Strona 196 z 807 PierwszyPierwszy ... 96146186188189190191192193194195196197198199200201202203204206246296696 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,901 do 3,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3901
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,591

    Domyślnie

    Potwierdzam, że Bazgroły są w Tesco Też u siebie kupiłam.

    A mój syn dostał dzisiaj na urodziny Mapy i jest zachwycony. Leżały już długo w szafie i czekały na tę okazję, a ja się przyznam, że tak szybko je chowałam, że nawet się specjalnie nie przyjrzałam, co jest w środku. Dopiero teraz widzę, że są naprawdę super!
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  2. #3902
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ko-zo Zobacz posta
    ponowię moje pytanie -
    Jak myśicie, DO jakiego wieku będzie się nadawała? Chciałabym ją (i dziewczęcą wersję) da 8 latków. Nada się?
    Wczoraj mój 8-latek trochę w tej świątecznej rysował razem z siostrą dopóki sie nie pokłócili
    To chyba troche zależy dla jakiego dziecka - mój syn niechętnie rysuje, ale myślę że dziewczynce powinno bardziej przypaść do gustu


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  3. #3903
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie

    ale nie jest to tak, że da dziecka w tym wieku będzie to już zbyt dziecinne? Lub zbyt łatwe? Nie mam możiwości obejrzenia w realu i trudno mi ocenić...
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  4. #3904
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    zależy od dziecka, ale moja 4latka poradzi sobie z nią




    ja z kolei szukam książki by starszą oswoić z lękiem przed ciemnością i zasypianiem, temat nam znowu wrócił z podwójną siłą
    Znalazłam "Laszlo boi się ciemności" ale to chyba nie do końca to czego szukamy, jutro mam nadzieje ją obejrzę w empiku
    bajki terapeutyczne mamy

    jak możecie coś polecić mądrego by młodej pomóc
    sprawdziłam tego "Grzesia..."
    jest rozdział pt: Dlaczego się boję, w nim m.in. o strachu przed ciemnością

  5. #3905
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    sprawdziłam tego "Grzesia..."
    jest rozdział pt: Dlaczego się boję, w nim m.in. o strachu przed ciemnością
    Dziękuję, poszukam u siebie

  6. #3906
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ko-zo Zobacz posta
    ponowię moje pytanie -
    Jak myśicie, DO jakiego wieku będzie się nadawała? Chciałabym ją (i dziewczęcą wersję) da 8 latków. Nada się?
    ko-zo, umknęło mi twoje pytanie..

    Jestem pewna, że mogłaby być dla dziecka wieku nawet 8, bo nawet ja rysuję w tej świątecznej z ogromną przyjemnością (ja, plastyczka, więc w ogóle kocham takie rzeczy i grafiki, a ta Rossmanowa jest bardzo podobna) ALE:

    tak jak dziewczyny napisały, to jest książka dla dzieci które lubią w ogóle rysować.. Jest w niej trochę kolorowanek, ale w większości to są karty na spuszczenie wyobraźni ze smyczy, większość rzeczy trzeba narysować, wymyśleć samemu.. Improwizować

    Mikołaj np. lubi rysować, rysuje scenki rodzinne, jakieś swoje komiksy, gdzie na kilku kartkach dzieje się jakaś przygoda, jak np, ostatnio sceny z życia rodziny korków (takich zatyczek ) Wymyśla sam plansze do gry w Angry Birds, i rysuje przeszkody, itd... Rysuje domki i w każdym oknie dzieje się caaały scenariusz ciekawych rzeczy.. Między innymi dlatego wiedziałam, że ta książka będzie dla niego trafiona..

    Musisz sama ocenić, na ile twoje dzieci same siebie biorą czystą kartkę i rysują, itd... bo jeśli rzadko raczej - to wtedy chyba niekoniecznie byłby to dobry pomysł..
    Ostatnio edytowane przez Soul ; 13-12-2013 o 16:01
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #3907
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Widziałam dzisiaj w księgarni tą książkę o mrówkach "Opowiem Ci.." - ależ ona fajna! I generalnie pomacałam kilka pozycji z tego wątku - nie wiem czy to tak przed Świętami poszaleli z asortymentem, czy ktoś zaczął dbać także o mniej oklepane książki. Żałowałam, że nie było Nocy na Czereśniowej i W przedszkolu, za to przejrzałam m.in. Mam oko na liczby, Elmery, Tupcia Chrupcia, Smoka który lubi krówki i Pompona :] I mało się nie spóźniłam odebrać córkę ze żłobka

    Dobrze, że mam już pokupowane prezenty gwiazdkowe i wiem, że w necie można te książki znaleźć taniej, bo niewiele brakowało bym te mrówki wzięła...
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  8. #3908
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wrocilam, bedzie o Sztuce zatem - rodzialy - malarstwo, rzezba, architektura, fotografia i film, muzyka i taniec, teatr. malarstwo zaczyna sie od czasow prehistorycznych, potem Egipt, Grecja, Chiny, sredniowiecze (ksiegi i witraze); renesans - da Vinci, Arcimbold, de la Tour, Rembrandt, Monet i imresjonisci, Degas, Cezanne, van Gogh, Seurat, Kandinski, martwe natury, Matisse, Picasso, surrealisci - troche tego jest, ale takie wycinki raczej - na poczatek raczej, dla zainteresowania. rzezba - podobnie, od prehistorii, przez sztuke chinska, afrykanska, Michala Aniola, Rodinado wspolczesnosci. architektura - od pierwszych domow, prez starozytnosc, Majow i Inkow, sredniowieczne zamki i katedy po wieze Eiffla, wiezowce i nowoczesne budynki. troche o historii fotografii i filmu, kino nieme, western, filmy historyczne, science fiction i filmy animowane. w muzyce o pierwszych instrumentach, instrumentach ze swiata, instrumentach dawnych, operze, orkiestrze symfonicznej, jazzowej i rockowej, balecie. terart - grecki starozytny, japonski, opera chinska, teatr cieni, sredniowiecze Wlochy, teatr elzbietanski, Molier.

    troche reprodukcji, zwlaszcza w dziale malartstwo i rzezba, poza tym rysunki jak w calej serii; na poczatek fajne - tak dla zainteresowania tematem.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #3909
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    hejka
    mozecie mi polecic jakas ksiazke z wierszykami dla dzieci, ewentualnie kolysankami? chcialabym zeby ksiazka byla 'grubsza' z wieksza iloscia wierszy. Tak do 50 zl

  10. #3910
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    hejka
    mozecie mi polecic jakas ksiazke z wierszykami dla dzieci, ewentualnie kolysankami? chcialabym zeby ksiazka byla 'grubsza' z wieksza iloscia wierszy. Tak do 50 zl
    Ja bym poleciała klasyką - Tuwim, Brzechwa... Brzechwę mam ze swojego dzieciństwa, ale Tuwima z 2012r. wyd. Zielona Sowa i jest fajny, bo ma sporo ilustracji, ale i wierszy również (niektóre wydania polskich wierszy są naprawdę piękne, tyle, że 1 wiersz ciągnie się na 5-6 stron i w efekcie w całej grubej książce jest ich jedynie kilkanaście). Ew. można poszukać właśnie zbiorczego wydania kilku polskich poetów, ale tutaj nie pomogę konkretem
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  11. #3911
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Oprócz klasyki polecam Rymobranie. Bardzo lubimy

  12. #3912
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    wlasnie myslalam nad klasyka polskich poetow - ale najchetniej jakies zbiorcze wydanie i do tego z ladnymi obrazkami. A ja tak bez obejrzenia nie umiem kupic ;(

  13. #3913
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    wcinam się tylko na chwilę i melduję, gdyby ktoś z Poznania szukał, że Bazgrołki świąteczne dostępne w księgarni na św. Marcina (taka tańsza, blisko Omnibusa) w cenie 9,99. Pan pokazywał mi, że mają jeszcze z 10 sztuk, ale idą jak świeże bułeczki
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #3914
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    wlasnie myslalam nad klasyka polskich poetow - ale najchetniej jakies zbiorcze wydanie i do tego z ladnymi obrazkami. A ja tak bez obejrzenia nie umiem kupic ;(
    obejrzyj sobie nowe wydanie Tuwima - 5 różnych okładek, każda wyjątkowa.

    a ja sobie dziś konsumpcyjnie ulżyłam. w Księgarni Bullerbyn pracuje uroczy i fachowy sprzedawca; pościągałam mu z półek to i owo. i jeszcze coś. między innymi

  15. #3915
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    obejrzyj sobie nowe wydanie Tuwima - 5 różnych okładek, każda wyjątkowa.

    a ja sobie dziś konsumpcyjnie ulżyłam. w Księgarni Bullerbyn pracuje uroczy i fachowy sprzedawca; pościągałam mu z półek to i owo. i jeszcze coś. między innymi
    Skrobniesz coś więcej o "czymś"?
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  16. #3916
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    do mniei moich dzieci te zbiorcze wydania jakoś nie przemawiają
    ani klasyków ani mama mu, ani piaskowy
    pojedyncze mają ta kropkę nad i dla nas

    pytanie mam do czytaczy Pożyczalskich
    mają oni rozdziały? dla 6 latki i oczywiście jej rodziców średnio lubiących czytać wciągnie ich?
    zamówienie było na książki

  17. #3917
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reginleif Zobacz posta
    Skrobniesz coś więcej o "czymś"?
    czytam ją właśnie. szukam dyskusyjnych pól. kilka już znalazłam.
    to jest książka o ekonomii dla nastolatków (też tych początkujących), pokazuje pewne mechanizmy, ale bez zagłębiania się, zachowawczo, mieszczańsko. jest też dość mocno, w wymowie swej, schematyczna i wydaje się być hurra-neo-liberalna oraz lekko technokratyczna. kupiłam ją z ciekawości.

    tu jest więcej: https://www.facebook.com/SwiatPieniadza

    fajnie, że jest to selfpublishing. cena też przyjazna: 20 zł

  18. #3918
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    do mniei moich dzieci te zbiorcze wydania jakoś nie przemawiają
    ani klasyków ani mama mu, ani piaskowy
    pojedyncze mają ta kropkę nad i dla nas

    pytanie mam do czytaczy Pożyczalskich
    mają oni rozdziały? dla 6 latki i oczywiście jej rodziców średnio lubiących czytać wciągnie ich?
    zamówienie było na książki
    Mają, ale to normalna powieść. Trudno powiedzieć, kogo wciągnie. Gdyby miała sama czytać to chyba powinna być starsza. Jeśli rodzice, to mogą próbować. Ja to uwielbiałam w dzieciństwie o okolicach 2-3 klasy podstawówki. Moje dziewczyny na razie nie chciały czytać.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  19. #3919
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    pytanie mam do czytaczy Pożyczalskich
    mają oni rozdziały? dla 6 latki i oczywiście jej rodziców średnio lubiących czytać wciągnie ich?
    zamówienie było na książki
    ja pamiętałam z dzieciństwa, przyniosłam z biblioteki i w ogóle nie chwyciło. Co więcej, mnie tez znudziło
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  20. #3920
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    pytanie mam do czytaczy Pożyczalskich
    mają oni rozdziały? dla 6 latki i oczywiście jej rodziców średnio lubiących czytać wciągnie ich?
    zamówienie było na książki
    u nas w wieku lat 5 chwyciło od pierwszego słuchania przy trzecim czytaniu trochę byłam jakby znudzona, ale da radę. Polecam Tsatsikiego na ten wiek 6 lat - wciąga małych i dużych.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •