Strona 420 z 807 PierwszyPierwszy ... 320370410412413414415416417418419420421422423424425426427428430470520 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,381 do 8,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8381
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Natala, mama mu zdecydowanie za duzo tekstu. Matylda ok, tylko te 2 strony nam czasem psuja szyki. No to juz chyba wsio jasne

    Napisane z telefonu

  2. #8382
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Natala, mama mu zdecydowanie za duzo tekstu. Matylda ok, tylko te 2 strony nam czasem psuja szyki. No to juz chyba wsio jasne

    Napisane z telefonu
    zmeczenie materialu mnie chyba dopadlo, dobrze, ze od dzis mamy wolne, moze sie wreszcie wyspie (choc z drugiej strony moje dzieci maja tendencje do wstawania bladym switem wtedy keidy nie trzeba...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #8383
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Czy w Dziecku Gruffalo występuje jakiś wąż?

  4. #8384
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Czy w Dziecku Gruffalo występuje jakiś wąż?
    Tak
    http://2.bp.blogspot.com/-oTWcUrYNm6...uffalo%2B3.jpg
    J.2014 i E.2016

  5. #8385
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Niedobrze. Dzięki.

  6. #8386
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Jestem sobie na wakacjach we Włoszech i - oczywiście - posiedziałam tez trochę w księgarniach. I chcę się podzielić paroma obserwacjami.
    1. polonica - Na bardzo eksponowanych miejscach we wszystkich odwiedzonych przeze mnie księgarniach są "Mapy" Mizielińskich. Widziałam też "Proszę mnie przytulić" duetu Wechterowicz, Dziubak.
    2. Ceny książek rzadko są poniżej 12 Euro ; małe kartonowe 7-8, duże formaty, pop-up'y 22-25. (dla porównania: kawa, bagietka 1 E, kanapka "na mieście" 2-3, bilet jednorazowy na autobus 3,8E.
    3. Dużo jest dużych wydań formatu większego niż A4. Zazwyczaj przepieknie ilustrowanych.
    4. Widziałam dwie książki o holokauście dla dzieci i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Odwagą w przedstawieniu, pokazaniu, dosadnością i rewelacyjnymi ilustracjami. Zaznaczam, że nie znam włoskiego, opieram sie tylko na ilustracjach. Jedna z tych książek to "Ostatnia droga" o sierocińcu Janusza Korczaka (występuje w tekście jako Pan Korczak - dokładnie tak pisane). Nie znam polskiej książki, która tak by to pokazała, a szkoda, chciałabym ją kupić.
    5. Jak znacie Pinokia i Alicję z ilustracjami pani Marcello (te duże - to właśnie częsty tu format), to Królewna Śnieżka jest też i również zachwyca ilustracjami.
    6. Nie znalazłam komiksów dla dzieci poza Donaldem i Fistaszkami.
    7. Miałam kupić Zosi trzecią część "Złodzieja kury", ale nigdzie nie ma!!!
    8. Zakochałam się w książce o drzewach z wydawnictwa Rizzoli - wiecie może, czy występuje w wersji angielskojęzycznej?
    9. Cudem powstrzymałam sie od zrujnowania, ale patrząc na ofertę książek dla dzieci w Polsce nie musimy czuć sie zaściankiem (wiele z tych stojących tu na półkach ma polskie wydania, bardzo wiele).
    10. Po włosku Grufallo ma córeczkę (chyba)
    Ostatnio edytowane przez aniakom ; 27-03-2015 o 23:03

  7. #8387
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Aniu jakie fajne sprawozdanie dzięki!
    I zazdroszczę troszkę. Uwielbiam Włochy
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  8. #8388
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    u nas w szafie leży ta książeczka o Korczaku i czeka na swoją kolejkę na wyjęcie: http://www.wyd-literatura.com.pl/bea...-korczaku.html

    potwierdzam co do Niedoparków - w okolicach 9 lat. Ale mojego najstarszego nie zachwyciła jakoś specjalnie
    2 + 7 (2005-2018)

  9. #8389
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Aniu napisz cos wiecej o tych drzewach, bede szukac

    edit: TA czy TA? innych o drzewach nie znalazlam, ale po wlosku przestalam mowic nascie lat temu

    jedna ksiazka pani od tej drugiej wyszla po polsku ale z opisu to dla doroslych raczej. wg tlumacza to chyba jest to samo, tylko tytul nieco inny.

    pierwsza na amazonie jest tylko po wlosku, wiec chyba nie ma wersji angielskiej - jesli o nia chodzilo, rzecz jasna.

    tyle prywatnego sledztwa napisz czy to ktoras z tych dwoch
    Ostatnio edytowane przez natala ; 27-03-2015 o 23:41
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #8390
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Aniu jakie fajne sprawozdanie dzięki!
    I zazdroszczę troszkę. Uwielbiam Włochy
    Ja też uwielbiam. Ale jak juz troche zazdościsz, to nie napiszę, że jesteśmy we Florencji bez dzieci

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    u nas w szafie leży ta książeczka o Korczaku i czeka na swoją kolejkę na wyjęcie: http://www.wyd-literatura.com.pl/bea...-korczaku.html
    Nie czytałam jej, ale ona jest kolorowa, jakaś taka wydaje sie ucieplona. No i chyba narratorka jest osoba, która znała Korczaka jako dziewczynka - czyli przeżyła wojnę. A prawdziwa historia jest czarna, wstrząsająca - i taka jest (w warstwie ilustracyjnej) książka L'ultimo viaggio. Il dottore Korczak e i suoi bambini. (nie mam jak zalinkować)

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Aniu napisz cos wiecej o tych drzewach, bede szukac
    Natalko, : Alberi" wydane w 2012, wydawnictwo Rizzoli, autorzy: Pia Valentinis i Mauro Evangelista. Widziałam tu wydane po francusku, wiec mam nadzieję, że są po angielsku.

    edit - ta pierwsza, jesteś super szybka.

  11. #8391
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no to jak pierwsza to po angielsku chyba nie ma - ale bede szukac, tylko juz nie dzis

    edit: podglad ksiazki o Korczaku - faktycznie robi wrazenie. i jest po angielsku, juz wlozylam w schowek...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 28-03-2015 o 00:02
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #8392
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    okoani dzieki za matme juz sobie pierwsza znalazlam na amazonie. W jest maniak cyferek wszelakich, dodaje w pamieci do 30, liczy do nie wiem ilu, trzy liczby do siebie tez spokojnie doda - juz wiem co mu kupic w najblizszym czasie. mam w schowku pare innych matematycznych, ale takich na duzy wyrost - z duza iloscia tekstu, najczesciej jakies zagadki matematyczne wplecione w fabule - czyli takie bardziej skomplikowane rzeczy. a on czytac nawet jeszcze nie umie a ta sobie moze ogladac na razie, klapki otwierac - a czytac mozemy wspolnie.
    oj, a możesz podrzucić te tytuły, które masz z tymi matematycznymi zagadkami. Mam syna, który kiedyś chętnie słuchał książki, a teraz to już problem, ale jest fanatykiem liczenia i to nie takiego do 10, czy 100, my mamy o wiele większy kaliber i na dodatek z różnymi kombinacjami i przeliczaniem - może takie pozycje będą dla niego ciekawsze.

    i drugie pytanie ogólne bardziej - jest coś z humorem w stylu Kotka Splotka. Mamy, mi się bardzo podoba i ilość tekstu i humor, patrzę, ale nie widzę w księgarni innych jakiś części - może w tej nie ma, a chętnie bym coś podobnego nabyła.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  13. #8393
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chodzi o jedną z serii serię matematycznych zagadek to wyszły:
    Zamek zagadek
    Muzeum tajemnic
    Jaskinia tropów
    planeta sekretów
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  14. #8394
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    o dzięki, właśnie robię zamówienie i biorę jedną na próbę, jak się sprawdzi to dokupię kolejne. jej, muszę kończyć to wymyślanie i zamknąć koszyk, bo coraz cięższy i droższy jest
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  15. #8395
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    o dzięki, właśnie robię zamówienie i biorę jedną na próbę, jak się sprawdzi to dokupię kolejne. jej, muszę kończyć to wymyślanie i zamknąć koszyk, bo coraz cięższy i droższy jest
    zawsze mozemy pociachac, zapraszam do watku

    oprocz tych co dankin dala znalazlam jeszcze pare - nie wiem jakie w srodku, ale mialy dobre recenzje na gazetowych ksiazkach - Odlotowa matematyka (allegro?), Przygody Alexa w krainie liczb, jeszcz jeszcze oczywiscie zakamarkowa Matematyka ze sznurka i guzika. Geometria dla najmlodszych Wladimir Z. Żytomirski z il. Butenki (ja nasza kupilam za grosze na allegro - sporo jest). wiecej na pewno znajdziesz na gazetowym forum. a to za co dziekowalam okoani zaraz znajde - Niesamowita matma. a druga linkowana przez nia to byly Zabawy z liczeniem - obie kupione w Carrefourze a to co ja pisalam o swoim schowku to schowek amazonowy, ksiazki po angielsku tam mam - jak chcesz to moge wrzucic tez!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #8396
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta

    i drugie pytanie ogólne bardziej - jest coś z humorem w stylu Kotka Splotka. Mamy, mi się bardzo podoba i ilość tekstu i humor, patrzę, ale nie widzę w księgarni innych jakiś części - może w tej nie ma, a chętnie bym coś podobnego nabyła.
    Tego autora jest Baranek Bronek

  17. #8397
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Znacie coś o muchach dla rozgarniętego, 1,5 rocznego miłośnika książek? Muszę odczarować temat, bo dzieckun, który jeszcze we wrześniu był zafascynowany muchami teraz na ich widok wpada w histerię :/ a much z racji bliskości zalewu u nas pod dostatkiem :/ helpunku.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #8398
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    A ja z pytaniem o książkę matematyczną dla 3latka czy któraś z linkowanych się nada? Mamy wielką fascynację liczbami i liczeniem, a brakuje mi już powoli weny. Chciałabym się czymś wspomóc.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  19. #8399

  20. #8400
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Czy matematyka w ujęciu Marii Montessori nada się dla rodzica który do tej pory z Montessori nie miał nic wspólnego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •