Strona 456 z 807 PierwszyPierwszy ... 356406446448449450451452453454455456457458459460461462463464466506556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,101 do 9,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9101
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Szukałam słuchowiska i niestety nie znalazłam. Tez będę wdzięczna za info jeśli ktoś widział.
    Komiks dla starszych zdecydowanie.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  2. #9102
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A czy któraś z części o detektywie Ture Sventon zasługuje na szczególne traktowanie czy wszystkie są fajne. Zaczęłam od Ture w Sztokholmie , ale widzę że to 3 część. Wciągnęła mnie i sie zastanawiam czy nie zakupić sobie - tylko nie wiem czy 1 część na początek czy to wszystko jedno.

    A czy Bajke pachnąca czekoladą polecacie?
    Ostatnio edytowane przez aniaszew ; 25-05-2015 o 17:07
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  3. #9103
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    I ja z pytaniem:
    Czy znacie moze ksiazki o kocie Cukierku?
    Nie zauwazylam nigdzie, zeby byly polecane a sporo przeczytalam w tym watku.
    Pytam dlatego, ze w najblizsza niedziele ma byc w Tychach spotkanie z autorem i nie wiem czy jest sens isc(a raczej jechac autobusem) i ewentualnie jakas ksiazke kupic. Warto? Czy dac sobie spokoj? Ksiazki nigdy w rekach nie mialam wiec nie wiem.

    Ponawiam tez moje pytanie z watku z nowosciami, bo moze mialam od razu tutaj pytac: czy wiadomo cos o kolejnych tomach Pozyczalskich? Bo szukalam i nic nie znalazlam, ale ja chyba nie wiem gdzie takich informacji szukac...
    2009 2012

  4. #9104
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A czy któraś z części o detektywie Ture Sventon zasługuje na szczególne traktowanie czy wszystkie są fajne. Zaczęłam od Ture w Sztokholmie , ale widzę że to 3 część. Wciągnęła mnie i sie zastanawiam czy nie zakupić sobie - tylko nie wiem czy 1 część na początek czy to wszystko jedno.

    A czy Bajke pachnąca czekoladą polecacie?
    Ture caly fajny, pierwszy jest Latajacy Detektyw - w nim jest wytlumaczone m.in skad sie wzial latajacy dywan - ja bym czytala po kolei. drugiego nie znam.

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    I ja z pytaniem:
    Czy znacie moze ksiazki o kocie Cukierku?
    Nie zauwazylam nigdzie, zeby byly polecane a sporo przeczytalam w tym watku.
    Pytam dlatego, ze w najblizsza niedziele ma byc w Tychach spotkanie z autorem i nie wiem czy jest sens isc(a raczej jechac autobusem) i ewentualnie jakas ksiazke kupic. Warto? Czy dac sobie spokoj? Ksiazki nigdy w rekach nie mialam wiec nie wiem.

    Ponawiam tez moje pytanie z watku z nowosciami, bo moze mialam od razu tutaj pytac: czy wiadomo cos o kolejnych tomach Pozyczalskich? Bo szukalam i nic nie znalazlam, ale ja chyba nie wiem gdzie takich informacji szukac...

    Kota Cukierka nie znam, niestety. a o Pozyczalkich kolejnych nie slyszalam, ale licze, ze skoro trzy juz sa to beda i kolejne.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #9105
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dziekuje natala za odpowiedz. Tez licze na to, ze kolejne beda, ale wlasnie skonczylam czytac trzecia czesc (sobie - nie dzieciom) i ja chce je natychmiast . Widocznie troche trzeba jeszcze poczekac. Najwyzej wypozycze sobie stare, choc kocham to nowe wydanie.

    Coz... moze ktos jednak o tym Cukierku cos wie?
    Bo ja chetnie bym sie wybrala na jakies spotkanie z autorem, ale czy ciagnac dzieci autobusem akurat na to - nie mam pojecia
    Moze znajde wieczorem jakies fragmenty ksiazki, ale bylabym wdzieczna jednak za Wasze opinie, jesli ktos mial choc przez chwile w rekach, bo sama osobiscie kupowalam kiedys dzieciom koszmarne ksiazeczki i nadal sie ucze, wiec bardziej zdaje sie na Wasz gust niz swoj Choc widze, ze juz koszmarki raczej omijam... Ale z watku korzystam od dawna i glownie na jego podstawie kupuje ksiazki.
    2009 2012

  6. #9106
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Ja też natala dziękuję za odpowiedź. Chyba pożyczę z biblio, bo już nic nie chcę kupować zaszalałam książkowo ostatnio i czekam, aż to wszystko poodbieram

  7. #9107
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    I ja z pytaniem:
    Czy znacie moze ksiazki o kocie Cukierku?
    Nie zauwazylam nigdzie, zeby byly polecane a sporo przeczytalam w tym watku.
    Pytam dlatego, ze w najblizsza niedziele ma byc w Tychach spotkanie z autorem i nie wiem czy jest sens isc(a raczej jechac autobusem) i ewentualnie jakas ksiazke kupic. Warto? Czy dac sobie spokoj? Ksiazki nigdy w rekach nie mialam wiec nie wiem.
    jeśli chodzi o Cukierka to przedszkolaki go lubią, mnie osobiście książeczki średnio się podobały; a czy warto? dla małego kociarza myślę że tak, jedną można nabyć
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #9108
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Prezenty Astona - cudowne! Tak urokliwe, jak pierwsza część, jestem zachwycona
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #9109
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Jak fajny wątek! Tylko objętościowo nie do ogarnięcia

    Ja mam dziecię dziwięcioletnie, które na I Komunię dostało 3 fantastyczne książki: Anię z Zielonego Wzgórza, Anię z Avonlea, oraz, z innej beczki, Mapy autorstwa Mizielińskich (jakie to cudowne wydawnictwo ). Obecnie dorwała się do Zielonego Wzgórza i czyta sama

    Książki które baaardzo polecam każdemy dziecku które jest ciekawe świata (i powiedzmy, chodzi do zerówki minimum, chociaż zapewne są wyjątki) to seria pana Wajraka "Przewodnik prawdziwych tropicieli"- są cztery części, Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Styl ilustracji ponoć ostatnio bardzo lubiany, a treść- miodzio. Nie dość, że uczy, wyczula na przyrodę, to pięknie motywuje i przygotowuje do prawdziwych wypraw na łono natury. Serdecznie polecam
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  10. #9110
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Poszło zamówienie do NiePrzeczytanych. Było sporo zaległości, więc stosik będzie nieco większy. Pewnie nic, co Was zaskoczy. Ale prezent na dzień dziecka będzie z całą pewnością trafiony ♡

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  11. #9111
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mat Zobacz posta
    Poszło zamówienie do NiePrzeczytanych. Było sporo zaległości, więc stosik będzie nieco większy. Pewnie nic, co Was zaskoczy. Ale prezent na dzień dziecka będzie z całą pewnością trafiony ♡
    pochwal sie jak przyjdzie w watku zakupowym, dobrze?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #9112
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Dziewczyny, a czy moje 2, 5 letnie dziecko nie za stare na "kto się schował?"

  13. #9113
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    pochwal sie jak przyjdzie w watku zakupowym, dobrze?
    Jasne

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  14. #9114
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzakate Zobacz posta
    Dziewczyny, a czy moje 2, 5 letnie dziecko nie za stare na "kto się schował?"
    IMO nie. Moj prawie 2,5 latek uwielbia, juz drugi miesiąc trzymamy egzemplarz biblioteczny.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #9115
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    jeśli chodzi o Cukierka to przedszkolaki go lubią, mnie osobiście książeczki średnio się podobały; a czy warto? dla małego kociarza myślę że tak, jedną można nabyć
    Pieknie dziekuje za odpowiedz. Wiec sie raczej wybierzemy na spotkanie z autorem i kupimy ksiazeczke. A bylam dzisiaj w bibliotece i calkowicie o tym kocie zapomnialam, a pewnie maja, bo to dosyc duza biblioteka. I maja ''O wiadukcie kolejowym, ktory chcial zostac mostem nad rzeka i nne bajki'' to bedziemy od czasu do czasu wypozyczac skoro kupic sie nie da.

    Muzakate, ja kupilam ''Kto sie schowal?'' a moje dzieci maja: 3 lata i prawie 6 I tez im sie podoba.
    2009 2012

  16. #9116
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzakate Zobacz posta
    Dziewczyny, a czy moje 2, 5 letnie dziecko nie za stare na "kto się schował?"
    Moja 3-latka jak ją dorwie to też chętnie ogląda, mimo, że raczej dla młodszych dzieci
    Zawsze może poczekać dla następnej Istotki.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  17. #9117
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,188

    Domyślnie

    http://allegro.pl/adas-i-slon-ksiega...389794196.html
    czy to znacie? fajne?
    warto kupić, no może nie w tej cenie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #9118
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    http://allegro.pl/adas-i-slon-ksiega...389794196.html
    czy to znacie? fajne?
    warto kupić, no może nie w tej cenie
    Miałam tego słonia. Specjalnie kupiłam dla synka Adasia, ale nigdy mnie nie wciągnęło Natomiast widziałam , że ludzie zabijali sie o nie na allegro.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  19. #9119
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Kochane potrzebna mi książka o prądzie, skąd się bierze itd, polecicie coś?

  20. #9120
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Pieknie dziekuje za odpowiedz. Wiec sie raczej wybierzemy na spotkanie z autorem i kupimy ksiazeczke. A bylam dzisiaj w bibliotece i calkowicie o tym kocie zapomnialam, a pewnie maja, bo to dosyc duza biblioteka. I maja ''O wiadukcie kolejowym, ktory chcial zostac mostem nad rzeka i nne bajki'' to bedziemy od czasu do czasu wypozyczac skoro kupic sie nie da.

    Muzakate, ja kupilam ''Kto sie schowal?'' a moje dzieci maja: 3 lata i prawie 6 I tez im sie podoba.

    ależ można kupić np na: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...nad_rzeka.html

    i na all: http://allegro.pl/listing/listing.ph...0-default-0519
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •