Strona 538 z 807 PierwszyPierwszy ... 38438488528530531532533534535536537538539540541542543544545546548588638 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,741 do 10,760 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10741
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Dziewczyny żeby przeforsować kupno książki w przedszkolu Synka, zgłosiłam się do zakupu części prezentu na Mikołaja (bo przecięż, tu cytat jednej mamy: '' całe 30 zł na książki? przecież musi być jeszcze jakaś zabawka i jakiś słodycz bo jak to dziecko otwiera i bez batonika?'' )

    Grupa wiekowa to 2,5-3,5 latkowie, zaledwie kilkoro dzieci, tylko jedna dziewczynka, więc tematyka chłopięca może być dla mojego oczytanego 2,5 latka mam wiele kultowych pozycji ale tutaj chyba większośc dzieci kontaktu z książkami nie ma az tak dużego.

    Czy polecicie mi coś, co spodobałoby się i takim obeznanym z książkami i takimi mniej w takim zakresie wiekowym? Będę ogromnie wdzięczna )

  2. #10742
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Rok w lesie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #10743
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    rok w lesie jest śliczny, uwielbiamy, ale ma to byc niski przedział cenowy- jak napisałam wyżej, nie wszystkie mamy kochają książki, i w tym wypadku niestety ma to byc ''dodatek'', coś ok 10 zł

  4. #10744
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sta_sienka Zobacz posta
    rok w lesie jest śliczny, uwielbiamy, ale ma to byc niski przedział cenowy- jak napisałam wyżej, nie wszystkie mamy kochają książki, i w tym wypadku niestety ma to byc ''dodatek'', coś ok 10 zł
    Elmery i Basie są po ok. 10 zł np. w nieprzeczytane
    Marcysia '13 Janka '18

  5. #10745
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Hmm u nas Elmer i Basia szału nie zrobili, więc tym bardziej nie chcę ich forsować

    proooszę bardzo proszę o więcej propozycji

  6. #10746
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    sta_sienka, niedawno inna forumka pytała dokładnie o to samo (podobny przedział wiekowy dzieci i niski budżet). przejrzyć kilka stron wstecz, tam było sporo odpowiedzi.
    ze swej strony polecę jeszcze serię o albercie (12 zł). kici koci nie polecam, choć tania.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #10747
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    518

    Domyślnie

    A z serii Mądra Mysz? Ja nie bardzo ale dzieć bardzo

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  8. #10748
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    A coś z Pettsona i Findusa? Niektóre pozycje po 11 zł kupowałam. Krowa Matylda? No i dla ilu-latka? Bo 3 lata a 5 to jednak różnica; )
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  9. #10749
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Elmera mimo wszystko myślę, że warto forsować. Różne tomy można kupić. Park Percyego tez chyba koło 11 zł
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  10. #10750
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    sta_sienka, niedawno inna forumka pytała dokładnie o to samo (podobny przedział wiekowy dzieci i niski budżet). przejrzyć kilka stron wstecz, tam było sporo odpowiedzi.
    ze swej strony polecę jeszcze serię o albercie (12 zł). kici koci nie polecam, choć tania.
    To chyba o mnie chodzilo. Post z pytaniem jest tu: #10399 a w kolejnych pojawia sie duzo propozycji
    2009 2012

  11. #10751
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Dziękuje za sugestie, ale proszę jeszcze o inne, bo wciąż to nie to

    Kudlata jak u mojego mocno oczytanego dziecia Elmer sie nie spodobal to takim dzieciom ktore książek w rękach nie mają też nie kupię- chciałabym żeby ten prezent bardziej ich zachęcił do książek, żeby to był dla nich taki woooow (wiem że ten budzet na to całkiem nie pozwala ale choć spróbuję , a Elmer jak dla mnie nie predysponuje na taką książkę
    Parku Percyego nie miałam w ręku, duzo tam tekstu, jaka tematyka? graficznie ładne?

    Eyja tak jak napisałam: dla ok 3latków- od 2,5 do 3,5 latkowie są w grupce hmm Petson i Findus no może może, ale z tego co wypozyczałam w biblio to tam chyba całkiem sporo tekstu, czy jest jakiś inny jeszcze do kupienia?

    swbarbara no też myślę o tej mądrej myszy (choc moja opinia tak jak Twoja, ale ze względu że tam dużo o pojazdach.


    To może jakieś pomysły z pojazdami?

    edit:
    kustafa Albert mój dzieć uwielbia, ale znowu- nie wiem czy u niezaznajomionych z literatura dzieci tak chwyci...
    No nad kicią myślę też bo tania i znów- duzo o pojazdach...

    Gundi dzięki Ci wielkie przejrzę!!

  12. #10752
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    sta_sienka też bym poszła w mysz tu myślę, że najłatwiej bedzie wszystkim dogodzić...
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  13. #10753
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Stasienka to weź "Poznaj Pettsona i Findusa". To kartonowka, tekstu w sam raz. A na obrazkach sporo się dzieje. Bardzo fajna historyjka. I w budżecie się zmieścisz dla 2,5 - 3,5 będzie ok.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  14. #10754
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    A te nowe harmonijkowe kartonówki z bajki? Nie mialam w ręce ale podglądnęłam na stronie wydawnictwa.wygladają całkiem nieźle

  15. #10755
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Ja bym optowala za krowa Matylda, Brummem (osobiście nie lubię), Elmerem, Alberty imho mogą niektórych rodziców zrazić ilustracjami ale treściowo super (zwłaszcza Nieźle to sobie wymyśliłes, nie wszystkie się nadadzą), O zimie z Zakamarków jeśli jest dostępna, chyba niestety nie jest Gruffalo ani Miejsce na miotle; może jakieś wierszyki Kurcze blade (ja swoje pamiętam, więc na pewno nie byłam malutka), a może Daktyle Wawilow - powinno być bardzo ekonomiczne. Percy też ok. Jeszcze są Bolusie i Billy.

    Edit po zetlrknięciu na półki - a może jakis Chaud - Yeti albo raczej Misiowa piosenka (lubimy Pomelo, ale nie wszyscy), uwielbiam Trzech Zbójców Ungerera, średni w tym wieku też, najmlodszy zaś jest wielbicielem jego Rodziny Mellopsow ( ale to może ponad budżet?), są jeszcze ilustrowane Paddingtony - wg Znaku dla 3-5 lat

    Pierwsze envyklopedie wyd Wilga powinny się sprawdzić - sporo obrazków, czynnik edu, grafika chyba szeroko akceptowalna...

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 18-11-2015 o 23:16
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #10756
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    518

    Domyślnie

    Tylko ta mądra mysz....tak myślę jeśli ma być zachęta i wooow to gdzie tu mysz. Ten tekst.....dla mnie odrzucajacy choć no właśnie ...syn lubi. Jak ma być wooow to może jakaś z okienkami, rozkładanymi stronami itp. ?
    Ja bym też Findusa brała u nad od lat 3 jest to nadal wooow Tekstu dużo ale mrrrrrr. ... Albo jak pisała Eyja kartonówke.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  17. #10757
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    No wiesz, jednak dla większości dzieci Elmer jest wow.. W tym budżecie trudno o coś wow, tak po prawdzie. Jeszcze mi przyszły do głowy te słowniki z wyd. tashka albo jakaś wydzukiwanka typu "auto/moto". Od mądrej myszy sto razy wolałabym kartonówkę z krecikiem.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #10758
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    518

    Domyślnie

    Ale elmera lubią dzieci i fajny jest i ilustracje ładne. O misiu np b. przyzwoita.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  19. #10759
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ilustracje skojarzyły mi się z Martynką
    Moje pierwsze skojarzenie

    A dla przedszkolakow moze Kto prowadzi?
    Mela na rowerze?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #10760
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Szukam książki z okienkami dla 6,5latka. Kojarzycie coś odpowiedniego? Coś z tej serii olesiejuka będzie się nadawać?
    J.2014 i E.2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •