Strona 161 z 807 PierwszyPierwszy ... 61111151153154155156157158159160161162163164165166167168169171211261661 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,201 do 3,220 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3201
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    dzieciaki i ewentualną głupawkę opanuję ale wolałabym je naprawdę wciągnąć więc się nieźle stresuję przed pierwszym spotkaniem; zakładam że później będzie łatwiej znając już dziecięce preferencje
    dankin, podzielę się swoim doświadczeniem. zaproposzno mnie na głośne czytanie przedszkolakom w ramach Cała Polska Czyta Dzieciom. Mój pierwszy raz był bolesny: zakładałam, że jeśli moje dziecko słucha po prostu i jest przeszczęśliwe, to tak właśnie będzie. Guzik. Odczytałam Jak Mama została Indianką nie wzbudzając nawet grama zainteresowania. Po mnie czytał pan, który nawiązał z dziećmi kontakt po prostu ględząc o książce (Mama Mu), trochę czytał, trochę pytał - dzieci wniebowzięte. Przełknęłam tę pigułę o smaku raczej gorzki Następnym razem miałam ze sobą O wiadukcie kolejowym (wybrałam opowiadanie o prysznicu) i też zagadywałam dzieci w odpowiednim momencie (bez przesady, ale jednak). Wyszło pięknie, zasłuchali się, czułam że mam MOC, bo śmiali się w momentach, w których byłam pewna takiej reakcji. Podsumowując, czytanie grupie to fantastyczne doświadczenie, ale doświadczenia z domowego czytania w moim przypadku nie były do końca "przekładalne"...

    Ksiązkę brałabym krótką, prostą w konstrukcji i języku, bardzo śmiechową.

    Trzymam za Cię kciuki.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  2. #3202
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie


    nie wiem, na ile się przekładają moje własne doświadczenia czytania w małej grupie (aczkolwiek zróżnicowanej wiekowo, bo moim maluchom) na czytanie w przedszkolu, ale zgadzam się z N, że trzeba być nastawionym na to, że czas czytania się znaaaaacznie wydłuża z powodu dygresji dzieciaków. I że trochę warto w te ich dygresje wchodzić (chociaż zawsze się zastanawiam, na ile to jest dla nich dobre, a na ile rozwala czytanie... tzn. na ile pamiętają, co się działo w momencie, w którym przerwaliśmy... i czasem przez to czytam poprzednie zdanie raz jeszcze)
    i osobiście czasem szału dostaję, jak zaczynam to samo zdanie po raz czwarty, bo co chwilę komuś coś przychodzi do głowy :/
    Ostatnio edytowane przez Karusek ; 31-10-2013 o 12:37 Powód: a co tam
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #3203
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Ale naprawdę Wasze dzieci tak grzecznie słuchają jak im czytacie? U nas przeczytanie ksiażki trwa wieki, bo Lidka ciagle gada, pyta, mamo a co to znaczy, a pokaz obrazek, a to, a tamto, a siamto. Teraz czytamy Felka i Tolę i tam jest dużo takich tekstów w formie pytania, zanim ja zdążę zaczerpnąc tchu do dalszego czytania, ona już odpowiada na to pytanie I właśnie dla małych polecam Fela i Tolę, bo tekstu niewiele, ładne obrazki i sporo możliwości do aktywności dla dzieciaków


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #3204
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    dziewczyny mam dla was bojowe zadanie
    Szukam książek dla pięciolatka i ...taty, który nie lubi książek, nie lubi czytać... Ze wstydem na twarzy dodam że o mego lubego chodzi

    Z młodym czytam ja - dużo czytamy, ale czasem nie mam jak z nim przed spaniem zasiąść do wieczornego rytualnego czytania, a wtedy Wiktor domaga sie tego od taty i sie denerwuje, że tata nie chce z nim poczytać...bo nie lubi...Znacie coś fajnego, lekkiego co by tatusia od czasu do czasu wciągnęło w czytanie z synem?
    Dodam, że to inżynier i uważa że matematyka o niebo ważniejsza niż literatura. Kupuję im książki z lekka nasiąknięte matmą (chcę teraz nabyć "Matematyka za sznurka i guzika" ale to raczej na wieczór się nie nadaje).
    Pomóżcie bo ja juz pomysłów nie mam. Nawet o jeden rozdział Julka i Julki ciężko męża wyprosić.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  5. #3205
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    A może coś śmiesznego o ojcu i dzieciach? Moja pięciolatka bardzo lubi tę serię http://www.wydawnictwobona.pl/autorz...aluoma-Markus-
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  6. #3206
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    dziewczyny mam dla was bojowe zadanie
    Szukam książek dla pięciolatka i ...taty, który nie lubi książek, nie lubi czytać... Ze wstydem na twarzy dodam że o mego lubego chodzi

    Z młodym czytam ja - dużo czytamy, ale czasem nie mam jak z nim przed spaniem zasiąść do wieczornego rytualnego czytania, a wtedy Wiktor domaga sie tego od taty i sie denerwuje, że tata nie chce z nim poczytać...bo nie lubi...Znacie coś fajnego, lekkiego co by tatusia od czasu do czasu wciągnęło w czytanie z synem?
    Dodam, że to inżynier i uważa że matematyka o niebo ważniejsza niż literatura. Kupuję im książki z lekka nasiąknięte matmą (chcę teraz nabyć "Matematyka za sznurka i guzika" ale to raczej na wieczór się nie nadaje).
    Pomóżcie bo ja juz pomysłów nie mam. Nawet o jeden rozdział Julka i Julki ciężko męża wyprosić.
    U nas sprawdza się rewelacyjnie "Tato, a po co?" i "Tato, a dlaczego?". A ile ja się przy okazji z tego nauczyłam, jak już mi się uda dorwać...

  7. #3207
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    A może coś śmiesznego o ojcu i dzieciach? Moja pięciolatka bardzo lubi tę serię http://www.wydawnictwobona.pl/autorz...aluoma-Markus-
    tata jest też silnie eksponowany w serii o Albercie a seria polecana przez kammika bardzo zabawna, lubimy.

    i się wszyscy wciągnęliśmy w serię o Tsatsikim. m. mnie wyrugował z wieczornych poczytajek przy okazji Tsatsikiego (my tu sobie poczytamy a mamusia się pójdzie kąpać...), musiałam nadrabiać stracone rozdziały po zaśnięciu dziecięcia.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  8. #3208
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    A może coś śmiesznego o ojcu i dzieciach? Moja pięciolatka bardzo lubi tę serię http://www.wydawnictwobona.pl/autorz...aluoma-Markus-
    Może by chwyciło
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  9. #3209
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    250

    Domyślnie

    Mój mąż lubi Muminki, Dzieci z Bullerbyn, Narnię i Karlsona z Dachu. Dla niego ważne jest żeby też mieć przyjemność z czytania.

  10. #3210
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    moja mama nie lubiła nam czytać i puszczała bajki z płyty. Jak nie lubi, to może niech nie czyta, może niech znajdą jakiś inny, własny rytuał przed spaniem - np planszówka, a potem już bez czytania do łóżka, albo właśnie bajki grajki? Różne osoby robią różne rzeczy z dzieckiem i to też jest fajne - zwłaszcza jak piszesz, że czytania synek ma sporo.

    Mój nie lubi większości książeczek dla młodszych i czytał zazwyczaj Muminki, teraz trochę rozszerzył repertuar, ale zazwyczaj ja czytam, bo ostatnio on zazwyczaj wieczorem musi popracować. Może więc coś, co mąż lubił z własnego dzieciństwa, nawet jeśli miałoby być trochę za poważne dla dzieci (na zasadzie coś za coś). A, może miał i lubił "Kurcze blade", "Daktyle" czy inne tego typu? Krótkie i śmieszne, na początek może by się nadało. A fińska seria o tacie jest super, u nas nie chwyciła jeszcze, ale z rok chyba nie czytaliśmy, muszę wyciągnąć i sprawdzić teraz.

    paskówko - moi generalnie słuchają, a ja jestem wredna matka - jak za dużo gadają i widzę, że się nakręcają i rozbudzają, a to czytanie wieczorne, to w końcu grożę zakończeniem czytania Czasem w ciągu dnia nie są w stanie słuchać bo są za bardzo rozbiegani, bo im się znudziło, to kończymy - po co wszyscy się mamy męczyć czymś, co jest stworzone dla przyjemności.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #3211
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dziękuję Dziewczyny, czyli łatwo jednak może nie być zobaczymy




    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ale naprawdę Wasze dzieci tak grzecznie słuchają jak im czytacie? U nas przeczytanie ksiażki trwa wieki, bo Lidka ciagle gada, pyta, mamo a co to znaczy, a pokaz obrazek, a to, a tamto, a siamto. Teraz czytamy Felka i Tolę i tam jest dużo takich tekstów w formie pytania, zanim ja zdążę zaczerpnąc tchu do dalszego czytania, ona już odpowiada na to pytanie I właśnie dla małych polecam Fela i Tolę, bo tekstu niewiele, ładne obrazki i sporo możliwości do aktywności dla dzieciaków

    no właśnie że moje młode grzecznie leżą, mam w środku i jak mnie już złapią to puszczają jak skończę całą książkę i tylko mamo czytaj jeszcze obrazki widzą na bieżąco, pytania czasami zadają; ale w momentach śmiesznych każą wręcz owy fragment powtórzyć kilka razy i właśnie grzeczniunie jak aniołki bez wygłupiania, zbędnego gadulstwa... warunek jednak mają że książka musi być długa z ciekawą historią




    Ja bardzo lubię serię Mistrzowie Ilustracji, dla 5latki można coś fajnego wybrać
    "Tobi" Fombelle
    "Przyjaciel wesołego diabła" Makuszyński
    "Mały duszek"
    "Przygody Mikołajka"
    "Czarnoksiężnik z krainy Oz"
    "Przygody podróżnika Pipsa i jego przyjaciół..." Friedmann - zaczęłabym osobiście od tej

  12. #3212
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    może coś, gdzie figura ojca jest mocno widoczna? Alberty, co już tu padły, albo Jak tata pokazał mi wszechświat.
    albo Felek i Tola, który jest przezabawny.
    mój chłop gdy ma wpływ na to co czyta, wybiera krótkie opowiastki. całą serię o Nusi, Piaskowego Wilka, Alberta właśnie.

    pomyślałam jeszcze że może lekko pop-naukowe książki by zaskoczyły - Brud Olgi Woźniak albo Robale Nicoli Davies. Tadzio też bardzo lubi Zwierzaki Cudaki.

  13. #3213

  14. #3214
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    moja mama nie lubiła nam czytać i puszczała bajki z płyty. Jak nie lubi, to może niech nie czyta, może niech znajdą jakiś inny, własny rytuał przed spaniem - np planszówka, a potem już bez czytania do łóżka, albo właśnie bajki grajki? Różne osoby robią różne rzeczy z dzieckiem i to też jest fajne - zwłaszcza jak piszesz, że czytania synek ma sporo.
    Mój mąż nie cierpi głośno czytać. Jak parę razy go zmusiłam, to okazało się, że dzieci nie lubią jak im czyta nielubiący głośno czytać tata. Więc już tego nie powtarzamy. Jak tata kładzie dzieci spać, to czyta całej trójce moja starsza córka, a potem słuchają jakiejś Bajki-Grajki.
    Julka 2001, Zosia 2007

  15. #3215
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    może coś, gdzie figura ojca jest mocno widoczna? Alberty, co już tu padły, albo Jak tata pokazał mi wszechświat.
    albo Felek i Tola, który jest przezabawny.
    mój chłop gdy ma wpływ na to co czyta, wybiera krótkie opowiastki. całą serię o Nusi, Piaskowego Wilka, Alberta właśnie.

    pomyślałam jeszcze że może lekko pop-naukowe książki by zaskoczyły - Brud Olgi Woźniak albo Robale Nicoli Davies. Tadzio też bardzo lubi Zwierzaki Cudaki.
    Dwa Alberty czekają w szafie na Mikołajki Ale te pop-naukowe książki mnie ciekawią - lecę w google poszukać co to. Dzięki
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  16. #3216
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    rozumiem, że to poszukiwana pozycja, ale ta cena!
    http://allegro.pl/o-wiadukcie-kolejo...663545260.html

  17. #3217
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    rozumiem, że to poszukiwana pozycja, ale ta cena!
    http://allegro.pl/o-wiadukcie-kolejo...663545260.html
    e, to Witek on na wszystko takie ceny ma - wystawia w kolko to samo, za takie same pieniadze. jedna aukcja sie konczy, druga zaczyna - i tak w kolo Macieju... komplet Adasia i slonia - 299 - juz enty raz go wystawil i nic. ze mu/jej sie chce...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #3218
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pekatrine Zobacz posta
    Ja już zakupiłam
    Miłosz-11.05.2010

  19. #3219
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Znacie moze jakieś książki przygodowe o podróżach kosmicznych, gwiazdach, ksiezycu, innych planetach itp.?

  20. #3220
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Znacie moze jakieś książki przygodowe o podróżach kosmicznych, gwiazdach, ksiezycu, innych planetach itp.?
    tu sprawdź
    http://www.chusty.info/forum/showthr...KI-TEMATYCZNIE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •