Strona 537 z 807 PierwszyPierwszy ... 37437487527529530531532533534535536537538539540541542543544545547587637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,721 do 10,740 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10721
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    U nas było fajnie, świetnie się sprawdzała w podróży. Chłopaki mieli wtedy 3 i 6. Teraz 5-latek też czasami wraca.
    Jest jeszcze wersja angielska z innymi zwierzakami do rozparcelowania i jak zobaczyli w księgarni to postulowali kupno. Obaj A to było we wrześniu b.r.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #10722
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    918

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Nie chcę Cię straszyć, ale przed wyjazdem na miesiąc kupiłam z 10 kg worek chrupek, którymi zostająca w naszym mieszkaniu znajoma miała karmić koty. To było z 7 lat i trzy przeprowadzki temu - chrupki wciąż się nie znalazły
    nie mogę
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  3. #10723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dobra, to kto mi powie, gdzie ukryłam przed M i przed dziećmi zestaw książek m.in. opowieści z parku percy'ego?
    Pod łóżkiem albo na szczycie szafy/półek z książkami. Jeszcze czasem ewentualnie pod stertą ubrań nie-na-dany-sezon. Tak robię ja A może znaleźli i schowali przed Tobą, żebyć nie wiedziała, że znaleźli?

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    Mój młodszy uwielbia. Mamy od czerwca chyba, często do niej wraca, chce układać potwory. Z kolei starszy jest na etapie odkrywania liter i pyta, jakie wyrazy ułożył i jak się dany stwór nazywa. Więc dla obu super się sprawdza.

  4. #10724

    Domyślnie

    U nas hitem jest książka rozdawana po porodzie w niektórych szpitalach: Pierwsza książka mojego dziecka

  5. #10725
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    mamy w dwoch jezykach - hit od ponad roku. na fali kupilismy (znaczy Mikolaj przyniosl ) dodatkowy egzemplarz angielskojezyczny dla klasy W - za kazdym razem jak tam bylam to jakies dziecko mialo w lapkach
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #10726
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    U nas też "Pora na potwora" jest lubiana. Teraz już nie tak często jak jak na początku, ale chłopcy oglądają. Czasem potrafili bardzo długo się bawić z tą książką. Kiedy odwiedzały ich kuzynki, też było zainteresowanie. Dzieciom podobają się i litery i ilustracje.
    2009 2012

  7. #10727
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta

    Ja ZAZWYCZAJ też ale tych nie ma.... wsadziłam w inne miejsce i nie mogę znaleźć....

    Mam nadzieję, że znajdę zanim młodszy z nich wyrośnie....
    Ile ma Twój młodszy? Jakbyś nie znalazła na czas, to ja jestem chętna
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  8. #10728
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Nie chcę Cię straszyć, ale przed wyjazdem na miesiąc kupiłam z 10 kg worek chrupek, którymi zostająca w naszym mieszkaniu znajoma miała karmić koty. To było z 7 lat i trzy przeprowadzki temu - chrupki wciąż się nie znalazły
    Ups....
    Nic to, szukam wytrwale

    Miejsca oczywiste przeszukałam, stertę na biurku (Dankin, u mnie też kryjówka na widoku jest najlepszą kryjówką ) też przejrzałam. NIE MA!
    Kudłata, młodszy ma 9 miesięcy, więc jeszcze mam trochę czasu
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #10729
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja kupiłam dla bratanicy Pana Brumma i tez nie mogę znaleźć

  10. #10730
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Chani, może powinnaś zapytać w wątku poszukiwawczym...
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  11. #10731
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milenia Zobacz posta
    U nas hitem jest książka rozdawana po porodzie w niektórych szpitalach: Pierwsza książka mojego dziecka
    Serio? Ja jej nie znoszę, te rymowanki bardzo mi się nie podobają, nie widzę w nich sensu. Bardzo żałowałam, że nie wydali czegoś bardziej klasycznego, choćby Brzechwy...



    Chani, ojoj... liczę na to, że spłynie na Ciebie olśnienie i przypomnisz sobie lokalizację! (u mnie klasyka, wszystko w szafie, ale dokładamy tam oboje, chowamy tylko przed dziećmi. Gorzej jak schowam prezent dla męża - nigdy nie mogę znaleźć )
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  12. #10732
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za opinię. Jest u nas w bibliotece ale w dalekiej filii. Może jednak uda mi się jakoś na około zahaczyć o nią, to wypożyczymy.

  13. #10733
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    u mnie nie chwyciło, ale próbowałam jak syn miał niespełna 4 lata

  14. #10734
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy któraś z was ma Żegnaj skarpetko? Jak wrażenia?

  15. #10735
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    U nas słabe zainteresowanie, ale bardzo fajna jest Potrzebuję mojego potwora, tu po ang
    https://www.youtube.com/watch?v=QwCxW7Nx4Ec

  16. #10736
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Córa miała zapalenie płuc i spędziłyśmy trochę czasu w szpitalu. A tam wśród nielicznych książek takie cudeńko "Niezwykłe przygody Ani i Pawła" , opisane i sfotografowane na tym blogu :
    http://soy-como-el-viento.blogspot.c...iecinstwa.html

    Książka stara i niewznawiana, ale ilustracje tak cudne, że już upolowałam na Allegro

    ps. Czy Basia Wielka Księga to jest kompilacja tych mniejszych książeczek?
    Ostatnio edytowane przez EwAnia ; 18-11-2015 o 19:46

  17. #10737
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EwAnia Zobacz posta
    ps. Czy Basia Wielka Księga to jest kompilacja tych mniejszych książeczek?
    to zalezy - Wielka ksiega to kompilacja opowiadan, ktore ukazywaly sie w Dziecku.

    sa jeszcze trzy Wielkie ksiegi przygod i to sa kompilacje: pierwsza cytat ze strony wydawnictwa: "wizyta w zoo, przeżycia przedszkolne, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika, a wreszcie wspólna pasja Basi i Mamy – taniec." druga "nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser – wyprawa na plac zabaw" oraz trzecia "Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor"

    ps. weszlam na blog z linka - Anie i Pawla chyba ilustrowal ten sam pan co Martynke, takie same lolitkowate postacie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #10738
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ilustracje skojarzyły mi się z Martynką
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  19. #10739
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ilustracje skojarzyły mi się z Martynką
    mnie tez - nawet edit zrobilam.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #10740
    Chustofanka Awatar EwAnia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Czernica ( Rybnik )
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    mnie tez - nawet edit zrobilam.
    Na blogu jest informacja, że autor ilustracji rysował również Martynkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •