Strona 557 z 807 PierwszyPierwszy ... 57457507547549550551552553554555556557558559560561562563564565567607657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,121 do 11,140 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11121
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta

    A ja mam pytanie o książkę kucharską dla dzieci - wiem, że już było, ale nie mogę znaleźć - Cecylka Knedelek jest ok?
    Jeszcze polecana była "Gratka dla małego niejadka" Emilii Dziubak i cały czas odkladam jakoś jej zakup,a widziałam na targach książki i bardzo mi się podobała. tu masz podgląd
    http://przeczytalamksiazke.blogspot....milia.html?m=1
    Cytat Zamieszczone przez WiOlcia Zobacz posta
    Proszę o podpowiedź w związku z mym wahaniem

    Nie potrafię zdecydować czy dla 3latki wziąć 'inwentarz zwierząt' czy 'zoologię' czy 'animalium'? Jakieś praktyczne porównania między nimi któraś ma?
    Przez jakiś czas nie podczytywałam wątku, więc jeśli wcześniej jakaś_ktosia porównywała, to może wiecie w którym poście?
    Ja mam Animalium,Inwentarz i Narwańcow-Animalium najpiękniejsze. Moze gatunki egzotyczne, wchodzenie w szczegóły nie na poziomie 3 latka ale ilustracje zachwycają. U nas Narwancy odlozeni na półkę,Inwentarz kojarzy mi sie zbyt szkolnie i tak sucho jakoś. Animalium ogląda się z zachwytem
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  2. #11122
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    u-ła, rzeczywiście trudna i geometryczna, a tez już ostrzyłam sobie ołówek (dla Staśka) ...
    On tez maniak matematyczny, muszę poszukać jakiś innych.
    Właściwie, to szukam zadań z treścią dla 3 kl, może macie jakieś typy wypróbowane?
    Dzięki.
    my mamy i uzywamy intensywnie z mlodszym i starszym Lamiglowki madrej glowki - tylko trzeba uwazac, bo sa dwa wydania rozniace sie okladka i latwo nabyc drugi raz to samo... mlodszy w sumie swoje skonczyl, chyba mu kupie to samo co teraz F robi, zobaczymy jak mu pojdzie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #11123
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    my mamy i uzywamy intensywnie z mlodszym i starszym Lamiglowki madrej glowki - tylko trzeba uwazac, bo sa dwa wydania rozniace sie okladka i latwo nabyc drugi raz to samo... mlodszy w sumie swoje skonczyl, chyba mu kupie to samo co teraz F robi, zobaczymy jak mu pojdzie...
    Dzięki, zamówiłam jedno na próbę. Skoro i tak idę jutro po potwory
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  4. #11124
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Czy któraś z Was może ma/czytała/przeglądała Kocią książkę Iwaszkiewicza? Zainteresowała mnie, ale zastanawiam się czy warto, bo cena wysoka
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #11125
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Podpowiedzcie czy Cukiernia pod pierozkiem... i Zamek zagadek (bryly, figury, miary) nadadza sie na prezent dla 13-nastolatki (1 kl. gimn.), czy juz za pozno?? To mam w domu. Czy szukac innych lepiej?

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  6. #11126
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    28

    Domyślnie

    cukiernia wg mnie za późno
    moja 7 latka sie w niej zasłuchuje

  7. #11127
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Serię "Czytam Sobie" z Egmontu znam od dawna i zawsze ją lubiłam. Kupuję czasem którąś z tych książek ale teraz jestem zachwycona!!! Nauka czytania idzie nam ciężko, ale od niedawna jest lepiej Syn zaczął czytać Elementarz Czytam Sobie, a kilka dni temu całe książki z pierwszego poziomu
    Jestem pod wrażeniem tego jak to na niego działa Nie spodziewałam się, że tak będzie. Dyplom z naklejką niesamowicie go mobilizują. A fakt, że potrafi przeczytać CAŁĄ KSIĄŻKĘ też jest bardzo ważny. A jak przeczytał braciszkowi na dobranoc, jaki był dumny
    Kocham tą serię za to ile radości daje i mnie i mojemu dziecku I musiałam się tym z kimś podzielić kto też uwielbia książki dla dzieci czyli z Wami.
    2009 2012

  8. #11128
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Serię "Czytam Sobie" z Egmontu znam od dawna i zawsze ją lubiłam. Kupuję czasem którąś z tych książek ale teraz jestem zachwycona!!! Nauka czytania idzie nam ciężko, ale od niedawna jest lepiej Syn zaczął czytać Elementarz Czytam Sobie, a kilka dni temu całe książki z pierwszego poziomu
    Jestem pod wrażeniem tego jak to na niego działa Nie spodziewałam się, że tak będzie. Dyplom z naklejką niesamowicie go mobilizują. A fakt, że potrafi przeczytać CAŁĄ KSIĄŻKĘ też jest bardzo ważny. A jak przeczytał braciszkowi na dobranoc, jaki był dumny
    Kocham tą serię za to ile radości daje i mnie i mojemu dziecku I musiałam się tym z kimś podzielić kto też uwielbia książki dla dzieci czyli z Wami.
    Gratulacje dla młodego czytelnika

  9. #11129
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Gundi cudnie!!
    Natalka ja z pytaniem o serię Łamigłówki mądrej główki,albo o inną. Szukam czegoś gdzie jest dużo mnożenia i dzielenia. Któraś z tych serii by się nadała?

  10. #11130
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Natalka ja z pytaniem o serię Łamigłówki mądrej główki,albo o inną. Szukam czegoś gdzie jest dużo mnożenia i dzielenia. Któraś z tych serii by się nadała?
    one maja wszystkiego po troche, dzielenia bardzo malo (przynajmniej te do 9 lat, na 9-11 jeszcze nie robimy), mnozenia chyba najwiecej bylo w Liczeniu w pamieci - ale to tylko czesc ksiazki (nawet nie polowa). takiej, w ktorej jest samo mnozenie i dzielenie z tej serii nie ma.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11131
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a miał ktoś w rękach czasem "Tajemnicę starego witraża"?





    i "Strachopolis"




    ciekawa jestem Waszych opinii, bo się waham
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #11132
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Czy któraś z Was może ma/czytała/przeglądała Kocią książkę Iwaszkiewicza? Zainteresowała mnie, ale zastanawiam się czy warto, bo cena wysoka

    Ponawiam ktoś coś?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  13. #11133
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Wiem, że już po Świętach ale z naszych przedświątecznych zakupów chcę polecić Wam książkę Przygoda z drzewkiem wigilijnym.
    Tekstu mało więc nada się dla mniejszych dzieci, ilustracje przepiękne.
    tekst: Monika Houben, ilustracje: Dariusz Twardoch.
    Ilustracje Twardocha są również w książkach Jak lisek świętował urodziny zajączka, oraz Czarodzieje mogą wszystko.
    Obie te książki zamówiłam i mam nadzieję, że niedługo przyjdą bo jestem bardzo ciekawa i mam nadzieję, że będę tak samo zadowolona jak z Przygody z drzewkiem wigilijnym.
    A może ktoś z Was je ma i mógłby coś napisać?

  14. #11134
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Jest jakieś ładne wydanie "W pustyni i w puszczy"? Znalazłam to ze Znaku, drugie z Bellony, i nie wiem.

  15. #11135
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Wiem, że już po Świętach ale z naszych przedświątecznych zakupów chcę polecić Wam książkę Przygoda z drzewkiem wigilijnym.
    Tekstu mało więc nada się dla mniejszych dzieci, ilustracje przepiękne.
    tekst: Monika Houben, ilustracje: Dariusz Twardoch.
    Ilustracje Twardocha są również w książkach Jak lisek świętował urodziny zajączka, oraz Czarodzieje mogą wszystko.
    Obie te książki zamówiłam i mam nadzieję, że niedługo przyjdą bo jestem bardzo ciekawa i mam nadzieję, że będę tak samo zadowolona jak z Przygody z drzewkiem wigilijnym.
    A może ktoś z Was je ma i mógłby coś napisać?
    pokażesz środek tego drzewka? W googlach znalazłam tylko okładkę.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  16. #11136
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    pokażesz środek tego drzewka? W googlach znalazłam tylko okładkę.

    http://ksiazkaaurelii.blogspot.com/2...h-nie-byo.html
    Tutaj jest kilka.Jeszcze zrobię kilka to wkleję w najbliższych dniach.

  17. #11137

    Domyślnie

    Dziewczyny, gdzieś w wątku pisałyście o łamigłówkach. Mogę prosić o podlinkowanie? Będę wdzięczna.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  18. #11138
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniu te
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Lamiglowki madrej glowki - tylko trzeba uwazac, bo sa dwa wydania rozniace sie okladka i latwo nabyc drugi raz to samo..

  19. #11139

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  20. #11140

    Domyślnie

    Właśnie skończyliśmy czytać "Ja, Klara i zwierzaki". Podobała nam się bardzo. Wszyscy się pośmialiśmy i dzieci poprosiły o własny egzemplarz a nie biblioteczny i oczywiście pozostałe dwie części. Jak nic pójdę z torbami, "o ile na torby wystarczy" "Niebieska niedźwiedzica" jest bardzo poruszająca. Tę książkę trzeba mieć, by móc do niej wracać.

    Edit: Mamy już co prawda od jakiegoś czasu " Kocham czytać " Jagody Cieszyńskiej, ale chętnie przetestowałabym serię "Czytam sobie". Który zeszyt z pierwszego poziomu polecacie na pierwszy rzut?
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 04-01-2016 o 18:52
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •