Strona 3 z 806 PierwszyPierwszy 12345678910111353103503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #41
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie Re:

    Cytat Zamieszczone przez Bogusia
    to co polecacie te książeczki o MAKSIE ??
    z calego serca polecam - zaczelam od Nocnik Maksa - ksiazka kupiona w celach edukacyjnych a okazala sie ukochanym czytadełkiem. Mam wrazenie ze te ksiazeczki maja jakies komunikaty podprogowe bo dziecko tak sie wczuwa ze sama jestem zaskoczona. Prosty rysunek a ona potrafi na jego temat "gadac" przez 5 minut ! Dokupujemy powolireszte serii i kazda pozycja zachwyca a lampa Maksa np. znow posluzyla w celach edukacyjnych - jak mati wchodzi na krzeslo to zaraz przypominam jej co sie stalo maksowi i sama wtedy Macha paluszkiem i mowi "nie, nie, nie"

    Oprocz Maksow czytamy serie o zółwiu Franklinie - moim zdaniem swietnie napisana, doskonale sie to czyta na glos i zólwik podbil serce Mati chyba na dlugo - dobrze ze seria dlugasna. Oczywiscie nie pozbyłam sie zylki dydaktycznej - teraz czytamy "Franklin czeka na siostrzyczkę"
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  2. #42
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Takie fajne.
    Nie wiem czy dla dzieci, czy bardziej ku uciesze rodziców,ale zwłaszcza dziadek z babką fajni!
    http://www.pantuniestal.com/2008/11/21/ ... w-zgodzie/
    http://www.pantuniestal.com/2009/01/06/siala-baba-mak/
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  3. #43

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Dlaczego nie dla dzieci? Super.

  4. #44
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Zorro, o Tobie pomyślałam, jak to wklejałam
    A, że dla dzieci to wiem, bo Stach b.lubi bociany z dziadka i babci Siała baba trochę bardziej hardcorowa ale ją mamy dopiero 2 dni.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  5. #45
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Ostatnio gdy jestem w Toruniu to zawsze młodemu kupuję jakieś książeczki. na teraz albo na przyszłość... Można znaleźć przepiękne wydawnictwa, mnie zauroczył "Przemyt" o chłopcu, który przemyca do domu pieska (ale nie zdążyłam kupić bo w księgarni była jedna i gdy na chwilę ją odłożyłam to jakaś babka ją czapnęła i kupiła ) No ale kurczę, ceny przerażają.... Mam nadzieję, że wychowam małego czytelnika (chociaż na razie z naszym czytaniem kiepsko, ale książeczki same w sobie bardzo lubi) ale żeby stworzyć ciekawą i bogatą biblioteczkę to trzeba mieć kasę. Pół biedy, że biblioteka dla dzieci u nas jest porządnie wyposażona.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  6. #46
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama
    Takie fajne.
    Nie wiem czy dla dzieci, czy bardziej ku uciesze rodziców,ale zwłaszcza dziadek z babką fajni!
    http://www.pantuniestal.com/2008/11/21/ ... w-zgodzie/
    http://www.pantuniestal.com/2009/01/06/siala-baba-mak/
    Obejrzałam i się zauroczyłam. No i kupiłam
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  7. #47
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Rebelka, Dziadka z babką kupiłam pierwszy raz w Hobbicie na Szerokiej
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  8. #48
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Odgrzebuję watek, bo Stachu dostał ostatnio takie: http://merlin.pl/Galopem_Agnieszka-Frac ... 29265.html
    No faajne!
    I konik tak galopuje jak na awatarku April, który Stachu uwielbia!
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  9. #49
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Super!własnie ostatnio do niego wracałam( do watku oczywiście ),u nas zagościł MAKS- kilka sztywnych ksiązeczek z Maksiem w roli główej
    lampa Maksa zrobiła ogromne wrażenie na Meli i nie chce jej nawet nikomu pokazać( ta z mamcią o niej mówi- kto przeczyta/przeczytał to wie o co cho)
    hit nr2 to nocnik Maksa,
    Nastepnym hitem okazały się 2 kwadratowe duże ze sztywnymi kolorowymi stronami przedstawiajacymi rodzinkę miśków książki z okienkami pt. W domu i Nad morzem=
    sporo okienek, swietna jakosć....mnie też się miski podobaja

    następna to samochody z 4 stronami z puzzlami 4-elementowymi, bardzo zainteresowały samochody Melkę i po 2 tygodniach sama puzzle umie ułożyc na wszystki obrazkach i brawa sobie bije

    Pozycje warte polecenia.

    A my wciąz szukamy nowych ciakawostek książkowych........

  10. #50
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama
    Odgrzebuję watek, bo Stachu dostał ostatnio takie: http://merlin.pl/Galopem_Agnieszka-Frac ... 29265.html
    No faajne!
    I konik tak galopuje jak na awatarku April, który Stachu uwielbia!
    Książki pani Agnieszki Frączek sa swietne!

    Polecam jeszcze serię "Mistrzowie ilustracji" np.http://merlin.pl/Odwiedzila-mnie-zyrafa ... 39524.html Znana z dzieciństwa opowiastka


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  11. #51
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    My mamy aktualnie wypożyczoną "Martynkę" W. Chotomskiej (z przepięknymi ilustracjami!!!) i "Julka i Julkę" Annie Schmidt (tych jest chyba 4-częsciowa seria). Anielka śpi z "Martynką", chodzi z nią do łązienki i w ogóle nie chce się rozstawać, to u nas przebój, chyba jej ją kupię na własność.


    Aaaa - przypomniało mi się - dla dzieci w wieku Antka (przynajmniej moich ) OGROMNĄ atrakcję stanowi "Mój nowy słownik" http://www.gandalf.com.pl/b/moj-nowy-slownik/
    na każdej stronie jest inny "dział" - np. zwierzęta, łazienka, ubrania itp. W każdy dział wprowadza fragment bajki i potem jest masa róznych obrazków związanych z nim tematycznie, np: "W łazience" jest kawałek z Kota w butach, jak to młynarczyk wskoczył do rzeki kiedy nadjeżdżał król z królową, jest duża ilustracja z kotem i młynarczykiem w rzece - i do tego obrazki przestawiające wanne, mydło, umywalkę, sedes, ręcznik, grzebień itd. Bardzo fajna książka dla dzieci uczących się mówić. Antek uwielbia ją oglądać, pokazuje obrazki paluszkiem i trzeba mówić, co jest na obrazku, albo odwrotnie, ja pytam np. gdzie jest mydło - i on szuka i pokazuje.

  12. #52
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Co do "Galopem" to chciałam kupić Mateuszowi ale obawiałam się, że on nie zuważy tych obrazków bo bardzo ciemne są... Ale post rzezuchamy mi namieszał U nas w końcu Mateusza zaczyna się interesować gdy czytam wierszyki, najbardziej lubi takie gdzie dużo intonuję i zmieniam barwę głosu. Hitem jest lokomotywa ale część od 'ruszyła maszyna' Bardzo lubi "Binta tańczy" chociaż na około wszyscy mi mówią że ta książka jest beznadziejna (bo nie ma typowej akcji) ale mały bardzo lubi onomatopeje. Chociaż i tak nie do przebicia są u nas książeczki z serii "Obrazki dla maluchów", Mateusz sam je ściąga i potrafi przez 15 minut oglądać obrazki
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  13. #53
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Zaczęłam czytać Mili gdzieś w okolicach roczku, może trochę wcześniej. Próbowałam też kiedy była jeszcze młodsza ale wtedy jej to nie zainteresowało kompletnie. Natomiast teraz czytanie przed snem nocnym i przed drzemką jest naszym rytuałem.
    Oduczyłam jej usypania przy piersi zastępując to bajką na dobranoc.

    Bezwzględnym, absolutnym hitem jest Martynka. Mamy cztery tomy i tata czyta wieczorem tylko Martynkę, w kółko.

    Teraz natomiast ja przed drzemką czytam "Misia Uszatka". Obu nam się podoba.

    No i wiersze Brzechwy są wałkowane całymi dniami


  14. #54
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez rebelka
    Co do "Galopem" to chciałam kupić Mateuszowi ale obawiałam się, że on nie zuważy tych obrazków bo bardzo ciemne są... Ale post rzezuchamy mi namieszał
    Eee, zauważy, to małe bystrzaki są. Mi w ogóle wydaje się, że Stach lepiej widzi po ciemku niż ja (możliwe to?) Galopem Stach dostał od babci, jak była teraz w weekend, jeszcze w księgarni. Ten zachwyt (głośno wciągane powietrze i okrzyki ) - panie w księgarni się zbiegły

    Cytat Zamieszczone przez rebelka
    Hitem jest lokomotywa ale część od 'ruszyła maszyna'
    Stach uwielbia Ufff jak gorąco, pufff jak gorąco.........
    A "Obrazków dla maluchów" mamy pół półki, mnie bardzo się podobają, a Stach tez lubi (te większe, w puchatych okładkach, nieplastelinowe). Najbardziej mnie cieszy, jak po spacerze szuka w książeczkach tego co widział na spacerze (dźwig, śmieciara, kaczki).

    No i małe rozkładane kreciki (wiosna, lato, śliwki i sanki) też są ulubione (http://merlin.pl/Krecik-i-sliwki_Wilga/ ... 72869.html)
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  15. #55
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez monika-onuf
    Oduczyłam jej usypania przy piersi zastępując to bajką na dobranoc.
    I to jest bardzo dobra wiadomość, wnosząca nieco nadziei do moich planów wiosennych
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  16. #56
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    dla troszkę starszych dzieci polecam Janosha całą serię o misiu i tygrysku (jak przyszła ostatnia część to przeczytałam sama zanim Szkodnik ze szkoły wrócił) i Pana Kuleczkę (czekamy aż ukaże się nowa część)
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

  17. #57
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Swidnica
    Posty
    149

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    JJ jeszcze zbyt maly na dlugie cztanki ale wiersze owszem bardzo chetnie i tak smiesznie rusza ustami jak mu czytam Brzechwe czy Tuwima

  18. #58

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Możecie mi polecić książkę z wierszykami/płytę z piosenkami dla dwulatka... może jakieś tradycyjne śpiewanki/ rymowanki żeby mała powtarzała... mam czarną dziurę w mózgu- nic nie śpiewam mojej Zosi, nie uczymy się wierszyków... umie tylko Mamo mamo.... przyszli goście- i tak nauczyła się mówić Dzień dobry

  19. #59
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    mamo40- wierszyki Brzechwy, Tuwima zawsze na czasie-piosenki to, muzyka dla smyka-piosenki Jeżowskiej, są jieszcze wierszyki czytano-śpiewane przez Fraczewskiego też swietne.

  20. #60
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie Re: Ksiazki dla dzieci

    Cytat Zamieszczone przez mama40_2007
    Możecie mi polecić książkę z wierszykami/płytę z piosenkami dla dwulatka... może jakieś tradycyjne śpiewanki/ rymowanki żeby mała powtarzała... mam czarną dziurę w mózgu- nic nie śpiewam mojej Zosi, nie uczymy się wierszyków... umie tylko Mamo mamo.... przyszli goście- i tak nauczyła się mówić Dzień dobry
    polecam piosenki Misia i Margolci, piosenki z Pana Kleksa oraz książki czytane przez I.Kwiatkowską, K.Kowalewskiego
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •