Strona 369 z 807 PierwszyPierwszy ... 269319359361362363364365366367368369370371372373374375376377379419469 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,361 do 7,380 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7361
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    tak, w książce jest o tym napisane.
    Tekstu jeszcze nie prześledziłam i ciężko mi oszacować na jaki wiek jest ta ksiązka, ale juz ja kocham
    Tekst mało porywający, ale da się strawić ilustracje nadrabiają

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Na jaki wiek "Niezwykłe przygody latającej myszy"?
    Myślę, że spokojnie 4+
    3,5 latek też fajnie odebrał.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  2. #7362
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Jeśli któraś ma jeszcze niedosyt w tematyce Bożego Narodzenia to można pokusić się o książkę Wyd. Jedność
    "Poczytajmy o Bożym Narodzeniu"

    Ładnie wydana, ciepłe obrazki, przyciąga oko. W każdym razie my już zakopane książkami w tej tematyce ale i tak ją kupię dziś tylko pooglądałam w Smyku ale w tygodniu podejdę i nabędę na bank


    natala spokojnie możesz dołączyć ją do listy tematycznej
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 12-12-2014 o 19:35

  3. #7363
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    Czy książka "Księżyc zapomniał" będzie za trudna dla 3,5 latka, który jest zafascynowany księżycem? A może znacie coś innego, gdzie głównym bohaterem jest księżyc?
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  4. #7364
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    aaa, Mały Książę w wydaniu komiksowym!
    zapowiada sie cudnie! tylko cena powala.. http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/maly-ksiaze/1-w2 na koncu jest podglad.
    ale i tak kupię
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  5. #7365
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Makurora Zobacz posta
    Czy książka "Księżyc zapomniał" będzie za trudna dla 3,5 latka, który jest zafascynowany księżycem? A może znacie coś innego, gdzie głównym bohaterem jest księżyc?
    Ksiezyc zapomnial dostal od Rymsa kategorie 3-5 - wiec mzna by sprobowac.

    poza tym Nocny Maciek (link pierwszy z brzegu!!) - ta sie na bank nada, moi uwielbiaja do tej pory
    Noc bez ksiezyca - w koncu sie pojawia - lubie ilustracje, tekst mniej - zrymowal go Michal Rusinek, ktorego nie daze zbyt wielka sympatia, kiepsko mi sie czytalo - ale to rzecz gustu oczywiscie - jedni lubia, inni mniej

    jak mi cos do glowy przyjdzie jeszcze to dopisze.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #7366
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Moim zdaniem, "Księżyc zapomniał" jest dla starszych dzieci. To znaczy - młodsze przeczytają z przyjemnością, bo spełnia warunek "mało tekstu, dużo obrazków", ale treść jest dość głęboka - zdaje się, że Soul o tym tutaj pisała. W każdym razie, ja miałam trochę problemów z jej zrozumieniem.

    "Małego Księcia" w wydaniu komiksowym ostatnio z biblioteki wypożyczyłam - i przyznam, że kompletnie do mnie nie trafiła. Raz, że nie lubię takiej kreski. Dwa - po co poprawiać dzieło doskonałe?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  7. #7367
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    poratujcie: chcę kupić dla 5-latki "mamę mu", która część jest najlepsza?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #7368
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    poratujcie: chcę kupić dla 5-latki "mamę mu", która część jest najlepsza?
    Moja 5latka lubi wszystkie części, ale najbardziej Mamę Mu na sankach, ta nowa Wigilia Mamy Mu cudna jest u nas czeka w paczce pod choinkę

  9. #7369
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dziękuję mamru
    właśnie o sankach wstępnie myślałam



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #7370
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    KaiDo - my mamy angielskie - napisz co CI opisac prosze, to z przyjemnoscia
    Szukam książki przybliżającej treści biblijne dla 4 latka, dość oczytanego. Mamy taką biblię http://merlin.pl/Biblia-dla-maluchow...1,1063234.html
    ale wydaje mi się, że to już nie jest wystarczające dla niego. Poza tym, szczerze mówiąc nie przepadam za tym wydaniem.
    Zastanawiam się nad historiami autorstwa Davies (mamy tę o Bożym Narodzeniu, stąd wiem, że ilustracje są cudne) a taką z serii świat w obrazkach: http://aros.pl/ksiazka/moje-pierwsze...sci-biblijne-4
    Jak oceniasz te historie biblijne Davies jeśli chodzi o tekst? W Bożym Narodzeniu miałam wrażenie, że dużo jest takich zwrotów wprost z Biblii typu "nawiedzić" itd.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  11. #7371
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Jeśli któraś ma jeszcze niedosyt w tematyce Bożego Narodzenia to można pokusić się o książkę Wyd. Jedność
    "Poczytajmy o Bożym Narodzeniu"

    Ładnie wydana, ciepłe obrazki, przyciąga oko. W każdym razie my już zakopane książkami w tej tematyce ale i tak ją kupię dziś tylko pooglądałam w Smyku ale w tygodniu podejdę i nabędę na bank


    natala spokojnie możesz dołączyć ją do listy tematycznej
    Mamy ją właśnie z biblioteki - też uważam, że jest ok. Trochę chłopakom upraszczam, jak czytam, ale treść jest bardzo dobra
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #7372
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    znam bol - moj starszy mial takie fazy - choc on raczej ksiazkowe na ogol - ta nie, bo tygrys, ta nie bo zly krol... z tego co jest na liscie najlepiej sprawdzal nam sie Wiewior wystraszny (ktorego osobiscie trawie srednio, ale moi obydwaj uwielbiaja), Kazio i nocny potwor - to niby na leki nocne, ale ogolnie fajnie i O duchu, ktory sie bal - choc najpierw w ogole nie chcial przeczytac. Jak pokonac strachy wyd. Wilga (nie wiem czemu serie wydawnicze Foksala sie nie zalaczaja w zalaczniku) tez jest fajne - poczytujemy czasem po angielsku - to dobre tak dla trzylatkow plus bym powiedziala i jest sporo roznych czesci moze cos traficie...
    Dzięki wielkie za pomoc! Zacznę od" Jak pokonać..." i zobaczę jaka reakcja.

  13. #7373
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Szukam książki przybliżającej treści biblijne dla 4 latka, dość oczytanego. Mamy taką biblię http://merlin.pl/Biblia-dla-maluchow...1,1063234.html
    ale wydaje mi się, że to już nie jest wystarczające dla niego. Poza tym, szczerze mówiąc nie przepadam za tym wydaniem.
    Zastanawiam się nad historiami autorstwa Davies (mamy tę o Bożym Narodzeniu, stąd wiem, że ilustracje są cudne) a taką z serii świat w obrazkach: http://aros.pl/ksiazka/moje-pierwsze...sci-biblijne-4
    Jak oceniasz te historie biblijne Davies jeśli chodzi o tekst? W Bożym Narodzeniu miałam wrażenie, że dużo jest takich zwrotów wprost z Biblii typu "nawiedzić" itd.
    z tekstem to bedzie niejaki problem - bo moj jest angielski. i wydaje mi sie calkiem prostym jezykiem napisany - wiec moze to tlumaczenie winic za jezyk biblijny? nie umiem powiedziec, jak starszy wstanie to odgrzebie drugie opowiesci biblijne jakie mamy po angielsku i sprobuje porownac jezykowo. (a jak pojda spac, to wygrzenie BN - bo ono bedzie pod choinka dla W) i sprawdze w nim jak to po angielsku wyglada).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #7374
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    a co sądzicie o książce: "Historia o mewie i kocie, który uczył ją latać" Luis Sepúlveda


    miał już ktoś ją w rękach?

  15. #7375
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    kochane,

    koleżanka szuka dziecięcej książki tłumaczącej to na czym jest autyzm, dla 4-5 latka. znalazłam w spisie Natali Kosmitę, ale może coś jeszcze podpowiecie?

  16. #7376
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    kochane,

    koleżanka szuka dziecięcej książki tłumaczącej to na czym jest autyzm, dla 4-5 latka. znalazłam w spisie Natali Kosmitę, ale może coś jeszcze podpowiecie?
    szastu znalazlam niedawno jeszcze Moj brat ma autyzm - moja do mnie idzie, wiec nie wiem jak wyglada w srodku - ale autorka sie specjalizuje w trudnych tematach - po angielsku sa tez jej ksiazki o zespole Down'a, dysleksji, adopcji i mase innych. wiecej moge napisac pod koniec tygodnia... (ale tak sobie mysle, za 3 zlote to mozna zaryzykowac )

    edit: po polsku pare tez jest
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #7377
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 14-12-2014 o 21:30
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #7378
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Natala, Ania, dzięki!

  19. #7379
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    w temacie okołoświątecznym nie wiem czy już pisalyście o Wigilii Misia i Tygryska Janoscha, upolowałam za 9zl i żałuję trochę że nie miałam wcześniej, opowieści na każdy dzień grudnia, na razie tylko przejrzałam, ale zapowiada się ciekawie.
    I jeszcze wpadła mi w ręce książka o Janie Pawle II "za rękę z Papieżem" Justyny Kiliańczyk-Zięby z pięknymi ilustracjami J.Jung i już pochłonęliśmy pół. Przyjemnie się czyta i do tego sporo informacji z życia papieża.

    A ma ktoś Wierszyki Domowe, albo te nowe rodzinne Michała Rusinka? Te ilustracje są piękne

  20. #7380
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    poratujcie: chcę kupić dla 5-latki "mamę mu", która część jest najlepsza?
    Dla 5 latki to już zbiory opowiadan bym kupiła

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •