Strona 605 z 807 PierwszyPierwszy ... 105505555595597598599600601602603604605606607608609610611612613615655705 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,081 do 12,100 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12081
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Nie znam. Czas nadrobić Świętojańską, jak w Gdyni będę. A jak cenowo?

  2. #12082
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Również dołączam się do tych osób którym okładki NK się podobają.
    Nawet nie wiedziałam, że było to tematem forum.

    Mam tego z NK, mam Szancera (oba dostaliśmy w prezencie) i mam dwa wydania z Siedmiorogu (Sto bajek a drugie Brzechwa dzieciom z ilustracjami Artura Piątka - nie mój styl ale zabawne i dzieciom się podoba, tutaj papier inny aniżeli w Stu Bajkach z serii limitowanej)

    Sto bajek z Siedmiorogu to seria limitowana (wydano 10 000 egzemplarzy z okazji 55 rocznicy pierwszej edycji Stu bajek, każdy egzemplarz numerowany)- z tej serii limitowanej brakuje mi tylko jednej książki nad czym bardzo ubolewam, bo wydanie tych książek jest bardzo dobre
    Natomiast wracając do Stu bajek ilustracje Jerzego Srokowskiego (tak jak w pierwszym wydaniu z 1958r.).
    W książce - z okładki - jest "blisko 120 wierszy znajdujących się w tej kultowej książce" - jak dla mnie to sporo.

    martamwmw
    Brzechwa składa się z dwóch tomów - Brzechwa dzieciom oraz Sto bajek
    Dlatego powinnaś się zastanowić czy chcesz mieć dwa tomy, czy jeden lub coś zupełnie innego
    Jeśli zdecydujesz się na dwa zbiory na pewno będzie dużo wierszy do czytania i będziesz zadowolona
    Nawet teraz zerknęłam na jakość papieru, faktycznie cienki, ale nie przeszkadza mi to zupełnie.

    edit: jeśli chodzi o książkę Julek i Julka - jeśli dobrze pamiętam zaczyna się od momentu kiedy oboje maja po trzy lata. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 10-06-2016 o 12:03

  3. #12083
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Aaa, dopiero teraz zajarzyłam, że to dwa odrębne tomy są. Jakoś wydawało mi się, że to po prostu inny dobór wierszy i że się niektóre pokrywają, ale wynikałoby że powtórek być nie powinno? Dobrze zaczynam kombinować?

    I jak się do doboru treści ma teraz to nowe wydanie NK Dzieła wszystkie? Nie trafiłam jeszcze na spis treści.

  4. #12084
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Nie znam. Czas nadrobić Świętojańską, jak w Gdyni będę. A jak cenowo?

    warto się wybrać ceny bywają atrakcyjne, czasami nawet takie za 50%
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #12085
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ummS Zobacz posta
    Julek i Julka dla dzieci w jakim wieku się nadaje? Idziemy dziś do biblio i zastanawiam się czy brać dla oczytanego prawie 2-latka...
    U nas szał na Julek iJulka dopiero teraz i codziennie czytamy po kilka historyjek
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #12086
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    No nie no, porównałam sobie spisy treści Brzechwa dzieciom i Sto bajek i są powtórzenia utworów. W zasadzie Sto bajek nie ma może z pięć (albo i mniej, bo mi się już w oczach dwoi) utworów, które są w Brzechwa dzieciom. Nie ma więc sensu kupować dwóch. Sto bajek wygrywa ilościowo, bo poza kilkoma brakami ma sporo więcej.

    Z planów zakupowych na razie ewentualnie rozważam Wiersze z charakterem Egmontu. I będę polować na Androny. Chyba, że pojawi się coś zupełnie nowego .

    I tak zupełnie na marginesie, dlaczego Sto bajek Siedmiorogu, mimo iż limitowane wciąż jest dostępne nawet w dyskontach? Reklamują, że wartość wzrasta od razu po wyjściu z księgarni, a czy tylko mnie się wydaje że jakoś cienko to się sprzedaje? To już moje Androny wyśnione są większym białym krukiem.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 10-06-2016 o 17:49

  7. #12087
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Stare wydania Andronow pojawiają się na Allegro. Te z lat 80, więc trzeba trafić na dobry stan.
    J.2014 i E.2016

  8. #12088
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Tak, przeglądałam allegro, jest kilka. Jednak wolałabym wznowienie w twardej oprawie.

  9. #12089
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    A było wznowienie?

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  10. #12090
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Tak, 2011 Prószyński. Albo 2009 .

  11. #12091
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    martamwm nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dotyczące Stu bajek Siedmiorogu - dlaczego jeszcze dostępne.
    Jjeśli chodzi o rzeczone Androny to kupowałam w zeszłym roku w księgarni, więc jeszcze nakład wtedy był
    Natomiast tam jest znacznie mniej wierszy aniżeli w Brzechwie dzieciom czy Stu bajkach
    Wydanie Egmontowe jest cudne i polecam, ale też mniej niż w ww. pozycjach
    W ogóle ta seria Egmontu jest warta uwagi. Co prawda mój syn najbardziej lubi Wiersze dla niegrzecznych dzieci natomiast Brzechwę z tej serii mniej czytamy.
    Ilustracje najbardziej lubi z Siedmiorogu - Brzechwa dzieciom i na tym najbardziej się skupia. Wszystko zależy od dziecka

  12. #12092
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Te całe zbiory, to dla dziecka i tak na później. Sama koszmarka ilustracyjnego, choćby nie wiem jak się podobało, nie kupię . Na razie zostaje Egmont z charakterem. Ewentualnie rozważam tę limitowankę z Siedmiorogu, ale ze względu na papier długo, długo byłby dla mnie. Dziękuję za wszystkie wskazówki.

  13. #12093
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Te całe zbiory, to dla dziecka i tak na później. Sama koszmarka ilustracyjnego, choćby nie wiem jak się podobało, nie kupię . Na razie zostaje Egmont z charakterem. Ewentualnie rozważam tę limitowankę z Siedmiorogu, ale ze względu na papier długo, długo byłby dla mnie. Dziękuję za wszystkie wskazówki.
    Jeśli chodzi o koszmarne ilustracje to szczerze nie spotkałam się z takimi jeśli chodzi o klasykę. Inaczej - nie miałam nigdy w ręku i na półce nie mam. A to, że coś mi się nie podoba nie oznacza, że komuś się nie spodoba.
    A później i tak koszmarne ilustracje kupisz
    - Jak np: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.
    No nie mogę znieść tych ilustracji i wiem, że temat pojawiał się na forum tutaj jakiś czas i co jakiś czas wraca.
    A jednak Lassego i Maję kupujemy prawda?

    Tak się właśnie zastanawiałam jak ilustracje w tej nowej detektywistycznej serii z Media Rodziny?
    Podzielicie się dziewczyny?
    Lepsze niż w Lasse i Mai czy podobne?

  14. #12094
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Fakt, zawsze się może komuś spodobać. Nie strasz koszmarkami . Lasse i Maja googluje i nawet mi się podobają, nie będzie tak źle.

  15. #12095
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Ja się do ilustracji z Lassego i Mai po pewnym czasie przyzwyczaiłam. A moje dzieci bardzo lubiły od początku. Każdą nową część oglądały bardzo długo. 4-latek chyba jeszcze bardziej lubił to oglądać... Nie mam pojęcia co on w tym widział

    Spadłamznieba, wklejam ilustrację z tej nowej serii detektywistycznej.
    2009 2012

  16. #12096
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Tak, ta seria z MR jest dużo przyjemniejsza dla oka, ale tylko chyba dorosłego; moim młodym obie serie b.się podobają i obie jednakowo pochłonięte
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #12097
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Gundi bardzo dziękuję za zdjęcia
    edit: mojemu synowi też się podobają ilustracje w Lasse i Mai

    edit:
    Mam pytanie odnośnie Hani Humorek. Zauważyłam u siebie na półce kilka książek i tak się zastanawiałam dlaczego je kupiłam (i jedyne co mi przychodzi do głowy to Peter H. Reynolds).
    Brakuje mi kilku tomów ale nie wiem czy dokupować czy nie (nie czytałam jej i nie mam pojęcia jak i dlaczego znalazła się w mojej biblioteczce)
    Pomóżcie proszę i napiszcie mi coś o Hani Humorek.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 13-06-2016 o 19:48

  18. #12098
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    DDojrzałam do Stu bajek z Siedmiorogu. Papier nieistotny, dodaję do koszyka przyszłych zakupów. Dziękuję wszystkim za rady.

  19. #12099
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a co sądzicie o "Czasodziejach"? Zamówiłam dziś, ale mam mieszane uczucia
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  20. #12100
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    znacie serię o czarownicy Winnie? warto? od jakiego wieku?



    foto: empik.pl



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •