Strona 347 z 807 PierwszyPierwszy ... 247297337339340341342343344345346347348349350351352353354355357397447 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,921 do 6,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6921
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Fragmenty widzę, ale chodziło mi raczej o wrażenie całości. Czy sama historia może się spodobać

  2. #6922
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja się nie wypowiadam bo od razu jestem nieobiektywna kupiłam tę książkę DLA ilustracji. W moim odczuciu wszystko współgra ze sobą, ale jak pisałam miłość do obrazu wzięła górę

  3. #6923
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    "Latająca mysz" to jest taka książka, którą kupuje się dla estetyki kreski, jako ucztę dla oczu, na wyrabianie w dziecku wrażliwości na piękno wśród wszędobylskiej brzydoty w akcesoriach okołodziecięcych (i nie tylko). Tekst jest prosty, nienarzucający się, nieporywający zbytnio. Ot, mysz chce odnaleźć swoich przyjaciół, buduje samolot, leci i staje się sławna Myślę, że autor mógł mieć taki zamiar, żeby po przeczytaniu od nadmiaru bodźców nie bolały oczy i uszy Ja dla samego tekstu pewnie bym nie kupiła, ale w takiej proporcji tekstu i rysunków jest po prostu PIĘKNA
    Takie jest moje zdanie, na recenzenta książek nie wiem czy się nadaję - może reszta dziewczyn coś dopowie
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  4. #6924
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    WiOlciu - dzieki za te zdjecia!
    Przeczytałam część tekstu ze zdjęć i nie jestem zachwycona - tekstem. Nie bardzo lubię takie suche opisowe teksty czytać. Ale te ilustracje! W "Mysim domku" tekst mocno przeszkadzał, ale tutaj nie jest on drażniący, po prostu nijaki, ale myślę czyby jednak dzieciom nie sprezentowac a tekst potraktować jako bazę do opowiadania tej historii własnymi słowami.

    Wczoraj syn wyciągnął z półki Kota Prota - pierwsze podejście od daaawna - i dzieci były zafascynowane, mimo ze padnięte, to słuchały z uwagą do końca na siedząco - corka zasnęła pół minuty później.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #6925
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Wi0lciu, faktycznie ładne ilustracje.Pozachwycalam się też ilustracjami Grabiańskiego- ale piękne te koty!

  6. #6926
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczyny, a polecicie jakas ksiazke z klapkami, taka superowa jak ''Haunted House?''
    Najchetniej z pociagami, lub inna o duchach, strachach i nietoperzach ?


    edit:
    natala, czy macie Meg and Mog? dla jakiego to wieku? fajne?
    Tu jest taka promocja - warto?
    http://www.bangzo.co.uk/meg-and-mog-...ck-11873-p.asp
    Ostatnio edytowane przez ola23 ; 08-11-2014 o 22:26
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  7. #6927
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Drogie moje, a czy jest jakieś obrazkowe wydanie Pippi na polskim rynku, jakieś skrócone czy coś, tak by wprowadzić temat 2i półlatkowi?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  8. #6928
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, a polecicie jakas ksiazke z klapkami, taka superowa jak ''Haunted House?''
    Najchetniej z pociagami, lub inna o duchach, strachach i nietoperzach ?

    edit:
    natala, czy macie Meg and Mog? dla jakiego to wieku? fajne?
    Tu jest taka promocja - warto?
    http://www.bangzo.co.uk/meg-and-mog-...ck-11873-p.asp
    na szybko, bo pedzimy na parade zwyciestwa zaraz - Meg i Mog moi lubia bardzo - tzn. teraz top juz glownie W, bo starszak czyta 'powazniejsze' rzeczy nie wiem, czy nie widzialam gdzies taniej, poszukam wieczorem jesli CI sie nei spieszy dobrze? klapki tez pomysle...

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    Drogie moje, a czy jest jakieś obrazkowe wydanie Pippi na polskim rynku, jakieś skrócone czy coś, tak by wprowadzić temat 2i półlatkowi?
    jest Zakamarkow - trzy tomy bodajze - ale nie wiem czy dla 2 i pol latka sie juz nada, szczerze mowiac. mysmy chyba pozniej czytali...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6929
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    U nas obrazkowa Pippi zagościła w okolicach 3 urodzin młodszej

  10. #6930
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    Drogie moje, a czy jest jakieś obrazkowe wydanie Pippi na polskim rynku, jakieś skrócone czy coś, tak by wprowadzić temat 2i półlatkowi?
    taka? http://aros.pl/ksiazka/czy-znasz-pip...BDzBoCarfw_wcB
    u nas też później niż 2,5 lat

    a słuchał ktoś dziś rano radiowej trójki?
    zdążyłam odnotować tylko
    wróg oraz licho i inni, a polecali jeszcze jakiś komiks
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #6931
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jest Zakamarkow - trzy tomy bodajze - ale nie wiem czy dla 2 i pol latka sie juz nada, szczerze mowiac. mysmy chyba pozniej czytali...
    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    U nas obrazkowa Pippi zagościła w okolicach 3 urodzin młodszej
    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    taka? http://aros.pl/ksiazka/czy-znasz-pip...BDzBoCarfw_wcB
    u nas też później niż 2,5 lat
    dziękuję za info że jest takowa, skoro radzicie to się wstrzymam jeszcze


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  12. #6932

    Domyślnie

    "Wróg" do nas idzie. Czekałam na niego od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że tłumaczenie będzie dobre, ale w sumie tam nie ma co popsuć. Chyba

    Elementarz Falskiego - lubię Grabiańskiego i w sumie z sentymentu do tych ilustracji mam to nowsze wydanie. Ale czytać uczyłam Mysię ze starszej wersji. Teraz z młodszą córą robię właśnie to nowsze - dla porównania i też dla urozmaicenia sobie pracy - ale z chłopcami przerobię wersję starszą. Mimo, że niektóre litery pisane mają tam dość archaiczny kształt (A, N, S) Ale dla pięciolatka uczącego się czytać starszy Falski jest przystępniejszy. Być może dla siedmiolatka to już nie ma takiego znaczenia i ogarnie natłok informacji. Bo w starszym ta wiedza jest jednak dozowana, a w nowym dziecko jest bombardowane informacjami. A w sumie nie ma takiej potrzeby, bo jak już dziecko załapie czytanie jakichkolwiek liter (drukowane, pisane czy czcionkę drukarską) to później przełączenie się na inny kształt liter to jest moment.
    '08, '09, '11, '13

  13. #6933
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Czytam teraz Lenie "Czy umiesz gwizdac Joanno?"
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  14. #6934
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Czytam teraz Lenie "Czy umiesz gwizdac Joanno?"
    i jak wrażenia? Moi starsi czytali niedawno i trochę się popłakali

    dziewczyny! Od kilku dni myślę i głowa pusta, była taka książka o kobiecości, dojrzewaniu, piękna, pamiętam, że Anyczka kiedyś o niej pisała, i za chiny ludowe nie mogę sobie tytułu przypomnieć
    poratujcie plis!

  15. #6935
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    i jak wrażenia? Moi starsi czytali niedawno i trochę się popłakali

    dziewczyny! Od kilku dni myślę i głowa pusta, była taka książka o kobiecości, dojrzewaniu, piękna, pamiętam, że Anyczka kiedyś o niej pisała, i za chiny ludowe nie mogę sobie tytułu przypomnieć
    poratujcie plis!

    Może ta ?
    http://entliczek.eu/sklep.html?page=...&category_id=1
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  16. #6936
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    znające - od jakiego wieku byście polecały "Królestwo..."? Zastanawiam się, może o byłby niezły pomysł na szóste urodziny dla córki... Na ile to już byłoby o niej?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #6937
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniu tak! Dzięki, w międzyczasie znalazłam
    Jul ja właśnie się zastanawiam nad nią dla mojej 7latki, ale decyzję podejmę jak ją przeczytam, dotknę. Niemniej jednak ilustracje przyciągają bardzo

  18. #6938
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Tematyka książki na pewno ciekawa, ale dla mnie te ilustracje, przynajmniej to, co widziałam w necie, są jakieś takie przygnębiające i trochę straszne, jakby to były rozważania na temat śmierci, a nie życia. Na tej pierwszej ilustracji z linka dziewczynka wygląda jak martwa, poprzykrywana jakimś całunem. To takie moje osobiste odczucia. Chętnie przeczytałabym więcej treści.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  19. #6939
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jul ja zamierzam dać w okolicach 8 urodzin Kulki, wtedy też zaczyna się okres dojrzewania dziewczynek i może więcej z niej korzyści zaczerpnie nie spieszę się akurat z tą książką

  20. #6940
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Dzięki dankin, to jeszcze poczekam, właśnie nie chciałabym falstartu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •