Strona 603 z 807 PierwszyPierwszy ... 103503553593595596597598599600601602603604605606607608609610611613653703 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,041 do 12,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12041
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Potrzebuję kupić coś na prezent dla niespełna 6-latka, najlepiej coś polskiego chociaż niekoniecznie (mieszka poza PL). Może ten nowy Tappi?
    I jeszcze coś dla jego brata 3-letniego, nie mam pomysłu zupełnie.

    Na pewno dostali już ode mnie Alberta Albertsona, Wesołego Ryjka, Pana Kuleczkę i Proszę mnie przytulić.

  2. #12042
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    999 kijanek dla młodszego np. Lub 365 pingwinów. Tak liczbowo mnie naszło

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  3. #12043
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Potrzebuję kupić coś na prezent dla niespełna 6-latka, najlepiej coś polskiego chociaż niekoniecznie (mieszka poza PL). Może ten nowy Tappi?
    I jeszcze coś dla jego brata 3-letniego, nie mam pomysłu zupełnie.

    Na pewno dostali już ode mnie Alberta Albertsona, Wesołego Ryjka, Pana Kuleczkę i Proszę mnie przytulić.
    Dla starszego seria o piracie Rabarbarze W. Witkowskiego.
    Dla młodszego seria o Basi D. Staneckiej.
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 06-06-2016 o 12:44



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #12044
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Samuela mój 6latek od pewnego czasu zafascynowany serią z okienkami. Dinozaury, kosmos, recykling, jak to działa dzień w dzień ogląda czyta. Z innych książek b.lubi Tappiego, wieczorem domaga się czytania tegoż. I Droga mocy z serii Czytam sobie.
    Dla 3latka Tygrys może? Ilustracje piękne. Teksu w sam raz dla 3latka. Albo coś obrazkowego; Rok w lesie?

  5. #12045
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Znacie jakaś książkę dla dzieci o dziedziczeniu, DNA itp.? Nawet po angielsku może być

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  6. #12046
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Ja też przybiegam z zapytaniem, szukam jakiegoś słownika albo książek do nauki angielskiego dla 4latki? myślałam o serii o Franklinie lecz na żywo w ręku nigdy nie miałam, no i córka nie przepada za Franklinem, macie coś ?
    A i córka zafascynowana końmi, jakieś historyjki gdzie koń jest bohaterem by nam się przydały, coś wam znane?

  7. #12047
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Potrzebuję kupić coś na prezent dla niespełna 6-latka, najlepiej coś polskiego chociaż niekoniecznie (mieszka poza PL). Może ten nowy Tappi?
    I jeszcze coś dla jego brata 3-letniego, nie mam pomysłu zupełnie.

    Na pewno dostali już ode mnie Alberta Albertsona, Wesołego Ryjka, Pana Kuleczkę i Proszę mnie przytulić.
    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    999 kijanek dla młodszego np. Lub 365 pingwinów. Tak liczbowo mnie naszło
    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    kijanki imo za pozno. ja bym obu Tappiego nabyla - mlodszemu tego najnowszego - fajny jest. a starszemu pierwsza czesc z tego powazniejszego. albo niesmiertelnego Hotzenplotza dla starszego.

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Znacie jakaś książkę dla dzieci o dziedziczeniu, DNA itp.? Nawet po angielsku może być

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    mam wrazenie, ze mam cos w szafie uchowanego - i to jest tlumaczenie z angielskiego zreszta. jak wroce z pracy to sprobuje odkopac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #12048
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    kijanki imo za pozno. ja bym obu Tappiego nabyla - mlodszemu tego najnowszego - fajny jest. a starszemu pierwsza czesc z tego powazniejszego. albo niesmiertelnego Hotzenplotza dla starszego.



    mam wrazenie, ze mam cos w szafie uchowanego - i to jest tlumaczenie z angielskiego zreszta. jak wroce z pracy to sprobuje odkopac.
    Mam dzieci w wieku od 11 do 2 i zawsze mam kłopot z ustaleniem na dokładny wiek. Fakt ze czesto jak tu czytam to wiele razy mam wrażenie, inne forumowe dzieci w porównaniu do nas szybciej biorą starsze książki. Z drugiej strony czytam Jaskowi Alberta bo chce ... Kijanki kocha pieciolatek i dwulatek i czytam je regularnie toteż zasugerowałam. Są też dla mnie super książeczką rodzinną - zazwyczaj reszta ściąga i wszyscy radośnie wyja aaaaaaa A potem plask.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  9. #12049
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Ja też przybiegam z zapytaniem, szukam jakiegoś słownika albo książek do nauki angielskiego dla 4latki? myślałam o serii o Franklinie lecz na żywo w ręku nigdy nie miałam, no i córka nie przepada za Franklinem, macie coś ?
    A i córka zafascynowana końmi, jakieś historyjki gdzie koń jest bohaterem by nam się przydały, coś wam znane?
    jeśli do nauki to my używamy Captain Jack, bardzo sobie chwalimy
    tutaj jest fajne porównanie CaptainJack i Cheeky Monkey
    http://www.fullofideas.pl/2015/08/ch...ck-part-2.html
    w ogóle na tej stronie fajne rzeczy można znaleźć jeśłoi chodzi o angielski

  10. #12050
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Mam dzieci w wieku od 11 do 2 i zawsze mam kłopot z ustaleniem na dokładny wiek. Fakt ze czesto jak tu czytam to wiele razy mam wrażenie, inne forumowe dzieci w porównaniu do nas szybciej biorą starsze książki. Z drugiej strony czytam Jaskowi Alberta bo chce ... Kijanki kocha pieciolatek i dwulatek i czytam je regularnie toteż zasugerowałam. Są też dla mnie super książeczką rodzinną - zazwyczaj reszta ściąga i wszyscy radośnie wyja aaaaaaa A potem plask.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    u nas tez wiele ksiazek czyta sie pozniej, niz by wskazywal sugerowany wiek - bo ja kupuje sporo zeby ksiazki znac. plus teraz bede kupowala wewnetrznemu jak przestanie byc wewnetrznym no i moje dzieci raczej strachliwe (zwlaszcza starszy) - do wielu lektur typu Tappi (ten dla starszych) dorastaja dopiero teraz - wczesniej nie chcieli, 'bo za straszne'.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #12051
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Dziewczyny, liczę na waszą wiedzę Średni mój uwielbia czytanie na dobranoc. Ostatnio hitem jest "chodzi mucha po globusie". Czy znacie cos w podobnym klimacie? Rymowanego, zabawnego?

  12. #12052
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ellie Zobacz posta
    Dziewczyny, liczę na waszą wiedzę Średni mój uwielbia czytanie na dobranoc. Ostatnio hitem jest "chodzi mucha po globusie". Czy znacie cos w podobnym klimacie? Rymowanego, zabawnego?

    Przygody kropelki wody, Pies z ulicy Bałamutów,Wędrówka pędzla i ołówka, Panna Kreseczka, Pan motorek- może coś z tego się Wam spodoba

  13. #12053
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ellie Zobacz posta
    Dziewczyny, liczę na waszą wiedzę Średni mój uwielbia czytanie na dobranoc. Ostatnio hitem jest "chodzi mucha po globusie". Czy znacie cos w podobnym klimacie? Rymowanego, zabawnego?
    pan maluśkiewicz i wieloryb?
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 07-06-2016 o 22:18



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #12054
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a może

    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #12055
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Samuelo - możesz jeszcze pomyśleć o jakimś komiksie - mój niespełna sześciolatek jest zachwycony "Tymkiem i Mistrzem", są też komiksy Samojlika, a jak chcesz tak mocno polsko, to "88/89" możesz wziąć. A pozostając w wydawnictwie Widnokrąg to jeszcze może "Narodziny liter" Themersonów (jestem wielbicielem). Kupiłam u nich na targach "Myślobieg" o polsko-islandzkiej dziewczynce - może tematyka by pasowała, skoro dziecko mieszka za granicą, ale może to ciut za wcześnie (kupiłam dla swojej siedmiolatki, jeszcze nie czytaliśmy; to taka większa książka, ponoć niezła dla młodych czytelników, bo rozmiary rozdziałów, wielkość liter, nasycenie ilustracjami jest odpowiednie - no i duma typu "przeczytałam 100 stron).

    Pozostając w Widnokręgu dla młodszego może Themersonów "Był gdzieś haj taki kraj", ale nie widziałam na żywo, więc nie wiem, albo może Samojlika "Pikotek chce być odkryty". Pozostając w klimacie leśnym, a odchodząc od Widnokręgu, to może Rok w lesie E. Dziubak - jeśli lubi obrazkowce.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #12056
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    u nas tez wiele ksiazek czyta sie pozniej, niz by wskazywal sugerowany wiek - bo ja kupuje sporo zeby ksiazki znac. plus teraz bede kupowala wewnetrznemu jak przestanie byc wewnetrznym no i moje dzieci raczej strachliwe (zwlaszcza starszy) - do wielu lektur typu Tappi (ten dla starszych) dorastaja dopiero teraz - wczesniej nie chcieli, 'bo za straszne'.

    No dokładnie.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  17. #12057
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cierpię z powodu niedostępności Andronów. Na pocieszenie chcę sobie sprawić tomisko Brzechwy, żeby było jak najwięcej. Przejrzałam wątki i w zasadzie w każdym wydaniu coś mi nie gra, może podpowiecie które na serio warto i czy moje przypuszczenia są słuszne.

    ilustracje Szancer http://www.gmp.poznan.pl/tabid/604/T...6/Default.aspx gdzieś czytałam, że mało utworów? Prawda? I jakoś nie podoba mi się.

    z Bajki https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Sto-bajek googlowałam i ilustracje raczej mi nie leżą i czcionka jakaś taka...

    Skrzat http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1724 też ilustracje chyba jakieś nie tego

    Siedmioróg http://siedmiorog.pl/sto-bajek-seria-limitowana.html ten cienki papier... Warto przeboleć?

    Nasza księgarnia
    http://nk.com.pl/jan-brzechwa-dzieci...l#.V1hkePmLTIU może głupie, ale okładka mi nie leży. Ilustracje chyba ok?

    i ta nowość wszystkei utwory Bajki http://nk.com.pl/brzechwa-dzieciom-d...l#.V1hkrPmLTIU ilustracje też nie bardzo dla mnie

    Może poczekać na NK wszystkie utwory Wiersze? Może ilustrator będzie inny? A te ze zbioru Bajki NK zawierają jakieś utwory ze zbiorów Sto bajek? Bo wierszowane widziałam tam teksty.

    Może nie ma jeszcze dla mnie wydania. Jakieś pominęłam? Dajcie znać.

  18. #12058
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ellie Zobacz posta
    Dziewczyny, liczę na waszą wiedzę Średni mój uwielbia czytanie na dobranoc. Ostatnio hitem jest "chodzi mucha po globusie". Czy znacie cos w podobnym klimacie? Rymowanego, zabawnego?
    Muchy są fajne
    I tak mi się jeszcze skojarzyła Mysia orkiestra.
    Albo klasyka wiersze Tuwima, Brzechwy

  19. #12059
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    ktos tu się pytał o słownik ortograficzny kiedyś, pani z zaprzyjaźnionej księgarni poleciła mi
    "bardzo polecamy ładniejszy, obszerniejszy słownik z Aksjomatu (1000 haseł więcej, w hasłach trudności ortograficzne są wyróżnione innym kolorem, lżejszy - co ma znaczenie gdy dzieci noszą go w plecaku). W miękkiej oprawie (w wypadku tego słownika ta miękka oprawa jest ok!),
    http://eduksiazka.pl/sownik-ortograficzny-dla-uczniw-klas-1-6



    Bardzo chciałabym zobaczyć środek. Może któraś z Was go ma w domu?
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 08-06-2016 o 21:16
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #12060
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Jesteście niezastąpione <3 W koszyku Muchy, przygody kropli wody i wędrówka pędzla i ołówka
    Czy ktoś zna Duszki, stworki i potworki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •