Strona 487 z 807 PierwszyPierwszy ... 387437477479480481482483484485486487488489490491492493494495497537587 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,721 do 9,740 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9721
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Ania - poslalam maila

    Klara jest na liscie, bierz! (juz nie bede zatem wrzucac, i tak jest rozrosnieta baaardzo - lista nie Klara ). Presusslera tez nie bede, ja bym zaczela od Duszka albo Wodnika - moga byc latwiejsze dla 4-latka niz Rozbojnik. wiecej nie napisze, bo mi sie pomysly skoncza
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #9722
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    dziewczyny co polecacie dla 10 latki? bardzo lubi czytac i chcialabym podsunac jej cos fajnego
    a napisz co lubi i co zna.

    Hobbit moze? Narnia? Tobi?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #9723
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Ania - poslalam maila

    Klara jest na liscie, bierz! (juz nie bede zatem wrzucac, i tak jest rozrosnieta baaardzo - lista nie Klara ). Presusslera tez nie bede, ja bym zaczela od Duszka albo Wodnika - moga byc latwiejsze dla 4-latka niz Rozbojnik. wiecej nie napisze, bo mi sie pomysly skoncza
    Dzięki, odpisałam

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  4. #9724
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    A jeszcze zapytam o Przekroje, czy się u Was sprawdziły?
    Przeglądałam pobieżnie i nie wiem czy dla 4 - latka (który wprawdzie lubi książki obrazkowe) będzie ciekawa...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  5. #9725
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Znacie może serię o Panu Misiu Karmy Wilson i Jane Chapman? Kupiłam książkę o nowym przyjacielu i bardzo mi się spodobała (opowieść, morał, ilustracje), tylko tłumaczenie rosyjskie jest niezbyt dobre... Czy polską wersję dobrze się czyta?
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  6. #9726
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    A jeszcze zapytam o Przekroje, czy się u Was sprawdziły?
    Przeglądałam pobieżnie i nie wiem czy dla 4 - latka (który wprawdzie lubi książki obrazkowe) będzie ciekawa...
    nasze jakos leza, musze znowu wyjac i zachecic. nie wklejalam - zapomnialam szczerze mowiac - mysle, ze warto. zwlaszcza jako zacheta do jedzenia - bo czegoz to tam nie ma w tych owocach i warzywach

    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Znacie może serię o Panu Misiu Karmy Wilson i Jane Chapman? Kupiłam książkę o nowym przyjacielu i bardzo mi się spodobała (opowieść, morał, ilustracje), tylko tłumaczenie rosyjskie jest niezbyt dobre... Czy polską wersję dobrze się czyta?
    fajne te misie, chyba nam wezme jeden po angielsku - zeby sprobowac, czy jeszcze chwyci u mlodszgo czy juz za pozno...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 29-07-2015 o 13:48
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #9727
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    fajne te misie, chyba nam wezme jeden po angielsku - zeby sprobowac, czy jeszcze chwyci u mlodszgo czy juz za pozno...
    Ta o nowym przyjacielu jest idealna dla mojego starszaka. Mówi o tym, żeby nie wstydzić się i nie chować, a zaprzyjaźniać. Mój starszak taki jest. Od kilku dni pozwalam chodzić chłopakom na pobliski plac zabaw (prywatny) i Młody idzie, ale chowa się za płotem, bo wstydzi się zapytać, czy może się pobawić (mimo tego że bawią się tam koledzy). Ta książka leżała nowa od 2tyg, dopiero dziś im ją przeczytałam i okazało się, że pasuje idealnie
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  8. #9728
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Mamy
    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    dziewczyny co polecacie dla 10 latki? bardzo lubi czytac i chcialabym podsunac jej cos fajnego
    Amelia i Kuba/Kuba i Amelia poleca mój syn, sama nie czytałam.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  9. #9729
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Mamy
    I jak?

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  10. #9730
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    I jak?
    Bardzo fajna i ciekawa.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  11. #9731
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    chyba ktoś tu kiedyś pytał o książkę o energii, my przynieśliśmy z biblio taką,


    jest o oszczędzaniu energii, wyjaśnia skąd się energia bierze, jak ją zużywamy i jak możemy oszczędzać,
    książka nie powala, ale zawsze coś
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #9732
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Znacie może serię o Panu Misiu Karmy Wilson i Jane Chapman? Kupiłam książkę o nowym przyjacielu i bardzo mi się spodobała (opowieść, morał, ilustracje), tylko tłumaczenie rosyjskie jest niezbyt dobre... Czy polską wersję dobrze się czyta?
    Czytaliśmy je, kiedy starszy miał około 3 lata. W bibliotece były trzy części, o zimie, wiośnie i
    o lecie. Bardzo nam przypadły do gustu, aż żałowałam, że niedostępne w sklepach. Polski tekst pisała zdaje się Usenko i dość zgrabnie jej wyszło. Nie ma nachalnych rymów, za to jest wyczuwalny rytm wiersza.
    Niedawno znów wypożyczyłam jedną część i zarówno 4,5 latek jak i 2-latek słuchali z przyjemnością


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  13. #9733
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta

    Ten Chłopiec to mój Synu
    Mamy duuużo książek, jeszcze więcej wypożyczamy z biblioteki. Może rzeczywiście napiszę, co lubi
    Książki Astrid Lindgren
    Kajtek i Miś
    ostatnio "Kosmiczni odkrywcy - Franio i jego Babcia", książki z serii "Tato, popłyńmy na wyspę", "Kaktus",
    Wesoły Ryjek, ostatnio "Księżniczki i smoki" i "Rycerze i smoki"
    Tutlandia, Findus, Mama Mu, Krowa Matylda ( ale te "za krótkie" są ), Felek i Tola, Julek i Julka, Florka, Świnka Halinka
    Piaskowy wilk nie podszedł...

    Franek lubi książki o dzieciach, uwielbia Emila ze Smalandii. To musi być coś dłuższego.
    Myślałam o książce "Ja i moja siostra Klara"...
    aniafrania, oprócz wymienianych tu „dzieci z bullerbyn” pomyślałam też o „pippi” oraz o muminkach



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #9734
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    dziewczyny, czytałyście tę książkę może? "Moja mam Gorylica"

    http://www.zakamarki.pl/index.php/mo...-gorylica.html

    my właśnie czytamy od kilku dni i mam mieszane uczucia..... z opisu okładkowego zdawała mi się fajna - taka w stylu 'nie oceniaj nikogo pochopnie'... ale tak czytam i czytam ją i niektóre rzeczy średnio mnie biorą...doszliśmy do momentu gdzie mała wymyśliła, że będą oszukiwać ludzi i zarabiać na tym... nie wiem jak to się skończy, aż sama jestem w sumie ciekawa...po co to? czasem ta skandynawska literatura mnie zastanawia, zaczynam się łapać na tym że biorę bezkrytycznie z myślą, że na pewno dobre, mądre, równościowe, o tolerancji etc a tam czasem dziwne rzeczy, czasem utarte schematy, sama nie wiem...

    btw, czytacie zawsze książki zanim je dzieciom przeczytacie?

  15. #9735
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    magnolia - my przeczytaliśmy 1 rozdział i to też po moich namowach, żeby sprawdzić, bo może się przekona.
    Ale syn się bał więc odpuściłam i odniosłam do biblioteki. Czekam więc na Twoją opinię

    edit. nie ja raczej nigdy nie czytam wcześniej dopiero z nimi
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #9736
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    ja nie czytam póki co
    dziś czytałam nową Basię o lesie i jakoś mnie nie porwała... może to wina noszenie Franka przodem do świata

  17. #9737
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Magnolia, my czytaliśmy niedawno z chłopcami. Przyznam, że też przez chwilę miałam mieszane uczucia czytając ten fragment, a chłopaki od razu wyłapali, że coś jest nie tak więc sobie pogadaliśmy, że to trochę nie w porządku, że tak nie powinno się postępować itd. Pomimo to, cała książka wywarła na mnie i na nich bardzo dobre wrażenie, jest naprawdę wciągająca i poruszająca, także ja zachęcam, by ją skończyć
    ja też raczej nie czytam wcześniej książek dzieci, z braku czasu.

    I jeszcze pytanko mam, bo mi się skasował koszyk w arosie, który ostatnio kompletowałam, z myślą o 10 urodzinach mojej synka, polecicie coś dla 10-latka?

  18. #9738
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    magnolia - my przeczytaliśmy 1 rozdział i to też po moich namowach, żeby sprawdzić, bo może się przekona.
    Ale syn się bał więc odpuściłam i odniosłam do biblioteki. Czekam więc na Twoją opinię

    edit. nie ja raczej nigdy nie czytam wcześniej dopiero z nimi
    ja drugi rozdział opuściłam, bo na bank moi by się bali...





    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Magnolia, my czytaliśmy niedawno z chłopcami. Przyznam, że też przez chwilę miałam mieszane uczucia czytając ten fragment, a chłopaki od razu wyłapali, że coś jest nie tak więc sobie pogadaliśmy, że to trochę nie w porządku, że tak nie powinno się postępować itd. Pomimo to, cała książka wywarła na mnie i na nich bardzo dobre wrażenie, jest naprawdę wciągająca i poruszająca, także ja zachęcam, by ją skończyć
    ja też raczej nie czytam wcześniej książek dzieci, z braku czasu.

    I jeszcze pytanko mam, bo mi się skasował koszyk w arosie, który ostatnio kompletowałam, z myślą o 10 urodzinach mojej synka, polecicie coś dla 10-latka?
    na pewno przeczytamy do końca, bo sama jestem ciekawa

  19. #9739
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    ja nie czytam póki co
    dziś czytałam nową Basię o lesie i jakoś mnie nie porwała... może to wina noszenie Franka przodem do świata
    o tak, ja mam podobnie z Basiami
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #9740
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    I jeszcze pytanko mam, bo mi się skasował koszyk w arosie, który ostatnio kompletowałam, z myślą o 10 urodzinach mojej synka, polecicie coś dla 10-latka?
    Jak już dziś pisałam, mój syn poleca Amelia i Kuba/Kuba i Amelia R. Kosika zarówno chłopcom jak i dziewczynom. Za jego namową kupiłam to jego dziesięcioletniej kuzynce.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •