Strona 624 z 807 PierwszyPierwszy ... 124524574614616617618619620621622623624625626627628629630631632634674724 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,461 do 12,480 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12461
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas Tom uwielbiany, Broda przeczytana raz, imo za wczesnie bylo. Bobry wyd. polecalo dla starszych dzieci, nie pamietam - 7+ albo i wiecej i ja sie z tym w pelni zgadzam. pewnie, ze mozna poczytac mlodszym, ale to nie sa takie proste wierszyki dla maluchow. plus Butenki malutko, bardzo, bardzo malutko... osobiscie bylam gleboko rozczarowana - o czym pisalam gdzies w czelusciach watku ktoregos.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #12462
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Czy ja jestem przewrażliwiona przez książki z odpowiednim słownictwem? Słowa wstrętne i cuchnące jakoś mi nie leżą straciłam 10zł.
    He, też mi przeszkadzało takie słownictwo dopóki miałam malutkie dzieci - z czasem trochę mi przeszło, a może przy starszych mam poczucie, że więcej można im zaserwować? Choć Cudaczek-wysmiewaczek, którego jako lekturę córka miała kilka m-cy temu, wciąż był dla mnie niestrawny, nie dałam rady czytać dzieciom - bo zależy ile tego typu tekstów, jakie one są, co jeszcze jest w książce (np Tsatsiki - mimo iluś ostrzejszych obraźliwych tekstów - nie miałam ochoty odłożyć z niesmakiem) i dla jakiego wieku czytane. Wydaje mi się, że nauczycielka uznała mnie za przewrazliwiona jak zgłosiłam uwagi - no ale właśnie, po co serwować dzieciom niektóre pozycje, skoro jest tyle innych?


    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #12463
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    u nas Tom uwielbiany, Broda przeczytana raz, imo za wczesnie bylo. Bobry wyd. polecalo dla starszych dzieci, nie pamietam - 7+ albo i wiecej i ja sie z tym w pelni zgadzam. pewnie, ze mozna poczytac mlodszym, ale to nie sa takie proste wierszyki dla maluchow. plus Butenki malutko, bardzo, bardzo malutko... osobiscie bylam gleboko rozczarowana - o czym pisalam gdzies w czelusciach watku ktoregos.
    Matka też musi coś z czytania mieć, w przerwach od Lalo Binta itp. Albo odpocząć od onomato . Te pozycje czytałam, jeszcze raz powtórzę, dla samego czytania. Przecież Leara Dong czytany przed snem u nas czasem, to też na razie czytanie dla czytania na głos. Choć książki prozą pisane nie przechodzą tak łatwo. Mikołajek jeszcze tak.
    Dziękuję za informacje zwrotne o wieku, dla mnie są cenne .

  4. #12464
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dopisze, bo sie przeczytalam i to jasne nie jest - ja bylam rozczarowana iloscia Butenki, nie wierszami jako takimi!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #12465
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Pan Tom buduje dom http://coczytamkonstantemu.blogspot....uduje-dom.html

    Debiutuję jako mama i syn roku nie ma, nie mam pojecia co na jaki wiek. Pewnie dziewczyny podpowiedza. Nkektore pozycje w zaleznosci jak zastosujemy do roznego wieku beda pasowac. Na razie jak pisalam czytam na glos wiersze podczas zabawy syna, czasem jak je w krzeselku. Potem dopiero dojdzie ogladanie razem. Klasyczne wiersze są dobre w każdym wieku .
    Dzięki śledzę wątek i widzę, że dużo kupujesz, ale zachodziłam w głowę w jakim wieku masz dziecko/dzieci


    natala, Tobie również dziękuję, jeszcze się jednak wstrzymam L



  6. #12466
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    http://www.wyd-literatura.com.pl/nat...a-ksiezyc.html

    http://www.dobre-ksiazki.com.pl/kot-...c-p282659.html

    Kot, który patrzył na księżyc Usenko
    Te dwie pozycje to to samo, tylko okładki inne. W zależności od sklepu widzę różne i nie wiem, czy ma znaczenie którą wezmę?

  7. #12467
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Kupujesz juz książki 7+ nieźle; )
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #12468
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Widział ktoś środek tych książeczek?


    Są teraz w Biedronce

  9. #12469
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Kupujesz juz książki 7+ nieźle; )
    Owszem, łapię się w przedział 7+ .

  10. #12470
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Widział ktoś środek tych książeczek?


    Są teraz w Biedronce
    A podaj tytuły albo linki, bo nie widzę zdjęć. Ale to może dlatego że z telefonu przeglądam.

  11. #12471
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    A podaj tytuły albo linki, bo nie widzę zdjęć. Ale to może dlatego że z telefonu przeglądam.
    Ja też nie widzę
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #12472

  13. #12473
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Szukam książek o samochodach lub samolotach dla niespełna 2-latka, najlepiej takie z tekstem, czyli nie Automoto i inne wyszukiwanki, nie "Opowiem co mamo, co robią", nie Kto prowadzi itp. A no i nie te Traktory Jasia czy Koparki Franka. Znacie coś fajnego?

  14. #12474
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dobranoc placu budowy - o pojazdach budowlanych.
    J.2014 i E.2016

  15. #12475
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Szukam książek o samochodach lub samolotach dla niespełna 2-latka, najlepiej takie z tekstem, czyli nie Automoto i inne wyszukiwanki, nie "Opowiem co mamo, co robią", nie Kto prowadzi itp. A no i nie te Traktory Jasia czy Koparki Franka. Znacie coś fajnego?
    jak dla dwulatka to fajna byłaby Samochody bez tajemnic i Lotnisko bez tajemnic.

    Może uda Ci się gdzieś jeszcze znaleźć samochody, ponieważ jest już niedostępna ...
    Lotnisko, jeszcze jest: http://www.ceneo.pl/38180857#mh=a6b6...XWHntJbbxsoHQ2

    Może coś z serii Mądra Mysz? Są pojazdy w gospodarstwie rolnym, pojazdy w straży pożarnej i mieście http://bonito.pl/szukaj/pojazdy%20m%...20mysz/1,0,1/0

    U nas hitem w tym wieku były zwykłe gazety motoryzacyjne

  16. #12476
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    O tak, samochody bez tajemnic u nas były hitem w wieku dwóch lat

  17. #12477
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Szukam książek o samochodach lub samolotach dla niespełna 2-latka, najlepiej takie z tekstem, czyli nie Automoto i inne wyszukiwanki, nie "Opowiem co mamo, co robią", nie Kto prowadzi itp. A no i nie te Traktory Jasia czy Koparki Franka. Znacie coś fajnego?
    Ulubiona seria mojego syna z Tako Pracujące Pojazdy, Auto Ferdynand Janoscha, Auto Bajtlika. I te wspomniane wyżej

  18. #12478
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    O tak Pracujące pojazdy są rewelacyjne
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  19. #12479
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie leśne podpowiedzi! Stosik skompletowany - w naszej bibliotece było mnóstwo i Wajraków, i Samojlików, i Mikołuszków, a nawet Mrówka Zofia

  20. #12480
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Podbije pytanie, bo wczoraj prawie miałam w ręku, ale spotkałam kuzyna i nie otworzyłam . Dzisiaj już nie było.

    edit. Obejrzałam dziś w innej Bierze i nie wzięłam. Mnie nie porwało, wyjmowanki są takie jak w tych fisher price, które teraz też są. Wygląda to tak, że na jednej stronie duży puzzel do wyjęcia, a po lewej podzielona strona na cztery. W kolorach są kolorem odpowiadające przedmioty, a w liczbach odpowiednie ilości. Liczby są tylko do 5, i ten podział na cztery wydaje mi się mylący, bo są np. cztery razy po pięć przedmiotów. grafiki w obu identyczne.

    Natomiast przytoczę kwiatki z dwóch fisher price, które mamy. Są o tyle fajne, że maja zdjęcia realnych przedmiotów, zwierząt. Ale... o ile zdjęcia są ok i pasują do tematu rozkładówek, o tyle te wyjmowane elementy to już grafiki i w Kolorach mamy turkusowego słonia, fioletową małpę. W Zwierzakach mamy natomiast wyjmowanego fioletowego hipopotama w kategorii Wiejskie zwierzęta, tygrysa w Pupilach i może ciut mniejszy babol, ale znowu ta sama fioletowa małpa w Leśnych zwierzętach, dżungla powiedzmy też las .







    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 10-08-2016 o 15:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •