Strona 623 z 807 PierwszyPierwszy ... 123523573613615616617618619620621622623624625626627628629630631633673723 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,441 do 12,460 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12441
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Poprosze o podpowiedzi: literatura ktora przybliży 6-latkowi swiat lasu i jego mieszkańców, ze wskazaniem szczególnym ostatniego skrawka pierwotnej puszczy w Europie. Fajnie zeby była z ekologicznym twistem. Mamy i lubimy Rok w lesie, słyszałam o Samojliku - cos jeszcze?
    Wojciech Gil opowiada o lesie - btw cala seria swietna, nie tylko czesc 'lasowa'. Samojlik tak, Wajrak - jak radzi magda - tez tak.

    jak najmlodsze pozwoli to potem pogrzebie po polkach, moze byc, ze o czyms zapomnialam
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #12442
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    O lesie
    Seria Łapy i Łapki (ale to staroć więc tylko z drugiej ręki)
    - Mały bóbr silny jak żubr
    - Kaczorek gapciorek
    -O jeżyku zbytniku
    Dzielny lis! Brawo lis

    Seria książeczek całokartonowych wydawnictwo LektorKlett (kupowałam w zeszłym roku i w tym roku w dedalusie) Domki zwierząt
    -jaskółka i jej gniazdo
    -bóbr i jego żerenie
    -Bocian i jego gniazdo
    - Kret i jego kopiec
    - Wiewiórka i jej dziupla

    Coś takiego. Jest kilka w serii
    http://bonito.pl/k-90417941-las-i-je...kli-mieszkancy

    -Niesamowite prace zdolnych zwierząt
    -Inwentarz zwierzą i drzew. naprawdę dobrze wydane i czytelne

    Może coś Pawła Wakuły?

    Jeszcze coś mi krąży po głowie ale teraz na szybko nie wiem

    edit: jak mogłam o tym zapomnieć
    http://bonito.pl/k-90274859-andrzej-...-o-zwierzetach
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 02-08-2016 o 20:04

  3. #12443
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Dziewczyny co polecacie dla dzieci 1+.
    Chodzi mi o książki z normalnymi cienkimi stronicami które przetrwają dużo.
    Kicia Kocia o u nas kochana ale po niespełna 2 czy 3 tygodniach wygląda tak, że szkoda pisać.
    Moje młodsze dziecko akceptuje książki sztywno stronicowe ale wygrywa - zawsze! Normalna książka.
    Ba, nawet domaga się tych normalnych.
    Natomiast nie wytrzyma długiego czytania.
    Najlepiej zdania 3-4 wyrazowe na jednej stronicy. Coś jak Abecadło Juliana Tuwima http://bonito.pl/k-90223541-abecadlo.
    Klasykę typu Kopciuszek, Tomcio Paluszek, Mała Syrenka etc mam i oczywiście uwielbia to ale niszczy i to bardzo.
    Chciałabym kilka książeczek (nie za drogich - najlepiej do 2-4 zł) które mogłyby być do czytania i jak zniszczy to nie będzie mi szkoda.
    Syn nie miał czegoś takiego, ale zastanawiam się czy nie jest tak dlatego, że ona ma już rodzeństwo uwielbiające czytać i chce takie książki jak brat.
    Prawie zapomniała. Przy wizycie w Auchan obejrzałam serię Pierwsze czytanki z Centrum edukacji dziecięcej https://publicat.pl/seria/ced/786,pierwsze-czytanki
    Już wcześniej myślałam o książeczkach tylu nauka czytania, ale nie mój target jeszcze i nic nie znałam, te obejrzałam i bardzo fajne. Tekstu mało, ilustracje cudne. Można sporo na blogach zobaczyć.
    Cena była poniżej 4 zł.

  4. #12444
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Poprosze o podpowiedzi: literatura ktora przybliży 6-latkowi swiat lasu i jego mieszkańców, ze wskazaniem szczególnym ostatniego skrawka pierwotnej puszczy w Europie. Fajnie zeby była z ekologicznym twistem. Mamy i lubimy Rok w lesie, słyszałam o Samojliku - cos jeszcze?

    Z tatą w przyrodę (ale ilustrację Samojlika to dla mnie porażka),
    O zwierzętach Kruszewicza
    O przyrodzie (ta sama seria jw., ale nie pamiętam autorki)

    Mrówka Zofia opowiada, ale to nie jest polska książka, mimo to dużo się pokrywa i jest na prawdę WSPANIAŁA! na mojej przyrodniczej liście no1
    W ogóle bardzo polecam wyd. Multico, jest tam więcej pozycji, które wydają się być ciekawe

    Z ekologii mamy Draka ekonieboraka - taka sobie...
    i Plusk, jak oszczędzać wodę - polecam dla przedszkolaków

    i Wajraka też polecam, ale raczej do wykorzystania przez rodzica, bo tam mało ilustracji (ew. dla cierpliwych, moi dają radę )
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  5. #12445
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Książka rewelacyjna, zwłaszcza w wydaniu audiobooka(czyta Boberek),
    Codzienność leśnika z odrobiną baśni, taka niby bajeczka ale to tu to tam dowiesz się kto jest największym szkodnikiem lasu, który z nietoperzy jest najliczniejszy,
    jak się nazywa nora niedźwiedzia itd itd

    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  6. #12446
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta

    I będąc już w empiku, święto lasu, pooglądałam środki czego się dało. Myślałam z tych tomach bajek z kotem z Naszej Księgarni

    ale przejrzałam, też kilka Poczytaj mi mamo
    i poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ilustracje w serii Poczytaj mi mamo są o niebo lepsze. Nie wiem, czy mi się akurat na takich stronach, a nie innych otworzyło, ale takie bardziej różnorodne mi się wydały, a w tym z kotem mało było i nie porwały mnie.
    Przy kolejnej wizycie w empiku wzięłam Moje książeczki do ręki i... nie wiem co ja oglądałam poprzednim razem, ale ilustracji są świetne i jest ich dużo. Chyba na prawdę oglądałam wtedy coś innego .

    Prz okazji napomknę, że przyszedł do mnie Pamiętnik Czarnego Noska Porazińskiej i wydaje mi się, że ktoś pisał że ilustracji w nim mało. Może coś źle pamiętam, ale prostuję że ilustracji jest sporo, bardzo dużo i są piękne, bo Wasiuczyńska. Jak napotkacie gdzieś okazję, to warto wziąć.

  7. #12447
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Dziecko me kocha pociągi. Jesteśmy przed długą podróżą samochodem. W pobliskim sklepie zakupiłam książeczkę z serii Tomek i przyjaciele. Oczywiście zanim spojrzałam na tytuł (Kłótliwe ciuchcie) dziecko już dojrzało. No nic, biorę,może się nauczy dlaczego nie warto się kłócić. Czytamy, a już na wstępie fragment :

    Czy ja jestem przewrażliwiona przez książki z odpowiednim słownictwem? Słowa wstrętne i cuchnące jakoś mi nie leżą straciłam 10zł.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  8. #12448
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Słownictwo mnie nie razi, przymiotniki jak przymiotniki. Razi mnie użycie ich w formie wyzwisk skierowanych w stronę kolegów.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #12449
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Słownictwo mnie nie razi, przymiotniki jak przymiotniki. Razi mnie użycie ich w formie wyzwisk skierowanych w stronę kolegów.
    Tak, masz rację, o to w zasadzie mi chodzi. Opis lokomotyw zaczął się od tego,że się nie lubią i robią sobie żarty z siebie.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  10. #12450
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,813

    Domyślnie

    E tam przeraźliwie jestescie taki jest specyficzny język nawet w bajce tv.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  11. #12451
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Możliwe Tomek nigdy u nas nie chwycił, więc nie znam tego.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #12452
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Ja też nie znam, bo Marcel do tej pory się bał w każdym razie wolę czytać co innego

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  13. #12453
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,813

    Domyślnie

    Książki z Tomkiem są badziewne to fakt ale bajka fajna
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #12454
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    Hej, dzieci też czasem tak do siebie mówią, a ta bajka zawsze kończy się tym, że ktoś zrozumiał swój błąd i stał się naprawdę użyteczną lokomotywą więc morał jest i przepracowanie dziecięcej codzienności też
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  15. #12455
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    No to już nie cuduję

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  16. #12456
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Hej, dzieci też czasem tak do siebie mówią, a ta bajka zawsze kończy się tym, że ktoś zrozumiał swój błąd i stał się naprawdę użyteczną lokomotywą więc morał jest i przepracowanie dziecięcej codzienności też
    O właśnie to nie pisałam, bo nie umiałam tego ładnie ubrać w słowa
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #12457
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Z ciekawych pozycji, które przyszły do nas ostatnio. Wiersze są na porządku dziennym, czytam bardziej w locie, jak się syn bawi, żeby słyszał język, bo ja ględzić od rzeczy nie umiem i nie lubię

    1. Pan Tom buduje dom - jakie to piękne! Mamy tę malutką wersję. Temat budowy u nas aktualny w życiu prywatnym, tym bardziej mnie cieszy. Abstrakcyjny humor, ekstra.

    2. Cudowna broda szacha http://muza.com.pl/muzeum-ksiazki-dz...377588154.html

    Humor też abstrakcyjny. Piękne wydanie z Muzeum książki dziecięcej poleca, lubię takie przedruki staroci. Tu wspomnę, że na stronie wydawnictwa sporo jest przecen 60%, między innymi ta książki, a wysyłka od 69zł za darmo. Pewnie kiedyś złożę i tam koszyk .

    3. Bobry mówią dzień bobry Chotomskiej z Butenko.

    Butenko niestety malutko, nie oglądałam środka przed zakupem, ale nie żałuję. Jesteśmy w połowie, książka nie za duża, leciutka, papier taki jak z odzysku, nie śnieżnobiały. Dobra pozycja.

  18. #12458
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    martamwmw, super zakupy, a dla jakiego wieku te 3 pozycje Twoim zdaniem? Pokażesz trochę środka Pan To buduje dom?
    Ostatnio edytowane przez merida ; 08-08-2016 o 00:12



  19. #12459
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Pan Tom buduje dom http://coczytamkonstantemu.blogspot....uduje-dom.html

    Debiutuję jako mama i syn roku nie ma, nie mam pojecia co na jaki wiek. Pewnie dziewczyny podpowiedza. Nkektore pozycje w zaleznosci jak zastosujemy do roznego wieku beda pasowac. Na razie jak pisalam czytam na glos wiersze podczas zabawy syna, czasem jak je w krzeselku. Potem dopiero dojdzie ogladanie razem. Klasyczne wiersze są dobre w każdym wieku .

  20. #12460
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    martamwmw, super zakupy, a dla jakiego wieku te 3 pozycje Twoim zdaniem? Pokażesz trochę środka Pan To buduje dom?
    U nas Pan Tom leży był raz przeczytany. Strasznie to długie i rozwlekle. Kupiłam bardziej dla siebie niż dzieci; )
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •