Strona 644 z 807 PierwszyPierwszy ... 144544594634636637638639640641642643644645646647648649650651652654694744 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,861 do 12,880 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12861
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dam znać na pewno.
    Jeszcze mamy Rok z ks. Twardowskim i tam też trochę o adwencie, roratach, Bożym Narodzeniu.

    Wszyscy na Ciebie czekamy można jeszcze znaleźć w veritasach. Czasem bywa na półce. Jeśli znajdę stacjonarnie to kupię.

  2. #12862
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A ze świątecznych znacie „Tajemnica Bożego Narodzenia” Josteina Gaardera? Ma być nowe wydanie, opinie ma dobre. Czyta się po jednym rozdziale dziennie w adwencie.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  3. #12863
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Magdo "Wierzcie w Mikołaja" jest specyficzna, kontrowersyjna. Bóg jest kobietą. Ja na razie dzieciom nie przeczytałam.
    Tu masz trochę recenzji
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/19888...cie-w-mikolaja

    Z takich opowiadań świątecznych może Niezwykły święty Mikołaj z uroczym staruszkiem Pettsonem i kotem Findusem?
    Albo z serii Cztery Pory Baśni Dulemby te o Zimie. Tylko tu dostępny audiobook. Książek z tej serii sama szukam.
    Zamówiłam jeszcze teraz Opowiadania wigilijne http://www.wyd-literatura.com.pl/pra...zy-wyd-ii.html
    i Siedem tajemnic św. Mikołaja http://siedmiorog.pl/7-tajemnic-swietego-mikolaja.html i jestem ich b.ciekawa. Dam znać jak dotrą.
    Mam te wszystkie książki o których piszesz mamru.
    Wierzcie w mikołaja to typowo sksndynawskie podejście więc jaśli chcesz coś bardziej tradycyjnego to odpada.
    Opowiadanie wigilijne bardzo polecam.
    7 Tajemnic równierz.
    W weekend mogę wstawić zdjęcia bo musze z górnych półek pościągać a tam trzy rzędy książek.
    Ponownie polecamKs. Twardowski Święta dobrych życzeń.
    Książki Ewy Stadtmuller (mam nadzieję, ze poprawnie napisałam nazwisko) oraz Mary Joslin
    Mogę wkleić zdjecia ale w weekend bo jestem sama z dziećmi i się nie wyrabiam a one też wysoko są

  4. #12864
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A ze świątecznych znacie „Tajemnica Bożego Narodzenia” Josteina Gaardera? Ma być nowe wydanie, opinie ma dobre. Czyta się po jednym rozdziale dziennie w adwencie.
    Znam i wiem że wznowienie.
    Bardzo się cieszę bo nie będę musiała pożyczać.
    Też polecam.
    Idą do mnie jeszcze dwie książki BN ale coś więcej napiszę jak przyjdą bo nie pamiętam z recenzji

  5. #12865
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A ze świątecznych znacie „Tajemnica Bożego Narodzenia” Josteina Gaardera? Ma być nowe wydanie, opinie ma dobre. Czyta się po jednym rozdziale dziennie w adwencie.

    na allegro są, tylko są różne okłądki czy wszystkie są takie same? czymś się różnią wiecie może?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #12866
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    na allegro są, tylko są różne okłądki czy wszystkie są takie same? czymś się różnią wiecie może?
    Nie wiem ale w zeszlłym roku ceny były bardzo wysokie

  7. #12867
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A ze świątecznych znacie „Tajemnica Bożego Narodzenia” Josteina Gaardera? Ma być nowe wydanie, opinie ma dobre. Czyta się po jednym rozdziale dziennie w adwencie.
    Pokazalabys trochę środka?
    I od jakiego to wieku?
    Ostatnio edytowane przez tinuviel ; 28-10-2016 o 17:36

  8. #12868
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    to ja jeszcze zapytam o książkę "Pax" czy fajna i czy dla 7-latka się nadaje?

  9. #12869
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    to ja jeszcze zapytam o książkę "Pax" czy fajna i czy dla 7-latka się nadaje?

    Pax,jako książka b.dobra, ale zdecydowanie dla starszych dzieci
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #12870
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Dankin dziękuję.

  11. #12871
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    Dziewczyny może Wy mi coś podpowiecie... Idziemy jutro na 5 urodziny do chłopaka. I jego mama mówi, że bardzo by chciała, żeby on miał jakąś książkę dla chłopców. Jego siostra kocha Martynkę, moja córka kocha Basię- czy jest taka taka seria z chłopcem w roli głównej? Bo mi jedyne, co przychodzi do głowy to Alberty (ale nie wydaje mi się żeby go wciągnęły, chyba już za duży jest?) i Emil ze Smalandii (który też jest słabym wzorem).
    Macie jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  12. #12872
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Mikołajek?

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  13. #12873
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Podpowiedzcie jakąś fajną książkę dla wygadanej 5-latki która lubi oglądać i czytać książki. Powoli planuje zakupy mikołajkowe


  14. #12874
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    na Mikołajka może być jeszcze za wcześnie


    a może coś z Mistrzów Ilustracji? może Kacperiada
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #12875
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gouomb Zobacz posta
    Dziewczyny może Wy mi coś podpowiecie... Idziemy jutro na 5 urodziny do chłopaka. I jego mama mówi, że bardzo by chciała, żeby on miał jakąś książkę dla chłopców. Jego siostra kocha Martynkę, moja córka kocha Basię- czy jest taka taka seria z chłopcem w roli głównej? Bo mi jedyne, co przychodzi do głowy to Alberty (ale nie wydaje mi się żeby go wciągnęły, chyba już za duży jest?) i Emil ze Smalandii (który też jest słabym wzorem).
    Macie jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    Może seria o detektywie Pozytywce G. Kasdepke?
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  16. #12876
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    O! Kasdepke będzie super! Choć akurat detektywa nie znam. Na Mikołajka chyba istotnie będzie za wcześnie - on jest taki... Mlodszy od mojej córki mimo, że w tym samym wieku
    Kacperiadę muszę obejrzeć, bo zupełnie nie znam.
    Dziękuję!

    Edit: Krycha - Pippi!

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  17. #12877
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Kacperiada Kasdepke też jest


    dla 5-latki też bym Mistrzów Ilustracji zaproponowała
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #12878
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Pokazalabys trochę środka?
    I od jakiego to wieku?
    Nie wiem niestety. Dostepna będzie od listopada.

    Cytat Zamieszczone przez gouomb Zobacz posta
    Dziewczyny może Wy mi coś podpowiecie... Idziemy jutro na 5 urodziny do chłopaka. I jego mama mówi, że bardzo by chciała, żeby on miał jakąś książkę dla chłopców. Jego siostra kocha Martynkę, moja córka kocha Basię- czy jest taka taka seria z chłopcem w roli głównej? Bo mi jedyne, co przychodzi do głowy to Alberty (ale nie wydaje mi się żeby go wciągnęły, chyba już za duży jest?) i Emil ze Smalandii (który też jest słabym wzorem).
    Macie jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    Z Albertów może Hokus-pokus Albercie, dłuższa jest.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  19. #12879
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Będzie spojler

    Miałam chwilę i przeczytałam "Wierzcie w Mikołaja" raz jeszcze. Wzruszyłam się bardzo. To jest niezwykle mądra opowieść, choć kontrowersyjna. Chcialam przeczytać raz jeszcze jak to z tym Bogiem-Kobietą. I tam jest o niej zawsze tak "Ona, którą wszyscy uważają że jest nim". Ale jest takie zdanie "ona, którą ludzie nie wiedzieć czemu, biorą za niego i nazywają Bogiem".
    Wzruszyła mnie ta opowieść. Jest o dzieciach, które nie wierzą w św. Mikołaja. I o dorosłych którzy w dzisiejszych czasach nie wierzą w nic a wszystko co dzieje się na świecie sprowadzają do roli przypadku. Św. Mikołaj przedstawiony jest jako ten zły. I dlatego że ludzie w niego nie wierzą postanawia zrobić wszystko by świąt nie było. Tak naprawdę robi to z wielkiej rozpaczy. Ale troll razem z główną bohaterką wpadają na pomysł co zrobić by dzieci z powrotem uwierzyły w św. Mikołaja.
    Także ja po przemysleniu chyba przeczytam ze starszakami. Nie wiem jeszcze jak przedstawić Nią. Może skoro ona nie jest Bogiem to może jest Maryją?
    Ale zachęcam do przeczytania samemu. Otwiera oczy na wiele rzeczy które nam spowszedniały i przyjęliśmy jako "normalne".
    To takie moje osobiste refleksje.
    Magdo jeśli chcesz mogę Wam wysłać książkę. Przeczytasz i zdecydujesz sama.

  20. #12880
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gouomb Zobacz posta
    Dziewczyny może Wy mi coś podpowiecie... Idziemy jutro na 5 urodziny do chłopaka. I jego mama mówi, że bardzo by chciała, żeby on miał jakąś książkę dla chłopców. Jego siostra kocha Martynkę, moja córka kocha Basię- czy jest taka taka seria z chłopcem w roli głównej? Bo mi jedyne, co przychodzi do głowy to Alberty (ale nie wydaje mi się żeby go wciągnęły, chyba już za duży jest?) i Emil ze Smalandii (który też jest słabym wzorem).
    Macie jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    Alberty rosną z dzieckiem. Np Sprytnie, Albercie zaczyna się tym że Albert ma 5 lat
    Ostatni Albert to "Urodziny Alberta" i w tej książce kończy 6 lat.
    Mikołajek też mógłby być ale wydaje mi się, że dla 5 latka za wcześnie.
    Mój syn ma niecałe 6 lat i jeszcze nie chce Mikołajka.
    A może wikinga Tappiego tego dla starszych?
    Pana Kuleczkę, Duch z butelki, Żabek i Ropuch,
    Może komiks Tomek i Jacek? Albo Pustelnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •