Strona 777 z 806 PierwszyPierwszy ... 277677727767769770771772773774775776777778779780781782783784785787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,521 do 15,540 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15521
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Gordon przeczytany, mnie nie porwał Kuba też nie wraca jakoś, 8+2 bardzo lubimy i czekamy właśnie na najnowszy tom. Operacja i Lasse i Maja mi się wydają nudne, ale może faktycznie dam mu do samodzielnego czytania? Hmm.. Mgiczne drzewo czyta. Magicznego domku nie znamy. Kuba się dopoimna o Pottera już ale moim zdaniem za wcześnie
    W magicznym domku na drzewie, dużo się dzieje, jest szybka akcja. Ja zostawiłam do samodzielnego czytania dla syna - jak już w końcu zacznie

    Kudlata
    przejrzałam nasze półki i z serii mamy jeszcze:
    1. Felek i Tola
    2. Przygody Skarpetek
    3. Cukierku, Ty łobuzie
    4. Mały Koko Smoko
    5. Krzysia
    6. Lilka i spółka
    7. Detektyw Pingwin
    8. Zatruty spinner i dwie inne części tego autora
    9. Hedwiga
    10.Latający detektyw

    Lubi komiksy?
    u mnie lubią Smerfy i Ryjówkę przeznaczenia
    fajny podobno jest też Umarły las.

  2. #15522
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,725

    Domyślnie

    Czy 8+2 powinno się czytać po kolei czy nie ma to większego znaczenia?

  3. #15523
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Czy 8+2 powinno się czytać po kolei czy nie ma to większego znaczenia?
    Lepiej chyba po kolei. Tzn. tło historii będzie jaśniejsze, bo poszczególne przygody to wiadomo, można niechronologicznie (ale też łatwiej będzie je zrozumieć po kolei i skąd się wzięły niektóre postacie itp.)

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  4. #15524
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    W magicznym domku na drzewie, dużo się dzieje, jest szybka akcja. Ja zostawiłam do samodzielnego czytania dla syna - jak już w końcu zacznie

    Kudlata
    przejrzałam nasze półki i z serii mamy jeszcze:
    1. Felek i Tola
    2. Przygody Skarpetek
    3. Cukierku, Ty łobuzie
    4. Mały Koko Smoko
    5. Krzysia
    6. Lilka i spółka
    7. Detektyw Pingwin
    8. Zatruty spinner i dwie inne części tego autora
    9. Hedwiga
    10.Latający detektyw

    Lubi komiksy?
    u mnie lubią Smerfy i Ryjówkę przeznaczenia
    fajny podobno jest też Umarły las.
    Komiksy kocha, właśnie leci do nas nowy hotel dziwny bo przegapiłam i zew padliny. ryjówka przeczytana (za co go podziwiam bo dla mnie straszna nuda) a umarły/nieumarły las go zainspirował do stworzenia komiksu o Poleskim Parku Narodowym, jest w trakcie
    Z wymienionych nie znamy Cukierka, Hedwigi (mam na liście) i Latającego detektywa, popatrzę, dzięki Dziś czytamy (trochę sam a trochę wspólnie) ekonomia. to, czego dorośli Ci nie mówią.. a wczoraj byli wielcy naukowcy więc może teraz wróciła faza na popuarno-naukowe?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #15525
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Jeszcze Hilda jest super jako komiksowa seria (tzn. ta oryginalna, z wydawnictwa Centrala, tej poserialowej z Egmontu nie czytałam, ale sam pomysł wydawania komiksu na bazie kreskówki na bazie komiksu wydaje mi się straszny).
    Witek 2012

  6. #15526
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Jeszcze Hilda jest super jako komiksowa seria (tzn. ta oryginalna, z wydawnictwa Centrala, tej poserialowej z Egmontu nie czytałam, ale sam pomysł wydawania komiksu na bazie kreskówki na bazie komiksu wydaje mi się straszny).
    Ronju piszesz o tej?


    jeszcze nie czytalam, ale ostatnio przyszla. to nie jest komiks czytalam niezla recenzje, wiec kupilam, zeby zobaczyc czym to sie je
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #15527
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  8. #15528
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    mysle, ze jednak nie, bo to jest oryginalny komiks. (absolutnie fantastyczny nota bene, jeden z moich/naszych naj, naj, naj...). na jego podsatwie powstala netflixowa kreskowka (jakos przegapilam, z braku netflixa pewnie ). a na bazie kreskowki ksiazka.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #15529
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    mysle, ze jednak nie, bo to jest oryginalny komiks. (absolutnie fantastyczny nota bene, jeden z moich/naszych naj, naj, naj...). na jego podsatwie powstala netflixowa kreskowka (jakos przegapilam, z braku netflixa pewnie ). a na bazie kreskowki ksiazka.
    Ok, pytasz Ronje o te nieoryginalna, tylko adaptacje adaptacji .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  10. #15530
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Pan samochodzik. Jakie wydawnictwo wybrać?

  11. #15531
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Pan samochodzik. Jakie wydawnictwo wybrać?
    Podbijam.
    Nikt nic?
    Nie czytają tego wasze dzieci?
    U syna duże zainteresowanie Panem Samochodzikiem. W domu nie mam ani jednej na własność a to klasyka więc myślałam kupić bo stare wydania z domu rodzinnego przejęte przez bratanków. Zresztą i tak nie było wszystkiego a chciałabym kupić serię.

  12. #15532
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Podbijam.
    Nikt nic?
    Nie czytają tego wasze dzieci?
    U syna duże zainteresowanie Panem Samochodzikiem. W domu nie mam ani jednej na własność a to klasyka więc myślałam kupić bo stare wydania z domu rodzinnego przejęte przez bratanków. Zresztą i tak nie było wszystkiego a chciałabym kupić serię.
    Syn czytal calosc. Ale braliśmy z biblioteki tylko.

    Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  13. #15533
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Syn czytal calosc. Ale braliśmy z biblioteki tylko.

    Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
    Ale chodzi mi o wydawnictwo. Co kupić do domu. Bo mój też się zaczytuje w całości, słucha audiobooka jak gdzieś jedziemy. Wczoraj wieczorem oglądaliśmy dwa odcinki serialu. Bardzo mu się wszystko podoba.
    Z biblioteki mamy różne wydawnictwa ale kiedyś czytałam (może nawet tutaj), że nie wszystko jest dobrze napisane.
    No nic chyba muszę poszukać informacji w necie

  14. #15534
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Napisane beda tak samo dobrze bo to nie tlumaczenie. Najwyzej pod katem edytorskim/korekty mozesz patrzec - ktore wydawnictwo bardziej o to dba.
    My mamy kilka tomow z roznych wydawnictw, nie przegladalam pod katem literowek
    Edit: i tomow jest sporo. Nie kazde wydawnictwo wydawalo wszystkie chyba. Raczej kilja najbardziej popularnych, tak mi sie kojarzy jak kiedys szukalam czego nie mamy. '- to jesli chcesz rzeczywiscie calosc albo prawie z jednej serii
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #15535
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Ale chodzi mi o wydawnictwo. Co kupić do domu. Bo mój też się zaczytuje w całości, słucha audiobooka jak gdzieś jedziemy. Wczoraj wieczorem oglądaliśmy dwa odcinki serialu. Bardzo mu się wszystko podoba.
    Z biblioteki mamy różne wydawnictwa ale kiedyś czytałam (może nawet tutaj), że nie wszystko jest dobrze napisane.
    No nic chyba muszę poszukać informacji w necie
    Ale że jak? Zmieniali tekst? Myśmy mieli takie stare raczej.

    Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  16. #15536
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Wiem, że to nie tłumaczenie ale podobno coś z tekstem było.
    No nic poszukam i jak się dowiem co z tym tekstem to zapewne tutaj napiszę.
    Co do ilości tomów - taaaaak jest ich dużo

  17. #15537
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,725

    Domyślnie

    Dziewczyny, czy są jakieś książki dla dzieci o archeologii? Obojętnie dla jakiej grupy wiekowej, chodzi mi bardziej o to, żebym ja mogła się dokształcić i potem córce opowiadać, bo ona chce takich opowieści, a ja nie wiem nic.

  18. #15538
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olsenna Zobacz posta
    Dziewczyny, czy są jakieś książki dla dzieci o archeologii? Obojętnie dla jakiej grupy wiekowej, chodzi mi bardziej o to, żebym ja mogła się dokształcić i potem córce opowiadać, bo ona chce takich opowieści, a ja nie wiem nic.
    Dla takich 8-10 to są Kroniki Archeo, przygodowe, a w ramkach mają też pisane różne archeologiczne ciekawostki. Chyba. Bo to córka czyta, a nie ja.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  19. #15539
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Nie wiem czego oczekujech i w jakim wieku córka? Są Kroniki, gdzie bohaterowie to dzieci archeologów - taka dziecięca wersja Indiany Jonesa, są Opowieści przedhistoryczne - opowiadania o pradawnych ludziach i ich odkryciach, Edward i jego wielkie odkrycie - dla mniejszych dzieci... Ostatnio byliśmy w Biskupinie (btw polecam, ponoć super podczas festynów archeologicznycb we wrześniu - teraz było też sporo ludzi opowiadających i pokazujących dawne techniki, życie codzoenne etc) i tam było coś w rodzaju Archeologii dla dzieci, ale miałam popatrzeć przy wyjściu, a wychodziliśmy za późno... O, tobta książka była https://bonito.pl/k-1344707-prapraba...MaAvudEALw_wcB

    Edit znalazłam taką recenzję ze zdjęciami - jest pod długą relacją z pikniku archeologicznego https://www.zabawyzarchimedesem.pl/k...malych-dzieci/
    Ostatnio edytowane przez jul ; 30-07-2019 o 00:58
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #15540
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Pierwsze, co przychodzi do głowy, to Ceram Bogowie, groby, uczeni. Tajemnice archeologii. Ma swoje lata, ale jest przystępna i ciekawie napisana. Klasyk.
    A. 2004, J. 2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •