Strona 296 z 807 PierwszyPierwszy ... 196246286288289290291292293294295296297298299300301302303304306346396796 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,901 do 5,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5901
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    Pekatrine, my Stinę kochamy od dawna piękne ma ilustracje, klimat taki wakacyjny aż pachnie morzem, no i mi połączenie szwedzkiej autorki z morzem i wakacjami kojarz się nieodmiennie z 'My na Wyspie Saltkrakan", więc
    dankin, piękna ta Alicja. Ja Olesiejuka znielubiłam kiedyś za jakiegoś gniota, ale dla tych dwóch się przeproszę. Nic to że i pinokia i alicję mamy w co najmniej dwóch egzemplarzach
    mamru, taki kurcze.. dorosł ten Zły Pan. Zapamiętam na przyszłość.
    A czy komuś coś wiadomo o książce Kasdepke cośtam w tytule o niebezpieczeństwach? widziałam dziś w biedronie i tylko przerzuciłam, a może warto, młode mi u nogi wisiało i się skupić nie mogłam.
    hmm, rośnie i rośnie ta moja lista mw arosie, jak wreszcie kliknę kup to się nie wypłacę
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zuku o Ostroznie Kasdepke Ci chodzi? mnie KAsdepke w ogole kiepsko 'wchodzi', ale ta akurat nie jest taka zla. dawno temu czytalismy - sprobuje chlopakom zapodac w najblizszym czasie i zobaczymy czy znowu zniosa

    danikin - cudne te ilustracje. szkoda tylko, ze to opowiesc na motywach a nie tlumaczenie, ale nie mozna widac miec wszystkiego... btw dzis w polskim sklepie widzialam taka Alicje, ze malo pawia nie puscilam (przepraszzam za doslownosc, ale inaczej sie nie da...) nie moge sobie wydawnictwa przypomniec, ale zaraz sie postaram znalezc, pamietam,, ze Elzbieta byla w nazwie wydawnictwa... jest UWAGA straszy!!! Alicja i inne bajki
    Ostrożnie Kasdepke mój miał w tym roku lekturę w szkole, fajna książeczka ale biedrze u nas jej nie widziałam
    edit: ale faktycznie powinny być http://www.biedronka.pl/pl/product,i...egorz-kasdepke
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  2. #5902
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosica502 Zobacz posta
    Ja to mam właśnie wrażenie że juz teraz słowo lektura ma wydźwięk totalnie pejoratywny :/ Kiedy pytam dzieci czy lubią czytać większość odpowiada że nie a niektóre że owszem ale od razu dodają że zwykłe książki a nie lektury :/ Nie tak to powinno chyba działać :/
    oj nie - ale co sie dziwic, jak dzieci czytaja dokladnie to samo co ja. 30 lat temu dodam...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #5903
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Potrzebuję podpowiedzi. Zamawiam dziś książki. Wczoraj, pierwszy raz udalo mi sie mojemu prawie Trzylatkowi przeczytac cos dluzszego do snu. Mam nadzieje ze tak bedzie codziennie. Ale... mamy malo ksiazek do czytania. Jest cos o Bobie budowniczym, O Kubusiu Puchatku, o Reksiu i dwie pierwsze czesci Poczytaj mi mamo. Reszta to glownie obrazkowe i z krotkimi tekstami, bo do tej pory tylko takie krotkie teksty sie sprawdzaly. Poradzcie mi, co do czytania przed snem moge kupic jeszcze? Bede niezwykle wdzieczna, bo musze zamowic dzis ( mam jakis kupon rabatowy).

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  4. #5904
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Dobranoc Albercie uwielbiam, mogę czytać bez przerwy

  5. #5905
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Alvert valosciowo jest genialny!
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #5906
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Potrzebuję podpowiedzi. Zamawiam dziś książki. Wczoraj, pierwszy raz udalo mi sie mojemu prawie Trzylatkowi przeczytac cos dluzszego do snu. Mam nadzieje ze tak bedzie codziennie. Ale... mamy malo ksiazek do czytania. Jest cos o Bobie budowniczym, O Kubusiu Puchatku, o Reksiu i dwie pierwsze czesci Poczytaj mi mamo. Reszta to glownie obrazkowe i z krotkimi tekstami, bo do tej pory tylko takie krotkie teksty sie sprawdzaly. Poradzcie mi, co do czytania przed snem moge kupic jeszcze? Bede niezwykle wdzieczna, bo musze zamowic dzis ( mam jakis kupon rabatowy).
    Julki, Pan Kuleczka, Albert, Może już coś o przedszkolakach? (U nas "Przedszkolaki z ulicy Morelowej" i "Opowiadania dla przedszkolaków" to były hity), Moje też uwielbiały Pippi, Emila, Lottę itp.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  7. #5907
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Potrzebuję podpowiedzi. Zamawiam dziś książki. Wczoraj, pierwszy raz udalo mi sie mojemu prawie Trzylatkowi przeczytac cos dluzszego do snu. Mam nadzieje ze tak bedzie codziennie. Ale... mamy malo ksiazek do czytania. Jest cos o Bobie budowniczym, O Kubusiu Puchatku, o Reksiu i dwie pierwsze czesci Poczytaj mi mamo. Reszta to glownie obrazkowe i z krotkimi tekstami, bo do tej pory tylko takie krotkie teksty sie sprawdzaly. Poradzcie mi, co do czytania przed snem moge kupic jeszcze? Bede niezwykle wdzieczna, bo musze zamowic dzis ( mam jakis kupon rabatowy).
    do tego co juz bylo - Mama Mu; obrazkowe Zakamarki (Dzieci z Bullerbyn i Lotta zwlaszcza). Wesoly Ryjek Widlaka, Janosch. dziecie moje mi podpowiada Krecika i obrazkowego Tappiego (tzn. tego dla mlodszych dzieci, z kolorowymi ilustracjami - tam tekstu jest duzo).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #5908
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Dziekuje Wam bardzo
    Mame Mu mamy i baaaardzo lubimy. Ale tam jest za malo tekstu jak na zasypianie nasze
    Natala- a mozesz mi jakiegos Tappiego podlinkowac? Bo mamy cos na czytniku ale skoro piszesz o jakiejs wersji dla dzieci, to pewnie masz na mysli vos innego niz to, co mamy.

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  9. #5909
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Natala- a mozesz mi jakiegos Tappiego podlinkowac? Bo mamy cos na czytniku ale skoro piszesz o jakiejs wersji dla dzieci, to pewnie masz na mysli vos innego niz to, co mamy.
    seria Tappi i przyjaciele. ta sa krotkie opowiadania, kazde stanowi osobna calosc, w przeciwienstwie do tej serii dla starszych, gdzie jedna ksiazka to dluzsza historia (te zreszta lubie nawet bardziej, ale to tak dla 5-6 latka raczej ). w sumie trzecia czesc mi sie najmniej podobala, jakas taka z moralami na sile lekko, ale W uwielbia wszystkie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #5910
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    seria Tappi i przyjaciele. ta sa krotkie opowiadania, kazde stanowi osobna calosc, w przeciwienstwie do tej serii dla starszych, gdzie jedna ksiazka to dluzsza historia (te zreszta lubie nawet bardziej, ale to tak dla 5-6 latka raczej ). w sumie trzecia czesc mi sie najmniej podobala, jakas taka z moralami na sile lekko, ale W uwielbia wszystkie.
    Dzięki

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  11. #5911
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    pewnie było ale muszę wypożyczyłyśmy z Luśką z biblio "Piaskowy wilk, ćwiczenia z myślenia" i "Piaskowy wilk i prawdziwe umysły" i zakochałyśmy się obydwie. Dawno książka nie zrobiła na Luście takiego wrażenia w sensie, że aż siada na łóżku i słucha i nie odpuszcza jak mówię że dość - tylko błaga o następny rozdział.
    Udało mi się też kupić używane Baśnie i bajki rosyjskie Tołstoja i też mnie zaskoczyła. Tam jest dużo powtarzanek rymowanych i mała to bardzo polubiła. Myślałam, że będzie to kolejna "bajka z lamusa, którą mamuśka wciska ale okazało się że bardzo jej podeszła.
    Jestem też zauroczona "Zwierzakami Wajraka" - coś tu było pamiętam, że to wznowienie - nie znałam wcześniej, zamówiłam młodej na imieniny od dziadków, dostała z atlasem robali i lupą i szaleje w ogrodzie Zwierzaki piękne, dobre ilustracje i świetne opisy! świetna książka
    Natala u nas Kasdepke też nie za bardzo.
    Luśka 2008, Szef 2011

  12. #5912
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gosma - na Piaskowego wilka zaczynam miec alergie F co jakis miesiac rzuca - a moze Wilka? my mamy zbiorczy tom, czytalismy juz ponad dziesiec razy, na bank to taka ksiazka, z ktorej trzylatek cos wyniesie, za rok wyniesie cos inengo, za dwa - znowu cos. jedna z ulubionych Franka bez dwoch zdan.

    a u nas Afryka Kazika ostatnio na topie (czekamy na dostawe nowych ksiazek o detektywach ). F tez nie moze przestac sluchac, mamo jeszcze jeden, mamo teraz to juz NAPRAWDE ostatni, a mamo, a moze by... przymeirzam sie do kolejnej ksiazki Lukasza Wierzbickiego, tylko jeszcze nie wiem ktorej. chyba Benedykta i Jana, ale jeszcze pomysle...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5913
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Wierzbickiego polecam "Dziadek i niedzwiadek" - bardzo sympatyczna a mozna troche historii dotknac. A potem pod pomnik Niedzwiedzia Wojtka w Parku Jordana jak bedziecie w Krakowie

  14. #5914
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    Wierzbickiego polecam "Dziadek i niedzwiadek" - bardzo sympatyczna a mozna troche historii dotknac. A potem pod pomnik Niedzwiedzia Wojtka w Parku Jordana jak bedziecie w Krakowie
    dzieki, o tej tez myslalam, w nastepnym zamowieniu zapomnialam, ze pomnik przeciez stoi, koniecznie pojdziemy, tylko kiedy?? jak sie zmusze do przeczytania Dzoka to i pod Dzoka pojdziemy, zwlaszcza, ze od ojca to jest kilka minut spacerkiem (w sumie park tez rzut beretem...).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #5915
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    my za to jedziemy zaraz na wakacje i aż mnie trzęsie na samą myśl o buszowaniu na stoiskach taniej książki, mam nadzieje że i w tym roku upoluję kilka cudeniek

  16. #5916
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    my za to jedziemy zaraz na wakacje i aż mnie trzęsie na samą myśl o buszowaniu na stoiskach taniej książki, mam nadzieje że i w tym roku upoluję kilka cudeniek
    a my w niedziele mamy piknik w szkole i mam nadzieje, ze jak co roku bedzie stoisko taniej ksiazki zeszlym razem wyszlam z pelna siatka
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5917
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    przyszłam napisać, że kocham biblioteki właśnie przywlekliśmy same super książki polecane tu nie muszę kupować, mam dużo miejsca w domu, same plusy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  18. #5918
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a my w niedziele mamy piknik w szkole i mam nadzieje, ze jak co roku bedzie stoisko taniej ksiazki zeszlym razem wyszlam z pelna siatka
    Zapolujesz też dla mnie?
    To poczekam z zamówieniem z ebaya do poniedziałku, co?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  19. #5919
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Zapolujesz też dla mnie?
    To poczekam z zamówieniem z ebaya do poniedziałku, co?
    pewnie jak bedzie stoisko to bede kukac. napisz tylko na priw czego szukasz!!

    gildia mi jednej ksiazki z zamowienia nie mogla sciagnac, czekalismy czy bedzie - ale sie okazalo, ze nie ma. wymienilam na inna, zostalo jeszcze troche ponad 3 zlote - dodalam kolejna i chcialam doplacic, ale mi dali ekstra rabat za dlugie czekanie to sie nazywa dbalosc i klienta (i nie, nie placa mi za reklame ) a ja sie naprawde ciesze, ze chociaz jedna ksiegarnia internetowa wysyla za granice za przyzwoite pieniadze. pewnie, ze moglabym kupic taniej - sprawdzalam w roznych miejscach - ale po dodaniu kosztow wysylki wychodzilo sporo drozej. w sumie tylko bardzo ciezkie ksiazki kupuje przy jakis ekstra promocjach w merlinie - bo tam sie placi od sztuki
    Ostatnio edytowane przez natala ; 04-07-2014 o 14:50
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5920
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    przyszłam napisać, że kocham biblioteki właśnie przywlekliśmy same super książki polecane tu nie muszę kupować, mam dużo miejsca w domu, same plusy
    Ja też kocham. Zawsze robię listę książek , potem sprawdzam co jest w 3 najbliższych ode mnie bibliotekach i wypożyczam. Ale też ciąg do księgarni mam ( niestety / stety) dość duży
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •