Strona 625 z 807 PierwszyPierwszy ... 125525575615617618619620621622623624625626627628629630631632633635675725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,481 do 12,500 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12481
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Wczoraj przyszła zamówiona Pan Tom buduje dom - niestety będzie wymiana bo się cześć kart nie wydrukowala, ale nie o tym.
    Niedawno miałam okazję widzieć stare wydanie - sześć malutkich tomów, z okładkami tworzacymi razem obrazek z domkiem. Wszystko najprawdopodobniej było pakowane w pudełko gdzie książeczki leżały ułożone niczym układanka. Szkoda, że żadne z wydawnictw nie zdecydowało się na powielenie tej edycji, a może jej nie znały bo zdaje się bardzo pojedyncze egzemplarze dotrwały do dziś.


    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #12482
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    W sensie, że każdy rozdział oddzielnie? Nie sześć sztuk tej samej książki . Ciekawe.

  3. #12483
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Wczoraj przyszła zamówiona Pan Tom buduje dom - niestety będzie wymiana bo się cześć kart nie wydrukowala, ale nie o tym.
    Niedawno miałam okazję widzieć stare wydanie - sześć malutkich tomów, z okładkami tworzacymi razem obrazek z domkiem. Wszystko najprawdopodobniej było pakowane w pudełko gdzie książeczki leżały ułożone niczym układanka. Szkoda, że żadne z wydawnictw nie zdecydowało się na powielenie tej edycji, a może jej nie znały bo zdaje się bardzo pojedyncze egzemplarze dotrwały do dziś.


    wysłane z telefonu
    Brzmi super, chcialabym zobaczyc
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  4. #12484
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Dołączam do natali i wzdycham, czy pojawi się w Polsce wydanie O czym szumią wierzby Ingpena. I od razu muszę wypluć wszystko, co pisałam złego o jego ilustracjach. Dojrzałam w trybie ekspres i jestem fanką .

    edit. Pinokia też przygarnęłabym, mimo że Innocentiego kupuję na pewno, o Tomka Sayera też.
    Teraz doczytałam, że Ingpen pracuje nad Dziadkiem do orzechów http://www.palazzoeditions.com/book/...the-mouse-king i to chcę bardziej niż Wierzby. W końcu ustaliłam, że na razie mamy jedno słuszne tłumaczenie Dziadka z Media rodzina, ale ilustracje Kucharskiej-Cybuch nie są takie moje. Próbuję się do niej przekonać po trzech pozycjach z Mistrzowie klasyki dziecięcej, ale na razie stoi że chcica posiadanai całej serii była nie do końca przemyślana bo ciągle podchodzę do niej jak do jeża. W planach mam też jej ilustracje w Baśniach Perraulta, ale to też raczej z braku laku, bo alternatywy sensownej nie ma. Ale zmieniło mi się spojrzenie na Richter-Magnuszewska, zmieniło mi się na Ingpena, to może tu też ruszy.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 13-08-2016 o 20:48

  5. #12485
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas sie pewnie i tak skonczy na tym, ze czesc bedzie podwojnie - po polsku i po angielsku, wiec pewnie nie bede czekac wiecej na polskie wydania i kupie tutaj. zwlaszcza, ze wiekszosc z nich mamy tak czy siak po polsku, tylko w innym wydaniu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #12486
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wiem, że dla was po angielsku to nie problem . Ja aż tak nie śmigam żeby czerpać wystarczającą radość z czytania po angielsku. I boję się o kolejny szeroki rynek, gdzie polski jeszcze nie zagłębiony mam.

  7. #12487
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cześć, może pomożecie.
    Zgubiłam link kilka dni temu na fb wyświetliło mi się fajne zestawienie książeczek z jakiegoś bloga.
    Otworzyłam sobie do przeczytania na później, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć, ani historia na komputerze, ani na komórce, ani fb, nic nic nic.

    Oprócz takich standardów jak Inwentarz drzew była jakaś książeczka z takimi wyciskanymi szablonami do robienia różnych rzeczy np. zwierzątek, coś o Paryżu (z tej serii jest też Londyn, ktoś pisał w komentarzach, ale nie jestem przekonana, czy to było "Oto jest Paryż"), jakaś taka książka z przeźroczystymi kolorowymi kółkami, które się przykłada - nie pamiętam o czym, chyba coś przyrodniczego. Na pewno było zdjęcie modelu Wieży Eiffla też.
    Może ktoś trafił na to zestawienie?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  8. #12488
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Masz na myśli to http://tylkodlamam.pl/ksiazki-na-problemy-wychowawcze/
    To mi się kojarzy jako jedne z ostatnich które widziałam

  9. #12489
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zestawienia nie znam - ale mysle, ze kojarze ksiazki z opisu moze napisz co jeszcze pamietasz o innych - jak nie ja, to moze ktos inny tytuly skojarzy

    jesli nie Oto jest... - to moze ksiazki z serii ... da mlodych podroznikow - jest tam i Paryz, i Londyn i pare innych miest tez.

    a ksiazka z kolkami to pewnie Co kryje las.

    a ta lista z linka mamru tez niezla - szkoda, ze linki tylko do ksiegarn, bez opisu - bo nie wszystko znam. i czasem tak troche bez sensu wstawione - na zasadzie - cos tam bylo, to wrzucmy - typu Oto jest Kasia jako ksiazka przygotowujaca na rodzenstwo...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 14-08-2016 o 16:38
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #12490
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Mamru to też widziałam, ale niestety to nie to

    Natala dziękuję za podpowiedź, to ta książka - Co kryje las, to googluję dalej
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  11. #12491
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Orientujecie się kto jest autorem wiersza W sadzie? Znalazłam dwie różne z wydawnictwa Liwona i wolałabym kupić z prawidłowym nazwiskiem . Czy to jakiś pseudonim? Na prawdę nie wiem, jakoś znalazłam przypadkiem, bo spadłamznieba polecała Pchłę turystkę Tarkowskiego, a tu W sadzie raz jest Tarkowskiego, raz Wejnera.


  12. #12492
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, potrzebuję Waszej opinii o dwóch książkach




    Na plus dla Benka działa wydawnictwo
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #12493
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Czy ma ktoś już Rok w przedszkolu? Zastanawiam się czy może pomóc przyszłemu przedszkolakowi....

  14. #12494
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Czy ma ktoś już Rok w przedszkolu? Zastanawiam się czy może pomóc przyszłemu przedszkolakowi....
    W czwartek powinno być juz u mnie to napisze
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  15. #12495
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    oglądałam w empiku jakiś przeceniony uszkodzony egzemplarz "Opowieści wigilijnej" ilustracjami Ingpena i przepadłam! Kremowy postarzany papier, ilustracje cudowne... Nie wiedziałam, że to aż takie cudeńka wychodzą z Buchmanna
    Szkoda tylko trochę, że to akurat takie klasyki, bo moje dzieci średnio ciągnie do takich książek, chociaż czytają i czytamy dużo i nie byłyby dla nich zbyt trudne czy nudne... Tzn. rozumiem, że to ponadczasowe i uznane, ale no niezbyt pociągające dla nich
    Skusiłam się na kilka używek z allegro, może ilustracje ich zachęcą
    2 + 7 (2005-2018)

  16. #12496
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Karusek szukaj Buchmanna w taniej książce
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #12497
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    o, dzięki, ma jedną w centrum, to przy okazji podejdę
    ale takie wydania w taniej książce????
    2 + 7 (2005-2018)

  18. #12498
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Ja swoje kupilam u nich. Mam Wyspę Skarbów Kota w butach Opowiesc Wigilijna W 80dni dookoła świata
    Alicje i Tajemniczy ogrod znalazlam w necie.
    Piotrusia Pana kupilam w Empiku a teraz zamowienie mam jeszcze na Księgę Dżungli
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  19. #12499
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dokładnie Karusiu. Ja swoje kupiłam też w taniej książce albo w Tak czytam. Placilam nie więcej niż 20zł z groszami.

    Dankin najstarszy czytał Benka, podobała mu się ale szczegółów nie znam

    Edit dopytałam o coś wiecej niż "fajna" i tak
    " interesująca, ciekawa, momentami bardzo śmieszna choć były takie sytuacje że współczułem głównemu bohaterowi oskarżenia o coś czego nie zrobił.
    Jak ktoś ma ochotę przeczytać ciekawą mądrą książkę to polecam." to mini recenzja 10latka nie wiem czy pomocna
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 16-08-2016 o 15:25

  20. #12500
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Dankin mój 11lat, bardzo oczytany, też Benka bardzo dobrze ocenił

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •