Strona 421 z 807 PierwszyPierwszy ... 321371411413414415416417418419420421422423424425426427428429431471521 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,401 do 8,420 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8401
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    to sa instrukcje jak stworzyc pomoce dla dzieci do nauki matematyki, opinie sa b. pozytywne Mam ja w koszyku, na pewno kupie przed wakacjami.

  2. #8402
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Znacie coś o muchach dla rozgarniętego, 1,5 rocznego miłośnika książek? Muszę odczarować temat, bo dzieckun, który jeszcze we wrześniu był zafascynowany muchami teraz na ich widok wpada w histerię :/ a much z racji bliskości zalewu u nas pod dostatkiem :/ helpunku.
    wszystko co mi przychodzi do glowy jest dla starszych (poza Muchami z posta Sysuni).

    Bzyk Brzęk ale to dla 5+
    mucha jest w Adasiu i Słoniu - ale to tez dla starszych
    Wierzę z jeże - tez mi sie mucha kojarzy, ale dawno czytalismy - ale to dla jeszcze starszych

    z angielskojezycznych kojarze The Fly Horacka, ale tam ta mucha za dobrze nie konczy (podglad)

    mysle dalej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #8403
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    takie troszkę od czapy w naszym wątku ale

    dosyć ciekawe propozycje nauki można znaleźć w książkach Katarzyny Mitros, np Jak wychować geniusza przez zabawę oraz Urodzony matematyk
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #8404
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    mucha Bzyk Bzyk jeszcze w panu Kuleczce, ale też dla starszych niż 1,5 roku... może bym szukała much w "Opowiem Ci mamo co robią mrówki"
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #8405
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zawsze mozemy pociachac, zapraszam do watku

    oprocz tych co dankin dala znalazlam jeszcze pare - nie wiem jakie w srodku, ale mialy dobre recenzje na gazetowych ksiazkach - Odlotowa matematyka (allegro?), Przygody Alexa w krainie liczb, jeszcz jeszcze oczywiscie zakamarkowa Matematyka ze sznurka i guzika. Geometria dla najmlodszych Wladimir Z. Żytomirski z il. Butenki (ja nasza kupilam za grosze na allegro - sporo jest). wiecej na pewno znajdziesz na gazetowym forum. a to za co dziekowalam okoani zaraz znajde - Niesamowita matma. a druga linkowana przez nia to byly Zabawy z liczeniem - obie kupione w Carrefourze a to co ja pisalam o swoim schowku to schowek amazonowy, ksiazki po angielsku tam mam - jak chcesz to moge wrzucic tez!
    oj, już poleciało - zamówienie robiłam już chyba z miesiąc, ale część to gry, i część na prezenty. Te tytuły muszę sobie spisać i dorzucić do listy prezentowej. po angielsku to może za jakiś czas pomyślę, na razie się w tym języku za słabo ogarniam

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Tego autora jest Baranek Bronek
    ooo, to pomyślę

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    takie troszkę od czapy w naszym wątku ale

    dosyć ciekawe propozycje nauki można znaleźć w książkach Katarzyny Mitros, np Jak wychować geniusza przez zabawę oraz Urodzony matematyk
    ten pierwszy tytuł mnie przeraża - podoba mi się, że syn to wszystko traktuje jak zabawę, a jak tata próbuje go uczyć czegoś, bo myśli że to fajne to od razu P. udaje, że nie wie, nie rozumie, nie chce. Drugi brzmi ciekawie.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  6. #8406
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    pytanie mam: które tłumaczenie Gruffalo polecacie? widziałam na zdjęciach google, że są bardzo różne, ale nie udało mi się znaleźć które jest czyje i w sumie to wyrwane z kontekstu strony, więc ciężko ocenić które przyjemniejsze... jak się mają do oryginału?

    tak mnie naszło, bo zamówienie czas zrobić i się zastanawiam, czy kupić tą tłumaczoną przez Rusinka, czy polować na wydanie z 2005. a może bez różnicy..?
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  7. #8407
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    pytanie mam: które tłumaczenie Gruffalo polecacie? widziałam na zdjęciach google, że są bardzo różne, ale nie udało mi się znaleźć które jest czyje i w sumie to wyrwane z kontekstu strony, więc ciężko ocenić które przyjemniejsze... jak się mają do oryginału?

    tak mnie naszło, bo zamówienie czas zrobić i się zastanawiam, czy kupić tą tłumaczoną przez Rusinka, czy polować na wydanie z 2005. a może bez różnicy..?
    imo tylko Rusinek Ci zostaje - ten wczesniejszy, wydany w serii amberkowej 'chodzi' za jakies niewiarygodne pieniadze - na allegro glownie. chyba, ze z racji wydania nowego juz nie, przestalam sledzic i w sumie sa chyba tylko dwa - Rusinka i amberkowe wlasnie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8408
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    natala, amberkowy też jest - http://www.matras.pl/gruffalo,p,84027
    dlatego się zastanawiam - żadnego nie widziałam na żywo, w całości i nie wiem którą wybrać - bo tylko na wyrywki widziałam że bardzo się różnią
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  9. #8409
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    natala, amberkowy też jest - http://www.matras.pl/gruffalo,p,84027
    dlatego się zastanawiam - żadnego nie widziałam na żywo, w całości i nie wiem którą wybrać - bo tylko na wyrywki widziałam że bardzo się różnią
    niesamowite, gdzie oni to wygrzebali??
    swoja droga warto by sprawdzic - zdarzylo mi sie kiedys zamowic Mamutka - wg strony z il. Wilkonia - a dostalam zupelnie inne wydanie (wyd. Zielona Sowa). pamietam, ze ktos tez mial podobny problem z pop-up'em o strazy pozarnej - wg strony byl, zamowienie przyjeto - do odbioru bylo kompletnie co innego.

    edit: na allegro amberkowy komplet (Gruffalo + Synek) - 79 zlotych plus wysylka (najtansza 15 zlotych...). wg opisu aukcji drugi taki zestaw jest (byl, bo nie moge znalezc) za 149 zlotych - stad moje zdziwienie oferta Matrasu...

    edit2: to chyba ten
    Ostatnio edytowane przez natala ; 29-03-2015 o 20:57
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #8410
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Jestem w podobnym szoku jak Natala. Raczej obstawiam niedopatrzenie przy wstawianiu ksiazki do sklepu, i pewnie wysylaja Rusinka.
    ja tak kupilam pierwsza czesc Agnieszki Maciag, na zdjeciu wyd. 1, a dostalam z reklamami sante. Alez bylam wkurzona..
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  11. #8411
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    natala, amberkowy też jest - http://www.matras.pl/gruffalo,p,84027
    dlatego się zastanawiam - żadnego nie widziałam na żywo, w całości i nie wiem którą wybrać - bo tylko na wyrywki widziałam że bardzo się różnią
    My mieliśmy obie wersje z biblioteki. Amberkowa zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, oprócz jednego fatalnego wersetu: "to ogromnie miło czuć się zaproszona, ale już na .... jestem umówiona" - przecież to nie po polsku!
    Rusinkowe tłumaczenie jednak nie podobało mi się, dlatego kupiłam po ang. Teraz będę robiła mieszany tekst chłopakom - generalnie z Amberka, a ten nieszczęśliwy fragment zastąpię Rusinkiem

    Ktoś wie jak jest w przypadku Rusinkowego tłumaczenia dziecko Gruffalo? Chłopaki pierwszą część uwielbiają, J. chce mieć nawet tort urodzinowy w kształcie Gruffalo więc zastanawiam się nad drugą częścią.

    Podzielę się z Wami moją radością - uwielbiam naszą bibliotekę! Wczoraj wróciłam obładowana zdobyczami: "Tappi. O tym, jak na szepczący las padł czar", "Pies z ulicy Bałamutów", "Paweł i Gaweł" z serii Cacko z dziurką, "Bobo" dla młodszego i jeszcze komiks: "Miś Zbyś. Lis,ule i miodowe kule".


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  12. #8412
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emila Zobacz posta
    Proszę o radę: mam za zadanie kupić jakąś książkę dwulatce, o której nie wiem nic tzn. czy lubi czytać, a jeśli tak to co. Coś uniwersalnego mi polecicie? Myślałam o "Naciśnij mnie", ale sama nie wiem?
    Dziękuję bardzo za pomoc dziewczyny jeszcze raz. Kupujemy Krowę Matyldę. mam nadzieję, że się małej Nince spodoba.
    Michał - 16.03.2014

  13. #8413
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Ja też proszę o radę: coś ciekawego o kosmosie i przyrodzie dla 3,5 - latka? Jakieś ciekawostki, okienka może, dużo obrazków, tekstu też może być sporo
    Będę wdzieczna, bo chcę zrobić zamówienie i tego typu książek mi brakuje

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  14. #8414
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    nie wiedziałam, że to taki unikat - rzuciłam tylko okiem, że jest. Ale pewnie, tak jak piszecie, wcześniej mieli poprzednie wydanie i tylko tytuł ten sam został, ale komuś to wystarczyło...
    Kaido, dzięki!
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  15. #8415
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #8416
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Ja też proszę o radę: coś ciekawego o kosmosie i przyrodzie dla 3,5 - latka? Jakieś ciekawostki, okienka może, dużo obrazków, tekstu też może być sporo
    Będę wdzieczna, bo chcę zrobić zamówienie i tego typu książek mi brakuje
    z tej samej serii co linkowana przez annegdynia o Kosmosie jest tez przyroda, zwierzeta jakies, las, gory - moi bardzo lubia.

    o Kosmosie jest tez okienkowa ksiazka Oleksiejuka - to sa te tlumaczone z angielskiego - bardzo fajne. z tej serii jest tez Planeta Ziemia - ale nie wiem czemu jakos mi sie najmniej podobala ze wszystkich, ktore mamy, potem sprawdze dlaczego one niby maja 5+, ale spokojnie sie nadadza wczesniej, W uwielbia od zawsze.
    jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy to dopisze.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #8417
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    nie wiedziałam, że to taki unikat - rzuciłam tylko okiem, że jest. Ale pewnie, tak jak piszecie, wcześniej mieli poprzednie wydanie i tylko tytuł ten sam został, ale komuś to wystarczyło...
    Kaido, dzięki!
    hmm, ja dzwoniłam do księgarni i mnie pani zapewniała, że pomyłki być nie może, bo na okładce jest nawet amberek, a oni te okładki na zdjęciach aktualizują na bieżąco - pokusiłam los i zobaczymy, jak przyjdzie zamówienie. Do tego trochę jeszcze tej matematyki - bosze, czemuż ja o nią pytałam - wsiąkłam.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  18. #8418
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    hmm, ja dzwoniłam do księgarni i mnie pani zapewniała, że pomyłki być nie może, bo na okładce jest nawet amberek, a oni te okładki na zdjęciach aktualizują na bieżąco - pokusiłam los i zobaczymy, jak przyjdzie zamówienie. Do tego trochę jeszcze tej matematyki - bosze, czemuż ja o nią pytałam - wsiąkłam.
    daj znac jak przyjdzie! choc moje doswiadczenia (i nie tlyko moje) mowia, ze pani - delikatnie mowiac - ociupine sie z prawda rozmija
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #8419
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    hmm, ja dzwoniłam do księgarni i mnie pani zapewniała, że pomyłki być nie może, bo na okładce jest nawet amberek, a oni te okładki na zdjęciach aktualizują na bieżąco - pokusiłam los i zobaczymy, jak przyjdzie zamówienie. Do tego trochę jeszcze tej matematyki - bosze, czemuż ja o nią pytałam - wsiąkłam.
    buahaha a ja właśnie wysłałam maila do nich - poczują, że mają nalot nie zamawiałam, bo wciąż się waham którą
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  20. #8420
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    daj znac jak przyjdzie! choc moje doswiadczenia (i nie tlyko moje) mowia, ze pani - delikatnie mowiac - ociupine sie z prawda rozmija
    pewnie masz rację, ale to najwyżej zwrócę jak mi do gustu nie przypadnie - nie czytałam jeszcze żadnej wersji, tylko drugą część, więc może nawet ta rusinkowa mi się spodoba, ale zobaczymy. A jak się zdziwię pozytywnie, to będzie to wspaniały prezent na święta.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •