Strona 552 z 807 PierwszyPierwszy ... 52452502542544545546547548549550551552553554555556557558559560562602652 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,021 do 11,040 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11021
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,176

    Domyślnie

    OPOWIEŚCI O PERCYM?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #11022
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Kustafo - pewnie masz rację. Osobiście lubię, więc może bym poczytała wcześniej i niektóre historyjki omijala - ale w sumie jest sporo propozycji bezpieczniejszych. Trzymam kciuki, żeby udało się z czytaniem

    Jak patrzę po półkach to obrazkowy Paddington powinien być ok, może seria o Parku Percyego (w Mroźnej nocy ktoś puka pod podłogą i mozna się przestraszyć - ale szybko okazuje się, że nie ma niebezpieczeństwa).
    Mama Mu?

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #11023
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    "Mama Mu nabija sobie guza" to bym raczej odradziła. Ala uwielbia ale moja teściowa oburzona była ilością krwi.
    "Mama Mu na sankach" też sobie coś tam obijają.. ale dobrze nie pamiętam.
    "MAma Mu na huśtawce" w miarę spokojna jest.
    Pozostałych nie znam.
    Pomyślałam sobie ,że może Piaskowy wilk? JAk myślicie. Nie za długi tekst?

    A tak poza tematem to dzisiaj w bibliotece znalazłam "Wszystkich was kocham najbardziej" Baaardzo mi się podoba

  4. #11024
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    "Mama Mu nabija sobie guza" to bym raczej odradziła. Ala uwielbia ale moja teściowa oburzona była ilością krwi.
    "Mama Mu na sankach" też sobie coś tam obijają.. ale dobrze nie pamiętam.
    "MAma Mu na huśtawce" w miarę spokojna jest.
    Pozostałych nie znam.
    Pomyślałam sobie ,że może Piaskowy wilk? JAk myślicie. Nie za długi tekst?

    A tak poza tematem to dzisiaj w bibliotece znalazłam "Wszystkich was kocham najbardziej" Baaardzo mi się podoba
    Piaskowy Wilk moim zdaniem super, czytam teraz 4-latce przed snem po jednym rozdziale.

  5. #11025
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gagatka Zobacz posta
    no ja nie wiem... moje dzieci właśnie ją dostały, uwielbiają rzecz jasna i czytamy nieustannie od trzech dni, ale od wczoraj mówią do siebie: "możesz mnie zastrzelić, a i tak Ci nie powiem/nie zrobię itd."
    A właśnie. Kiedyś nawet pisałam, że zawsze omijam ten kawałek przy czytaniu, bo mi się gryzie z całością. Ale poza tym jest bardzo ok
    Niko 2012, Zo 2017

  6. #11026

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, spisałam kilka typów i jutro poszukam w księgarniach, myślę o Florce, bo znamy ją z telewizji i wydaje się bardzo sympatyczna.

  7. #11027
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_majusi Zobacz posta
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, spisałam kilka typów i jutro poszukam w księgarniach, myślę o Florce, bo znamy ją z telewizji i wydaje się bardzo sympatyczna.
    sympatyczna i z humorem są już 3 części a 4-ta w drodze

  8. #11028
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,779

    Domyślnie

    moje starsze dziecko zachwycone książką Jak mama została indianką
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #11029
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a moje jakos Indianki nie chwycily, taty o kosmosie jeszcze mniej. mnie sie za to mama podoba
    Ostatnio edytowane przez natala ; 10-12-2015 o 13:45
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #11030
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Imho Mama bardziej dla mam ; ) u nas dawno nie czytana, ale kiedyś córka lubiła. Powinnam chyba wyciągnąć dla najmłodszego (chyba że w międzyczasie puścilam w świat).

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11031
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    imo najsłabsze Jak tata się z nami bawił-u nas czytane może ze dwa razy, o kosmosie piękne o mamie też kochamy Starka

  12. #11032
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    http://ryms.pl/artykul_szczegoly/204/index.html do poczytania o tym co bylo najlepsze w biezacym roku. niestety moj schowek chyba znacznie spuchnie po skonczeniu tej lektury...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #11033
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    U nas i Indianka i Wszechświat na topie - młody uwielbia, my również

  14. #11034
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Natala, nie tylko Twój....po co ja tam zaglądałam....

    Mam jeszcze pytanie, czym się różnią zakamarkowe Pippi od tych wydanych przez NK?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #11035
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Natala, nie tylko Twój....po co ja tam zaglądałam....

    Mam jeszcze pytanie, czym się różnią zakamarkowe Pippi od tych wydanych przez NK?
    Zakamarkowe sa obrazkowe - cos w stylu ich Dzieci z Bullerbyn czy Lotty. NK to normalna Pippi, z tekstem w duzej ilosci etc. mniej wiecej podobna roznica jak miedzy Lottami
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #11036
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    Dziewczyny -a klapu klap i pizamorama dla jakiego wieku?

  17. #11037

    Domyślnie

    Znowu zwracam się do Was o pomoc w wyborze książek dla starszaków, poprzednim razem trafiłyście w dziesiątkę ("Pupy"), więc i teraz na Was liczę Do obdarowania mam 5 dziewczyn, 3x10 lat, 7 lat i 5 lat. Z najmłodszą właściwie nie ma problemu, bo pewnie połowa Zakamarków by jej przypadła do gustu, choć oczywiście chętnie przyjmę sugestie. Ale nie wiem, co ze starszymi. Dwie z najstarszych czytają chętnie i dużo, zwłaszcza przyrodnicze (ale konkretów nie znam), trzecia najstarsza i średnia dopiero do czytania się przekonują i muszą dostać coś naprawdę interesującego (też lubią przyrodę, zwłaszcza zwierzaki). A prezenty chciałabym, żeby dostały w miarę podobne. Myślałam o serii NG z Nelą, ale nie mogę znaleźć podglądu i nie wiem, co to warte i czy nie zbyt pretensjonalne. Albo dla średniej "Dlaczego oczy kota świecą w ciemności?", ale wtedy co dla najstarszych? Kupiłabym "Mapy", ale 3 szt. bez sensu, a jednej nie ma jak podzielić... Znalazłam jeszcze "Zwierzaki Wajraka" i "Z tatą w przyrodę", ale nie wiem, co to warte i dla jakiego wieku... Nie czuję tematu w ogóle





  18. #11038
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pestka Zobacz posta
    Dziewczyny -a klapu klap i pizamorama dla jakiego wieku?
    Klapu w rekach nie mialam, widzialam w necie - chyba 1+ bym dala (ale sie moge mylic). Pidzamorame Wytwornia ocenia na 2+ i mysle, ze to jest OK.

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Znowu zwracam się do Was o pomoc w wyborze książek dla starszaków, poprzednim razem trafiłyście w dziesiątkę ("Pupy"), więc i teraz na Was liczę Do obdarowania mam 5 dziewczyn, 3x10 lat, 7 lat i 5 lat. Z najmłodszą właściwie nie ma problemu, bo pewnie połowa Zakamarków by jej przypadła do gustu, choć oczywiście chętnie przyjmę sugestie. Ale nie wiem, co ze starszymi. Dwie z najstarszych czytają chętnie i dużo, zwłaszcza przyrodnicze (ale konkretów nie znam), trzecia najstarsza i średnia dopiero do czytania się przekonują i muszą dostać coś naprawdę interesującego (też lubią przyrodę, zwłaszcza zwierzaki). A prezenty chciałabym, żeby dostały w miarę podobne. Myślałam o serii NG z Nelą, ale nie mogę znaleźć podglądu i nie wiem, co to warte i czy nie zbyt pretensjonalne. Albo dla średniej "Dlaczego oczy kota świecą w ciemności?", ale wtedy co dla najstarszych? Kupiłabym "Mapy", ale 3 szt. bez sensu, a jednej nie ma jak podzielić... Znalazłam jeszcze "Zwierzaki Wajraka" i "Z tatą w przyrodę", ale nie wiem, co to warte i dla jakiego wieku... Nie czuję tematu w ogóle
    Z tata... nie znam - ale jesli jest rownie fajna (a podobno jest) jak pozostale dwie czesci - to warto bardzo! moze dla tych starszych po jednym tomie? bo w sumie wyszly trzy (http://multicobooks.pl/szukanie/?key...&submit=Szukaj). albo po tomie Uniwersytetu dzieciecego? Wajrak podobno jest swietny, akurat tej jednej (jeszcze) nie mamy.

    popatrz na oferte Multico - oni maja duzo fajnych przyrodniczych (i nie tylko) ksiazek dla dzieci. Mrowka Zofia jest fajna, dla sredniej chyba bylaby niezla. A moze cos Kruszewicza?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #11039
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    a czy Biuro detektywistyczne Lassego i Mai zasługuje na osobny wątek, droga moderacjo?
    było o tym mnóstwo i wszędzie, ale właśnie dlatego nie moge odnaleźć pamietam że była dyskusja które części słabe, a które najciekawsze. zapamietałam, że tajemnica mumii, ale co dalej?
    chce kupic na gwiazdke Michałowi. mamy diamenty, mumię i pożary te nowe. co kupić? help!
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  20. #11040

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Z tata... nie znam - ale jesli jest rownie fajna (a podobno jest) jak pozostale dwie czesci - to warto bardzo! moze dla tych starszych po jednym tomie? bo w sumie wyszly trzy (http://multicobooks.pl/szukanie/?key...&submit=Szukaj). albo po tomie Uniwersytetu dzieciecego? Wajrak podobno jest swietny, akurat tej jednej (jeszcze) nie mamy.

    popatrz na oferte Multico - oni maja duzo fajnych przyrodniczych (i nie tylko) ksiazek dla dzieci. Mrowka Zofia jest fajna, dla sredniej chyba bylaby niezla. A moze cos Kruszewicza?
    Dzięki serdeczne. Już duuuużo jaśniej





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •