Strona 283 z 806 PierwszyPierwszy ... 183233273275276277278279280281282283284285286287288289290291293333383783 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,641 do 5,660 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5641
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    annia znielubisz mnie u nas Matylda to niewypał

    n2605 polciła mi serię o Tsatsiki z zakamarków i to był strzał w 10 dla takich dzieci - ciut starszy bohater i jego przygody są ciekawe

    jak macie więcej pieniędzy to piękne wydania Buchmana Piotruś Pan i Wendy, tajemniczy ogród
    dziewczyny pisały tu o nowej Marry Poppins i o Sendaku ( cudna)
    albo Media Rodzina i Wyspa Skarbów http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  2. #5642
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a co myślicie o LATO STINY ? my mieliśmy z biblio o chłopakom się bardzo podobała no i ona taka akurat na wakacje
    Lato Stiny jest cudne.

  3. #5643
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja bym jednak kupila to samo, strasznie nie lubie takiego definiowania - jak dla chlopaka to rycerz, jak dla dziewczynki - ksiezniczka...
    natala, przesyłam ci buziala mnie różowe prezenty dla dziewczynek i autkowe/budowlane dla chłopców denerwują też. to taki stary obyczaj, który powinien odejść do lamusa, ale jakoś nie chce - i tak, dzieci są różne, ale przeprowadzanie podziału różowe/reszta jest uproszczeniem i zajeżdża stereotypami

    na zakończenie zerówki przychodzi mi do głowy coś fajnego i edukacyjnego czyli laroussowe encyklopedie, które w dobrych cenach w tanich książkach były, nie wiem czy nadal są, trza by pobuszować:
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  4. #5644
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    na zakończenie zerówki przychodzi mi do głowy coś fajnego i edukacyjnego czyli laroussowe encyklopedie, które w dobrych cenach w tanich książkach były, nie wiem czy nadal są, trza by pobuszować:
    też o nich pomyślałam ale w takich ilościach trudne do dostania
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #5645
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas Matylda to hit - ale dla kategorii 6+ to ona zdecydowanie za dziecinna. Lato Stiny juz bardziej. za to Tstatsiki dla mnie na nie - w sensie przeczytalam pierwszy tom (tyle na razie mamy) i dla mnie OK - ale dla nieczytajacych dzieciakow i ich (jak mniemam tez nieczytajacych) rodzicow - nie za bardzo. pierwszy tom jest zdaje sie najmniej kontrowersyjny, o kolejnych czytalam dyskusje na gazetowych ksiazkach bodajze i lekko kontrowersyjnie sie robilo - wiec jesli to do dania na koniec roku - to bym nie ryzykowala. no i tego tekstu naprawde jest tam duzo, to moze nieoczytanych zniechecic 'od strzala'. jak edukacyjnie i fajnie to faktycznie Swiat w obrazkach bylby jak znalazl

    edit: Sendak tez na nie dla mnie - z powodow jw - bo osobiscie uwielbiamy. ale sadzac po ilosciach Dzikich stworow w charity - niektore wygladajace jak nowki niesmigane - to nie jest cos co nieczytajacy rodzic przyjmie z usmiechem, niestety.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #5646
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    moim ostatnim odkryciem jest Tyranozaur i traktorzystki - ale nie wiem czy ona jednak nie jest zbyt niszowa.

    przejrzyj sobie za to "My ludzie" Elizy Piotrowskiej albo "Jedno oko na Maroko" - obie są o wartościach płynącej z różnorodności, więc nie dość, że ciekawie, to jeszcze z ładnym , symbolicznym przesłaniem.

    ach, i też nie kupowałabym osobnych tytułów dla dziewczyn i dla chłopaków.

  7. #5647
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Tsatsiki zdecydowanie dla przyjmujących model otwartej rozmowy o wszystkim IMO niosą te książki wielki ładunek edukacyjny dla dorosłych przede wszystkim. kontrowersyjne, bo jak pamiętam kontrowersyjna w jakimś sensie była też Zlatanka z ukochanym wujkiem.

    Tyranozaura muszę jakoś zapamiętać, już kolejny raz na mnie wpadł, a u nas aktualnie dinozaury lecą niekończącą się serią, mnie nużą, M. bryluje. czekam na powrót do fabuł.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  8. #5648
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Zgadzam się - zbudujmy domek - niespecjalnie na taką okazję.
    Trochę na poboczu tematu - dziś moi czytali (tata czytał) to wszystko rodzina!
    też niekoniecznie dla nieczytających rodziców i dzieci - może byc kontrowersyjna.
    Lato Stiny dla nieczytających rodziców jak znalazł
    trudno dogodzić wszystkim (wiem, bo dziś skończyłam pakować prezenty na dzień dziecka,choć akurat nieksiążkowe, po raz kolejny nie zawsze udaje się zgrać ograniczony budżet, dostepną ilość i jeszcze wybrać coś w miarę uniwersalnego).
    A czy to musi być książka? bardzo edukacyjnie (moi bardzo lubią, choć młodsi)
    http://www.czuczu.pl/puzzle-mapa-polski/
    świat ta większa wersja też jest super! jedynie cena niekoniecznie przedszkolna
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #5649
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    sadzac po ilosciach Dzikich stworow w charity - niektore wygladajace jak nowki niesmigane
    Kupisz mi?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  10. #5650
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Kupisz mi?
    weź więcej, jednej nie opłaca się wysyłać

  11. #5651
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    weź więcej, jednej nie opłaca się wysyłać
    Ja już mam u Natali większą przesyłkę zamówioną Ale możesz dołożyć jedną książeczkę i podeślę do Ciebie jakby co!
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  12. #5652
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    to ja jeszcze pomyślałam o książkach
    biuro detektywistyczne - mieliśmy z biblio i podobała się synowi, szczególnie, że tam chłopak i dziewczyna główni bochaterowie, więc nie musiałabym dzielić na płci

    przygody tappiego - mamy jedna i lubiana, tekstu trochę jest ale można sobie opowiadania dzielić

    to musi być coś prostego, nie kontrowersyjnego, z "normalnymi" ilustracjami

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    przejrzyj sobie za to "My ludzie" Elizy Piotrowskiej albo "Jedno oko na Maroko" - obie są o wartościach płynącej z różnorodności, więc nie dość, że ciekawie, to jeszcze z ładnym , symbolicznym przesłaniem.
    My ludzie - mogę gdzieś do środka zajrzeć?
    niedawno pisałam właśnie o tej jedno oko na Maroko - świetna szczerze polecam nie tylko dla oczytanych dzieci ...
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #5653
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Kupisz mi?
    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    weź więcej, jednej nie opłaca się wysyłać
    pewnie - jak tylko znajde jakies kolejne. obkupilam juz wszystkich lokalnych dzieciatych znajomych szkoda, ze trafialam zanim sie zgadalysmy - ale jak tylko najde jakies w przyzwoitej cenie to sa Wasze (OT i prywata - Ania przyszlo drugie, potem otworze - albo rano i napisze co, ciezkawe).

    edit: tez pomyslalam o Tajemnicach... moi uwielbiaja. Tappi tez fajny - moze jak nieczytate dzieci to te obrazkowe bardziej wziac - ona maja kolorowe obrazki, opowiadania mozna czytac pojedynczo, bo kazde jest osobna czescia.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #5654
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Ja już mam u Natali większą przesyłkę zamówioną Ale możesz dołożyć jedną książeczkę i podeślę do Ciebie jakby co!
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    pewnie - jak tylko znajde jakies kolejne. obkupilam juz wszystkich lokalnych dzieciatych znajomych szkoda, ze trafialam zanim sie zgadalysmy - ale jak tylko najde jakies w przyzwoitej cenie to sa Wasze
    ja zawsze chętnie skorzystam

  15. #5655
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny a moglybyscie podpowiedziec cos fajnego co mozna rownoczesnie czytac niemowlakowi i 6-latce? Super sprawdzaja sie u nas 'Mrowki' i 'Babo'(sic!), takze dokupie z tych serii, bo oboje uwielbiaja, ale co jeszcze?

  16. #5656
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    Dziewczyny a moglybyscie podpowiedziec cos fajnego co mozna rownoczesnie czytac niemowlakowi i 6-latce? Super sprawdzaja sie u nas 'Mrowki' i 'Babo'(sic!), takze dokupie z tych serii, bo oboje uwielbiaja, ale co jeszcze?
    Ja tez chetnie poczytam,bo u mnie podobna róznica wiekowa . narazie razem czereśniowa ogladają i starsza niby "czyta ' obrazki dla malucha młodszej.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  17. #5657
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    Dziewczyny a moglybyscie podpowiedziec cos fajnego co mozna rownoczesnie czytac niemowlakowi i 6-latce? Super sprawdzaja sie u nas 'Mrowki' i 'Babo'(sic!), takze dokupie z tych serii, bo oboje uwielbiaja, ale co jeszcze?
    Cytat Zamieszczone przez PchlePsotki Zobacz posta
    Ja tez chetnie poczytam,bo u mnie podobna róznica wiekowa . narazie razem czereśniowa ogladają i starsza niby "czyta ' obrazki dla malucha młodszej.
    a musi byc jakos specjalnie? ja czytalam F co podleci, a W sluchal potem czytalam czesc pod mlodszego - typu Lalo, Mela, Bobo - a czesc pod starszego - mlodszy albo sluchal albo zasypial w trakcie. do dzis tak zreszta robie przy usypianiu - czesc pod W, czesc pod F - i te czytam na koniec - czasem sie Wojtek zalapie, czasem padnie wczesniej.

    wszelkie picture book sie dobrze sprawdzaja - od pewnego wieku przynajmniej. i wyszukiwanki - mlodsze szuka czegos latwego, starsze odpowiednio trudniej.

    yena - jak nie znacie/macie to mozesz sprobowac Bobo i Bobo poznaje swiat. ja z utesknieniem czekam na zapowiedziana czesc trzecia, bo jak sie czasem chlopaki dorwa to czytam w kolko... Donaldson sie powinna sprawdzic - bo ma rytm fajny - moze sie mlodszemu spodoba wiecej jutro, jak po polkach pogrzebie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #5658
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    u nas przy roznicy sie sprawdza 'Ciekawe co mysli o tym krolowa" - wszystko co ma rym, rytm, obrazki, dosc krotkie, najlepiej zeby jeszcze mozna to bylo spiewac albo sie wyglupiac przy tym czy robic wyrazista intonacje (o, Daktyle Wawilow); Najstarsza lubi tez sama "czytac" np Jada jada misie (u nas najhit dla Malutka) - gorzej ze mlodszy woli jak czyta mama
    Ostatnio edytowane przez jul ; 28-05-2014 o 08:14
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5659
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,250

    Domyślnie

    no u mnie u starszej na tapecie legendy polskie jakieś poopiele i inne drastyczne paskudztwa wiec dla malutka to tak średnio.
    wczoraj jak audioboka puściłam,bo nie dałam rady sama czytac to aż wbrrrr, co oni "palili/dziabali sobie" ze takie pisali paskudztwa to nie wiem.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  20. #5660
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    dla 6-latków może książeczki z wierszami Agnieszki Frączek, są fajne- mieliśmy kilka z biblio i Wiktorowi się podobają, poza tym i dla nieczytających rodziców się nadadzą Krótkie, zabawne i fajne. Dla przykładu jhakby logopedyczne np.: struś na cisie czy trzeszczyki
    Ale sa tez o przysłowiach,rymach, homonimach i innych innościach
    Ostatnio edytowane przez Nalia ; 28-05-2014 o 08:57
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •