Strona 181 z 807 PierwszyPierwszy ... 81131171173174175176177178179180181182183184185186187188189191231281681 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,601 do 3,620 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3601
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    a ja mam prosbe. gdybyscie kiedykolwiek byly na jakims spotkaniu z autorem/ilustratorem podpisujacym ksiazki dla dzieci - blagam, kupcie mi jedna, wezcie dedykacje dla Franka i Wojtka i wyslijcie - oddam za ksiazke, przesylke i jeszcze doplace. w tej chwili rytualnie czytam 'Jak sie koty urodzily'' i 'Piecyk, czapeczka i budyn' ze wzgledu na dedykacje wlasnie - konczymy, zaczynamiy od nowa, konczymy... czytanie zaczynajac oczywiscie od rytualnego czytania dedykacji (za pare dni jeszcze 'Basia...' dojdzie - modrooczka jeszcze raz dziekuje). ksiazki fajne, ale ile mozna??? jakbym przypuszczala, ze taki szal bedzie, to bym na Targach dwa dni spedzila warujac w kolejkach do autorow
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #3602
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a ja mam prosbe. gdybyscie kiedykolwiek byly na jakims spotkaniu z autorem/ilustratorem podpisujacym ksiazki dla dzieci - blagam, kupcie mi jedna, wezcie dedykacje dla Franka i Wojtka i wyslijcie - oddam za ksiazke, przesylke i jeszcze doplace.
    chcesz?
    http://merlin.pl/Tydzien-Konstancji_.../1,628758.html

  3. #3603
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Natala, "Matkę Polka" mogę Ci dla chłopaków skombinować i poprosić o dedykację, chcesz?
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  4. #3604
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    chce wszystko dzieki wystawcie mi potem, prosze, rachunek na priwa (zaraz mnie pewnie moderacja szanowna pogoni ). mamy ksiazke z autografem Chotomskiej (musiala byc tutaj w polskim osrodku kulturalnym, bo jak kupowalam ksiazki w polskiej ksiegarni dostalam w prezencie juz podpisana) ale to sam autograf, bez dedykacji, wiec nie to samo jak sie okazalo wariactwo jakies...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #3605
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    chce wszystko dzieki wystawcie mi potem, prosze, rachunek na priwa (zaraz mnie pewnie moderacja szanowna pogoni ). mamy ksiazke z autografem Chotomskiej (musiala byc tutaj w polskim osrodku kulturalnym, bo jak kupowalam ksiazki w polskiej ksiegarni dostalam w prezencie juz podpisana) ale to sam autograf, bez dedykacji, wiec nie to samo jak sie okazalo wariactwo jakies...
    U nas był szał radości z dedykacji uwielbianego Svena Nodqvista i drugi szał (najstarszej) z autografu Mini Nilsson
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  6. #3606
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    U nas był szał radości z dedykacji uwielbianego Svena Nodqvista i drugi szał (najstarszej) z autografu Mini Nilsson
    za Nodqvista to by sie pewnie pokroic dali, zwlaszcza F - chwilowo przechodzimy wlasnie kolejna fascynacje Findusem wiec czytam - Findus/troll/koty/Pomelo/cos jeszcze/cos jeszcze... i tak codziennie na dobranoc. gardlo mnie boli jak nie wiem co, ledwo gadam, ale czytanie musi byc - jak raz nie moglam, to W lkal, ze on bez czytania przeciez nie zasnie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #3607
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    czytałyście może Moją pierwszą mitologię wydaną niedawno przez Naszą Księgarnię? Widziałam ostatnio przelotem w księgarni i graficznie bardzo fajna, ilustracje Kurczewskiej lubimy, ale nie wiem jak z tekstem, bo nie miałam czasu się zagłębiać

  8. #3608
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    Ilonsa, przyszła? warto się skusić? bo w empiku oglądałam tylko Śnieżkę, na więcej nie miałam czasu i się waham, choć raczej na tak
    Przyszła. Ilustracje cudowne, jestem zachwycona. Nie czytałyśmy jeszcze bo książka ma być prezentem ale po przekartkowaniu mogę stwierdzić, że tekst jest okrojony.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  9. #3609
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    ilustracje do Śnieżki znalazłam TU
    Pinokia się nie doszukałam. Czy wszystkie części z tej serii są jak Alicja pop-up'owe?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  10. #3610
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    ilustracje do Śnieżki znalazłam TU
    Pinokia się nie doszukałam. Czy wszystkie części z tej serii są jak Alicja pop-up'owe?
    O mamo!!! te mi się podobaja straszliwie dużo bardziej niż te do Alicji, ale może dlatego że ja nie przepadam za samą książką? Tzn. jako dziekco nie lubiłam, teraz dostrzegam to czego nei widziałam wcześniej.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #3611
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Opowieść o Alicji jest sama w sobie trochę psychodeliczna więc ilustracje mimo że z deka dziwne to moim zdaniem adekwatne
    Śnieżkowe obrazki dużo łagodniejsze. Dalej szukam Pinokia, bo mnie ciekawi.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  12. #3612
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    ja tylko chciałam napisać, że kocham moją bibliotekę
    zima się zaczęła więc sprawdziałam sobie co mogę pożyczyć więc mamy o zimie, na czereśniowej oraz madika na święta też coś pożyczymy dodatkowo
    Pani kupuje super nowości, np. wczoraj był mysi domek wcześniej mapy i wiele wiele innych
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #3613
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    Opowieść o Alicji jest sama w sobie trochę psychodeliczna więc ilustracje mimo że z deka dziwne to moim zdaniem adekwatne
    Śnieżkowe obrazki dużo łagodniejsze. Dalej szukam Pinokia, bo mnie ciekawi.
    pewnie tu: http://www.manuelsumberac.com/?port=pinocchio
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #3614
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Przepiękne ilustracje!
    W końcu zamówiłam Alicję i Pinokia, ale Śnieżka wciąż kusi....
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  15. #3615
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    takie coś znalazłam

    http://www.ambelucja.pl/Bajarz-europ...mitowana/6011/

    pamietam tę ilustrację na okłądce z dzieciństwa ale bez szczegółow. czy ktoś jeszcze kojarzy?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  16. #3616
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Piekna ta Śnieżka! Wg opisu ma ruchome części:
    "Otwieraj okienka, obracaj kołem, podziwiaj ruchome ilustracje.

    Lustro, lustro, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?
    Och, chyba lepiej by było, gdyby zła królowa nigdy nie otrzymała odpowiedzi na swoje pytanie...
    Zawistna i zazdrosna, nie cofnie się przed niczym..."



    Matko chyba zrobię kolejne zamówienie w arosie
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  17. #3617
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dzięki, dzięki

    Jesli chodzi o "ruchomości" w Pinokiu to w empiku napisali:
    Każda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe przygody małego, drewnianego pajacyka. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: trójwymiarowy warsztat, obrotowe koło, otwierane okienka.

    Format książki narzuca sposób jej czytania, zaskakujące elementy wymagają ich otwarcia i zbadania, a wszystko to zachęca do zagłębienia się w opowieści. Niezwykłe, dynamiczne ilustracje chorwackiego rysownika Zdenka Basića zmuszają do przyjrzenia się każdemu detalowi obrazu.

    Musze ją mieć
    Ostatnio edytowane przez Nalia ; 27-11-2013 o 17:06
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  18. #3618
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    A Pinokio i Śnieżka mają pełną wersje tekstu ?
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  19. #3619
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    angielskie są opowiedziane przez Stellę Gurney, więc raczej i polskie pełne nie są
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #3620
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    A Pinokio i Śnieżka mają pełną wersje tekstu ?
    Nie da się chyba na kilkunastu stronach w kilku okienkach czy kolumnach zawrzeć całego "Pinokia" Collodiego czy "Alicji" Carolla...
    Celem tej książki jest albo wstępne zapoznanie się z tymi postaciami w wersji uproszczonej i uatrakcyjnionej (dla młodszych), albo po prostu rozkoszowanie się "wersją B", jeśli zna się już oryginał.
    Jak ktoś szuka pełnego tekstu, to należy się kierować nazwiskiem autora (tu w "Alicji" wstrętna zmyłka!) i objętością tekstu... No, ale ani jedno, ani drugie absolutnie nie nadaje się dla 3-4-latków...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •