Strona 203 z 807 PierwszyPierwszy ... 103153193195196197198199200201202203204205206207208209210211213253303703 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,041 do 4,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4041
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    britta - mnie Rabarbar smieszy bardzo, przynajmniej pierwszy tom - o reszcie za pare dni choc faktycznie przygod to on za wiele nie ma, ale ta reszta jakas taka sympatyczna jest. sporo smaczkow dla czytajacego do tego...

    stokrotko - ja bym celowala tak - jednego Findusa - albo jak sie zgubil - bo jest opisane skad sie wzial, albo Polowanie na lisa albo Rwetes w ogordzie - te dwa wybraly by moje dzieci.
    jedna Mame Mu - tu bym miala wiekszy problem - na pewno obrazkowa, ale ktora to nie wiem? raczej nie hustawkowa - nie sadze, zeby panie czytaly ze zrozumieniem jak Wrona wrzeszczy na gospodarza... moze o guzie? albo o budowaniu?
    Findus dla starszych, Mama Mu - chyba tez, ale do zastanowienia.

    dla mlodszych - Mele ktoras (najchetniej obie), moze Krowe Matylde.

    Janoscha o Panamie albo o chorym Tygrysku? sama nie wiem. albo bardziej edukacyjnie - o rowerze - tylko co panie na Fircyka Azroka i figlowanie z dziewczetami??? to juz moze lepiej jak chodzili po miescie?
    Wesolego Ryjka - na bank, krotkie opowiadania, dobrze sie czyta. moze pierwszego Kuleczke - tez dla starszakow?
    Pomelo ktoregos
    cos obrazkowego Zakamarkow - Lotte? ktores Dzieci z Bullerbyn? albo Pippi?
    Billego ktoregos - moze o zlosci? Kamyki Astona - to jedna z moich ulubionych ksiazek dla dzieci

    z obrazkowych bym wziela Czeresniowa i Mamoko jedno tez. albo Mam oko na... dla mlodszych o liczbach, dla starszych litery. albo cos Tataraku - sama nie wiem co, wszystkie lubimy.

    moze Butenke nowego - Krasnoludka albo Grzyby i krol? albo alfabet Tuwima albo Panne Kreseczke?

    moze cos z Tako? wiem, ze drogie, ale choc jedna - tylko ktora?? jakas graficznie najlepsza...

    coz z Madrej Myszy albo Basie ktoras? Kicie Kocie - to juz pisalam. jakies wiersze - moze cos egmontowskiej serii Wierszem pisane? albo z Bajki? Brzechwe Pawlakow albo Tuwima Jony Jung? albo Strzalkowskiej cos?

    Ciocie Jadzie. Ksiezniczke koronke i ksiecia Hafcika. Yumi albo Aoki.

    hmmm - ja bym tak dlugo mogla - ale chyba dawno budzet przekroczylam... obawiam sie, ze nie pomoglam....
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #4042
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    a, ze świątecznych nowości "Krowa Matylda nie może zasnąć" okazała się nie tak fajna, jak strasząca listonosza

    Czy przesadziłam z tym "Wierzę..."? Nie uważam, że należy książkę umieścić na indexie i spalić, domyślam się, ze część rodziców mogłaby nie chcieć czytać jej dzieciom, ja swoim przeczytałam, uważam że pomysł z kobietą Bogiem jest właśnie z typu chwytliwy a nie ciekawy, nie w tym wykonaniu, czaszka etc mnie nie ruszyły, mam co najwyżej poczucie, że większość historyjek o Mikołaju zatrzymuje się na osobie prezentodawcy w czerwonym stroju, a ta aspiruje do wyjścia poza to - i trafiła akurat w moją chwilę refleksji czy powinnam czytać dzieciom niemal wszystko co mnie nie odrzuci kompletnie, nie zastanawiając się specjalnie nad kwestią treści, nad wpływem wychowawczym na moje dzieci - ostatnio czytałam "Zuza chce mieć dzidziusia", pokazałam mojej mamie i po rozmowie z nią zaczęłam się zastanawiać, że może ta książka, która mnie tak bardzo cieszy, jest jednak nieco przesadzona i nie powinnam czytać małym? No nie wiem w którym momencie przekraczam granicę tego, co chciałabym dzieciom pokazać i na co wyczulić, gdzie pokazuje im coś za wcześnie, nie w odpowiedni sposób, a oni chłoną bardziej niż mi się wydaje, niż bym chciała.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #4043
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jul - ja mam ostatnio przemyslenia w druga strone - zmuszac sie do czytania czegos co oni lubia a ja nie cierpie? juz nie wspominajac o ksiazkach, ktore moze i wartosciowe - ale z jakiegos powodu dla mnie nie do konca akceptowalne? jak ta nieszczesna Zuza, ktora ma cipke - dla mnie nie do przyjecia. choc i tak lepiej niz w starym tlumaczeniu, gdzie miala... kuciapke. nawet angielskiej wersji szukalam, ale chyba nie ma.

    stokrotko - przypomina mi sie i przypomina. dodalabym Nusie jedna. albo Igora - ale tu moze byc bardziej kontrowersyjnie, niestety... i moze Mysi domek - dla ilustracji rzecz jasna.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4044
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    nie wiem dlaczego tak ostro oceniacie Wierzcie w Mikołaja toż autorka pochodzi z innego kraju
    i dla mojego dziecka na równi jest wróżka zębuszka i mikołaj jak i czupir to wszystko są jakieś tam postacie
    jeżeli nam zależy to możemy pociągnąć temat i wyjaśnić dzieciom a nie szukać w autorce z takiego raju głębi w wierze ( z naszej perspektywy) braków oraz pisana na siłę
    no albo skupić się na lekturze bardziej od strony wiary katolickiej - mi na tym nie zależało i ta książka miała być umilaczem z dreszczykiem
    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    o, baryłko z nieba mi spadłaś, bo podobne przemyslenia miałam sformułować. ta książka nie rzuciła mnie na kolana, ale żeby jakoś ją nadmiernie analizować czy się zgadza z katolicką tradycją obchodów Świąt, to jakoś mi się nie chce. mam książki zgodne z duchem, bo takich też potrzebuję, ale nie wykluczam zakręconych, skomercjalizowanych czy jakich tam historyjek - byle dobrze napisane były.
    Uff juz myślałam, że ja taka płytka jestem. Moim dzieciom sie podobało, do dzisiaj sobie przypominają i sie śmieją. Oczywiście starszemu wytłumaczyłam, kto zacz Św. Łucja i że prawdziwy Mikołaj to biskup z Myrry, a zębuszka to tylko wierzenie, a ksiązka miała byc tylko śmieszną, rozrywkową lekturą. No i oczywiście do pooglądania ilustracji. Myslę, że doszukiwanie się w niej jakiejś religijenj głębi wcale nie było zamysłem autora (no ale to moja opinia).

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ... kuciapke.
    u nas w domu dla odmiany, to kuciapka jest wyrażeniem zabawnym i jesli juz musimy jakos nazwać ten narząd to tej używamy. Cipka bleeeeeee.....


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #4045
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    w tej czesci Zuzy nie ma ani cipki ani kuciapki Jak nie lubie czegos to odmawiam czytania - i tak Martynka czytana jest jedynie czasem przez babcie, bo ona jedyna jest w stanie to zrobic dla wnuczki...

    W Czy chcesz byc moim przyjacielem E Carle maz zakleil ten tekst pytaniem Czy chcesz byc moim wspollokatorem?
    Ostatnio edytowane przez jul ; 03-01-2014 o 11:44
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #4046
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    natalu dzięki najpewniej coś wybiorę, Tako maska Lwa już w koszyku
    a co myślicie o Mapach wyd, Sióstr? nada się do przedszkola czy odpuścić?
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  7. #4047
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    a co myślicie o Mapach wyd, Sióstr? nada się do przedszkola czy odpuścić?

    U nas Mapy zadziałały na 8-latka. Spał z nimi niemal. Natomiast 5-Latka nie była zainteresowana. W bibliotece pani mi pwoiedziała że dzieciom do 5-6 roku życia nie bardzo sie podoba, ale IMO warto ja mieć w biblioteczce


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #4048
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    stokrotko Lotta i Różyczkowie

  9. #4049
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    natalu dzięki najpewniej coś wybiorę, Tako maska Lwa już w koszyku
    a co myślicie o Mapach wyd, Sióstr? nada się do przedszkola czy odpuścić?
    zdecydowanie odpuścić, przedszkolne dzieci za małe,
    dla dzieci przedszkolnych powinny być takie proste, te co wymieniła nalala wyżej są super, moi chłopcy uwielbiają, a są właśnie w takim wieku przedszkolnym starszy 5,5 młodszy niecałe 3 lata
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #4050
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    nad Mapami sie zastanawialam - i doszlam do wniosku, ze jednak bym wczesna postawowke obstawiala - a za te pieniadze mozna miec wiecej ksiazek do czytania.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #4051
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    natalu dzięki najpewniej coś wybiorę, Tako maska Lwa już w koszyku
    a co myślicie o Mapach wyd, Sióstr? nada się do przedszkola czy odpuścić?
    myśmy sprezentowali naszemu przedszkolu Mapy pod choinkę i dzieci są zachwycone.
    i mój chłopczyk (3latek) uwielbia je oglądać; ostatnio jest na etapie wyszukiwania szkieletów.

    a co do "Wierzcie...", chętnie ulżę komuś kto jest nieusatysfakcjonowany ich zakupem, przejmując ciężar.

    u nas święta pod znakiem Synka Gruffalo (bibljotecznego), Gąski Zuzi oraz Dartha Vadera z Synem: "No, you can't play with Han Solo. And that's final".
    Vader był dla ojca syna, ale syn ojca zaanektował.
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 03-01-2014 o 15:13

  12. #4052
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    a co do "Wierzcie...", chętnie ulżę komuś kto jest nieusatysfakcjonowany ich zakupem, przejmując ciężar.
    Właśnie się namyślam, czy nie przynieść na wymiankę. Innym, bardzo barbarzyńskim pomysłem było wycięcie sobie kilku świetnych ilustracji i pozbycie się reszty. Wiem, wiem, że to świętokradztwo.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  13. #4053
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Co do ,,Map" to mój Maciek jest nimi zafascynowany od ponad roku ( dostal je gdy miał 5 lat).Mój chrześniak,mlodszy od niego o rok też je bardzo lubi.

  14. #4054
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    a co myślicie o Mapach wyd, Sióstr? nada się do przedszkola czy odpuścić?
    Kocia_mama i jej ROCZNY synek pokochali i kochają do dziś (niespełna prawie dwa lata). Czyli to chyba zależy

  15. #4055
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moi Mapy tez lubia. nawet bardzo momentami. ale to 1/6 budzetu stokrotki, wiec ja bym postawila jednak na wiecej tanszych ksiazek...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #4056
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,042

    Domyślnie

    Dołączam się do wątku, staram się być w miarę na bieżąco z książkami dla dzieci, a wreszcie mam je dla kogo kupować, a nie tylko obdarowywać rodzinę.
    Mapy nie zawsze są takie drogie, kupione na targach np albo na Bonito.
    Do tego jeszcze jest Mapownik , ale z nim to celowałam w 7-8 latkę.
    Podobna książka która się świetnie sprawdza to "Zróbmy sobie arcydziełko", na każdej stronie zadanie plastyczne do wykonania.
    Z prezentów świątecznych moja chrześnica podskakiwała z radości na Niegrzecznego Kotka (kontynuacja Pieska) i dostała też kupioną na sporej przecenie też na targach Aoki. Wydana pięknie, daje trochę odetchnąć estetyką od księżniczek Disneya...
    Kupiłam też "Strasznie trudne wierszyki" i nowego Janoscha - Auto Ferdynand, ryzykując, bo dla dwuletniego dziecka które nie bawi się jeszcze książkami (!!!)

    A z tematów kontrowersyjnych - co sądzicie o "Dymie" wyd.Tako (chyba że była wcześniej już rozmowa na ten temat a ja nie przejrzałam)

  17. #4057
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Właśnie się namyślam, czy nie przynieść na wymiankę. Innym, bardzo barbarzyńskim pomysłem było wycięcie sobie kilku świetnych ilustracji i pozbycie się reszty. Wiem, wiem, że to świętokradztwo.
    Weź, weź, napiekę Ci chleba, dorzucę żurawiny i czego tam jeszcze będziesz chciała

  18. #4058
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gazetka - Dym jest zdecydowanie dla doroslych. i nie wiem, czemu wyszedl w dzieciecej serii Tako. 15+ to moim zdaniem minimum, a spokojnie wiecej. niestety, w Pl utarlo sie, ze jak cos jest obrazkowe to jest dla dzieci... moj stoi na jednej z wyzszych polek i dlugo tam jeszcze zagosci. zreszta Pamietnik Blumki tez ciagle czeka w szafie na swoja kolej - F sie malo nie poplakal jak skonczylam czytac Chuste babci - wiec i Blumka poczeka...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #4059
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    dziewczyny, tu na pl stronie z kseazkami Usborne'a jest czesciowa wyprzedaz:
    http://org.usbornebooksathome.co.uk/AnetasEnglishBooks/
    http://org.usbornebooksathome.co.uk/...?cat=1&area=so

  20. #4060
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    wiecie może czy gdzieś można jeszcze zdobyć Pluka z wieżyczki?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •