Strona 22 z 807 PierwszyPierwszy ... 1214151617181920212223242526272829303272122522 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #421
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    n2605, pszczoła uff mi się zrobiło, jak przeczytałam Wasze posty, ja dziś właśnie upolowaną przedwczoraj w taniej () Mamę Mu na huśtawce czytałam 3 razy! Tylko dlatego tak mało, że właściwie do domu wróciliśmy dopiero wieczorem Uwielbiam Pana Wronę! Zwłaszcza jak się skrada. Stasiek czasem z chichotem "dostaje pióropleksji" i mnie to odpowiada, dużo bardziej wolę, niżby miał dostawać cholery Lubię ten humor i te ilustracje.

    Agnen, a jaka krowa Ci została? Chętnie Cię uwolnię serio (w zamian oczywiście)

    n2605 te przestrzenne książeczki to pop-up z angielska. Moje wielkie odkrycie ostatnio i pasja! Nawet namówiłam męża i sprawiliśmy sobie taką . Na Amazonie jest tego mnóstwo.
    A u nas dostępna bardzo ładna i fajna taka o Mysi to tak na szybko kojarzę. Widziałam też w taniej jakąś taką wielką w kształcie jaja, coś o fabryce zajączków wielkanocnych, czy jakoś tak (tzn one tam pracują a nie je tam wyrabiają ).
    My mamy jeszcze jedną śmieszną, bardziej trwałą niż papierowe, bo szmacianą http://www.empik.com/domek-pieska-ks...5673,ksiazka-p tylko widzę, że słabo już z dostępnością.

    edit TU jakby mieli
    Ostatnio edytowane przez rzezuchama ; 28-01-2011 o 01:12
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #422

  3. #423
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Ja Mysię znam ale z cyferkami, a na zagrodę jakoś nigdy nie trafiłam, dzięki

    rzezuchama, ta Alicja z amazon genialna! Ja odkryłam już że w pop-up powinnam szukać, tylko w tej kategorii jest też ujętych wiele innych rozwiązań (jakieś tam klapeczki do podnoszenia i takie tam), więc musze przysiąść i porządnie pooglądać.

    Na allegro znalazłam taką z dzieciństwa, tzn. ja nie miałam takiej, ale koleżanka tak i się mi zawsze podobała, ale cena jak za białego kruka :
    http://allegro.pl/spiaca-krolewna-ku...427101140.html
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  4. #424

    Domyślnie

    Ja jeszcze bardzo gorąco polecam książeczke Moje minki. Jak na taki produkt to bardzo tania a jest super
    Tez ma własnie ruchome elementy-dzieciaki ruszaja rączkami, wytykaja język, kołysza się w rytm kołysanki i takie tam...

  5. #425
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieznajowa Zobacz posta
    Ja jeszcze bardzo gorąco polecam książeczke Moje minki. Jak na taki produkt to bardzo tania a jest super
    Tez ma własnie ruchome elementy-dzieciaki ruszaja rączkami, wytykaja język, kołysza się w rytm kołysanki i takie tam...
    Mam, mam - tok temu Mikołaj podrzucił Natalce do buta
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  6. #426
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    A u nas Mama Mu była hitem przez długi czas. Ale nie wszystkie pozycje Zakamarków lubię i cenię. Podobaja mi się jeszcze wierszyki o ciele z Cynamona i Trusi. Moja Miłka Mamę Mu uwielbia i Pana Wronę też, zwłaszcza na tych obrazkach i we fragmentach, gdzie się skrada, zjeżdża, sprząta i robi mega-zamieszanie.
    Ale teraz wyparł ją Kubuś Puchatek i Muminki wieczorem i "gadające" książeczki w dzień (takie, co mają lektora na baterie -mamy 2, sprezentowane i czekam tylko aż się baterie skończą...).
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  7. #427
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    rzezuchama, świetna ta Alicja.
    Ala też miała fazę na "Mamę Mu", ale mnie wkurzało to że muszę co chwila jakieś zdania zmieniać w trakcie czytania zeby były bardziej po ludzku
    teraz czytamy muminki, Kolejna część Kubusia Puchatka i jeszcze Emil i Lotta czekają w kolejce

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  8. #428
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Agnen zalinkuj Kubusia I Muminki,ktore macie...duzo jest tam obrazkow?
    Sara na etapie pol na pol tekst/obrazek...

  9. #429
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Ala też miała fazę na "Mamę Mu", ale mnie wkurzało to że muszę co chwila jakieś zdania zmieniać w trakcie czytania zeby były bardziej po ludzku
    ja się przyznam nic nie zmieniam, czytam Mamę Mu tak jak jest napisana, czytam kota Filemona z całą jego zakręconą potrójnie złożoną zdaniowością i słowami niespotykanymi współcześnie , czytam Misia Paddingtona z cudowną melodyką i zwrotami na miarę Jane Austen np. "Ależ Henryku! - obuszyła się pani Brown". Czytam i czytam. W ogóle nie czytam książek, które po pierwszym razie uznaję za napisane językiem poniżej średniej i nie chodzi o brzydkie słowa, tylko zwyczajnie jakąś taką namacalną hm... niezręczność, czy niepoprawność językową, czyli tych wszystkich ubogich językowo "disnejów".

    Myślę sobie, ze dobrze się osłuchać z różnymi pomysłami na polszczyznę, z tymi kwiecistymi i lekko archaicznymi, z dowcipem, z językiem skondensowanym i dynamicznym, z rymami itd. Nie mam zastrzeżeń do tłumaczenia Mamy Mu, podziwiam inwencję tłumacza właśnie za te wszystkie "pióropleksje" i inne tego typu. Komuś się chciało nad tym myśleć i wyszło fajnie IMO .

    Podsumowując: nie zmieniam treści, nawet jeśli "ja bym to inaczej powiedziała"
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  10. #430
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    Agnen zalinkuj Kubusia I Muminki,ktore macie...duzo jest tam obrazkow?
    Sara na etapie pol na pol tekst/obrazek...
    Muminki mamy to zwykłe wydanie Naszej Księgarni :http://www.nk.com.pl/w-dolinie-mumin...8/ksiazka.html takie, obrazków za dużo nie ma i czarno-białe tylko (Ala była zdziwiona, ze może nie byc obrazka na całej stronie )W ogóle to "W dolinie muminków" było dla niej ok, ale teraz czytamy "lato muminków" i mam wrażenie że młoda nie do końca rozumie o co chodzi (ale też nie chce żeby zmienić na coś innego, to czytamy )
    Kubusia Puchatka mamy tego: http://www.nk.com.pl/kubus-puchatek-...0/ksiazka.html , obrazki takie standardowe, kolorowe. Zaczęłyśmy dziwnie - od pożyczenia z biblioteki tej ostatniej części

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  11. #431
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    239

    Domyślnie

    Ja polecam ulubioną książkę moich dzieci - zbiór opowiadań o pewnym świerszczyku (oczywiście z gazetki "Świerszczyk"). - np. tu http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php...0c464bc1cdb7d0 . Czytam je 4. letniej dziewczynce i 7. latkowi - to mądre historie, niektóre trącą myszką, ale moje dzieci są w nich zakochane. Dużo ilustacji, tekstu mniej, ale świetny - i morał, np. prawdziwi mężczyżni nie wstydzą się łez. Dla maluchów się nie nadają raczej - Bajetan chodzi już do szkoły.
    Ta książeczka spowodowała, że zaprenumerowaliśmy "Świerszczyk" - z czego się bardzo cieszę. Lekturę zaczynamy zawsze od kolejnych przygód Bajetana Hops
    Ania z Gabrysią (2006) i Mateuszkiem (2003)

  12. #432

    Domyślnie

    Czy ja juz polecałam serię o Findusie? jeśli nie, to nadrabiam zaległości POLECAM gorąco. Zabawne teksty i świetne ilustracje. I ostrzegam! Można zedrzeć gardło na Findusach
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  13. #433
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Wiecie,że nigdzie nie można dostać "Mostu kolejowego..." ?Jestem załamana, bardzo chciałam mieć te książeczkę.Do tego Dwie Siostry przy zakupie książki za 17 zł , chcą mnie skasować 20,50 za przesyłkę,czego nie rozumiem zupełnie
    Momoko dostepne jedynie w Merlinie,ktorego nie cierpię, ech A "Gdzie jest tort ?" nie ma nigdzie!!!!

    Czy warto kupować książeczki na wyrost?Np taką "Babcie na jabłoni"? Kusi mnie cała seria mistrzów ilustracji,ale nie wiem czy jest sens (choć na razie Toś nie narzeka ,a czytamy całkiem poważne lektury ) Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez kubutkowa ; 11-02-2011 o 02:38

  14. #434
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Wiecie,że nigdzie nie można dostać "Mostu kolejowego..." ?Jestem załamana, bardzo chciałam mieć te książeczkę.Do tego Dwie Siostry przy zakupie książki za 17 zł , chcą mnie skasować 20,50 za przesyłkę,czego nie rozumiem zupełnie
    Momoko dostepne jedynie w Merlinie,ktorego nie cierpię, ech A "Gdzie jest tort ?" nie ma nigdzie!!!!

    Czy warto kupować książeczki na wyrost?Np taką "Babcie na jabłoni"? Kusi mnie cała seria mistrzów ilustracji,ale nie wiem czy jest sens (choć na razie Toś nie narzeka ,a czytamy całkiem poważne lektury ) Co myślicie?
    Jeśli mogę coś doradzić, to warto kupować książki tych niszowych wydawnictw podczas różnych targów. Np. w Poznaniu będą niedługo Targi książki dla dzieci. Poza tym jeśli mieszkasz w tym mieście lub Twoja rodzina mieszka to warto zajrzeć do ciekawych tradycyjnych księgarni, np:
    1. Księgarnia Miedzy Słowami - http://ksiegarnia-miedzyslowami.blogspot.com/
    2. Księgarnia Z Bajki - http://www.ksiegarnia-bajka.com.pl/
    Tam może nie będzie rabatu jak na targach, ale unikniesz kosztów przesyłki
    Pozdrawiam i powodzenia.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Czy warto kupować książeczki na wyrost?Np taką "Babcie na jabłoni"? Kusi mnie cała seria mistrzów ilustracji,ale nie wiem czy jest sens (choć na razie Toś nie narzeka ,a czytamy całkiem poważne lektury ) Co myślicie?
    Kubutkowa, warto Polecam wam Tatę Nyhusa, jak znajdziesz to kupuj, bez zastanawiania się. Jeśli nawet na tekst jeszcze za wcześnie, to Antosiowi do gustu przypadną ilustracje A za rok książeczka będzie jak znalazł.
    Gdzie jest tort poszukiwany był u nas przez dobre pół roku. Niestety nie udało mi się tej pozycji nigdzie dopaść. Ale książeczki obrazkowe polecam! J. ma swoją ulubioną o pojazdach i budowach i kocha ją okrutnie. Ja mniej, bo wymaga dużo większego "wysiłku", niż zwyczajna lektura
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  16. #436
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Wiecie,że nigdzie nie można dostać "Mostu kolejowego..." ?Jestem załamana, bardzo chciałam mieć te książeczkę.Do tego Dwie Siostry przy zakupie książki za 17 zł , chcą mnie skasować 20,50 za przesyłkę,czego nie rozumiem zupełnie
    Momoko dostepne jedynie w Merlinie,ktorego nie cierpię, ech A "Gdzie jest tort ?" nie ma nigdzie!!!!

    Czy warto kupować książeczki na wyrost?Np taką "Babcie na jabłoni"? Kusi mnie cała seria mistrzów ilustracji,ale nie wiem czy jest sens (choć na razie Toś nie narzeka ,a czytamy całkiem poważne lektury ) Co myślicie?
    Kupiłam Melce, bo była w super-promocji... (za 12,22 w outlecie - tutaj trochę reklamą polecę, jak nie wolno - to kasować - sprzedający się nazywa bookinista_pl - i często miewa fajne rzeczy w niezłych cenach) Ale zdaję sobie sprawę, że ze cztery-pięć lat poczeka... No więc zaczynam hamować takie swoje fanaberie... :/

    A "Torty" też na allegro są Z wydawnictwa (EneDueRabe_sc) to nawet za mniej niż dwie dychy - a jak u nich kupisz pięć książek, to nie biorą za przesyłkę. I jeszcze mają "Kamyki Astona" w miłej cenie I dwie książki o Billym (wszystkie Ci gorąco polecam).




  17. #437
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, wyślę tatę na targi, jest strasznym molem książkowym więc nie będzie problemu. Nawet rozmawialiśmy o tym,że musi się zorientować co wnusio powinien czytać

    Kuku, "Tatę" mam juz w koszyku

    MamoMelki, dzięki za allegro,jakoś zapomniałam o tej opcji.

  18. #438
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Do tego Dwie Siostry przy zakupie książki za 17 zł , chcą mnie skasować 20,50 za przesyłkę,czego nie rozumiem zupełnie
    Męczyły mnie te koszty przesyłki, aż w końcu sama sprawdziłam. Już po wejściu do koszyka, u góry, jest opcja zmień koszty wysyłki. I okazuje się, że automatycznie wybierają przesyłkę kurierem, a można wybrać pocztę (11 zł) lub odebrać osobiście (w Warszawie). Czyli w normie, choć oczywiście przy 20 zł za 1 książkę naliczanie przesyłki 11 zł jest wyzyskiem Zdecydowanie bardziej podoba mi się polityka EneDueRabe, gdzie - jak pisze mama_Meli - przy 5 książkach, masz przesyłkę gratis kurierem; albo nawet Zakamarków, gdzie naliczana jest niezmienna cena przesyłki - 7 zł.

  19. #439
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Zakupiłam 2 pozycje:
    "Zakochana Akiko" wyd.Muchomor
    Japońska bajka o miłości.

    "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" wyd.Dwie Siostry
    Cudowne Ilustracje
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  20. #440
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Ja sie czailam na mistrzow ilustracji w gandalfie, bo w zeszyly poniedzialek ksiazki byly 15% tansze. I zupelnie zapomnialam o tym
    No i powyzej 90zl wysylka gratis.

    w Poznaniu nikt znajomy nie mieszka, wiec wszelakie targi i znizki odpadaja
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •