Strona 472 z 807 PierwszyPierwszy ... 372422462464465466467468469470471472473474475476477478479480482522572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,421 do 9,440 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9421
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Ja tu z pyt. o ksiazke dla 16-latki przybywam - moze cos wspolnie wymyslimy. Sprawa nie jest prosta, bo to na urodziny, a solenizantka przybywa do nas z daleka. Przylatuje do nas rodzinka z Australii i nastoletnia kuzynaka m. ma w tym czasie urodziny - milo bedzie cos podarowac, pomyslalam o ksiazce, tylko m. mowi zeby w miare cienka i mala byla, bo ona to potem w bagaz musi zmiescic. No i gdybam co tu by sie nadawalo, myslelismy o jakims albumie o Polsce, Kaszubach, Pomorzu, no ale to zazwyczaj duze i ciezkie. Moze macie jakies inne propozycje? Ona czyta po Polsku, ale nie wiem czy super sprawnie. Mamy jakis tydz. na wymyslenie i zakup
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  2. #9422
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Ja tu z pyt. o ksiazke dla 16-latki przybywam - moze cos wspolnie wymyslimy. Sprawa nie jest prosta, bo to na urodziny, a solenizantka przybywa do nas z daleka. Przylatuje do nas rodzinka z Australii i nastoletnia kuzynaka m. ma w tym czasie urodziny - milo bedzie cos podarowac, pomyslalam o ksiazce, tylko m. mowi zeby w miare cienka i mala byla, bo ona to potem w bagaz musi zmiescic. No i gdybam co tu by sie nadawalo, myslelismy o jakims albumie o Polsce, Kaszubach, Pomorzu, no ale to zazwyczaj duze i ciezkie. Moze macie jakies inne propozycje? Ona czyta po Polsku, ale nie wiem czy super sprawnie. Mamy jakis tydz. na wymyslenie i zakup
    a Mapy Mizielińskich?
    wiem że nie wszyscy lubią (jul)
    ale taka obrazkowa książka to fajna sprawa, nawet dla dużych "ludziów" (ostatnio znajomemu na urodziny kupiliśmy Mamoko, zachwycony był)
    tylko duża ciut, ale bez przesady, w podręczny zmieści
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  3. #9423
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    No, mapy to jest mysl - nawet mam schowane w szafie, bo chcialam w tym roku P. podarowac, ale jak cos to moge pozniej mu kupic.
    Jeszcze cos? - tak zeby m. przedstawic kilka propozycji - w koncu to jego kuzynka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  4. #9424
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Zwiadowcy Flanagana?

  5. #9425
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    A co to takiego? Choc pewnie juz nic wyszukanego nie zdaze kupic, bo jednak to my musimy ruszyc na poludnie na spotkanie z rodzina i to juz w srode, czyli malo czasu. Czyli albo m. zaakceptuje Mapy, albo mamy jakis album o Gdyni, albo niech sam wymysla i kupuje. Choc w sumie w srode moge jeszcze stacjonarnie wpasc do empiku i swiata ksiazki - tylko co ciekawego dla 16-latki moge tam znalezc jeszcze?
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  6. #9426
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Zwiadowcy to 14 tomów z serii fantasy, ale bez magii itd, bardziej przygodowa, hit wśród nastolatków,ja sama czytałam ze trzy razy całą serię. Pierwsza część to Ruiny Gorlanu.
    Ostatnio edytowane przez schiselle ; 22-06-2015 o 23:22

  7. #9427
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    majka a zaglądałaś do KOGI? Pani ma fajny wybór i umie coś doradzić Możesz nawet do niej zadzwonić lub maila napisać czy mogłaby coś doradzić, ma nawet jakiś album o Gdyni
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  8. #9428
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    majka a zaglądałaś do KOGI? Pani ma fajny wybór i umie coś doradzić Możesz nawet do niej zadzwonić lub maila napisać czy mogłaby coś doradzić, ma nawet jakiś album o Gdyni
    Aaaaa, Ania nie zagladalam, bo nie znalam... tylko teraz nie wiem czy lepiej znac, czy nie - cos czuje, ze mnie tam wessie i wroce z nareczem ksiazek . Na pewno zajrze, dzieki za polecenie...
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  9. #9429
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dziś w biblio natknęłam się na serię o Siri. nie miałam czasu przyjrzeć się jej bliżej, jest wam znana? warto?
    https://parenting.pl/portal/nowa-ser...awnictwa-wilga



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #9430
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Aaaaa, Ania nie zagladalam, bo nie znalam... tylko teraz nie wiem czy lepiej znac, czy nie - cos czuje, ze mnie tam wessie i wroce z nareczem ksiazek . Na pewno zajrze, dzieki za polecenie...
    majka - ona jest cudowna to własciwie jedyna ksiegarnia którą odwiedzam. Dziś przyniosłam PUPY za 21 zł i Magiczne drzewo za 15 zł to są połowy cen, książki mają delikatne uszkodzenia, moje dzieci takie robią normalnie
    napisz do pani maila, pewnie Ci coś doradzi
    księgarnia jest superrrrr, na wieksze zamówienia np. szkolno/przedszkolne są też większe upusty

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    dziś w biblio natknęłam się na serię o Siri. nie miałam czasu przyjrzeć się jej bliżej, jest wam znana? warto?
    https://parenting.pl/portal/nowa-ser...awnictwa-wilga
    znana, warto, ktoś już niedawno pytał no i tez gdzieś w wątku z tanimi też było tanie za jakieś małe pieniądze
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #9431
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Kustafa, moja L. niedawno wyczaiła Siri w bibliotece, czytaliśmy i bardzo jej się podobało. Fajne historie, wg mnie ilustracje też OK. spróbujcie.

  12. #9432
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Na all jest 7 sztuk po 8,7 zł chyba pierwsza część: Siri i brudasek.

  13. #9433
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    dziś w biblio natknęłam się na serię o Siri. nie miałam czasu przyjrzeć się jej bliżej, jest wam znana? warto?
    https://parenting.pl/portal/nowa-ser...awnictwa-wilga

    My też czytaliśmy i bardzo , bardzo polubiliśmy
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  14. #9434
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    widziałam siri w outletowym empiku ostatnio

    a powiedzcie mi, proszę gdzie kupię jeszcze wielką podróż z tako i pana brumma tą część o bożym narodzeniu? A może któraś z Was chce się pozbyć?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  15. #9435
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    a powiedzcie mi, proszę gdzie kupię jeszcze wielką podróż z tako i pana brumma tą część o bożym narodzeniu?
    chyba wyczerpał się nakład



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #9436
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    buuu wszystkie pozostałe udało mi się znaleźć, tylko tej brakuje a Kuba ostatnio ma fazę, część o pociągu zna na pamięć i jak mu zacznę wers to dokańcza bezbłędnie...
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  17. #9437
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    No, mapy to jest mysl - nawet mam schowane w szafie, bo chcialam w tym roku P. podarowac, ale jak cos to moge pozniej mu kupic.
    Jeszcze cos? - tak zeby m. przedstawic kilka propozycji - w koncu to jego kuzynka
    do map ja bym koniecznie mapownik kupiła, świetny jest!

    edit. choć doczytałam że dla 16 latki, to chyba nie wiem w sumie... a może ma rodzeństwo młodsze

  18. #9438
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    do map ja bym koniecznie mapownik kupiła, świetny jest!

    edit. choć doczytałam że dla 16 latki, to chyba nie wiem w sumie... a może ma rodzeństwo młodsze
    hehe, nie, ma starszego brata, no, ale jutro jeszcze przemyślimy sprawę, na razie jeszcze nie wiemy kiedy ruszymy, bo mieliśmy jutro, ale coś m. chory i może jeden dzień jeszcze przeczekamy, żeby się podleczył.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  19. #9439
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Nie wiem czy było, czy nie.
    Syn ostatnio dostał 3 książki
    1. Kocur mruży ślepia złote - Maria Ekier
    2. Łazienkowe pytania - Krystyna Lipka-Sztarbałło
    3. Zapach czekolady - Opowiadania i wiersze dla dzieci
    Wszystkie u nas są czytane non stop od kilku dni.
    Łazienkowe pytania to przynajmniej 2-3 razy dziennie

  20. #9440
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Zamelduję tylko cytując za fb

    "
    Nominacje jury literackiego do nagrody Książka Roku zostały ogłoszone!
    Oto one:
    • Aida Amer Opowieści spod oliwnego drzewa (Poławiacze Pereł, Warszawa 2014)
    • Liliana Bardijewska O czym szumią muszle (Zielona Sowa, Warszawa 2014)
    • Dorota Combrzyńska-Nogala Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć (Literatura, Łódź 2014)
    • Anna Czerwińska-Rydel, Paweł Rydel Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (Muchomor, Warszawa 2013)
    • Marta Dzienkiewicz Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków (Dwie Siostry, Warszawa 2013)
    • Dorota Kassjanowicz Cześć, wilki! (Dwie Siostry, Warszawa 2014)
    • Katarzyna Majgier Tajemnice Starego Pałacu. Duch z Niewiadomic (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)
    • Jarosław Mikołajewski Wiersze z kąpieli (Egmont Polska, Warszawa 2014)
    • Tina Oziewicz Dzicy lokatorzy (Czerwony Konik, Kraków 2014)
    • Anna Piwkowska Franciszka (Fundacja Zeszytów Literackich, Warszawa 2014)
    • Dorota Suwalska Piegowate niebo (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)
    • Tomasz Trojanowski Stroiciel (Literatura, Łódź 2014)
    • Agnieszka Tyszka Nawijka na skajpie ((Akapit Press, Łódź 2014)
    • Joanna Wachowiak Kot kameleon (Bis, Warszawa 2014)
    • Yvette Żółtowska-Darska Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem (Egmont Polska, Warszawa 2014)"
    wyboldowane bardzo polecam (nasze dzieci też )
    opowieść o tym, że więcej można zdziałać wspólnie, że można ocalić swój dom w ten sposób, że owszem, samotnie żyje się całkiem wygodnie, ale łatwiej i przyjemniej żyje się w grupie / z przyjacielem
    fantastyczna książka - z humorem, fajnymi skojarzeniami, trochę zabawy literackiej, ładny język, naprawdę podoba mi się styl autorki i czytało mi się ją z prawdziwą przyjemnością
    przeczytaliśmy w 1 dzień (co rzadko się trafia), tak bardzo nam się podobała


    edit: widzę na stronie wydawnictwa, że dla wieku 7+, ale u nas 5latek był szczerze zainteresowany
    2 + 7 (2005-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •