Strona 576 z 807 PierwszyPierwszy ... 76476526566568569570571572573574575576577578579580581582583584586626676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,501 do 11,520 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11501
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    też to miałam na myśli m.in a może faktycznie masz rację :"D a może jakieś stare wydania wznowią/odnowią
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #11502
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    kupiłam Małpkę Florek po zdjęciu Twoich zakupów książkowych (zresztą ta z butem również u nas gości ).
    Mojemu synkowi się podoba. Osobiście nie mam zdania na jej temat.
    Ja wolę, gdy książki zmuszają trochę do myślenia, a nie podają wszystko na tacy. Tzn żeby dziecko samo doszło do wniosku, że np nie wolno pluć, a nie czytać mu zasady typu "nie wolno pluć", jak to ma miejsce w tej książce. Bo jak dziecko samo pomyśli, to lepiej zapamięta.
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  3. #11503
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Czy Dziurki w nosie sa juz gdzies dostepne?
    Dziecko zamowilo sobie na urodziny
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #11504
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Ja wolę, gdy książki zmuszają trochę do myślenia, a nie podają wszystko na tacy. Tzn żeby dziecko samo doszło do wniosku, że np nie wolno pluć, a nie czytać mu zasady typu "nie wolno pluć", jak to ma miejsce w tej książce. Bo jak dziecko samo pomyśli, to lepiej zapamięta.
    Zgodzę się z Tobą odnośnie tego, że dziecko ma pomyśleć.
    Natomiast książki w których jest dokładnie powiedziane co i jak również są u nas czytane.
    W życiu codziennym też przekazujemy dziecku konkretne komunikaty dlatego jakoś specjalnie mnie to nie razi.
    Natomiast na temat tej książki naprawdę nie mam zdania, ale synek ją lubi i to jest dla mnie ważne.
    Przy takiej ilości książek jakiej czytamy miesięcznie tego typu książki i tak są mniejszością.

    Natomiast chciałabym abyście napisały mi swoje odczucia odnośnie książki Mój cień
    Mieliśmy z biblioteki i musieliśmy już oddać.
    Natomiast jest ona dla mnie zagadkowa.
    Wiem, że to książka filozoficzna, ale czuję pewien niedosyt po jej przeczytaniu
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 22-03-2016 o 10:37

  5. #11505
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Są wyniki konkursu Astrid Lindgren. Książki zostaną wydane na jesienne targi w Krakowie. Cieszę się bardzo bo to będą dobre książki, powinny Wam się spodobać . Nie pytajcie o ilustracje, bo o tym decyduje wydawca, wiec nie mam pojęcia, kto będzie ilustrował.
    http://ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/3385/index.html
    już się cieszę na te książki z poprzednich edycji sporo przeczytaliśmy (z młodszych kategorii wiekowych), pora zacząć podrzucać najstarszemu Szczygielskiego widzę, bo znowu wśród laureatów
    ale na targi już więcej się nie wybiorę w czasie ogłaszania wyników, bo nie wiem, czy to z tego powodu, czy soboty południa ludzi było takie zatrzęsienie, że do niektórych stoisk trudno było się dostać...
    2 + 7 (2005-2018)

  6. #11506
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    już się cieszę na te książki z poprzednich edycji sporo przeczytaliśmy (z młodszych kategorii wiekowych), pora zacząć podrzucać najstarszemu Szczygielskiego widzę, bo znowu wśród laureatów
    ale na targi już więcej się nie wybiorę w czasie ogłaszania wyników, bo nie wiem, czy to z tego powodu, czy soboty południa ludzi było takie zatrzęsienie, że do niektórych stoisk trudno było się dostać...
    Ludzi coraz więcej a wydawców coraz mniej i z przecenami marnie. Ja się w tym roku nie wybrałam, bo to po prostu za dużo kosztuje, a za chwilę będę wszystko miała pod nosem w Warszawie. Książka Szczygielskiego znakomita, ale raczej dla starszych. Myślę że moja 12 latka jeszcze za mała. To historyczna powieść o PRL.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  7. #11507
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Czy Dziurki w nosie sa juz gdzies dostepne?
    Dziecko zamowilo sobie na urodziny
    Ja szukałam ale póki co widziałam tylko na stronie wydawnictwa.

  8. #11508
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Ja szukałam ale póki co widziałam tylko na stronie wydawnictwa.
    Ja widzialam juz w jakiejs ksiegarni przeceniona, ale naklad wyczerpany
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #11509
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Czy Dziurki w nosie sa juz gdzies dostepne?
    Dziecko zamowilo sobie na urodziny
    Widziałam na stronie matrasu, że premiera 25.03
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  10. #11510
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    już się cieszę na te książki z poprzednich edycji sporo przeczytaliśmy (z młodszych kategorii wiekowych), pora zacząć podrzucać najstarszemu Szczygielskiego widzę, bo znowu wśród laureatów
    ale na targi już więcej się nie wybiorę w czasie ogłaszania wyników, bo nie wiem, czy to z tego powodu, czy soboty południa ludzi było takie zatrzęsienie, że do niektórych stoisk trudno było się dostać...

    dziś mój 10-latek wybrał się z klasą na spotkanie ze Szczygielskim i wrócił pod dużym wrazeniem tego autora

  11. #11511
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Szczygielski ten od Tuczarni motyli i Czarownicy?

  12. #11512
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    tak

  13. #11513
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    "Hustawka" wyd. Eneduerabe.
    Zmęczeni Zakamarkami i Dwoma Siostrami odkryliśmy to wydawnictwo i mają wiele ciekawcyh pozycji.
    Mój ulubiony to "Kret sam na scenie".
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  14. #11514
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    "Hustawka" wyd. Eneduerabe.
    Zmęczeni Zakamarkami i Dwoma Siostrami odkryliśmy to wydawnictwo i mają wiele ciekawcyh pozycji.
    Mój ulubiony to "Kret sam na scenie".
    Kret fajny jest! Na razie to moja opinia, ale mam nadzieję, syn niedługo (?) potwierdzi

  15. #11515
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Hustawka jest cudna - bardzo nam sie podobala. Kreta tez lubie - i F chyba tez, bo to troche o nim jak byl mniejszy z EneDUeRabe fajny tez tez Billy (dobrze by bylo, jakby zrobili dodruk tego, co sie wyczerpalo swoja droga), cudowny Aston - Kamyki to jedna z moich ukochanych ksiazek dzieciecych; Ernest tez swiety - bo na odmiane jego autorka to jedna z moich naj jesli chodzi o ksiazki dla najmlodszych. i Muminki rysunkowe, zwlaszcza 'ksiazka z dziura' uwielbiana przez moich
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #11516
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    918

    Domyślnie

    Huśtawka jest taka inna. Mąż nie chciał żeby przy nim czytać bo dziwna

  17. #11517

    Domyślnie

    Dziewczyny znacie " Mój cień" ?
    http://www.mestro.pl/Moj-Cien,product248004.html
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  18. #11518
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    kurcze kupiłam wcześniej "nowość" Dzieci z B. na prezent i tamta miała totalnie szorstki papier; dziś przyszedł nasz egzemplarz i papier jest już inny, jest śliski, nie kredowy, ale w dotyku zdecydowanie różnice czuć
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  19. #11519
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Głosujecie w plebiscycie na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2015?
    http://www.empik.com/kultura/plebisc...i-kropka-2015/
    ja niestety nie znam wszystkich pozycji, niektóre tylko z opisu ze stron wydawnictwa, ale pojawiła się tam książka, o której chyba tu nie było jeszcze nic napisane a mianowicie Królik i Chopin. Ktoś widział, czytał?

  20. #11520
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    myśmy mieli chopina, ale chyba za wcześnie było, bo nie przeczytaliśmy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •