Strona 60 z 807 PierwszyPierwszy ... 1050525354555657585960616263646566676870110160560 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,181 do 1,200 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1181
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    już nie Gdańsk
    Posty
    654

    Domyślnie

    moja córka dostała miasteczko Mamoko i oglądamy cały czas

  2. #1182
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,397
    A. i J. (23-06-2010)

  3. #1183
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Któremu?
    OOO... nie wiedziałam ze prosiaczek ma też drugie urodziny

    Natala, może ty jakiś blog książkowy stwórz, sądząc po Twoich postach masz niezłą i inspirującą kolekcję
    prosiaczek nie tylko ma drugie, ale jako marzyciel juz mysli, co zrobic z trzecimi i przyjaciol fajnych ma

    mnie sie bloga nie chce, bo ja len jestem ale chetnie pomoca sluze jak moge... i zdecydowanie jestem uzalezniona od kupowania ksiazek dla dzieci i tylko miejsca coraz mniej... a aniolek tez niedlugo przyleci z prezentami pod choinke

    a propos mamoko - moi lubia mniej wiecej jednakowo... kazdy ma jakis swoich ulubionych bohaterow, o ktorych moga opowiadac i sluchac bez konca. a jak akurat maja "dzien wyzwan" to szukamy np. lyzwy czy koperty - wbrew pozorom, to nie zawsze jest takie proste...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 06-12-2012 o 17:03
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #1184
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Nam Mikołaj przyniósł Gdzie idziemy? i Babo chce, a na zaś Poczytaj mi mamo komplet i Berek literek na dobry początek kolekcji.
    Jestem uzależniona od książek i tylko kurczące się miejsce w domu mnie powstrzymywało. Ale jak urodził się Młody, hamulce puściły
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #1185
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Moje dzieciaki dostały w pierwszym dniu adwentu (na inaugurację kalendarza...) "Mysi domek" i nowego grubego Findusa. Obie książki , ale Mysi domek mnie powalił (po Findusie wiedziałam, czego się spodziewać...) - obejrzyjcie filmik z amazona (mamaLiKa, dzięki!). To prawdziwe dzieło sztuki - w tym wypadku chyba bardziej architektonicznej!
    Widziałam ją i właśnie zamówiłam w Empiku, bo jest w fajnej cenie
    Ostatnio edytowane przez czuppi ; 07-12-2012 o 21:56
    Miłosz-11.05.2010

  6. #1186
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    A ja polecam książeczkę "Hania Humorek" Megan McDonald . Fajna i dla dziewczynki i dla chłopca, od 6 lat raczej. To seria książeczek o przygodach Hani, jej rodziny i przyjaciół.
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  7. #1187
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czuppi Zobacz posta
    Widziałam ją i właśnie zamówiłam w Empiku, bo jest w fajnej cenie
    Wow, boska, też wzięlam!
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  8. #1188
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Też polecam Hanię Humorek - moja Julka czytała z wielką przyjemnością jako 8 latka.
    Julka 2001, Zosia 2007

  9. #1189
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    W amazonie jest jakaś końcoworoczna świąteczna wyprzedaż i popupy Sabudy za 11 funtów z groszami.
    Alicja

    Hej Aniu
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  10. #1190
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    W amazonie jest jakaś końcoworoczna świąteczna wyprzedaż i popupy Sabudy za 11 funtów z groszami.
    Alicja
    wiesz co?? ja Cie chyba nie lubie musze tylko sprawdzic co jeszcze lezy w szafie i moge zamawiac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #1191
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    Wlasnie zamowilam na amazonie Alicje popupa... wszystko przez Was
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  12. #1192
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania_MK Zobacz posta
    Wlasnie zamowilam na amazonie Alicje popupa... wszystko przez Was
    warto, warto nasza jest dla mnie pod choinke
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #1193
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Przyszły wczoraj książeczki do włożenia pod choinkę (plus "Niezwykły Święty Mikołaj" na teraz). Dopadłam w kuchni, przeczytałam chyłkiem i rzetelnie i szczerze wzruszyłam się przy "Psiej kupie". Zainteresowałam się po notce na Zorroblogu, nabyłam, bo tematy kupowe nadal bawią i jestem bardzo zadowolona z zakupu

  14. #1194
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Mam dylemat w kwestii książek religijnych, dla małej katoliczki konkretnie

    Mamy taką adwentową:


    i OK jest, obrazki mogą być, i chciałabym jakieś biblijne opowieści dokupić i hm... większość to prawdziwe graficzne "straszydełka", tzn. no ja nie lubię takiej ilustracji jak większość tego typu książek prezentuje. czy trafiłyście na coś fajnego w treści i żeby oko nie bolało?

    Bo ja polską wersję tego znalazłam:
    http://www.amazon.com/gp/customer-me...x=0&isremote=0

    i idąc tym tropem tej samej autorki



    Widziałyście coś godnego polecenia?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  15. #1195
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    W "Muchomorze" widziałam ładne "Przybieżeli do Betlejem"

    Edit: I 2 siostry mają biblię w obrazkach

  16. #1196
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    W "Muchomorze" widziałam ładne "Przybieżeli do Betlejem"

    Edit: I 2 siostry mają biblię w obrazkach
    Się napalałam na tę biblię 2sióstr, ale to dla małuchów malutkich są świetne obrazki, moja już łaknie treści

    edit: ta Rhona Davies też o Bożym Narodzeniu coś popełniła ekstra, jest też polska wersja, chyba wchodze w to, nic lepszego nie wynalazłam póki co, te linkowane powyżej "klasyczne historie biblijne" podobają mi się, więc zaufam przeczuciu:

    Ostatnio edytowane przez n2605 ; 12-12-2012 o 15:43 Powód: dodatkowe info
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #1197
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jesli moze byc po angielsku to cudne sa ksiazki Briana Wildsmitha

    A Christmas Story
    A Christmas Journey
    i The Twelve Days of Christmas]
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #1198
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    n2605 - dzięki za te książki - chyba wezmę Historia Bożego Narodzenia, a jak nam podejdzie to pomyślę o którejś Biblii.

    Jakiś czas temu też się*rozglądałam, ale bez "macania" zdecydowałam się tylko na zbiór przypowieści przez Nicka Butterwortha (tego od parku Percyego) - moje dzieci lubią, no i kupiłam na all co myśmy sami bardzo lubili jako dzieci, czyli "Naszym dzieciom o Biblii" Anne de Vries (właśnie zauważyłam, że było wznowienie w latach 90-tych z innymi ilustracjami, kolorowymi, no ale nie to...), ale na to jeszcze za mali chyba ciut, zwłaszcza, że to stary egzemplarz a oni jednak przyzwyczajeni raczej do kolorów, białego a nie burego papieru etc - ale przypomniałaś mi o temacie, więc niedługo zrobię drugie podejście.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #1199
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jesli moze byc po angielsku to cudne sa ksiazki Briana Wildsmitha
    Ooooo szkoda, że tak późno się Was poradziłam, bo już chyba nie dojdzie przed Świętami. Dziękuję za ten namiar.

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    no i kupiłam na all co myśmy sami bardzo lubili jako dzieci, czyli "Naszym dzieciom o Biblii" Anne de Vries (właśnie zauważyłam, że było wznowienie w latach 90-tych z innymi ilustracjami, kolorowymi, no ale nie to...), ale na to jeszcze za mali chyba ciut, zwłaszcza, że to stary egzemplarz a oni jednak przyzwyczajeni raczej do kolorów, białego a nie burego papieru etc - ale przypomniałaś mi o temacie, więc niedługo zrobię drugie podejście.
    To moje dzieciństwo też Muszę sprawdzić u mamy, czy się ostał egzemplarz archiwalny, ale dla przedszkolaka to za trudne się mi wydaje.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #1200
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    dziewczyny, mam pytanie, bo wciągamy się w Janoscha. widzę, że pojedyncze opowiadania o Misiu i Tygrysku są nieosiągalne. Jak się ma do nich "Panama. Wszystkie opowieści o Misiu i Tygrysku"? chodzi mi o szatę graficzną - to jest to samo, tylko zebrane w grubszy tom, czy jednak mniej ilustracji w stosunku do tekstu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •