Strona 303 z 807 PierwszyPierwszy ... 203253293295296297298299300301302303304305306307308309310311313353403803 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,041 do 6,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6041
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    nie ma za co sama musiałam zamówić, dziś mąż już odebrał a ja czekam, aż je zobaczę po powrocie z urlopu na wsi
    ja zamowilam dla W pajaki - tzn. u mojej mamy zamowilam - a ona wykorzystala znizke - przy okazji pare innych rzeczy nabyla dla chlopakow z mojego podpuszczenia licze wzielam po angielsku, wlasnie idzie - bedzie na urodziny jak znalazl - mam maniaka cyfr, liczy nawet jak zasypia ostatnio
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #6042
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Pajaki sa fajne!
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  3. #6043
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Uff, w końcu zdecydowałam się, zamówione, zapłacone, czekam..

    Leci do nas wypiszczany i wyproszony, upragniony 3 tom:



    oraz









    Ale się cieszę!!!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  4. #6044
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Soul fajnie


    nas za to wciągnęła bardzo "Szkoła kotów"

  5. #6045
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas ksiazkowe eldorado gildia przyszla rano i jeszcze inne polskie tez a teraz rozne cudenka - ale upchalam szybko w szafie, bo to dla W na urodziny. niedzwiedziowe liczenie tez, tyle tylko, ze po angielsku.

    z polskich W od razu kazal kolejna Basie przeczytac - tym razem o modzie. jakas taka slabsza imo, ale mu sie podobala.Bolus tez mnie troche rozczarowal - na pewno dla mlodszych dzieci niz moje - ale czytujemy inne dla mlodszych i sa OK - nie wiem sama czemu, poczytam znowu to napisze cos wiecej. za to Pieniek cudowny i tak ladnie pokazuje jak sie 'robi' muzem - W sie podobal, mnie chyba bardziej - a mam gdzies upchana bardziej dorosla ksiazke o muzeum, musze wygrzebac - moze po Pienkowym wstepie chwyci i ta.

    poza tym kolejny Jaromir, detektyw Nosek i Tajemnica kina - dla maniakow ksiazek detektywistycznych. i jeszcze pare roznosci, o ktorych napisze jak poczytamy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6046
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Znacie może to? Piotr Wawrzeniuk, Kosmonautka: http://www.polawiaczeperel.com.pl/#!seria-pilotka/c1z8q

  7. #6047
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    natala, super, ze Pieniek sie spodobal Wkladam wiec do arosowego koszyka tez. Podopowiedzcie jeszcze, prosze, Zwierzaki Cudaki to dla jakiej kategorii wiekowej?Fajne?

    A D.O.M.E.K fajny jest?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  8. #6048
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    natala, super, ze Pieniek sie spodobal Wkladam wiec do arosowego koszyka tez. Podopowiedzcie jeszcze, prosze, Zwierzaki Cudaki to dla jakiej kategorii wiekowej?Fajne?

    A D.O.M.E.K fajny jest?
    DOMEK czytam na okraglo W, uszami mi wychodzi od jakiegos czasu. TU sobie mozesz troche poogladac...

    Zwierzaki cudaki dla troche starszych, F bardzo lubi, zwlaszcza o 'potworach glebin'. wyd. daje 5+ i tez tyle myslalam wpisac. fajne

    Cytat Zamieszczone przez samuela
    Znacie może to? Piotr Wawrzeniuk, Kosmonautka: http://www.polawiaczeperel.com.pl/#!seria-pilotka/c1z8q
    ktos w watku kiedys chyba chwalil - tak mi sie wydaje, ale dawno. n??? szast.prast? nie pamietam...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #6049
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Znacie może to? Piotr Wawrzeniuk, Kosmonautka: http://www.polawiaczeperel.com.pl/#!seria-pilotka/c1z8q
    ja mam. a co chcesz wiedzieć?

  10. #6050
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glo Zobacz posta
    ja mam. a co chcesz wiedzieć?
    Chcę wiedzieć, czy fajne i mądre . Nada się dla 2,5-latki czy za wcześnie jeszcze?

  11. #6051
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    no i po cóż ja tu wlazłam? ... Miałam na razie nic nie kupować a przed chwilą zapełniłam koszyk w arosie... Wrzuciłam między innymi Domek i Pieńka, no i kolejna tajemnice lassego do kolekcji. Dałam sobie bana na zakupy, ale starszy ma niedługo 6 urodziny no i mam wymówkę

    Teraz czytamy Joachima Lisa, skończyliśmy Pirata Rabarbara i podczytujemy Nelę małą podróżniczkę. Młodszy regularnie wyciąga babo i bintę, oraz elmera, no i różniste kartonówki.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  12. #6052
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Chcę wiedzieć, czy fajne i mądre . Nada się dla 2,5-latki czy za wcześnie jeszcze?
    fajne i mądre. to ma tylko 30 stron, a historyjki to bardziej takie króciutkie anegdotki, dwuzdaniowe. każda o mamie - jedna jest generałką, inna pastorką, inna architektką. plus zabawy językowe - jak mama pastorka, to rodzina jest wniebowzięta, kiedy idą na spacer. bardzo mi się podobają ilustracje, graficzna warstwa jest w ogóle ok.
    nie wiem, czy za wcześnie, to trochę zależy od dziecka - moim zdaniem dla 2,5-latki już całkiem spoko.

  13. #6053
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    buu, zamowilam przez przypadek w polskiej ksiegarni tutaj dzialajacej (tzn. netowo, ale siedzibe maja w Londynie) tego Noska co juz mamy. mieli wymienic, ale przyszedl ten zly. problemu nie ma duzego, bedzie na prezent, ale brakuje nam srodkowego, wiec chlopaki nie chca czytac tego co mamy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #6054
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Dzięki, glo!

  15. #6055
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    A D.O.M.E.K fajny jest?
    Fajny tzn. moje dzieci lubią, ja mniej

    Pisałyście o Statku Noego? Mnie absolutnie zafascynowała!!!! http://dofi.com.pl/statek-noego-dla-...h-czytelnikow/
    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 31-07-2014 o 21:32
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  16. #6056
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    DE
    Posty
    62

    Domyślnie

    Niedlugo bedziemy w Polsce i czas zrobic zamowienie. Adam jest teraz na poziomie Bruma, Opowieści z parku Percy'ego ale nadal czesto wraca do Babo. Zrobilam wstepna liste ale licze na pomoc

    1. Gałgankowy skarb
    Autor: Zbigniew Lengren
    2. Mama Mu buduje
    Autor: Tomas Wieslander
    3. Nusia i wilki
    Autor: Pija Lindenbaum
    4. Lato Stiny
    Autor: Lena Anderson
    5. Dobranoc Albercie Albertsonie
    Autor: Bergstrom Gunilla
    6. Lotta Trzy opowiadania
    Autor: Lindgren Astrid
    7. TAPPI I URODZINOWE CIASTO
    Autor: MARCIN MORTKA
    8. Biedronka
    Autor: Eric Carle
    9. Co się dzieje, kiedy śpisz?
    Autor: Łazowski Maciej
    10. Ależ, Bolusiu!
    Autor: Lindgren Barbro
    11. Zebra
    Autor: Ude Ifi
    12. UŚMIECH DLA ŻABKI
    Autor: PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ
    Adaś (18.5.2012)

  17. #6057
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olenka Zobacz posta
    Niedlugo bedziemy w Polsce i czas zrobic zamowienie. Adam jest teraz na poziomie Bruma, Opowieści z parku Percy'ego ale nadal czesto wraca do Babo. Zrobilam wstepna liste ale licze na pomoc

    1. Gałgankowy skarb
    Autor: Zbigniew Lengren
    2. Mama Mu buduje
    Autor: Tomas Wieslander
    3. Nusia i wilki
    Autor: Pija Lindenbaum
    4. Lato Stiny
    Autor: Lena Anderson
    5. Dobranoc Albercie Albertsonie
    Autor: Bergstrom Gunilla
    6. Lotta Trzy opowiadania
    Autor: Lindgren Astrid
    7. TAPPI I URODZINOWE CIASTO
    Autor: MARCIN MORTKA
    8. Biedronka
    Autor: Eric Carle
    9. Co się dzieje, kiedy śpisz?
    Autor: Łazowski Maciej
    10. Ależ, Bolusiu!
    Autor: Lindgren Barbro
    11. Zebra
    Autor: Ude Ifi
    12. UŚMIECH DLA ŻABKI
    Autor: PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ
    z tej listy nie znam tylko Zebry, jakos przegapilam - a przeciez chcialam - zaraz wrzuce na wish liste.

    teraz do rzeczy

    Co sie dzieje kiedy spisz jakos nie chwycilo - graficznie mi sie podoba srednio. tekstu bardzo malo - po zdaniu na strone zazwyczaj. przeczytalismy, odlozylismy na polke i stoi - wiec to nie tylko tak, ze ja nie lubie. jak maly lubi Percy'ego i Brumma - to moze byc za malo tekstu - ale to po swoich widze, najlepiej zobacz na miejscu gdzies.

    Bolus przyszedl wczoraj - i tak jak pisalam wyzej - po pierwszym czytaniu nie zachwycil. ale damy mu jeszcze szanse, poczytamy znowu i zobaczymy. tekstu w nim za duzo tez nie ma, ale historyjka jako taka fajna - jak to mama koniecznie chce wykapac Bolusia i wyprac jego ukochana maskotke. o nie, do tego Bolus dopuscic nie moze dam znac jak jeszcze poczytamy...

    reszte na liscie znamy i uwielbiamy, Galgankowy skarb znam prawie na pamiec, czytalismy w kolko. Mama Mu buduje to jedna z ulubionych chlopakow; Lotta mi sie po nocach snila, zwlaszcza urodzinowa - W ja kazal czytac codziennie do spania przez dlugi czas (tak dlugi, ze F sie posunal do propozycji schowania jej gdzies na troche, bo juz nie mogl jej sluchac ); Nusie lubie chyba bardziej niz chlopaki, wilkowa chyba najbardziej zreszta. Stina jest cudowna; Tappiego chlopaki bardzo lubia, wszystko po kolei; Biedronka jest fajna - choc pojawily sie glosy, ze taka wsciekla, zla na wszystko - co to za ksiazka dla dzieci, jak jej glowna bohaterka koniecznie chce komus przylac... mozna sie godzin nauczyc przy okazji i duzo ciekawych owadzich stworzonek poznac. usmiech dla Zabki tez lubimy, ilustracyjnie to cudenko - choc nie wiem czy nie wole Prosze mnie przytulic - tego samego duetu autorskiego - tekstowo przynajmniej - ale to bardzo subiektywna opinia, i tak tylko ciut, ciut wole - bo obie cudne.

    jak masz jakies bardziej szczegolowe pytania to pisz
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #6058
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    A nam się spodobało Ładnie Bolusiu

    Dobranoc Albercie Albertsonie to u nas hit!
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  19. #6059
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    A nam się spodobało Ładnie Bolusiu

    Dobranoc Albercie Albertsonie to u nas hit!
    Alberty to w ogole hit

    moze po prostu na Bolusia u nas juz za pozno?

    nasz ksiazkowo-tlumaczeniowy hopel siegnal tak gleboko, ze po porownaniu Raz dwa trzy psy w wersji polskiej i angielskiej nabylismy z F oryginal. wlasnie przyszedl byl - wersja polska ilustracyjnie jest wierna oryginalowi (tlumaczeniowo nie wiem, nie mowie po niemiecku ) - za to angielska jest kompletnie rozna - zreszta, w przeciwienstwie do reszty ma podanych dwoch autorow (TU mozna zobaczyc pare stron, ciekawe zwlaszcza jak sie dysponuje polska wersja).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #6060
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Z tym Bolusiem to było u nas tak, że nawet 7-latek słuchał z zainteresowaniem, a 3 i 5-latek byli zachwyceni To w ogóle dość śmieszna książka i może dlatego.

    A Alberty to u nas różnie, zależy który odcinek - jedne lepiej przyswajalne , inne gorzej
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •