Strona 243 z 807 PierwszyPierwszy ... 143193233235236237238239240241242243244245246247248249250251253293343743 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,841 do 4,860 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4841
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    14-latek:
    Zwiadowcy - tego jest chyba 13 tomów, bardzo
    Feliks, Nei i Nika - to już trochę póżno, bardziej 11, ale Ignaś czytał kolejne tomy
    Smok Jego Królewskiej Mości, podoba się, czytanie w toku
    Eragon - to bardzo
    Brett Wojna w blasku dnia
    Igrzyska Śmierci, Tunele, cały Card, mam wrażenie, że Pratchett byłby ok, ale nie testowany na człowieku

    teraz młodsi
    Weronika 3,5
    Amanda Eriksson - trzy książeczki Inne życie, Różowe życie, Czarne życie
    Książeczki absolutnie fantystyczne. Różowe życie o palącej potrzebie różu w życiu dziewczynki. Temat t
    świetnie rozpracowany. Z taką empatią, ale bez lukru. I ja lubię. I W.
    Inne życie, o tym, że Mateusz ma tak świetnie
    Czarne życie trochę mnie mniej mi się podobało, ale też bardzo
    Za każdym razem niesamowite jest to, że bohaterka spotyka się z takim głębokim, nienarzucającym się zrozumieniem. Dziadek jest cudowny.

    I jeszcze ta sama kategoria wiekowa, to samo wydawnictwo eneduerabe Miejsce na miotle pani i pan i tłumacz od Gruffala. Mi trochę to tłumaczenie przeszkadza, ale Weronice bardzo się podoba i w kółko ją czyta
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  2. #4842
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    polećcie jakieś ładne wydanie bajek braci Grimm i bajek Andersena - tych oryginalnych, a nie przekłamanych co są napisane jakby czwartoklasista pisał streszczenie...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  3. #4843
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    martaj buchman, media rodzina
    złamałam się w swym poście a to przez logopedyczne potrzeby poszło ze hej

  4. #4844
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    złamałam się w swym poście a to przez logopedyczne potrzeby poszło ze hej
    siostro! logopedyczne potrzeby ważna rzeczy,my już gramy w nowe gry

  5. #4845
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Znacie jakieś książki o kłamstwie, tak 4+ ?
    Miłosz-11.05.2010

  6. #4846
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    otujemy tu? czy idziemy tam? bo ja nie wiem co dobre a Kalina planszówki kocha

    czuppi u nas Madika była inspiracją ( polecam film szczerze mówiąc te w naszym wieku - super nakręcone, uwypuklone)

  7. #4847
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    otujemy tu? czy idziemy tam? bo ja nie wiem co dobre a Kalina planszówki kocha
    idźmy tam

    a o kłamstwie nic nie znam,jeszcze

  8. #4848
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    otujemy tu? czy idziemy tam? bo ja nie wiem co dobre a Kalina planszówki kocha

    czuppi u nas Madika była inspiracją ( polecam film szczerze mówiąc te w naszym wieku - super nakręcone, uwypuklone)
    Ale jaka Madika? Ja znam tylko "Patrz Madika pada śnieg" to chyba nie ta?
    Miłosz-11.05.2010

  9. #4849

  10. #4850
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    o dziękuję Miłek polubił Madikę, więc pewnie chętnie posłucha i zrozumie, że oszukiwanie to nie jest fajna zabawa, przynajmniej dla mnie A zna ktoś "Prawda według Niny" ? Niby od 7 lat, ale my czytamy różne i dla starszych też. Tu jest recenzja http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/206...dlug-niny.html
    Ostatnio edytowane przez czuppi ; 23-03-2014 o 23:42
    Miłosz-11.05.2010

  11. #4851
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    moje mają fizia na punkcie tej dziewczynki

  12. #4852
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    moje mają fizia na punkcie tej dziewczynki
    Miłek co prawda jest chłopakiem, ale bardzo lubi : Pipi, Zuzię, Basię, Lottę, Nusię, Madikę itp ...Czy są książki o chłopcach ? Ach w serii "Mam przyjaciela ..." zawsze jest chłopak
    Miłosz-11.05.2010

  13. #4853
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ta Astrid też fajna ( tło smutne sierota zaprzyjaźnia się z włóczęgą / leniuchem ) ale to później dostrzegą nasze dzieci
    http://merlin.pl/Rasmus-i-wloczega_A...FS7MtAodiVIAKg

  14. #4854
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    czuppi - Albert, spróbujcie dorwać jakiegoś Alberta (oczywiście jest jeszcze Emil, choć moi na razie nie zapałali do Emila)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #4855
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    polećcie jakieś ładne wydanie bajek braci Grimm i bajek Andersena - tych oryginalnych, a nie przekłamanych co są napisane jakby czwartoklasista pisał streszczenie...
    Jestem zachwycona tym wydaniem baśni Grimmów:
    http://mediarodzina.pl/prod/29/Basnie-braci-Grimm
    O Andersenie nic nie wiem, bo osobiście uważam, że są chore i szkodliwe.

  16. #4856
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Dziewczyny, a ksiązki do nauki czytania jakieś polecicie? Tak od początku, od alfabetu do prostych historii do składania potrzebuję. No wiecie żeby i czcionka i tekst były odpowiednie. Mamy jedna książeczkę z alfabetem, ale nieszczególnie mi sie podoba. Pewnie było juz tu, ale nie jestem w stanie przebrnąć przez 243 strony


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  17. #4857
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    paskówko - podepnę się pod Twoje pytanie, bo córa coraz częściej pyta o jakąś literkę, o to jak się czyta, i że ona nie umie czytać...
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  18. #4858
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Dziewczyny, a ksiązki do nauki czytania jakieś polecicie? Tak od początku, od alfabetu do prostych historii do składania potrzebuję. No wiecie żeby i czcionka i tekst były odpowiednie. Mamy jedna książeczkę z alfabetem, ale nieszczególnie mi sie podoba. Pewnie było juz tu, ale nie jestem w stanie przebrnąć przez 243 strony
    paskówko polecana jest Cieszyńska, komplet takich zeszytów cienkich to cały cykl nauki czytania (części ok. 20 jest w zestawie). Sama metoda podoba mi się, choć szata graficzna wstrząsającą brzydka... U nas Cieszyńska niewiele wniosła, stary Falski (elementarz czyli) dał radę
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  19. #4859
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    paskówko polecana jest Cieszyńska, komplet takich zeszytów cienkich to cały cykl nauki czytania (części ok. 20 jest w zestawie). Sama metoda podoba mi się, choć szata graficzna wstrząsającą brzydka... U nas Cieszyńska niewiele wniosła, stary Falski (elementarz czyli) dał radę
    Cieszyńska całą mam ściagnietą na kompie, Lidka w przedszkolu ma metodę Domana (chyba podobną w sumie), ale mi nie chodzi o to by ja jakoś regularnie uczyć z tych zeszytów Cieszyńskiej tylko bardziej pokazywać literki, głoskowac wyrazy czy tam sylabizować. Ale właśnie mnie oświeciłaś, że mam Falskiego w domu jeszcze dla starszaka kupiony i nigdy przez niego nie uzywany, bo jakos tak sam szybko się nauczył czytać chyba wyciagnę dla L.

    Co nie zmienia faktu, że czekam na dalsze propozycje


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  20. #4860
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Lolka nauczyła się czytać na Pomelo (a już myślałam, że jest za poważna na takie książeczki, bardzo się ucieszyłam, że jednak nie, bo ja Pomelo uwielbiam), pomogły też książki Egmonta z 1. poziomu serii "Czytam sobie". "Felek i Tola", stworzony do nauki samodzielnego czytania, zadziałał dopiero teraz, kiedy czyta dość płynnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •