Strona 442 z 806 PierwszyPierwszy ... 342392432434435436437438439440441442443444445446447448449450452492542 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,821 do 8,840 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8821
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    My czytamy własnie Dziką Mrówkę - Starszaki są zafascynowane. Tylko mama Mrówki jakaś taka nadopiekuńcza (choć dzieci sie chichrają że podobna do mnie, nie praaawda )
    Mama trójki


  2. #8822
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny szukam Muminków
    ale nie takich że sam tekst ciurkiem, tylko żeby miały ładne ilustracje
    czy ktoś ma może takowe i może polecić?

  3. #8823
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    W stacjonarnym świecie książki jest sporo książek po 9.99, ponoć to resztki po promocji ze światowego dnia książki.. Szkoda, że nawet plakatu żadnego nie było, dziś przypadkiem zaszłam bo miałam chwile do autobusu...
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #8824
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Ktoś tu kiedyś pytał o serię dotknij i poczuj z olesiejuka, otóż te książki są mocno średnie. Poza jednym elementem na okładce nie ma niczego do dotykania.... Zdecydowanie dotykanki są fajniejsze.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #8825
    Chustofanka Awatar iziska
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    434

    Domyślnie

    Zgadzam się co do dotykanek, aleee mogłoby być więcej do dotykania. No ale cóż..młoda lubi szczególnie "owieczkę z wełnistą sierścia"
    Olka 17.07.2014

  6. #8826
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iziska Zobacz posta
    Zgadzam się co do dotykanek, aleee mogłoby być więcej do dotykania. No ale cóż..młoda lubi szczególnie "owieczkę z wełnistą sierścia"
    no to wyobraź sobie moje zdziwienie jak w książeczkach z serii dotknij i poczuj w środku nie znalazłam niczego do dotknięcia

    dziewczyny znacie tą książkę?
    http://www.znak.com.pl/wyslemyPrzypo...owy-prosiaczek

    jak macie chwilę, to kliknijcie, że interesuje Was dodruk, a nóż wznowią zakochałam się..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #8827
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Rozowy prosiaczek jest cudny

    ja ostatnio klikalam w jakas ankiete znakowa co dodrukowac - Prosiaczek chyba tez byl, juz nie pamietam dokladnie. ale milo by bylo jakby go znowu mozna bylo kupic - to jedna z bardziej denerwujacych zreczy, jak takie naprawde dobre ksiazki sa albo niedostepne kompletnie, albo do nabycia za jakies absurdalne pieniadze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8828
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    no na allegro znalazłam za 65 zł........
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  9. #8829
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    u nas ostatnio książki zostały częściowo zarzucone na rzecz nowej miłości - puzzli. tzn. nadal słyszę po kilka razy dziennie „mamo, czytaj” ale te fazy są już przerywane antraktami na układanie
    ale, o czym ja tu chciałam… wypożyczyłam niedawno z biblio „jak mama została indianką”. młody lubi, choć w cięższe dni jest dla niego za trudna (za dużo tekstu). mnie jednak ta książka niesamowicie ujęła, są fragmenty, gdy głos mi się łamie. polecam wam z całego serca (szczególnie tym, które dzielą czas między pracę a dom).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #8830
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    uwielbiam Ulfa Starka!

    kustafo, a "jak tata pokazał mi wszechświat" czytaliście?

  11. #8831
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dianek, jeszcze nie czytaliśmy, bo gdzieś wyczytałam, że „zbyt refleksyjna” jest i się wystraszyłam ciutkę… ale jeśli to ten sam rodzaj „refleksyjności”, to mi bardzo odpowiada.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #8832
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    dianek, jeszcze nie czytaliśmy, bo gdzieś wyczytałam, że „zbyt refleksyjna” jest i się wystraszyłam ciutkę… ale jeśli to ten sam rodzaj „refleksyjności”, to mi bardzo odpowiada.
    moim zdaniem jest rewelacyjna
    rok temu Ben śmiał się z tego że tata wdepnął w kupę w tej książce i najbardziej fascynowała go ta psia kupa
    teraz dopytuje o wszechświat, o to czy kiedyś pójdziemy oglądać gwiazdy i ślimaki ze wszechświata
    za 2 lata pewnie tą książkę zrozumie jeszcze inaczej
    a za 5 jeszcze inaczej

    my czytając ją też na chwilę się zamyślilismy i planujemy najbliższej jesieni/zimy wycieczkę na oglądanie wszechświata
    to może być książka do przemyślenia, a może być po prostu piękna opowieść o nocnej wycieczce na oglądanie gwiazd

  13. #8833
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    tak, na pewno kupię.
    a czytaliście dianek „czy umiesz gwizdać joanno?”. to z tej samej serii. zastawiam się jak dopasowany jest „kaliber” tematu (starość) do odbiorcy.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #8834
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    tak, na pewno kupię.
    a czytaliście dianek „czy umiesz gwizdać joanno?”. to z tej samej serii. zastawiam się jak dopasowany jest „kaliber” tematu (starość) do odbiorcy.
    tej nie czytaliśmy, odłożyłam ją raczej jako pozycję na za 2-3 lata

  15. #8835
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Dziewczyny szukam Muminków
    ale nie takich że sam tekst ciurkiem, tylko żeby miały ładne ilustracje
    czy ktoś ma może takowe i może polecić?
    dianek, w poście 8436 i dalszych jest o Muminkach. Polecam obrazkowe z Egmontu, wiele dziewczyn też pisało, że się podobają. Są też nowości, gdzieś były pokazywane ale nie mogę znaleźć - komiks i takie o Małej Mi, ale recenzji jeszcze nie było

    edit: mam, post 8525 i dalsze - o nowościach
    Ostatnio edytowane przez britta ; 30-04-2015 o 21:40

  16. #8836
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    dianek, w poście 8436 i dalszych jest o Muminkach. Polecam obrazkowe z Egmontu, wiele dziewczyn też pisało, że się podobają. Są też nowości, gdzieś były pokazywane ale nie mogę znaleźć - komiks i takie o Małej Mi, ale recenzji jeszcze nie było

    edit: mam, post 8525 i dalsze - o nowościach
    dziękuję Ci bardzo!

  17. #8837
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Nie pociągają mnie przeróbki innych autorów, natomiast obrazkowa i autorstwa Tove Jansson jest wierszowana "Co było potem" która moje dzieci b lubiły (dawno nie czytaliśmy, jest jeszcze"kto pocieszy Maciupka" i chyba "Niebezpieczna podróż" czy jakoś tak, zdaje się trochę mniej muminkowe.

    Odebrałam zamówienie z gildii - okazało się, że do ich siedziby byłoby mi bliżej, niż do paczkomatu...
    Dziś wyciągnęłam pierwsza książeczkę Jagody Cieszyńskiej z samogloskami i starsi siedzeli głośno czytajac O U itd, dużo frajdy przy tym mieli.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #8838
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    o tak, "co było potem" jest hitem chłopcy bardzo lubią, i myslę, że właśnie dla oczytanego 3-4 latka OK
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #8839
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    "jak mama została indianką" mamy i lubimy
    "różowego prosiaczka" miałyśmy z biblioteki i pamiętam, że M. się podobała ta książka.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  20. #8840
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    dziewczyny, Czy "Piżamorama" i "Przygody rodziny Mellopsów" to dobry wybór dla prawie 7-latka?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •