Strona 736 z 807 PierwszyPierwszy ... 236636686726728729730731732733734735736737738739740741742743744746786 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,701 do 14,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14701
    Chusteryczka Awatar Irism
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Warszawa - Targówek
    Posty
    1,689

    Domyślnie

    Dziewczyny, mam pytanie: książka dla niespełna 13 latka o zamiłowaniu technicznym. Mój mąż wymyślił Niesamowite przekroje, ale na to chyba trzeba zapolować, a ja potrzebuję dziś zamówić, żeby na sobotę doszło.

    A drugie pytanie to o pozycję dla 7 latka. Nic nie wiem o zainteresowaniach.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  2. #14702
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isabel Zobacz posta
    tego nie znam Opowiadania o psach - ale autorzy raczej zacni, to i opowiadania powinny byc OK...

    Czytałam na zajęciach z 8 latkami, baaaaaardzo się podobało. Mocno przemówiło do dzieciaków to, że są na faktach. Naprawdę książka zrobiła wrażenie. Dodam, że grupa zróżnicowana, sporo dzieciaków nie mających wzorców czytania w domu. Osobiście też polecam
    Piszesz o tej książce Chłopiec i pies ?

    Dzięki dziewczyny za propozycję jest w czym wybierać

    edit

    Cytat Zamieszczone przez Irism Zobacz posta
    Dziewczyny, mam pytanie: książka dla niespełna 13 latka o zamiłowaniu technicznym. Mój mąż wymyślił Niesamowite przekroje, ale na to chyba trzeba zapolować, a ja potrzebuję dziś zamówić, żeby na sobotę doszło.

    A drugie pytanie to o pozycję dla 7 latka. Nic nie wiem o zainteresowaniach.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    A coś takiego http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...le_patent.html ?
    Dla 7latka kupiłabym jedną część kryminału z serii Operacja
    https://mediarodzina.pl/cat/operacje---
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 05-02-2018 o 16:39

  3. #14703
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Piszesz o tej książce Chłopiec i pies ?
    wydaje mi sie, ze Isabel pisze o Opowiadaniach o psach - bo cytuje moj post, ze tego nie znam (tylko cytat sie nie zrobil poprawnie w jej poscie).

    Irism - dla 7-latka moze Rozbojnika Hotzenplotza? choc Operacje polecane przez wruu tez sa dobrym pomyslem, jak sie sprawdzi to zawsze mozna dokladac kolejne czesci
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #14704
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Irism, dla 7-latka polecę serię o Mikołajku



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #14705
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Irism, u mojego siedmiolatka ostatnio na topie "Mikołajek", "Dzieci z Bullerbyn", "Pippi", "Umarły las", " Lolek". Nadal lubi też "Piaskowego wilka".


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

  6. #14706
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    wydaje mi sie, ze Isabel pisze o Opowiadaniach o psach - bo cytuje moj post, ze tego nie znam (tylko cytat sie nie zrobil poprawnie w jej poscie).
    Zgadza się, chodziło o Opowiadania o psach Próbowałam edytować post i poprawić, ale bez powodzenia W kazdym razie książkę polecam.

    edit: Poddaję się, nie wiem dlaczego cytowanie postów daje powyższy efekt. Nigdy nie miałam z tym problemów

    edytowalam ja, natala
    Ostatnio edytowane przez natala ; 13-02-2018 o 23:28

  7. #14707
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Na końcu cytatu wrzuć [/QUOTE]
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  8. #14708
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    A u nas ostatnio na topie było "Gofrowe serce", bardzo się to spodobało L. Wcześniej tej samej autorki "Tonja z Glimmerdalen", świetne obie. Mądre, ciepłe opowieści, ale nieuciekające od trudnych tematów. Polecam.

  9. #14709
    Chustonoszka Awatar kasz
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola Bemowo
    Posty
    112

    Domyślnie

    U nas też te dwie: Gofrowe serce i Tonja baaardzo się podobały!
    Mozecie polecić coś w podobnym klimacie?

    Znacie "Hedwigę" i "Rózowe środy"?
    Wero i Miki (10.09.2015)

  10. #14710
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    dla 7latki która sama czyta, w dodatku super szybko. Ostatnio łyknęła w miesiąc cala serie "Biuro detektywistyczne Lasse i Mai", średnio 1 tom dziennie.... Czy ktoś może rzucić kilka tytułów ? Ważne żeby były jednak jakieś rysunki i nie maleńkie tycie literki, mimo wszystko to ledwo 7latka... no i tylko takie książki które przeczyta SAMA
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  11. #14711
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasz Zobacz posta
    U nas też te dwie: Gofrowe serce i Tonja baaardzo się podobały!
    Mozecie polecić coś w podobnym klimacie?

    Znacie "Hedwigę" i "Rózowe środy"?
    My właśnie czytamy Hedwigę. O dziewczynce, która poszła do pierwszej klasy. Niezła z niej rozrabiaka. Dolewa np. mydła do bidonu kolegi. Za każdym razem mam z synem rozmowę , że tak absolutnie nie można robić.
    Ostatnio edytowane przez aniaszew ; 14-02-2018 o 10:52
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  12. #14712
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    dla 7latki która sama czyta, w dodatku super szybko. Ostatnio łyknęła w miesiąc cala serie "Biuro detektywistyczne Lasse i Mai", średnio 1 tom dziennie.... Czy ktoś może rzucić kilka tytułów ? Ważne żeby były jednak jakieś rysunki i nie maleńkie tycie literki, mimo wszystko to ledwo 7latka... no i tylko takie książki które przeczyta SAMA
    A komiksy lubi? Dorka tłucze na zmianę Biuro i Asteriksy. I zaczyna Narnię. I Harrego Pottera (3 część już), ale wybrała wersję bez obrazków, bo poręczniejsza.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #14713
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    JustNik - serię o Duni - pierwsza to Moje szczęśliwe życie, serię Inikiowa - pierwsza to Ja i moja siostra Klara, z trochę dłuższych serię 8+2 i wymienione przez dziewczyny Gofrowe serce, Tonja z Glimmerdalen.

    Mojej też się podobały Różowe środy - ale może lepiej ją czytać razem (niepełnosprawność, ucieczka dziewczynki z domu, mocny spór z rodzicami), no i Tsatsiki, ale to bardzo skandynawskie i nie każdemu bedzie pasować - samotna mama, wolne związki, dosłowność.

    Aha, moja lubi też baśnie, np z któregoś zlotu przywiozła ulubioną Córkę króla Honoriusza.

    edit:
    moi bardzo lubią mitologię (Marciniak, Inikiow, w wersji z mojego dzieciństwa Komornickiej, słuchają Kasdepke, są jeszcze klasyczne Opowieści z zaczarowanego lasu); Mikołajek; może książki Preussleta - Rozbójnik Hotzenplotz i Malutka czarownica; rozmaite Astrid Lindgren;
    Ostatnio edytowane przez jul ; 14-02-2018 o 11:50
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #14714
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Just jeszcze Felek I Tola na szybko mi przyszlo do glowy. Wiecej z domu pozniej napisze....

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #14715
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Ja i moja siostra Klara super, audiobook też polecam, bo swietna interpretacja. Pozostałe części Sto pociech z Klara i Ja, Klara i zwierzaki też u nas się sprawdziły.
    Może Magiczne drzewo? Lena przeczytała wszystkie części, ja ostatnich trzech już nie dałam rady. Ale pierwsza część jest bardzo fajna, druga też.

  16. #14716
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie



    Przypomniało mi się o tej pozycji, odkąd mój syn znowu odkurza serię o pracujacych pojazdach. Kto ma, fajne? Nada się dla dwulatka?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  17. #14717
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    dla 7latki która sama czyta, w dodatku super szybko. Ostatnio łyknęła w miesiąc cala serie "Biuro detektywistyczne Lasse i Mai", średnio 1 tom dziennie.... Czy ktoś może rzucić kilka tytułów ? Ważne żeby były jednak jakieś rysunki i nie maleńkie tycie literki, mimo wszystko to ledwo 7latka... no i tylko takie książki które przeczyta SAMA
    Do tego co wymieniły już dziewczyny dopiszę: serię o Cukierku, serię Operacja z Media Rodzinna i Lilkę i spółkę

  18. #14718
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Ja jeszcze polecę książki Wierzbickiego Łukasza z Afryką Kazika na czele

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #14719
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    moi jakiś czas temu (chyba właśnie córka miała 7 lat) jakoś bali się Afryki Kazika (dostali od dziadka audiobooka) - w tym roku audiobook leciał, potem córka przeczytała książkę jako lekturę i nawet na balu przebierańców w szkole była Kazikiem (wzięła biegówkę jako rower)

    przed chwilą przejrzałam akurat listę fundacji ABCXXI, można zerknąć dla natchnienia - choć to dziwny spis, dla wieku 6-8 lat polecają np Madelaine w Paryżu - może oryginał jest ok, bajka tv bardzo fajna, ale polski tekst beznadziejny, albo Małą księżniczkę, która IMHO jest do samodzielnej lektury ciut później - sama na pewno później czytałam i ileś rzeczy, o których nigdy nie słyszałam (co oczywiście nie jest samo w sobie dyskwalifikujące ).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #14720
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    moi jakiś czas temu (chyba właśnie córka miała 7 lat) jakoś bali się Afryki Kazika (dostali od dziadka audiobooka) - w tym roku audiobook leciał, potem córka przeczytała książkę jako lekturę i nawet na balu przebierańców w szkole była Kazikiem (wzięła biegówkę jako rower)

    przed chwilą przejrzałam akurat listę fundacji ABCXXI, można zerknąć dla natchnienia - choć to dziwny spis, dla wieku 6-8 lat polecają np Madelaine w Paryżu - może oryginał jest ok, bajka tv bardzo fajna, ale polski tekst beznadziejny, albo Małą księżniczkę, która IMHO jest do samodzielnej lektury ciut później - sama na pewno później czytałam i ileś rzeczy, o których nigdy nie słyszałam (co oczywiście nie jest samo w sobie dyskwalifikujące ).
    |Madeline to taka z dużymi obrazkami i rymowany tekst? Napaliłam się swego czasu, ale już niedostępna.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •