Strona 148 z 807 PierwszyPierwszy ... 4898138140141142143144145146147148149150151152153154155156158198248648 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,941 do 2,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2941
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    dobra, doprecyzuje - "Biblia dla maluchów" wg mnie jest ok, a chęcią czytałam ale bez tego, żeby był zachwyt książką samą w sobie - jest zdecydowanie najlepsza, z tego, na co trafiłam w temacie dla tej kategorii wiekowej, w dużej mierze przez ten ukościelniony język (nawet tłumaczenia nawet fajnie zapowiadających się książeczek wypadają średnio... imho pan Jezus mógłby kochać a nie tylko miłować, jeść a nie tylko spożywać etc; aczkolwiek ostatnio spotkałam się z tezą, że powinno się czytać dzieciom Nowy Testament bez zmian tekstu robionych stosownie do ich wieku, ale za to z odpowiednimi licznymi ilustracjami)

    Jeśli ktoś poleci coś stosowniejszego dla pięciolatki będę bardzo wdzięczna - widzę, że temat ją bardzo pociąga, a ta pozycja jest chyba dla niej do w miarę szybkiego wyeksploatowania, zwłaszcza że specjalnie chce żeby jej czytać Nowy Testement, i już za drugim niezbyt długim czytaniem mieliśmy powtórki. Gdybym trafiła na książkę ze 2 lata temu byłabym przeszczęśliwa, choć i teraz się nie zmarnuje
    jul ja w dzieciństwie miałam biblię "Wielka obietnica" http://img220.imageshack.us/img220/3502/wielka.jpg ilustracje czarno- białe, ale pamiętam, że chętnie słuchałam, o samym języku w tym momencie za wiele nie mogę powiedzieć, nie mam w tym momencie jak sprawdzić. Tu jakiś fragment znaleziony w sieci http://img06.tablica.pl/images_tabli...dla-dzieci.jpg, zdaje się że język dość przystępny. Jak będę w domu mogę sprawdzić więcej. A, zapomniałam dodać, że tam jest Stary i Nowy Testament.
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  2. #2942
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze taką dla przedszkolaków, kupioną w jakimś antykwariacie. Już takiego entuzjazmu nie budziła jak ta dla maluchów, ale chyba nie jest najgorsza.
    http://www.gandalf.com.pl/b/usmiechnieta-biblia/

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  3. #2943
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałam książki, w tym dwie o planetach. I co robiłam dzisiaj?
    Kręciłam się wokół syna udając księżyc naszej Ziemi, później on był Wenus i tak śmiesznie udawał, że wybuchają na nim wulkany. Ja natomiast byłam Ziemią i obracałam się trzymając w ręku rondel.

    Pozdrawiam z wariatkowa

    PS: Pomelo zakupiony dla młodszego kuzyna spowodował dużo śmiechu.

  4. #2944
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Jul, my korzystamy z 5 i 7latką z tej: http://sanctus.com.pl/szczegoly/4398/biblia_dla_dzieci - na tej stronie sa też dwie fotki środka
    opowiadania napisane ładnym współczesnym językiem, nie są przesadnie uproszczone. Układ jest taki, że na prawej stronie opowieść, następne dwie strony duża ilustracja z ważną myślą z tej opowieści i następna (lewa) strona z podsumowaniem, wyjaśnieniem opowieści + propozycja modlitwy + propozycja zadania dla dziecka

    a przy okazji, jak wrzuciłam w google, dowiedziałam się, dlaczego nazwisko Zeman nie jest mi obce (autor opowieści o słoniu Bombiku)

    edit: jak najedziesz na zdjęcia i skopiujesz ich adres w nowe okienko, to sobie poczytasz te fragmenty, w jaki sposób są napisane
    i spis treści: http://www.google.pl/imgres?biw=1366...24&tx=93&ty=94
    Ostatnio edytowane przez Karusek ; 12-10-2013 o 22:30
    2 + 7 (2005-2018)

  5. #2945
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Ja jako dziecko miałam taką Biblię: http://allegro.pl/biblia-w-obrazkach...603175364.html
    Bardzo dobrze ją wspominam, Młodej też kiedyś kupię.


    Znacie może, którąś z tych książek? Sensowne są?
    http://aros.pl/ksiazka/24-przedswiateczne-opowiesci-2
    http://aros.pl/ksiazka/24-zabawne-pr...ne-opowiesci-2
    Ostatnio edytowane przez samuela ; 12-10-2013 o 22:28

  6. #2946
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    my mamy Bible dla dzieci i mlodziezy autorstwa ks.Rosika, wydana przez Siedmiorog. mnie sie podoba, ale to chyba dla ociupine starszych dzieci niz 3-4 lata jest. z komentarzami teologicznymi, historycznymi. i cudownie zilustrowana obrazami. babcia dzieciom zakupila limitowana edycje wydana z okazji beatyfikacji Jana Pawla II, ktora jest bardziej rozbudowana niz ta pierwsza linkowana. jakies 2/3 tekstu poswiecone jest Staremu Testamentowi. i co dla mnie wazne ksiazka ma rekomendacje KK.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #2947
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a ja mam wyzwanie


    może kojarzycie jakaś książeczkę w której jest żółty konik ?
    mamy małą solenizantkę, która kocha żółty i konie, więc mama zażyczyła sobie połączenie ehhh
    oprócz kucyków pony nic mi do głowy nie przychodzi




    edit: a czy przypadkiem w obrazkowej Pippi Zakamarkowej nie jest sporo żółtego ?
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 13-10-2013 o 22:03

  8. #2948
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,188

    Domyślnie

    a kot prot to taki?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #2949
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    a ja w ostatniej chwili zrobiłam zamówienie w arosie
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  10. #2950
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Z okazji urodzin, Ignaś dostał od jednego z wujków totalnie niefajnie wręczony prezent, 30 zł dane od niechcenia, bo "Eeee, nie wiedziałem co ci kupić - masz, kupisz coś sobie." A nie zapytał nawet słowem, bym mu dała listę podpowiedzi

    Ale: poszliśmy wczoraj po planetarium do Empiku wybrałam Ignasiowi z 8, czy 10 książek, które wołały do mnie z półek, posadziłam go na Empikowym dywanie w dziecięcym dziale, i wybrał tę:







    Po pierwszym przeczytaniu zabrakło mi czegoś, jakby była trochę, ciut zbyt hm, płytka, taka nic nie wnosząca...? Nie wiem, no trochę żałowałam, że nie wybrał czegoś innego Ale po drugim i trzecim razie - poczułam, że jednak w zupełności wystarczają mi ilustracje Zima, piękny nastrój wyprawy do lasu, ten przytulny domek w oddali - gdzieś tam czekający na dzieci, tata w fartuszku, klimat świąt - choć nie ma o nich mowy, ale czuć nastrój, że się zbliżają po pewnych szczegółach na obrazku

    Polubiłam już ją
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  11. #2951
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Polubiłam już ją
    o, nasza zima 2012/2013. bardzo, bardzo ciepła książka. wciąga mechanizmem wciągającym znanym z Binty i reszty.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  12. #2952
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    o, nasza zima 2012/2013. bardzo, bardzo ciepła książka. wciąga mechanizmem wciągającym znanym z Binty i reszty.
    oł je na pamiec ja chyba znam - W dostal od aniolka bym moment, ze trafila na 'liste nienawisci' razem z Binta i jej jakze sympatyczna skadinad rodzina, Mela chodzaca na zakupy i Bobo chodzacym na plac zabaw

    dankin-82 - duzo zoltego jest w Zoltej kolysance Anny Onichimowskiej - ale konika nie ma, sprawdzilam... za to jest w Czy znasz Pippi Ponczoszanke Zakamarkow - dobrym tropem poszlas. co prawda kon Pippi jest bialy, ale zolty jest w scenie z cyrku, jezdzi na nim dziewczynka, a potem Pippi. no i cala okladka jest zolta i w srodku duzo zoltego tez jest
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #2953
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Co do Yeti. A widzieliście że tata też ma sowę, na półce?
    Moim zdaniem koniec jest świetny. Pokazuje że rodzice też kiedyś byli dziećmi, mieli podobne przygody - taki międzypokoleniowy łącznik, w sposób nienachalny pokazane - ja też doświadczyłem tej magii. Nasz ukochana książka z zeszłej zimy.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #2954
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    a mój Bartek cały czas przy czytaniu Yeti pytał gdzie jest mama chłopaków, to samo pytanie z resztą zadaje przy Albercie Albertsonie - poranek i wieczór bez mamy
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  15. #2955
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    a mój Bartek cały czas przy czytaniu Yeti pytał gdzie jest mama chłopaków
    Moi nie pytali... Może to dlatego, że u nas regularnie są dni, kiedy ja jestem w pracy, a mój M smaży w moim fartuchu dzieciom racuchy z dyni Się przyzwyczaili już
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #2956
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    a mój Bartek cały czas przy czytaniu Yeti pytał gdzie jest mama chłopaków, to samo pytanie z resztą zadaje przy Albercie Albertsonie - poranek i wieczór bez mamy
    no to jeszcze Tata Różyczko z książki Tato, kiedy przyjdzie św. Mikołaj i innych z serii (tam mama w rozjazdach zazwyczaj - znaczy się jaką karierę pielęgnuje lub z Moje szczęśliwe życie (mama nie żyje).

    Lubię bardzo książki przedstawiające rodziny z porządkiem innym niż "uświęcony tradycją". To bardzo oswaja także nas dorosłych z myślą, że można inaczej i że tata jest świetną rodziną.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #2957
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    n2605, to do tego nurtu książek jeszcze dobrze wpisuje się "Inne życie", gdzie tata i mama mieszkają osobno, i jakoś tam wszystko i tak tchnie spokojem i miłością.. Bardzo lubię tę książkę
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #2958
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    I "Kupa kupa kupa" (albo "Kupa wszystkich kup"). Mama pojawia się tyko na chwilę, ale całe święto kupy musi obslużyć tata U nas ostatnio hit

  19. #2959
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,188

    Domyślnie

    właśnie wróciliśmy z biblioteki tej naszej najblizszej, małej osiedlowej
    przytachaliśmy 8 książek trafiłam na świeżą dostawę nowości m.in Pomelo śni, ten sam którego zamówiłam wczoraj w arosie
    zamiast kupować pożyczyłam Lolę i charliego i dobrze
    Noc na Czereśniowej też mamy oraz O Melanii Malchiorze, Chrupek i Miętus, wyglądają fajnie był Pan Pierdziółka ale limit się już skończył
    teraz wielkie czytanie, 2 już przeczytane i obejrzane aż chłopaki zasneli
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #2960
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    dzięki za wskazówki biblijne, będę się wgłębiać i szukać, teraz brak czasu więc na razie pootwierałam taby. Ze względu na pomysł ilustracyjny (a także autoryzację KK) kusi zwłaszcza ta ks. Rosika, choć rzeczywiściepewnie na nią za wcześnie - ale tak czy owak chyba wstawię do schowka żeby potem nie zapomnieć.

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    n2605, to do tego nurtu książek jeszcze dobrze wpisuje się "Inne życie", gdzie tata i mama mieszkają osobno, i jakoś tam wszystko i tak tchnie spokojem i miłością.. Bardzo lubię tę książkę
    "Innego życia" (jeszcze) nie czytaliśmy, ale "Różowe życie" i "Czarne życie" (o tej samej dziewczynce) bardzo się moim dzieciom podobały - choć w nich aż takim spokojem i miłością może nie tchnie, tzn w Różowym życiu, gdzie mama ciągle jest zajęta - może na jednym obrazku widać więcej niż jej dłoń, a zamiast taty telefon odbiera automatyczna sekretarka, marzenie o różowości spełnia najlepszy pod słońcem dziadek, choć rodzice niby są (w Czarnym życiu jest ich już więcej, choć dziadek nadal rządzi )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •