Strona 785 z 806 PierwszyPierwszy ... 285685735775777778779780781782783784785786787788789790791792793795 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,681 do 15,700 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15681
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marko nie mam dzieci w ED i mieć nie będę. Tak ta grupa trochę inaczej postrzega pewne rzeczy.
    Syn jest w szkole publicznej i są klasy z dużą agresją i są z mniejszą agresją. Natomiast uważam, że niektóre książki nie są dla7-9 latków. I jak dla mnie Haldvan to nie ta grupa wiekowa. Wysoki intelektualizm dzieci nie równa się rozwój emocjonalny.
    Z przerażeniem czytam i słucham jak tak małym dzieciom podsuwa się książki pełnie agresji, magii, z ilustracjami przemocowymi i brzydactwem natomiast klasykę omija szerokim łukiem.

    Z wieloma rzeczami o których piszesz trudno się nie zgodzić. Natomiast uważam, że dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej (a o takich dzieciach piszą tutaj dziewczyny) nie muszą poznawać przemocy z książek czytanych samodzielnie. Tak jak wcześniej napisałaś co zacytowałam (ok, mogłam wytłuścić dla uściślenia)
    Co innego jak dziecko 7 - 9letnie czyta o mordowaniu, wulgarnych wypowiedziach, przegląda agresywne ilustracje i to samodzielnie, a co innego kiedy czytamy dziecku o tym, że ktoś poszedł z kimś obcym.
    Zresztą, to aby dzieci nie chodziły z kimś obcym powtarza się dzieciom od kiedy zaczynamy z nim chodzić np: na pla zabaw i jest już na tyle mobilne, że bawi się i porusza samodzielnie. Moim dzieciom od zawsze mówię, że nie każdy człowiek jest do nas nastawiony przyjacielsko i że z obcymi nigdzie nie idziemy i niczego nie bierzemy.

    Aniu zgadza się z tymi grami. Na pewno ma to ogromny wpływ i to nie tylko na dzieci. Moje dzieci nie grają w gry ale to są wyjątki. U syna w klasie i wśród znajomych to normalne, że dzieci grają. Nie chodzi o to aby dziecko odizolować od gier czy elektroniki. Bo to jest częścią życia każdego z nas. Po prostu dzieci mają inaczej wypełniony czas i tego na razie nie potrzebują.
    Dodatkowo moje dzieci nie sidzą w placówkach długo. Wracają szybko do domu albo idą do naszych znajomych z dziećmi.

  2. #15682
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Moja córka przeczytała w wieku 10 lat i zabroniła czytać pięcioletniemu bratu. Siedmiolatkom chyba rzeczywiście można dobrać coś innego. Przy czym tez warto zauważyć, że dzieci okrutności postrzegają inaczej, mniej dosłownie, nie mają takiej świadomości jak dorośli. Pamiętacie pewnie bajki z naszego dzieciństwa, gdzie zła królowa turlała się za karę w beczce nabitej gwoździami...

  3. #15683
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta
    Moja córka przeczytała w wieku 10 lat i zabroniła czytać pięcioletniemu bratu. Siedmiolatkom chyba rzeczywiście można dobrać coś innego. Przy czym tez warto zauważyć, że dzieci okrutności postrzegają inaczej, mniej dosłownie, nie mają takiej świadomości jak dorośli. Pamiętacie pewnie bajki z naszego dzieciństwa, gdzie zła królowa turlała się za karę w beczce nabitej gwoździami...
    Zgadzam się z Tobą, że dzieci odbierają okrutności inaczej. Natomiast dzieci te okrutne rzeczy wprowadzają często w zycie. I nic nowego zawsze tak było, że to co nam się podobało jako dzieciom w to się bawiliśmy od zawsze. Pamiętam jak każdy na podwórku chciał być RobinHoodem, Jankiem Kosem, Gustlikiem albo Marusią z Czterech pancernych, czy Janosikiem i wprowadzaliśmy różne rzeczy w zabawę i nasze życie. Też czasami były okrutne i niebezpieczne ale prawie wszyscy znaliśmy podstawowe zasady współżycia społecznego, a jak ktoś przesadzał to grupa się sprzeciwiała i było ok. Teraz grupa nie odróżnia a czasami nawet nie zna zasad. I szczerze nie mam pojęcia skąd to się bierze. Chyba od nas rodziców.
    Ok. Kończę już ten OT bo zaraz rozpiszę się a to jie o tym wątek

  4. #15684
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Chcę wam polecić książki dla dzieci szkolnych nie tylko zainteresowanych historią. Są to książki przygodowe z wątkiem historycznym. Akcja dzieje się w Warszawie. Trzy osobowa rodzina (mama, tata, syn szóstoklasista). Mama pracuje na lotnisku, tata w muzeum; do domuskupuje przeróżne starocie, kiedyś kupuje stare drzwi do spiżarni i zaczyna się akcja .....
    Książki do samodzielnego czytania dla dzieci ale nam tak się spodobały, że czytamy głośno na zmianę.
    Puk puk zastałem króla
    Puk puk otwórzcie drzwi
    W przygotowaniu trzecia część.
    Polecam bardzo.

  5. #15685
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Oooo dziekuje za polecenie moj szostoklasista kocha historie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #15686
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Oooo dziekuje za polecenie moj szostoklasista kocha historie
    A przygody Olafa i Leny zna?
    Autor Michał Wójcik, są dwie części. Bardzo dobre historycznie.

  7. #15687
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Nie znam ide czytac
    Moj starszak ma problemy z czytaniem "normalnych, przygodowych ksiązek". Czyta albumy, mapy historyczne i o sporcie takie, gdzie sa tylko fakty i suche wiadomosci.
    Jedyna książka z lektur, ktora go wciągneła i poprosił o druga czesc to Felix, Net i Nika. Dostanie na Mikołajki
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #15688
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Szóstoklasiście podsunęłabym już serię (są trzy tomy) Kaktusy oraz książkę Serce -Edmund de Amics.
    U nas następne do czytania będą książki Witolda Makowieckiego (Przygody Meliklesa Greka i druga książka tego autora Diossos) obie polecane od 10 r.ż. Nie wiem czy nie za wcześnie dla mojego 9 latka ale pn bardzo zainteresowany historią wic mam nadzieję, że chwyci.

  9. #15689
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    A historyczne dla 8latka? Co polecicie?
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  10. #15690
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    A historyczne dla 8latka? Co polecicie?
    Był sobie król
    3 tomy, nam brakuje tylko królów elekcyjnych
    Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  11. #15691
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Serce to dla mnie trauma. Nie zafundowałam tego swoim dzieciom. Wszyscy jesteśmy zbyt wrażliwi, a to jest jedna z najsmutniejszych książek świata. Już i tak córka przez wiele miesięcy narzekała, że musiała przeczytać O psie, który jeździł koleją, bo bardzo to przeżyła.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  12. #15692
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Serce to dla mnie trauma. Nie zafundowałam tego swoim dzieciom. Wszyscy jesteśmy zbyt wrażliwi, a to jest jedna z najsmutniejszych książek świata. Już i tak córka przez wiele miesięcy narzekała, że musiała przeczytać O psie, który jeździł koleją, bo bardzo to przeżyła.
    Zgadza się, że książka trudna. Cóce bym nie poleciła bo ona raczej dla chłopców jest.
    Natomiast synowi w 6-7klasie na pewno podrzucę.

    Schiselle mój syn za dwa tygodnie w grudniu kończy 9 lat więc nie wiem ile różnicy w miesiącach jest między naszymi synami. To tak dla Twojej wiadomości jakbyś się czymś zainteresowała.
    Polecam komiksy Antka Srebrnego
    Niedawno kupiłam synowi (również komiks) Srebrni na szlakach Niepodległej
    Seria wydawnictwo Literatura "Zdarzyło się w Polsce".
    Olafa i Lenę czytał z tatą już dawno. Teraz wrócił do nich.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 01-12-2019 o 16:37

  13. #15693
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    U nas następne do czytania będą książki Witolda Makowieckiego (Przygody Meliklesa Greka i druga książka tego autora Diossos) obie polecane od 10 r.ż. Nie wiem czy nie za wcześnie dla mojego 9 latka ale pn bardzo zainteresowany historią wic mam nadzieję, że chwyci.
    Córka czytała latem Meliklesa - mój tata jej podrzucił. Podobało się
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #15694
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,160

    Domyślnie

    Tak zapytam,nie rozpadł Wam się Kalendarz Adwentowy Garczyńskiej? Bo nam przy pierwszym czytaniu się rozkleił.

    Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  15. #15695
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    Tak zapytam,nie rozpadł Wam się Kalendarz Adwentowy Garczyńskiej? Bo nam przy pierwszym czytaniu się rozkleił.

    Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
    U mnie cały. Ten co mam jest mega dobrze sklejony i nie powinien się rozkleić.

  16. #15696
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Nie znam ide czytac
    Moj starszak ma problemy z czytaniem "normalnych, przygodowych ksiązek". Czyta albumy, mapy historyczne i o sporcie takie, gdzie sa tylko fakty i suche wiadomosci.
    Jedyna książka z lektur, ktora go wciągneła i poprosił o druga czesc to Felix, Net i Nika. Dostanie na Mikołajki
    Jeszcze fajna jest seria A to historia.pierwsza to Mieszko, Ty wikingu! A potem do współczesności.
    Feliksow jest cała duża seria, na troche starczy

    Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  17. #15697
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Zgadza się, że książka trudna. Cóce bym nie poleciła bo ona raczej dla chłopców jest.
    Natomiast synowi w 6-7klasie na pewno podrzucę.

    Schiselle mój syn za dwa tygodnie w grudniu kończy 9 lat więc nie wiem ile różnicy w miesiącach jest między naszymi synami. To tak dla Twojej wiadomości jakbyś się czymś zainteresowała.
    Polecam komiksy Antka Srebrnego
    Niedawno kupiłam synowi (również komiks) Srebrni na szlakach Niepodległej
    Seria wydawnictwo Literatura "Zdarzyło się w Polsce".
    Olafa i Lenę czytał z tatą już dawno. Teraz wrócił do nich.
    Mój z czerwca 2011, ale woli książki dla młodszych...Od czego warto zacząć??
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  18. #15698
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Mój z czerwca 2011, ale woli książki dla młodszych...Od czego warto zacząć??
    Mój też lubi książki dla młodszych i jest szczęśliwy, że może je czytać siostrze (zawsze to jakaś wymówka). Natomiast uwielbia historię od dawna.

    Zacznij od PukPuk ona dedykowana 9+
    Albo coś o Misiu Wojtku jeszcze możesz podrzucić.
    U syna w klasie nidawno przerabiali Asiunię (u niego w kladsie sporo dzieci pierwsza połowa 2011).
    Spróbuj Antka Srebrnego. Na razie możesz na youtube zobaczyć film na podstawie komiksów. Pokaż synowi może mu się spodoba.

  19. #15699
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Dzięki, popróbuję. On nie jest zainteresowany historią, ale chce go zachęcić. Generalnie jest mocno tematyczny. Teraz lubi dinozaury, więc tylko to go interesuje. Kiedyś statki i wieloryb i tylko o tym czytał. Ja lubiłam historię, może on też polubi komiksy to też fajny trop.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  20. #15700
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Ja też polecam Antka (w ubiegłym roku dzieci dostały też grę na podstawie komiksów/historii- bardzo im przypadła do gustu). Dzięki temu wątkowi domawiam właśnie brakujący 10 tom i Srebrnych i niepodległość (nie wiedziałam że są, dzięki)

    Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •