Strona 66 z 807 PierwszyPierwszy ... 1656585960616263646566676869707172737476116166566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,301 do 1,320 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1301
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,627

    Domyślnie

    Uwielbiam naszą bibliotekę. Panie tam pracujące nas znają (zawsze jak widzą Adasia z rozczuleniem wspominają, jak go przynosiłam w chuście) i często wyciągają dla nas spod lady różne perełki. Przy takiej ilości czytanych książek finansowo nie dałabym rady, a i z miejscem na ich przechowywanie byłby duży kłopot. Też uwielbiam wynalazek internetowego katalogu bibliotecznego.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  2. #1302
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    Pod wpływem twojego posta poszłam zapisać się do biblioteki bo, nie wyrabiam już finansowo ani miejscowo niestety była zamknięta, ale będę próbować. Weszłam sobie na ich stronę i okazało się, że można nawet sprawdzić dostępność książek, czy jest i czy czasami nie jest wypożyczona Oj dużo się zmieniło od mojej ostatniej wizyty w bibliotece ...
    cos ma się zmienić od marca, mają być kary za przetrzymywane, naliczane automatycznie przez system, ale pewnie się dowiesz jak się zapiszesz
    Powodzenia
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  3. #1303
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    cos ma się zmienić od marca, mają być kary za przetrzymywane, naliczane automatycznie przez system, ale pewnie się dowiesz jak się zapiszesz
    Powodzenia
    Właśnie się zapisaliśmy na Żeromskiego i jestem zachwycona zarówno ilością świetnych książek jak i samym miejscem Oprócz książek kącik dla dzieci z zabawkami. Ja szukałam książek a Miłek szalał samochodami po całej bibliotece i nikomu to nie przeszkadzało
    Miłosz-11.05.2010

  4. #1304
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Też dzisiaj się zapisałyśmy Karwiny - Brzechwy. Świetny księgozbiór dla dzieci, nowości, Zakamarki, eneduerabe, fajne pozycje egmonta, następnym razem wezmę książkę o kupie , widziałam ją na półce, bo dzisiaj wyczerpałyśmy limit 4 książek. Jak będziecie się zapisywać, to weźcie pesele dzieci, wtedy będzie można wziąć po 4 na głowę.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #1305
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,627

    Domyślnie

    Wczoraj przytachałam z biblioteki co następuje:

    Korczakowska "Spotkanie nad morzem" (lektura dla Mikołaja), cena w Empiku 20,49
    Stark "Czy umiesz gwizdać, Joanno?" - 21,99
    Kasdepke "Bodzio i Pulpet" - 24,99
    Lindgren "Ja też chcę mieć rodzeństwo" 21,49
    Lindgren "Karlsson z dachu" 18,99
    Baxter "Przygoda na pirackim statku" 24,48
    Stenberg, Lepp "Billy i tajemniczy kot" 21,49

    Gdybym chciała te wszystkie książki kupić, musiałabym wydać 153,92 zł. A to jest zapas na niecały miesiąc.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  6. #1306
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lynette Zobacz posta
    Gdybym chciała te wszystkie książki kupić, musiałabym wydać 153,92 zł. A to jest zapas na niecały miesiąc.
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #1307
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,683

    Domyślnie

    Czy możecie polecić mi jakieś krótkie bajeczki podobne do "Katar żyrafy"? Mały ją uwielbia a ja od czasu do czasu chciałabym przeczytać mu też coś innego "Szmatki z tęczowej szufladki" go nie interesują na przykład :/

  8. #1308
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Polecam taką:

    Synek uwielbia, wiele się z niej uczy. Każde opowiadanie ma inny temat. O leczeniu, o teatrze, o kontynentach, o przetworach od nasionka do słoika, o budowaniu domu, o warsztacie samochodowym, o urodzinach, o zawodach sportowych, o strażakach
    Nie jest napisana zdziecinniałym językiem i ma kolorowe obrazki. Zachwyci i 2-latka i ze wzgledu na duże literki nada się na samodzielne czytanie dla ucznia.

  9. #1309
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    Polecam taką:

    Synek uwielbia, wiele się z niej uczy. Każde opowiadanie ma inny temat. O leczeniu, o teatrze, o kontynentach, o przetworach od nasionka do słoika, o budowaniu domu, o warsztacie samochodowym, o urodzinach, o zawodach sportowych, o strażakach
    Nie jest napisana zdziecinniałym językiem i ma kolorowe obrazki. Zachwyci i 2-latka i ze wzgledu na duże literki nada się na samodzielne czytanie dla ucznia.
    A jest w formie rymowanek czy nie ? Póki co zwykły tekst nie przejdzie

  10. #1310
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    A może coś Agnieszki Frączek? Ona takie fajne różne rymowanki ma i ilustrowane też są ładnie te książeczki. Mój niespełna dwulatek bardzo lubi !
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  11. #1311
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A jest w formie rymowanek czy nie ? Póki co zwykły tekst nie przejdzie
    wruuu jeśli rymowane to leć klasyką: Brzechwa, Tuwim. Kiedy już zaczniecie razem czytać polecam z Zakamarków wszystko o Babo, Lalo i reszcie oraz Maksy.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  12. #1312
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,798

    Domyślnie

    wruuu - ani "Kataru żyrafy" ani "Szmatek..." nie znam, ale patrząc po suwaczku zwyczajowo polecę zajrzenie do wątku o czytaniu roczniakowi - tam jest duuużo propozycji dla beginnerów
    Ostatnio edytowane przez jul ; 17-02-2013 o 12:33 Powód: ort
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #1313
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A jest w formie rymowanek czy nie ? Póki co zwykły tekst nie przejdzie
    Za malutki. Nic się nie rymuje.

  14. #1314
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,683

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły i za linka

  15. #1315

    Domyślnie

    Dziewczyny potrzebuję pomocy, będę zamawiała książki dla mojego niespełna 3 latka, kończy w maju. Czytujemy Janoscha, ale najbardziej lubi zimową wyprawę Ollego, 1001 drobiazgów, Nusię i wilki i mam przyjaciela strażaka, Mamę Mu i Lottę na rowerze... piszę o tym bo może dzięki temu będzie łatwiej Wam coś doradzić.

    Na liście mam:
    Mam przyjaciela Mądrej Myszy
    Zlatanka i ukochany wujek
    Pan Brumm utknął na dobre
    Lato na Czereśniowej
    Felek i Tola
    Rodzina Mellopsów

    Mam wątpliwości szczególnie co do dwóch ostatnich, np na Julki u nas za wcześnie (może zbyt oszczędnie ilustrowana?)
    Napiszcie proszę o co jeszcze warto uzupełnić biblioteczkę trzylatka, zaraz pojawi się Nelka i nie będzie czasu na śledzenie nowości na forum i Waszych blogach. Najchętniej kupiłabym coś podobnego do Panamy pod względem proporcji ilustracji do tekstu. A Petson i Findus? Która część najlepsza wg Was, pod względem chociażby tłumaczenia? Nie lubię jak mi zgrzyta podczas czytania.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  16. #1316
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,683

    Domyślnie

    Ja niestety nie pomogę, bo dopiero zaczynam przygodę ze światem książeczek dla dzieci, ale natchnęłam się ostatnio na dość duże promocje w GWP kilku pozycji np.:
    http://www.gwp.pl/4335,po-co-wlasciw...ymac-psa-.html
    http://www.gwp.pl/4336,przygody-krola-jemiola.html
    http://www.gwp.pl/1238,katar-zyrafy.html (ten wierszyk uwielbia mój maluszek, pewnie ze względu na ciągłe udawane kichanie )

    Zniechęca trochę przesyłka przy pojedynczych egzemplarzach, ale gdyby zamówić a kilka osób to już inaczej

  17. #1317
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Dziewczyny potrzebuję pomocy, będę zamawiała książki dla mojego niespełna 3 latka, kończy w maju. Czytujemy Janoscha, ale najbardziej lubi zimową wyprawę Ollego, 1001 drobiazgów, Nusię i wilki i mam przyjaciela strażaka, Mamę Mu i Lottę na rowerze... piszę o tym bo może dzięki temu będzie łatwiej Wam coś doradzić.

    Na liście mam:
    Mam przyjaciela Mądrej Myszy
    Zlatanka i ukochany wujek
    Pan Brumm utknął na dobre
    Lato na Czereśniowej
    Felek i Tola
    Rodzina Mellopsów

    Mam wątpliwości szczególnie co do dwóch ostatnich, np na Julki u nas za wcześnie (może zbyt oszczędnie ilustrowana?)
    Napiszcie proszę o co jeszcze warto uzupełnić biblioteczkę trzylatka, zaraz pojawi się Nelka i nie będzie czasu na śledzenie nowości na forum i Waszych blogach. Najchętniej kupiłabym coś podobnego do Panamy pod względem proporcji ilustracji do tekstu. A Petson i Findus? Która część najlepsza wg Was, pod względem chociażby tłumaczenia? Nie lubię jak mi zgrzyta podczas czytania.
    moj prawie trzylatek Felka i Tole lubi (ale 5-latek bardziej ). Mellospi moga byc na wyrost. napisze co z tej listy lubi W - Brumma w kazdej ilosci, Czeresniowa cala, Madra mysz tez, ale mniej. jak juz to z serii o Maszynach i pojazdach bardziej niz przyjaciol (http://mediarodzina.pl/search.php?se...zyny+i+pojazdy).

    oprocz tego - Mamoka w kazdej ilosci ostatnio. Petsona i Findusa tez lubi, najbardziej chyba Rwetes w ogrodzie i Polowanie na lisa (ja juz mialam tak dosc ostatnio, ze im audiobooka kupilam ). ostatnio byl szal na Pana Kuleczke i Wesolego Ryjka, a teraz na Florke.

    jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #1318

    Domyślnie

    O, a u nas Pan Kuleczka nie chwycił wcale, może póki co. Mamoko Tymek lubi ale częściej sięga po 1001 drobiazgów. To spróbujemy jeszcze Petsona i Brumma. Natalo, a którego Brumma polecasz na początek? I może jeszcze jakieś tytuły? Dzięki
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 24-02-2013 o 22:45 Powód: Ortograf
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  19. #1319
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    moj prawie trzylatek Felka i Tole lubi (ale 5-latek bardziej ). Mellospi moga byc na wyrost. napisze co z tej listy lubi W - Brumma w kazdej ilosci, Czeresniowa cala, Madra mysz tez, ale mniej. jak juz to z serii o Maszynach i pojazdach bardziej niz przyjaciol (http://mediarodzina.pl/search.php?se...zyny+i+pojazdy).

    oprocz tego - Mamoka w kazdej ilosci ostatnio. Petsona i Findusa tez lubi, najbardziej chyba Rwetes w ogrodzie i Polowanie na lisa (ja juz mialam tak dosc ostatnio, ze im audiobooka kupilam ). ostatnio byl szal na Pana Kuleczke i Wesolego Ryjka, a teraz na Florke.

    jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze
    Mam przyjaciela zaczęliśmy czytać, gdy A.miał 3 lata. Lubi do teraz, a ma prawie 5. Rodzina Mellopsow jest skromnie ilustrowana, to takie bardziej ryciny. Mój dostał, gdy miał skończone 4 lata, chętnie słucha, ale szału nie ma.
    Pan Kuleczka u nas też "nie chwycił".

  20. #1320
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    O, a u nas Pan Kuleczka nie chwycił wcale, może puki co. Mamoko Tymek lubi ale częściej sięga po 1001 drobiazgów. To spróbujemy jeszcze Petsona i Brumma. Natalo, a którego Brumma polecasz na początek? I może jeszcze jakieś tytuły? Dzięki
    najsmieszniejszy brumm chyba jest o pociagu. moi sobie kaza czytac wszystkie po kolei

    z ostatniej godziny - Elmer i Percy dzis rzadza.

    u nas znowu 1001 jakos nie bardzo, mamy o piratach jakies i jakby nie to, ze to piraci to chyba by lezalo.

    z ksiazek po polsku jeszcze obrazkowy Paddington (wyd. Znak) cieszy sie spora popularnoscia ostatnio. po angielsku non-stop Maisy i Swinka Peppa...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •