Strona 543 z 806 PierwszyPierwszy ... 43443493533535536537538539540541542543544545546547548549550551553593643 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,841 do 10,860 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10841
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Wiecie, co dziś było na zajęciach w bibliotece? Ignatek
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  2. #10842
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Zamówiłam "Mam oko na litery" do przedszkola i dla córki też bo innej opcji nie ma oraz "Na wsi" Mitgutsch bo tą mamy. Dzięki za pomoc, jesteście niezastapione.

  3. #10843
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    I super dzieciaki na pewno będą zadowolone.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #10844
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Wiciu miałam w rękach miód i wydaje mi się, że on dla starszych jest, sporo tekstu w ramkach, na obrazkach nadźgane małych elementów. Zupełnie inne są niż auta czy samoloty.
    Co prawda Wicia już wybrała, ale jakby ktoś inny się kiedyś zastanawiał to w watku zakupowym są zdjęcia środka. Tu: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=3219412
    Kilka postów wyżej w tym samym wątku są zdjęcia Aut i Samolotów gdyby ktoś nie znał
    2009 2012

  5. #10845
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Gundi córka jest wielbicielką miodu i pszczół więc dostanie zapewne jeszcze na prezent

    Kudlata oby im się podobało i nauczycielce

  6. #10846
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Wczoraj byliśmy na urodzinach 8-latki. Kupiliśmy jej w prezencie "Małą czarownice". Dzisiaj mama przysłała sms ze książka bomba czytają od rana
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  7. #10847
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Wczoraj byliśmy na urodzinach 8-latki. Kupiliśmy jej w prezencie "Małą czarownice". Dzisiaj mama przysłała sms ze książka bomba czytają od rana
    Nasza Mała czarownica przyszła w ostatnim zamówieniu i czeka. Nam nadzieję, że się spodoba

  8. #10848
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    Ja próbowałam starszakowi latem przeczytać Małą Czarownicę, ale go znudziła, chyba już za stary jest Młodszemu spróbuję przeczytać wcześniej.

  9. #10849
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    chyba zależy od dziecka, bo ja też czytałam w wakacje i słuchali z przyjemnością
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #10850
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Moze "rozbójnicy z Kardamonu" u nas hit tak jak Hotzenplotz. Albo inne książki Preusslera? Może "Mały Duszek", "Przygody Malego Wodnika"? My "Malutką Czarownicę" czytamy właśnie i też dzieciaki nie mogą doczekać się kolejnych rozdziałów
    Dziękuję za informacje.
    Wszystko co podałas juz przeczytane oprócz Małego Duszka.
    Muszę zakupić i będziemy czytać.

    Och! "Malutka czarownieca" jest super

  11. #10851
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    a my zrobiliśmy drugie podejście do Tsatsyki i mamuśka wcześniej próbowałam jak syn miał ok 6 lat, sama odpuściła, sama stwierdziłam, że wrócimy za rok. No więc teraz 7 z hakiem, tak jak Tsatsyki jest w pierwszej klasie a on na samym początku odmówił czytania Próbowałam go przekonać, mówię że ja poczytam sobie a Ty posłuchaj. Słuchał ale dalej nie chciał. To ja za dwa dni, że poczytam znowu sobie, on że nie chce, ale czytałam No i dalej nie chce .... pytam się go dlaczego, czy się boi czy co, no bo przecież tam i śmiesznie. Mówi, ze dziwnie, że Mamuśka to Mamuśka, i ogólnie mu się nie podoba. Moja mama gorylica też została niedokończona, ale tu to się nie dziwiłam, ze się boi. Ale z tsasykim to mnie zaskoczył.
    A jak u Was, ktoś miał podobnie?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #10852
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a my zrobiliśmy drugie podejście do Tsatsyki i mamuśka wcześniej próbowałam jak syn miał ok 6 lat, sama odpuściła, sama stwierdziłam, że wrócimy za rok. No więc teraz 7 z hakiem, tak jak Tsatsyki jest w pierwszej klasie a on na samym początku odmówił czytania Próbowałam go przekonać, mówię że ja poczytam sobie a Ty posłuchaj. Słuchał ale dalej nie chciał. To ja za dwa dni, że poczytam znowu sobie, on że nie chce, ale czytałam No i dalej nie chce .... pytam się go dlaczego, czy się boi czy co, no bo przecież tam i śmiesznie. Mówi, ze dziwnie, że Mamuśka to Mamuśka, i ogólnie mu się nie podoba. Moja mama gorylica też została niedokończona, ale tu to się nie dziwiłam, ze się boi. Ale z tsasykim to mnie zaskoczył.
    A jak u Was, ktoś miał podobnie?
    U nas. Nie podeszło ani mi, ani Franiowi, jedną przeczytał i więcej nie bierzemy. Nie podobała mi się masa rzeczy, a F. stwierdził że jakoś nie bardzo było.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  13. #10853
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    U nas tez nieskończona. Niby słuchał, niby się pośmiał, ale bez ciśnienia. Te żarty to bardziej dla dorosłych przecież. Jak siedmiolatek ma zrozumieć problem nieogolonych nóg? Czy zakupów w sklepie z bielizną? Bez żalu porzuciliśmy po kilku rozdziałach.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  14. #10854
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,385

    Domyślnie

    Co fajnego o ciele polecacie? Wiem , ze "Ciało bez tajemnic" ale to niedostępne....
    A. i J. (23-06-2010)

  15. #10855
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Częst piszecie tutaj o Florce.
    Czy jest gdzieś coś więcej oprócz tytułu, bo szukaj mi nie znalazł?
    Zastanawiam się nad tym tytułem, ale chciałabym znać więcej szczegółów (od jakiego wieku, od której zacząć i inne przydatne informacje).
    Z góry dziękuję za wszystkie informacje

  16. #10856
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Co fajnego o ciele polecacie? Wiem , ze "Ciało bez tajemnic" ale to niedostępne....
    znalazłam
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Dzięki Kudłata bo mnie męczyło, że nie mogę sobie przypomnieć
    Ostatnio edytowane przez Eyja ; 22-11-2015 o 14:17
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #10857
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Częst piszecie tutaj o Florce.
    Czy jest gdzieś coś więcej oprócz tytułu, bo szukaj mi nie znalazł?
    Zastanawiam się nad tym tytułem, ale chciałabym znać więcej szczegółów (od jakiego wieku, od której zacząć i inne przydatne informacje).
    Z góry dziękuję za wszystkie informacje
    podglad srodkow. najlepiej zaczac od Z pamietnika ryjowki (w linku jest ten podglad srodka), potem Listy do Jozefiny - bo to listy do kolezanki spotkanej na wakacjach, na ktore Florka jedzie w tomie pierwszym (podglad w linku jw.w.), potem Listy do babci (podglad j.w.) a osobiscie sie nie moge doczekac na czwarty tom! wydawnictwo sugeruje 4+ i to w sumie jest dla mnie OK, choc oczytany 3 latek powinien dac rade moim zdaniem.

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Co fajnego o ciele polecacie? Wiem , ze "Ciało bez tajemnic" ale to niedostępne....
    Swiat w obrazkach. Ludzkie cialo - tez jest fajne (choc nie az tak jak klapkowe). w sumie tez ciezko dostac, ale na allegro od groma...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 22-11-2015 o 14:46
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #10858
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    A ja chciałam zapytać o książkę dla 4-latka o Titanicu

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  19. #10859
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    A ja chciałam zapytać o książkę dla 4-latka o Titanicu
    jedyne co mi przychodzi do glowy po polsku to Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica" z serii czytam sobie (a ze to poziom 2 to bedzie raczej czyta mi mama )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #10860
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jedyne co mi przychodzi do glowy po polsku to Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica" z serii czytam sobie (a ze to poziom 2 to bedzie raczej czyta mi mama )
    O, dzięki
    A to znacie http://www.empik.com/na-pokladzie-ti...0193,ksiazka-p ? Nie mogę znaleźć, jak w środku wygląda...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •