Strona 717 z 806 PierwszyPierwszy ... 217617667707709710711712713714715716717718719720721722723724725727767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,321 do 14,340 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14321
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Jakbym czytała o moich dzieciach i naszym dniu.
    Książki, lego (u nas różnego rodzaju klocki, czasami w budowli wykorzystane 2-3 rodzaje), puzzle, układ słoneczny i planety.
    Tylko u nas nie dinozaury a Piraci i Nela mała reporterka.
    Mój syn poszedł do pierwszej klasy i dziś chciał zabrać ze sobą książkę aby Pani poczytała (posmutniał bardzo jak mu powiedziałam, że w szkole Pani nie będzie czytać tak jak Panie w przedszkolu. Ale obiecałam mu że zapytam się Pani).
    W aucie audiobook. Podziwiam ludzi którzy mogą czytać w aucie. Mnie zaraz bierze na torsje i wymioty.
    Tak mam książko maniaków w domu.
    ja się bronię przed tą nelą, ale nie wiem czy nie dostanie od kogoś na urodziny.. No nie mogę się do tej dziewuchy przekonać, uważam ją za twór wykreowany przez jej rodziców i telewizję, znam wiele bardziej wartościowych książek przyrodniczych no i wkurza mnie ta cała otoczka, w sobotę nela była u nas w plazie, 4 godziny się czekało na zdjęcie i autograf! Cztery godziny w kolejce. Jej audycje w radio mnie odrzucają, nie nie mogę a Dzieckun gdzieś podłapał i jęczy..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  2. #14322
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    ja się bronię przed tą nelą, ale nie wiem czy nie dostanie od kogoś na urodziny.. No nie mogę się do tej dziewuchy przekonać, uważam ją za twór wykreowany przez jej rodziców i telewizję, znam wiele bardziej wartościowych książek przyrodniczych no i wkurza mnie ta cała otoczka, w sobotę nela była u nas w plazie, 4 godziny się czekało na zdjęcie i autograf! Cztery godziny w kolejce. Jej audycje w radio mnie odrzucają, nie nie mogę a Dzieckun gdzieś podłapał i jęczy..
    Oddziel kreowanie rodziców, marketing, PR, media od książek.
    Po prostu skup się na treści. A jeśli dziecko ją lubi to pozwól mu na to.
    Będąc dzieckiem też miałam swoich "idoli" wśród dzieci z Teleranka czy programu 5-10-15. (Tam też było kreowanie swoich dzieci, a ja myślałam że każdy tak może kto mieszka w Warszawie i żałowałam że mieszkam w Toruniu)
    Mój syn z Nelą zapoznał sie w pkolu i to z programu tv a później z książki. Nie mogłam się do niej przekonać ale kupiłam raz jedną potem drugą i kolejną książkę. Dostaliśmy też w prezencie. Mamy prawie wszystkie i to w krótkim czasie biblioteczka zapełniła się o kolejne Nele)
    Książka jest ciekawie przygotowana, bardzo podobają mi się te wstawki multimedialne które oglądamy razem podczas czytania). My nie mamy telewizji (Nele oglądamy przez aplikację) programy tv są świetnie przygotowane a Nela jest fajnym dzieckiem (ja przynajmniej ją tak odbieram w tych programach. Jest naturalna, mówi o swoich obawach, pokazuje radość, zadowolenie, strach etc.). A to że media ją kreują? Zawsze tak było i jeśli tylko ktoś ma takie możliwości to to robi. Fajnie że tym ludziom to się udało. Trochę zazdroszczę, że robią to co lubią i mają za to zapłacone, a dziecko które jest pozbawione rówieśników ma rekompensate w ten sposób. Nie wiem oczywiście czy to rodzice, media czy ktokolwiek inny wykreował Nele, ale pomysł na przekazanie informacji podoba mi się i cieszę się że syn naciskał na Nele i się dałam namówić.

  3. #14323
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Właśnie z tych samych powodów co piszecie wzbraniałam się przed Nela. Do czasu, az syn obejrzał program i powiedział, że bardzo chce książkę. Wypożyczyłam na próbę z biblioteki . Spodobała nam się i zakupiłam 2 sztuki. i program oglądamy, świetny jest. A Nela wygląda wg mnie na taka normalna dziewczynkę , nie gwiazdorzy.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  4. #14324
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Spadlamznieba, u nas bardzo podobnie. Syn Nelę też przyniósł z przedszkola (pani im czytała), poprosił o książki na urodziny i muszę powiedzieć, że czyta się to bardzo przyjemnie i naprawdę dużo się dowiedzieliśmy (tak, ja też ). A wcześniej nie byłam przekonana, bo widziałam tylko program tv, a jakoś nie lubię sposobu, w jaki ona mówi (chociaż moje dzieci lubią). Ale książki to zupełnie co innego.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  5. #14325
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    ale mnie właśnie nawet te książki nie przekonują, tzn znam lepsze i przy okazji tańsze Już pomijając to gwiazdorzenie (bo moim zdaniem ona gwiazdorzy, przynajmniej w audycjach radiowych) i ten zachwyt innych dzieci jej osobą..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  6. #14326
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Nooo nie, taki babol. Prenumeruję tę nową serię Cała Polska czyta dzieciom i czekałam najbardziej na przesyłkę w tym miesiącu, bo miały być Bajki z mchu i paproci. Nie ma. Numer 13 przyszły wiersze... Wszędzie w rozpisce jako 13 są Bajki z mchu, z tyłu książek poprzednich jest takie info. Nie klei mi się to w ogóle i nie lubię takich zaniedbań. Do tego czytałam tom 5 Rycerze Złotego Runa i natrafiłam na dwie literówki. Tak dla dopełnienia szczęścia .

  7. #14327
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Znacie tą baśń?


    Chcę coś kupić córce o tematyce krasnoludków do przedszkola, ponieważ bajek na sali mają niewiele a te co widziałam, to możecie się domyślać jakie są a może coś innego z krasnoludkami w roli głównej?

  8. #14328
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    O skrzacie w funkcji krasnoludka może być? "Skrzat nie śpi" Astrid Lindgren.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #14329
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    jak byłam ostatnio u rodziców czytałam córkom Sierotkę Marysię, ależ inaczej się to czyta będąc dorosłym!
    bardziej skrzatowe skojarzenie, bom ze skrzaciego pkola to ta książka https://archiwum.allegro.pl/oferta/b...184786653.html
    a z propozycji to skrzaty! https://www.granice.pl/recenzja/skrzaty/4619

    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  10. #14330
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    wruuu, było w wątku zapowiedziowym info o wznowieniu nakładu kultowego albumu "skrzaty".



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #14331
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    To jest grupa 3latków... podobno nie wszyscy są w stanie skupić się na czytaniu nawet przez chwilę, być może nie są nauczeni w domu.... chciałabym coś bardziej dziecinnego

    A znacie może którąś z tych:

  12. #14332
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    wruuu wszystkie o które pytasz mam podaj mi nr telefonu to zrobię kilka zdjęć i ci wyślę

  13. #14333
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    wruuu wszystkie o które pytasz mam podaj mi nr telefonu to zrobię kilka zdjęć i ci wyślę
    kilka zdjęć w sieci widziałam a jak tekstowo, nadadzą się dla maluchów?
    Mamy Krasnoludka Butenki i on się nam podoba

  14. #14334
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    kilka zdjęć w sieci widziałam a jak tekstowo, nadadzą się dla maluchów?
    Mamy Krasnoludka Butenki i on się nam podoba
    Ok. Chciałam Ci wysłać jeszcze inne krasnoludkowe ale niech będzie.
    Krasnoludki Melania Kapelusz - krótkie opowiadania ale nie na każdej rozkładówce jest ilustracja. A dla 3 latków musi być dużo ilustracji.
    Krasnoludki pucybutki - malutka książeczka, mało tekstu. Moja córka 2,5 roku chętnie słucha ale i tak bardziej zainteresowana ilustracjami. Polecam tym bardziej że świetna autorka.
    Stary szewc - polecam. Dołączony audiobook jeśli dobrze pamiętam 7,5 minuty. Ilustracje bogate i zainteresują maluchów
    Buthenko - ciekawa pozycja ale osobiście nie polecam mając wybór w czymś innym. U nas podoba się wszystkim i czytana ale jako jedynej do pkola nie polecam.
    Polecam bardzo:
    Jak skrzaty dla Andrzejka hulajnogę budowały
    Dobrej nocy i Sza (dołączona płyta) jak dla mnie to idealna nawet dla 2 latków
    Słoneczne jajo

    Są jeszcze książki Marcina Przewoźniaka - kupiliśmy bo polecane przez Moliki książkowe i u nas lubiane przez dzieci ale dla mało oczytanych będzie trudne. Duże książki, ilustracyjnie fifti fifti

    To tak na szybko co mi przychodzi do głowy

  15. #14335
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Ok. Chciałam Ci wysłać jeszcze inne krasnoludkowe ale niech będzie.
    Krasnoludki Melania Kapelusz - krótkie opowiadania ale nie na każdej rozkładówce jest ilustracja. A dla 3 latków musi być dużo ilustracji.
    Krasnoludki pucybutki - malutka książeczka, mało tekstu. Moja córka 2,5 roku chętnie słucha ale i tak bardziej zainteresowana ilustracjami. Polecam tym bardziej że świetna autorka.
    Stary szewc - polecam. Dołączony audiobook jeśli dobrze pamiętam 7,5 minuty. Ilustracje bogate i zainteresują maluchów
    Buthenko - ciekawa pozycja ale osobiście nie polecam mając wybór w czymś innym. U nas podoba się wszystkim i czytana ale jako jedynej do pkola nie polecam.
    Polecam bardzo:
    Jak skrzaty dla Andrzejka hulajnogę budowały
    Dobrej nocy i Sza (dołączona płyta) jak dla mnie to idealna nawet dla 2 latków
    Słoneczne jajo

    Są jeszcze książki Marcina Przewoźniaka - kupiliśmy bo polecane przez Moliki książkowe i u nas lubiane przez dzieci ale dla mało oczytanych będzie trudne. Duże książki, ilustracyjnie fifti fifti

    To tak na szybko co mi przychodzi do głowy
    Słoneczne jajo mieliśmy raz z biblioteki chyba kupię córce na urodziny ;P
    spadłamznieba bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi

    edit
    Możesz mi streścić w kilku zdaniach książkę Dobranoc i sza?
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 18-09-2017 o 17:12 Powód: dopisek

  16. #14336
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Możesz mi streścić w kilku zdaniach książkę Dobranoc i sza?
    świetna płyta usypiankowa - kołysanki w różnych językach śpiewane przez Grażynę Auguścik, ładne spokojne ilustracje, tekst dość długi, rymowany - imho na siłę dopisany do ilustracji

    jak padła tu sierotka Marysia, to dorzucę i Na jagody - chyba ze 2 razy udało mi się dzieciom przeczytać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #14337
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Jak skrzaty hulajnoge budowaly sa jeszcze dwie inne czesci. Tekst rymowany, bardzo fajne.

  18. #14338
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Trochę inaczej odbieramy u nas w domu książkę Dobrej nocy i sza aniżeli jul.
    Nam wszystkim się bardzo podoba. Tekst chwilami długi, według mnie współgra z ilustracjami. Ilustracje są niesamowicie piękne. Tekst spokojnie można podzielić. Oczywiście najlepiej przeczytać całoś ale u nas czasami czytany na kilka razy. Udział krasnoludków w tekście dosyć ciekawie wkomponowany.
    Książk składa sięt tak jakby z dwóch części. Pierwsza to rymowany tekst plus ilustracje, drugi to teksty kołysanek w różnych językach. Płyta Cd z kołysankami.
    Osobiście bardzo polecam.

    Na jagody u nas czytane wiele razy jak syn miał około 4,5 roku. Mamy kilka wersji również z ilustracjami Elsy Beskow które polecam.

  19. #14339
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    no to jeśli malutkie stworzonka to może także Nudzimisie?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  20. #14340
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Trochę inaczej odbieramy u nas w domu książkę Dobrej nocy i sza aniżeli jul.
    Nam wszystkim się bardzo podoba. Tekst chwilami długi, według mnie współgra z ilustracjami. Ilustracje są niesamowicie piękne. Tekst spokojnie można podzielić. Oczywiście najlepiej przeczytać całoś ale u nas czasami czytany na kilka razy. Udział krasnoludków w tekście dosyć ciekawie wkomponowany.
    Książk składa sięt tak jakby z dwóch części. Pierwsza to rymowany tekst plus ilustracje, drugi to teksty kołysanek w różnych językach. Płyta Cd z kołysankami.
    Osobiście bardzo polecam.

    Na jagody u nas czytane wiele razy jak syn miał około 4,5 roku. Mamy kilka wersji również z ilustracjami Elsy Beskow które polecam.
    Dobrej nocy i sza, ale fajnie sie zapowiada.

    Na jagody Beskow wow. Z takich dostepnych dzis to jest fajne tanie wydanie z Zysk. http://sklep.zysk.com.pl/na-jagody.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •