika uchodźca, że można z mamą iść na lody i mama nie ma depresji, że ma się pełną rodzinę i nawet ojca własnego się ma i czeka się na święta piekąc pierniczki i można je zjeść nie martwiąc się w tej danej chwili o głodnych, chorych i bezdomnych i cały syf tego świata, który na tę małą dziecięcą wrażliwość jest zbyt duży. Mam przesyt po podstawie programowej i lekturach przełomu III i IV klasy :/ Ale nie chce mi się o tym dyskutować, więc jeżeli ktoś namierzył po prostu przyjemną i nieinfantylną pozycję okołoświąteczną, to będę wdzięczna za polecenie...
    Wiem, żejuż po Świętach ale polecam książkę wyd. Jedność Historie pod c hoinkę.
    Trochę trudne do czytania zewzględu na małączcionkę i dziwny skład ale ta książka jest inna niż 95% około świątecznych. Mam ją z zeszłego roku jeśli dobrze pamiętam.
    wtym roku jesteśmy pod jej wrażeniem bardzo bo właśniechcieliśmy rodzinnie coś innego niżoferuje większość wydawnictw.

  19. #15239
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Cokolwiek Marcina Szczygielskiego dla dzieci,
    W Empiku jest posucha na ciekawą literaturę dla dzieci. Są modne rzeczy i nowości.
    Szczygielski jest, tylko nie kupuj Tuczarni motyli bo jest kontynuacją jakiejś innej, nie pamiętam której. Czytałyśmy Czarci młyn, Za niebieskimi drzwiami, Czarownica piętro niżej, Teatr niewidzialnych dzieci i jakąś jeszcze. Wszystkie świetne.

    Możesz też kupić Momo albo Nie kończącą się historię, Cudownego chłopaka,
    Kupiłam Czarownice dzięki

  20. #15240
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Szukam książki o planetach, kosmosie dla czterolatka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •