Strona 375 z 807 PierwszyPierwszy ... 275325365367368369370371372373374375376377378379380381382383385425475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,481 do 7,500 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7481
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta

    wruuu - wyglada fajnie, ciekawe czy jeszcze gdzieś ją można kupić u nas w trójmieście, muszę podzwonić po księgarniach katolickich
    Z tego co widzę to linkowanej przeze mnie stronce jest dostępna. I to chyba Gdańsk właśnie a więc może mają odbiór osobisty.

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jesli ilustracje beda tak cudne jak w Pchlich nutkach autorstwa obu braci zakonnikow, to znowu bedzie uczta dla oka kupie nam po Swietach, posle do mamy - bedzie na przyszly rok jak znalazl
    Muszę zobaczyć na te Pchle nutki... bo nie znam.
    Nie znalazłam podglądu do książki... natala od jakiego wieku to książeczka?
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 21-12-2014 o 19:52

  2. #7482
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    annagdynia bardzo dziękuję za linka, sama bym nie zajrzała a tak nabyłam my lubimy Mikołajka, miałyśmy jedną część ale się "zajechała"

  3. #7483
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    dankin-82 cieszę się, że choć ja raz mogłam się do czegoś przydać
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #7484
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    przybywam biegiem po poradę: moje dziecko potrzebuje wierszy! zapamiętuje krótkie rymowanki powtarza cieszy się.. chciałabym zapodać mu jakąś klasykę dziecięcą. i jeszcze żeby ładnie wdane były.. co polecicie?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  5. #7485
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    nie wiem, czy to aż taka klasyka, ale ja się tym w dzieciństwie zaczytywałam. niedawno wznowili, w pięknym wydaniu
    http://aros.pl/ksiazka/danuta-wawilow-dzieciom



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #7486
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Ja lubię Tuwima, planuję zakup tej wersji
    http://www.qlturka.pl/tuwim_wiersze_...naty,1381.html
    Widziałam na żywo, mnie wzięło.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #7487
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    dziewczyny, a jakąś fajną biblię czy coś z religijnych (w sumie też o różnych religiach byłoby ok) polecicie? tylko już dla takich starszych dzieci 6+, mamy biblię w obrazkach dla najmłodszych, uwielbiałam w dzieciństwie.....ale teraz no niestety cenzuruję dziecku, denerwują mnie niektóre teksty strasznie, nie chce przekazywać synowi religijności w takim stylu

    macie może coś godnego polecenia?

  8. #7488
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    dziewczyny, a jakąś fajną biblię czy coś z religijnych (w sumie też o różnych religiach byłoby ok) polecicie? tylko już dla takich starszych dzieci 6+, mamy biblię w obrazkach dla najmłodszych, uwielbiałam w dzieciństwie.....ale teraz no niestety cenzuruję dziecku, denerwują mnie niektóre teksty strasznie, nie chce przekazywać synowi religijności w takim stylu

    macie może coś godnego polecenia?
    Pytałam o to jakiś czas temu i dziewczyny poleciły mi to:

    http://www.nieprzeczytane.pl/Biblia-...uct223919.html

    Póki co czeka na swoją kolej, ale zajrzałam i wg. mnie jest o.k. dla dziecka powyżej 6 lat.

  9. #7489
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Muszę zobaczyć na te Pchle nutki... bo nie znam.
    Nie znalazłam podglądu do książki... natala od jakiego wieku to książeczka?
    wlasnie dzis przeczytalismy - mysle, ze 3+ spokojnie. to taka prosta historyjka o pewnym spiewaku, biednym jak mysz koscielna - za to z kotem (a ten z pchlami). dzien przed wystepem przed arcybiskupem przez przypadek atrament zalewa nuty - i tu kot wykorzystuje swoje pchly podobaja mi sie ilustarcje bardzo, szkoda tylko, ze na kredzie sa - ale nie mozna miec wszystkiego, niestety. swoj egzemplarz kupilam za jakies gorsze w taniej ksiegarni ktorejs - wklejalam zreszta w watek z okazjami cenowymi.

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    przybywam biegiem po poradę: moje dziecko potrzebuje wierszy! zapamiętuje krótkie rymowanki powtarza cieszy się.. chciałabym zapodać mu jakąś klasykę dziecięcą. i jeszcze żeby ładnie wdane były.. co polecicie?
    Bajka wydala trzy tomy wierszy - Brzechwe, Tuwima, Fredre - z serii Cacko z dziurka. fajne. Wytworniowy Tuwim i Brzechwa swietny. reprinty - Brzechwa z ilustracjami Szancera albo Tuwim z il. Olgi Siemaszko - takie mialam w dziecinstwie. Androny il. przez Butenke - to chyba u nas najczesciej czytane wiersze. poza tym cala prawie Egmontowa seria wierszy (zwana pidzamowa - od okladki) - Tuwim, Brzechwa, Wawilow - jutro dopisze co jeszcze, bo sie nie chce teraz tluc.

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    dziewczyny, a jakąś fajną biblię czy coś z religijnych (w sumie też o różnych religiach byłoby ok) polecicie? tylko już dla takich starszych dzieci 6+, mamy biblię w obrazkach dla najmłodszych, uwielbiałam w dzieciństwie.....ale teraz no niestety cenzuruję dziecku, denerwują mnie niektóre teksty strasznie, nie chce przekazywać synowi religijności w takim stylu

    macie może coś godnego polecenia?
    ta linkowana przez magnus jest swietna - sama polecalam kilkakrotnie - ilustrowana jest dzielami sztuki przeroznymi, ma imprimatur - dla mnie wystarczy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #7490

  11. #7491
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    tylko ona ma o 60 stron mniej
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #7492
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    tylko ona ma o 60 stron mniej
    o widzisz, późno już to nie zauważyłam, ciekawe co wycięli swoją drogą

    edit, rety chyba muszę iść spać, to inna przecież okładka nawet...

  13. #7493
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    odnośnie wierszy, swojego czasu uwielbiałyśmy "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" Wyd.Wilga


    Duży format, różnorodność wierszy i autorów, ciepłe ilustracje ....długo u nas to był hit

  14. #7494
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Dziewczyny a macie jakieś propozycje dla 20 miesięczniaka dotyczące zasypiania. Mamy T. Ross'a "Nie chcę spać" i uwielbia ją, ale bryka po niej jeszcze bardziej skacząc o 23:30 po łóżku i wykrzykując tytuł
    Chodzi mi o jakąś historyjkę, która ukierunkuje myślenie w stronę - jest noc, wyciszamy się i kładziemy spać. Czy "Krowa Matylda nie może zasnąć", to w tę stronę, bo jeszcze nie miałam w rękach nic z tej serii, a chciałam i tak spróbować...
    Może Tupcio Chrupcio albo Kicia Kocia ? Podpowiedzcie proszę...
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  15. #7495
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Tupcio i Kicia powinny być ok jeszcze Basia


    mi na myśl przyszła książka "O wędrowaniu przy zasypianiu"

  16. #7496
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    Dziewczyny a macie jakieś propozycje dla 20 miesięczniaka dotyczące zasypiania. Mamy T. Ross'a "Nie chcę spać" i uwielbia ją, ale bryka po niej jeszcze bardziej skacząc o 23:30 po łóżku i wykrzykując tytuł
    Chodzi mi o jakąś historyjkę, która ukierunkuje myślenie w stronę - jest noc, wyciszamy się i kładziemy spać. Czy "Krowa Matylda nie może zasnąć", to w tę stronę, bo jeszcze nie miałam w rękach nic z tej serii, a chciałam i tak spróbować...
    Może Tupcio Chrupcio albo Kicia Kocia ? Podpowiedzcie proszę...
    a nie, Krowa Matylda to raczej srednio - u nas wywoluje salwy smiechu za kazdym razem jak czytamy - wiec wyciszyc to raczej nie wyciszy. niestety, mam wrazenie po wlasnych dzieciach, ze jak mlodziez chce brykac to zadna ksiazka nie pomoze... chyba, zeby czytac az padna
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #7497
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    agum nie żebym nie wierzyła w niesamowita moc książek , ale chciałam Ci napisać, że dzieci w tym wieku po prostu gorzej śpią, później zasypiają, kolejny epizod rozwoju
    widzę po swoim i dzieciach wątkowych.
    przepraszam za OT
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  18. #7498
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    Chodzi mi o jakąś historyjkę, która ukierunkuje myślenie w stronę - jest noc, wyciszamy się i kładziemy spać.
    Może seria o Małym Misiu? Na końcu każdej Miś idzie spać.

  19. #7499
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Mly Miś jest faktycznie bardzo ciepły i spokojny.

    Albo "Ja nie chcę iść spać" Lindgren? Tam na początku chłopiec bryka i przeciąga pójście spać, a potem przez magiczne okulary zagląda do zwierzęcych domków i w każdym z nich zwierzaki zasypiają/szykują sie do snu, na końcu on też się kładzie...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  20. #7500
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    "Co sie dzieje, kiedy spisz". Historia ciut inna, ale mi pomaga ukierunkować dziecia na tryb "spanie/noc, nie zabawa".



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •