Strona 403 z 807 PierwszyPierwszy ... 303353393395396397398399400401402403404405406407408409410411413453503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,041 do 8,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8041
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Sysunia jaka cena takie wydanie nie jest z książeczkami najgorzej, są różnorodne tematycznie ale wydane na słabym papierze co mnie bardzo drażni; w każdym razie ja nie jestem z nich zadowolona; wg mnie lepiej kupić jakieś porządne wydanie

  2. #8042
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Ma moze ktoras spis opowiadan Basie Wielka Ksiega Przygod 1, 2 i 3? Bo Basia Wielka Ksiega to te krotkie opowiadania, prawda?
    znacie moze serie "Na ścieżkach wiedzy. 100 ..."? Warto? w czytam.pl sa po 5,55.
    Wielka ksiega to te krotkie, kiedys publikowane w Dziecku.

    a co do Sciezek wiedzy... - mamy dwie, o kosmosie i instrumentach - chlopaki dostali od znajomych - nie sa jakies bardzo zle - na poczatek moga sie nadac - ale dla bardziej zaawansowanych za latwe sa zdecydowanie. ta o instrumentach o tyle fajna, ze duzo roznych jest, takze takich mniej oczywistych (jak np. dulcymer czy bandoneon). generalnie bardzo bym nie odradzala, ale jakos super polecala tez nie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #8043
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    dzieki, dzieki
    Basiek wyszly juz 4 duze zbiory, i mam je wlasnie w koszyku, razem z muminkami wyszlo mi 100zl... Ale lamie sie, bo mam debet na koncie i powinnam inne rzeczy miec na glowie.
    Kupowanie to u mnie zdecydowanie terapia, po smierci rodzicow wydalam setki na bizuterie

    To nikt nie ma spisu basiowych ksiag przygod 1, 2, 3?

  4. #8044
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Warto?
    Podoba się waszym dzieciom?

  5. #8045
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    dzieki, dzieki
    Basiek wyszly juz 4 duze zbiory, i mam je wlasnie w koszyku, razem z muminkami wyszlo mi 100zl... Ale lamie sie, bo mam debet na koncie i powinnam inne rzeczy miec na glowie.
    Kupowanie to u mnie zdecydowanie terapia, po smierci rodzicow wydalam setki na bizuterie

    To nikt nie ma spisu basiowych ksiag przygod 1, 2, 3?
    Pierwsza, niebieska, to te krótkie opowiadania z Dziecka, podzielone na 4 pory roku, druga- żółta - Basia i upał w zoo, Basia i przedszkole, Basia i nowy braciszek, Basia i Boże narodzenie, Basia i mama w pracy, chyba Basia i bałagan i Basia i taniec.
    Trzecia zielona - Basia i kolega z Haiti, Basia i opiekunka, Basia i gotowanie, Basia i biwak, Basia i podróż, Basia i alergia, Basia i plac zabaw.
    Ta najnowsza, nie wiem, bo opis dość pobieżny, wszystkie powyższe mamy, wałkujemy często, młody sam zarządza, którą czytamy, moim zdaniem warto, ja wolę zbiorek niż pojedyncze wydania, format i wydanie bardzo przyjemne do czytania w łóżku, podgumowana okładka się sprawdza, niełatwo ją zniszczyć Z kolei Muminków (Wielkiej księgi) w ogóle nie chce słuchać, kazał mi ją oddać do sklepu, bo się boi Buki Na razie wiec siedzą na półce i czekają na lepsze czasy
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  6. #8046
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    dzieki, agata :*

  7. #8047
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Warto?
    Podoba się waszym dzieciom?
    mamy angielska - ja uwielbiam, chlopakom sie podobala - ale szczerze - na poczatku nie do konca lapali dowcip. ale ja w ogole uwielbiam Brown'a, wiec pewnie jestem kompletnie nieobiektywna (wlasnie sie czaje na kolejna ksiazke, szkoda tylko, ze jego w UK wydaja glownie w twardych okladkach, czego niecierpie...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8048
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Dziewczyny pomóżcie. Chcę kupić książkowy prezent na urodziny dla 7-latki, która interesuje się głównie Violettą Proszę o ciekawą alternatywę dla różowego świata V.

  9. #8049
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    Czytalyscie książkę kupa kupa kupa ?
    Zamówiłem siostrze przez net do domu dla 2,5 latka zachęcona opisem
    Siostra książkę mi oddała bo stwierdziła ze dla młodszego za trudna a starszy lat 9 od zawsze wrażliwy na rożne " obrzydliwe " rzeczy miał odruch wymioty przy przegladaniu i powiedział ze nie chce mieć tego w domu
    No i przejrzałem sobie i ksiazka niby dla dzieci od 3 lat ale jakoś wg mnie bardziej dla dorosłych ta dziewczynka jakaś taka wredny mi sie wydaje i ta końcówka ???
    Chyba ze nie alpie humoru ale wychodzi na to ze dzieciaki na złość rodzicom nie robią kulki by potem za....ac wszystko wkoło i ten materializm - przescieradlo kenzo nie wiem ile musi mieć dziecko zeby załapać ale nie podoba mi sie ta ksiazka
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  10. #8050
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,809

    Domyślnie

    Moj starszy uwielbia ta ksiazke niezmiennie od jakis 2lat, czyta ja obecnie sam i az zanosi sie od smiechu
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  11. #8051
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Nie dam rady przebrnąć od nowa przez wątek a Młody bardzo zmienił preferencje, wiec teraz pilnie szukam książki dla 5 latka z szybką akcja i wątkiem dedektywistycznym. Detektyw Pozytywka się podobał, choć część zagadek była za trudna. Bolek i Lolek detektywi tez, choć ja cierpialam czytając. Co jeszcze?

  12. #8052
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie

    Biuro Detektywistyczne Lassego i Maji może nie będzie na wyrost?

  13. #8053
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Wprawdzie nie czytałam , ale chyba dziewczyny polecały Detektyw Ture Sventon - są 3 książki i Detektyw Nosek z wyd DwieSiostry. A Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai też bardzo fajne i szybko się czyta.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  14. #8054
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    oprocz wspomnianych jeszcze Joachim Lis detektyw dyplomowany wyd. Dwie Siostry. i Zolty Smok i Zolty Smok wyd. Bajka - niby ma chyba 7+ kategorie, ale mozna by sprobowac (w sumie sa trzy tomy)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #8055
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Nie dam rady przebrnąć od nowa przez wątek a Młody bardzo zmienił preferencje, wiec teraz pilnie szukam książki dla 5 latka z szybką akcja i wątkiem dedektywistycznym. Detektyw Pozytywka się podobał, choć część zagadek była za trudna. Bolek i Lolek detektywi tez, choć ja cierpialam czytając. Co jeszcze?

    a może Patka i Pepe lub Agent Mądrala

    tu można coś wybrać: http://czasdzieci.pl/ksiazki/tagi,detektywistyczna.html

    moja młodsza lubiła Marcel i zagadka pradziadka i inne z tej serii
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  16. #8056
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Warto?
    Podoba się waszym dzieciom?
    Warto, cudne obrazki, tekst też fajny Mojemu 3,5 latkowi się spodobała

  17. #8057
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, jeśli któraś nie kupiła "Zaskórniaki" (a teraz, to bardzo ciężko znaleźć) to informuję, że po rozmowie z p.Kasdepke pojawią się znowu za 2-3 tyg w księgarniach, nawet pojawią się w Rossmanie ; drukarnia właśnie ruszyła
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #8058
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Podpowiedzcie proszę czy Sprytnie Albercie jest takie z humorem jak Dobranoc i Pospiesz się, czy raczej "poważne" jak Kto obroni Alberta?

  19. #8059
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    "Sprytnie" jest bardzo zabawne, uwielbiamy O jedzeniu ciasteczek, dorosłości, przemądrzałych kuzynach

  20. #8060
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryba Zobacz posta
    "Sprytnie" jest bardzo zabawne, uwielbiamy O jedzeniu ciasteczek, dorosłości, przemądrzałych kuzynach


    Dzięki Ryba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •