Strona 169 z 807 PierwszyPierwszy ... 69119159161162163164165166167168169170171172173174175176177179219269669 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,361 do 3,380 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3361
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    patrz na cenę tu: http://www.literacka.pl/product_info...ucts_id=252738
    paskówko, dzięki za cynk o literackiej, nawet nie wiedziałam, ze mam punkt odbioru niedaleko domu
    zazdroszczę albo nie, bo jak ja bym tak miała to chyba wszystkie hamulce by mi pusciły i narobiłaby, zakupów jak głupia


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  2. #3362
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    no toście mnie natchnęły tymi zwierzętami i ptakami - w google images wygląda to super - treść+zdjęcia.
    Ale jeszcze się zastanawiam - będziemy się przeprowadzać pod miasto, wiem, że tam do karmników zimą przylatuje sporo (sikorki, grubodzioby, kosy...) i dlatego pomyślałam o książce o ptakach, żeby dzieci mogły od razu wyszukiwać co widzą - lepiej brać "O ptakach" czy którąś inna książkę Kruszewicza? Z jednej strony bym chciała, żeby forma była znośna dla dzieci, z drugiej zależy mi, żeby te ptaki dookoła domu mogły zlokalizować, no i wiem, że fotografie potrafią nieco wyrównać niedostatki tekstu, samiśmy godzinami oglądali atlas ptaków w dzieciństwie. Może ktoś może sprawdzić czy w "O ptakach" są grubodzioby?

    ps. porównałam ceny tych książek w bonito i literackiej - czyżby szykowała mi się zdrada ulubionej księgarni? Zwłaszcza po przeprowadzce, jak już nie będę miała odbioru pod domem, ale i tak zostanie wysyłka lub paczkomat... Dzięki!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3363
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dzięki za księżycowe inspiracje
    Baaardzo mi wpadł w oko "Spacer" i "Nocny Maciek" wydaje mi się, że będą w sam raz dla mojego smyka szkoda że właśnie przedwczoraj wysłałam już zamówienie do arosa. Ale przy grudniowym na pewno kupię
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  4. #3364
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ps. porównałam ceny tych książek w bonito i literackiej - czyżby szykowała mi się zdrada ulubionej księgarni? Zwłaszcza po przeprowadzce, jak już nie będę miała odbioru pod domem, ale i tak zostanie wysyłka lub paczkomat... Dzięki!
    Ja również dziękuję za cynka! Byłam o krok od zamówienia w Arosie, a tu wychodzi mi taniej z wysyłką
    Dla mnie 10 zł mniej, to już jest powód do zamówienia
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  5. #3365
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja póki co, zostałam w arosie z sentymentu
    Ale paczka już w drodze, pewnie jutro będzie w paczkomacie, już się nie mogę doczekać
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #3366
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    aros i literacka cenowo różnią się minimalnie, lit. ma droższą wysyłkę,więc czasem koszt książek się wyrównuje.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  7. #3367
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    [QUOTE=murmle;2601249]Dla trzylatków seria Julek i Julka, niniejszym odszczekuję, że mego syna (prawie trzylatka) nie zachwyca, ZACHWYCA I TO JAK!!! Całe 3 dni w kółko Macieju czytaliśmy. Jak nie kupię kolejnych tomów to zwariujemy dosłownie!!!! Niniejszym pytam was, który tom jest równie fajny jak pierwszy, który omijać szerokim łukiem, a może wszystkie tomy są super hiper?????

    murmle, mi się zdaje, że kolejne tomy jeszcze fajniejsze niż pierwszy, też wałkujemy Julki teraz non stop. A czy ktoś wie czy można gdzieś kupić drugą część? patrzyłam w kilku miejscach, ale wszędzie gdzie sprawdzałam, brak w magazynie
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  8. #3368
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    chcialam tylko napisac, ze Dwie siostry wznowily Uniwersytet dzieciecy, Kupe i Robale jest tez nowy Detektyw Nosek i Pora na potwora Mizielinskich http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #3369
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Murmle, wszystkie sa super u nas pol roku szły w kolko. ..teraz zastapily je Przygody Bolka i Lolka
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  10. #3370
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Czy ten Uniwersytet dziecięcy jest fajny? Warty uwagi? Znaczy uwagi to na bank, bo inaczej nie wspominałabyś o nim pomyślałam sobie o nim jako prezencie dla siostrzeńca 8-latka. Wiekowo będzie ok?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  11. #3371
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Czy ten Uniwersytet dziecięcy jest fajny? Warty uwagi? Znaczy uwagi to na bank, bo inaczej nie wspominałabyś o nim pomyślałam sobie o nim jako prezencie dla siostrzeńca 8-latka. Wiekowo będzie ok?
    bedzie. on wg wyd. jest 8+ w srodku m.in. dlaczego dinozaury wyginely? dlaczego wulkany zieja ogniem? dlaczego jedni sa biedni a inni bogaci? dlaczego ludzie umieraja? dlaczego szkola jest glupia? (to tylko wybor). jest jeszcze drugi tom - o tajemnicach kosmosu, moze tez wznowia... to sa zebrane, zredagowane (i troche dostosowane do polskich realiow chyba tez) pytania dzieci i odpowiedzi na nie profesorow z Uniwersytetu Dzieciecego w Tybindze - ktory to byl pierwszym dzieciecym uniwersytetem (wyklady zaczely sie w 2002 roku).

    a ja jestem wsciekla, bo przyszedl regal na ksiazki dzis. zaczelismy skladac z chlopakami i po otwarciu pudelka okazalo sie, ze jest polamany w srodku. zanim odbiora i przywioza nowy to znowu pare dni w plecy. a przydalby sie bardzo...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #3372
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Czy ten Uniwersytet dziecięcy jest fajny? Warty uwagi? Znaczy uwagi to na bank, bo inaczej nie wspominałabyś o nim pomyślałam sobie o nim jako prezencie dla siostrzeńca 8-latka. Wiekowo będzie ok?
    Będzie i-de-al-ny! Mój 8-latek ma miliony pytań z zakresu "Uniwersytetu" (hehe ) i to jest właśnie to! Mamy oba tomy z pierwszego wydania. Porządne knigi!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  13. #3373
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Czy wy nie macie przypadkiem jakiejś listy w excelu z tymi wszystkimi ksiazkami polecanymi tu?
    Bo moja pani w bibliotece pochwaliła mi sie wcozraj, że zostało im troche kasy na zakupy do końca roku i poprosiła mnie, żebym jej podsuneła pare tytułów, które warto kupić, bo ona zauważyła, że ja zawsze przychodzę z gotowa listą książek do wypożyczenia i nie są to pozycje typu Barbie i inne kucyki (choć niestety osotatnio są, bo moja L. przeżywa fascynację Barbie

    No i zaczęłam tworzyć listę książek opierając się głównie na tym wątku, ale to kupę roboty jest


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #3374
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Paskówko, wejdź na stronę Rymsa i uporządkuj sobie wiekowo albo od najnowszych. Tam jest 99% tego o czym tu dziewczyny piszą (z wyjątkiem bardzo niszowych i zagranicznych)
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  15. #3375
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Paskówko, wejdź na stronę Rymsa i uporządkuj sobie wiekowo albo od najnowszych. Tam jest 99% tego o czym tu dziewczyny piszą (z wyjątkiem bardzo niszowych i zagranicznych)
    Tak już to odkryłam i chyba pani biblotekarce maila wyslę ze strona Rymsa niech sama sobie siedzi i wybiera


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  16. #3376
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Tak już to odkryłam i chyba pani biblotekarce maila wyslę ze strona Rymsa niech sama sobie siedzi i wybiera
    paskowko, jeszcze blog zorrowy może być przydatny, bo można zajrzeć do książek. jest tam trochę zagranicznych, ale polskich masa i pięknie odsiane same fajne

    http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com/
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #3377
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Właśnie zrobiłam książkowe zakupy świateczne dla młodego, ciekawe czy wytrzymam

  18. #3378
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Julu, ja mam Ptaki Polski Kruszewskiego w dwóch tomach, mogę Ci pożyczyć, to sprawdzisz czy się u Was sprawdzi.

  19. #3379
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ale nam chodzi o jego książkę O Ptakach, taki ma tytuł. I Jul chciałaby wiedzieć czy w tej jest ten ptaszek o którym pisała.

    Edit: o ile dobrze zrozumiałam
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  20. #3380
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Ale nam chodzi o jego książkę O Ptakach, taki ma tytuł. I Jul chciałaby wiedzieć czy w tej jest ten ptaszek o którym pisała.

    Edit: o ile dobrze zrozumiałam
    Murmlu, Twojego wczesniejszego posta nie przyuważyłam. Wypowiedziałam się w temacie poruszonym przez Jul, a propos wyboru książki, która będzie przydatna przy podglądaniu ptaków przylatujących zimą do karmnika. I jak wnioskuję, ptaków, w ogóle. Mam akurat inną pozycję Kruszewicza, więc nią służę, coby ułatwić decyzję czy ta książka pana K. czy insza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •