Strona 727 z 806 PierwszyPierwszy ... 227627677717719720721722723724725726727728729730731732733734735737777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,521 do 14,540 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14521
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Szukam książki przedstawiającej historię naszej ojczyzny dla 6 latki, które z dostępnych pozycji godne są polecenia?

    Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka
    Niedawno, strona 723, bylo o ksiazkach o historii.

  2. #14522
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Teraz ja szukam, nie wezcie mnie za wariatke prosze .

    Potrzebuje ksiazki o rysowaniu krok po kroku. Z synem wiecej rysuje i ja m u tez rysume, ale moj repertuar jest ubogi, dom kot drzewo...

    Taka kskazke dla dzieci prosta bym chciala zaby zaczac naukd od siebie .

  3. #14523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Teraz ja szukam, nie wezcie mnie za wariatke prosze .

    Potrzebuje ksiazki o rysowaniu krok po kroku. Z synem wiecej rysuje i ja m u tez rysume, ale moj repertuar jest ubogi, dom kot drzewo...

    Taka kskazke dla dzieci prosta bym chciala zaby zaczac naukd od siebie .
    Nie książka, ale świetny blog: http://mamarak.pl/category/rysowanie-krok-po-kroku/

    A ja się zastanawiam, czy jest na naszym rodzimym rynku cokolwiek, co mogło by się równać z Gruffalem? Chodzi mi o rymowaną historyjkę z przewrotnym tekstem i pięknymi ilustracjami, a do tego rodzimą lub przetłumaczoną przez poetę (a nie spapraną jak "Snów kolorowych..."). Kojarzę jakąś Strzałkowską o ślimaku, no ale to nie ten poziom.





  4. #14524
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Sowo, poszukaj ładnych wydań Wawiłow i Chotomskiej



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #14525
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Czy ktoś miał w ręku "Miasteczko z bajki" D. Gellner? Warto?

  6. #14526
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Nie książka, ale świetny blog: http://mamarak.pl/category/rysowanie-krok-po-kroku/

    A ja się zastanawiam, czy jest na naszym rodzimym rynku cokolwiek, co mogło by się równać z Gruffalem? Chodzi mi o rymowaną historyjkę z przewrotnym tekstem i pięknymi ilustracjami, a do tego rodzimą lub przetłumaczoną przez poetę (a nie spapraną jak "Snów kolorowych..."). Kojarzę jakąś Strzałkowską o ślimaku, no ale to nie ten poziom.
    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Nie książka, ale świetny blog: http://mamarak.pl/category/rysowanie-krok-po-kroku/

    A ja się zastanawiam, czy jest na naszym rodzimym rynku cokolwiek, co mogło by się równać z Gruffalem? Chodzi mi o rymowaną historyjkę z przewrotnym tekstem i pięknymi ilustracjami, a do tego rodzimą lub przetłumaczoną przez poetę (a nie spapraną jak "Snów kolorowych..."). Kojarzę jakąś Strzałkowską o ślimaku, no ale to nie ten poziom.
    Oo dzieki, szukalam przez google grafike, ale lubie miec w jednym miejscu.

    Snow kolorowych placj budowy? Ostatnio hit syna i po rymach z nowej Tydzien na placu budowy, to tekst jest znosny. Ale to tylko mowie przez porownanie.

    Z dluzszych juz to Dr Suess przetlumaczony przez Baranczaka. Kot Prot i Slon ktory wysiedzial jajko.

    Ciut kontrowersyjne O piesku dziwaku .

    Moze jeszcze Sniadanie krola z dwoch siostr, Marianowicz tlumaczyl.

  7. #14527
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Czy ktoś miał w ręku "Miasteczko z bajki" D. Gellner? Warto?
    Ja mam w domu, schowane na urodziny syna. Nke zagladalam intensywnie, jak sie nikt nie zglosi jutro przyjrze sie .

    http://www.bloglokomotywa.pl/miastec...oroty-gellner/
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 18-11-2017 o 21:40

  8. #14528
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Czy ktos ma Anatomie nowa z Mamanii? Moj Gucin sie interesuje tym jak dziala cialo i skad sie biora choroby, wirusy itp. i myslalam zeby kupic mu pod choinke, ale wydaje mi sie ta ksiazka troche dla starszych dzieci niz dla czterolatka. Myle sie?


  9. #14529
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Marta, dzięki zamówiłam , też na urodziny-córki

  10. #14530
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Marta, dzięki zamówiłam , też na urodziny-córki
    Zajrzałam i teksty są tą rymowaną prozą, którą bardzo lubię u Gellner. Do ilustacji Richter się w końcu przekonałam. Podoba się .

    Jeszcze raz wspomnę o moim rysowaniu . Druknęłam z linka wszelkie tutoriale, ale tam są tylko (albo aż ) zwierzątka. Polecacie jeszcze, moze wlasnie ksiazkowo, o rysowaniu dla dzieci?? Zeby były inne obiekty, nie same zwierzaki.

  11. #14531
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Kornflejko ja oglądając z moim pięciolatkiem mimo wszystko stresowałam się, czy elementy książki nie ulegną destrukcji Wydaje mi się bardzo delikatna.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  12. #14532
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Dzięki Alassea. To szukam czegoś bardziej trwałego. Zwłaszcza, że u nas tez dwulatka lubiąca ksiazki


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  13. #14533
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Dzięki Alassea. To szukam czegoś bardziej trwałego. Zwłaszcza, że u nas tez dwulatka lubiąca ksiazki


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    a macie sekrety ludzkiego ciała? Bardzo fajna, z okienkami. Mój teraz czterolatek 1,5 roku temu nauczył się z niej budowy człowieka nie ma tam co prawda odpowiedzi na pytania skąd się biorą choroby.. No i teraz wyszedł gabinet anatomii z dwóch sióstr, jeszcze nie mamy, ale czuję, że będzie hit.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  14. #14534
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Pewnie było, ale przeoczyłam - seria o Duni z Zakamarków, dla trzylatki się nada?


  15. #14535
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    imo za wcześnie, tam są trudne sytuacje przedstawione jak choroba, rozstania, tęsknoty. Seria zaczyna się jak Dunia idzie do szkoły i to imo jest dobry moment na nią
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  16. #14536
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    my zaczęliśmy na przelomie przedszkola i szkoły, i to był ten moment, Dunia bardzo trafiła (zwlaszcza, że tam jest problem rozstania z przyjaciółką - b. ważna przyjaciółka córki poszła do innej szkoły). Natomiast w wieku Mani był Julek i Julka (zdaje się ktoś - może 2 Sistry - miał wznawiac tylko jako bodaj Janeczka i Janek), potem Lotta z ulicy Awanturników i Dzieci z ul. Awanturników, chyba potem Piaskowy wilk.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #14537
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Czy ktoś miał do czynienia z tymi dwoma książeczkami:


    Zaciekawiła mnie recenzja Myszki Hani
    http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2...i-pogodne.html

  18. #14538
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    zulam, Dunia się fajnie sprawdza przy początkach samodzielnego czytania
    dla 3latki może bardziej Elmer albo rzeczywiście Julek i Julka (choć moja woli, jak jest więcej ilustracji, bo w Julku jest z nimi ubogo)
    2 + 7 (2005-2018)

  19. #14539
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Jak wymyślamy propzycje, to dla czterolatków lubiliśmy Tam, gdzie żyją dzikie stwory i Księżniczki i smoki (z wymienionej serii, też najdłużej u nas mieszkała mama Indianka, tata, co pokazywał, szybko się wyprowadził, a ten, co się bawił, przyleciał z biblioteki i szybko tam wrócił z powrotem) - Kajtek i miś IMHO średnio się nadają na prezent dla bardziej przypadkowych rodzin, bo tam jest sporo czytania i jeśli dziecko nie ma czytane, to nie skorzysta z książki (z książek z inną proporcją tekstu do obrazków skorzysta bardziej, a i rodziców łatwiej namówi do poczytania).

    Jak przeczytałam powyższe zestawienie tych dwóch tytułów, zastanowiłam się jak ono świadczy o moim podejściu do różnych płci... Ale faktycznie Księżniczki były ulubioną książką córki, a Dzikie stwory - synka jak mieli koło 4 lat.
    Moj sie boi dzikich stworow... a moze Basia? mamy sobie "cos" wybrac z bonito do 20zł, chca zamawiac w piatek, ze promocje moze beda. Wielka ksiega Basi (rozne numery - ktory najfajniejszy?) sa po 22zł, moze jak bedzie promocja, to sie zalapią... Basi jeszcze zupelnie nie znamy.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #14540
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,781

    Domyślnie

    Możecie polecić jakąś ładną świąteczną książkę dźwiękową dla 2,5-latka?
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •