Strona 98 z 807 PierwszyPierwszy ... 488890919293949596979899100101102103104105106108148198598 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,941 do 1,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1941
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Robię zamówienie na Amazonie, brakuje mi 7 funtów do magicznej 25ki Dziewczyny zza granicy, czy mogłybyście polecić coś dla 4latki? Chętnie też piosenki. Mam już w koszyku: Gruffalo, Room on the broom i Stick Man i jakoś nie mam pomysłu co jeszcze. W sumie nie musi być książka.

  2. #1942
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta
    Robię zamówienie na Amazonie, brakuje mi 7 funtów do magicznej 25ki Dziewczyny zza granicy, czy mogłybyście polecić coś dla 4latki? Chętnie też piosenki. Mam już w koszyku: Gruffalo, Room on the broom i Stick Man i jakoś nie mam pomysłu co jeszcze. W sumie nie musi być książka.
    A skąd jesteś? Może ktoś z Twojej okolicy dołoży się z zamówieniem?


  3. #1943
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    czasem czytamy obrazkowego Paddingtona, te wydają mi się jeszcze nie na teraz

    Luthienna - dzięki za info, może kiedyś przy okazji wpadnę tam... (chociaż cały czas twardo trzymam się i odkąd zapisaliśmy się do biblio kupiłam dzieciom chyba tylko jedna książkę - ale szuflady wciąż pękają w szwach od czekających na wydanie...)
    ja mam tak samo, szafa pełna pochowanych książek. Juz nawet wynajduję bardziej banalne okazje do wręczenia ich dziecku.
    Zaczynam wyprzedawać książki bo tyle nowych bym jeszcze chciała aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa






  4. #1944
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Z Wawy, Ursus i te okolice. Ale bardzie zależy mi na tym, żeby się dowiedzieć co jeszcze jest hitem w zagranicznych przedszkolach.

    Mam We are going on a bear hunt i Where the wild things are i to są ukochane książki mojego prawie 4 letniego dziecka. Nie wiem czy jest polskie wydanie książki "Gdzie mieszkają dzikie stwory", ale polecam bardzo. W "Room on the broom" zakochałam się po lekturze wątku.

    Podrzućcie coś jeszcze.

  5. #1945
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    ja mam tak samo, szafa pełna pochowanych książek. Juz nawet wynajduję bardziej banalne okazje do wręczenia ich dziecku.
    Zaczynam wyprzedawać książki bo tyle nowych bym jeszcze chciała aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    już właśnie kiedyś się chciałam pytać, a dajecie książki bez okazji? czy zawsze jakiś pretekst
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #1946
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Niby pretekst powinien być, ale te preteksty trochę naciągane czasem. Dziś musiałam Mani kupić drugą część Chrupka i Mietusa. Powód? Książkę którą dostała na dzień dziecka w przedszkolu już ma i nie ma co czytać. Książkę ma, bo sama panie namówiłam, żeby ją kupiły
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  7. #1947
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta
    Robię zamówienie na Amazonie, brakuje mi 7 funtów do magicznej 25ki Dziewczyny zza granicy, czy mogłybyście polecić coś dla 4latki? Chętnie też piosenki. Mam już w koszyku: Gruffalo, Room on the broom i Stick Man i jakoś nie mam pomysłu co jeszcze. W sumie nie musi być książka.
    ostatnie zakochaniemoich dzieci - http://www.amazon.co.uk/Rhinos-Dont-...I1RJG73FHSQOY6

    moje - ze wzgledu na ilustracje http://www.amazon.co.uk/Can-You-See-...I2VU5TR2K9MEAN - dla 4-latki moze byc za malo tekstu, ale obrazki (jak w ogole wszystko tej pani)

    moi uwielbiaja ksiazki Horacka, WIldsmitha'a, Olivera Jeffers'a; ksiazki wyd. usborn z serii see inside (dla mlodszych - look inside), Olivie Falconer'a, ksiazki EMily Gravett, Catherine Rayner... - ja bym tak dlugo mogla

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    już właśnie kiedyś się chciałam pytać, a dajecie książki bez okazji? czy zawsze jakiś pretekst
    jakbym dawala tylko z okazji to bym miala pelna szafe ksiazek na zas jak skonczymy czytac cos to wyciagam nowe, czasem wyciagam bo wyciagam, czasem - bo chlopaki poprosza o cos nowego. czasem - bo akurat jest dobry dzien na wyciaganie. ksiazka nie ma byc czym szczegolnyym, ale codziennoscia...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #1948
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Daję, jak tylko przyjdzie nowa przesyłka
    No chyba że zbliża się akurat okazja, to jestem w stanie chwilkę przetrzymać.
    W sumie sobie też książki bez okazji kupuję...

  9. #1949
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    książki są u nas obowiązkowe przy różnych okazjach i młode wiedzą że coś dostaną ale my na bieżąco dajemy, praktycznie bez okazji, nie trzymamy, nie chowamy nigdzie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #1950
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jakbym dawala tylko z okazji to bym miala pelna szafe ksiazek na zas jak skonczymy czytac cos to wyciagam nowe, czasem wyciagam bo wyciagam, czasem - bo chlopaki poprosza o cos nowego. czasem - bo akurat jest dobry dzien na wyciaganie. ksiazka nie ma byc czym szczegolnyym, ale codziennoscia...
    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Daję, jak tylko przyjdzie nowa przesyłka
    No chyba że zbliża się akurat okazja, to jestem w stanie chwilkę przetrzymać.
    W sumie sobie też książki bez okazji kupuję...
    jak wyżej
    chociaż czasem zdarza się, że np miesiąc bez nowych książek, a czasem codziennie jakaś nowa, różnie się u nas trafia i generalnie wszystkie książki oglądane/czytane regularnie, jak widzę, że coś leży i nie wzbudza zainteresowania, to albo próbuję zachęcić, albo chowam na później

  11. #1951
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    To ja po Targach książki dla dzieci coś wrzucę

    1.





    2.





    3.







    4.
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  12. #1952
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    moje - ze wzgledu na ilustracje http://www.amazon.co.uk/Can-You-See-...I2VU5TR2K9MEAN - dla 4-latki moze byc za malo tekstu, ale obrazki (jak w ogole wszystko tej pani)
    I cóżeś mi uczyniła ta Jackie Morris??? Miotam się nad koszykiem amazonowym teraz - jako że dzieć mój nieanglojęzyczny oświadczam że kupię sobie. Zupełnie bez okazji. A może załsużyłam na coś pięknego i już.

    A w Olsztynie wystawa prac Wilkonia, mamy niedaleko mam nadzieję, że uda nam się odwiedzić.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  13. #1953
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziś kupiłam dwie i nie zdążyłam wejść do domu a już było: mamo czytaj !!!!!
    nie ma mowy o okazjach, są codziennością
    tak jak u mnie, zawsze coś leży na stoliku, w 90 % ja je czytam dziewczynom i sama dbam o różnorodność

    dziewczyny u nas starsza zakochana w Stinie i lato Stiny
    szukam czegoś podobnego z większą ilością tekstu i rysunek obrazek na każdej stronie
    Agnen Klementyna się nada?

    swoją drogą codzienność w książkach Zakamarków

    Lutheina i dziękuję i nie bo znów wybierać muszę miedzy dobrym a dobrym

  14. #1954
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    moje - ze wzgledu na ilustracje http://www.amazon.co.uk/Can-You-See-...I2VU5TR2K9MEAN - dla 4-latki moze byc za malo tekstu, ale obrazki (jak w ogole wszystko tej pani)
    WOW. Ja też je chcę!
    Cytat Zamieszczone przez reginleif Zobacz posta
    To ja po Targach książki dla dzieci coś wrzucę
    4.
    Fajna ta skrzynka potworów
    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    dziewczyny u nas starsza zakochana w Stinie i lato Stiny
    szukam czegoś podobnego z większą ilością tekstu i rysunek obrazek na każdej stronie
    Agnen Klementyna się nada?
    Nie znam "Lata Stiny", a "Klementyna" jest świetna, ale nie ma obrazka na każdej stronie.

    Ostatnio z młodą skończyłyśmy "Roniję" Piękna ksiażka i taka trzymajaca w napięciu. Ala jej słuchała a potem cały dzień o czymś z Ronji mówiła, bawiła się, albo dopytywała .

    I jeszcze napiszę o "Pomelo". Bo niby "Pomelo" wszyscy znają, ale my go dopiero od niedawna czytamy. I jest genialny i dla młodszego i dla starszej

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #1955
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    napiszecie mi coś więcej o tych książkach z nr4
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  16. #1956
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    napiszecie mi coś więcej o tych książkach z nr4
    nie miałam w łapkach, ale na blogach ksiązkowych już się pojawiają recenzje http://mamanietylkoadama.blogspot.co...-i-wampir.html

    u nas wymiata ostatnio pirat Rabarbar - dankin może to byłoby cos na wakacje w sam raz?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #1957
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    napiszecie mi coś więcej o tych książkach z nr4
    dankin jak rozmawiałam z przedstawicielem wydawnictwa na jednej takiej imprezie oni polecają ją dla dzieci do samodzielnego czytania ( nie wiem czy to dobre akurat tak że samo ) o 7 rż
    moja Kalina uwielbia się bać i nie mogła się oderwać od tych książek

    n2605 dzięki wychodzi na to że Klementyna u nas zagości
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 07-06-2013 o 22:46

  18. #1958
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    u nas wymiata ostatnio pirat Rabarbar - dankin może to byłoby cos na wakacje w sam raz?
    Noo, pirat Rabarbar jest bardzo wakacyjny. Właśnie mamy z biblioteki 3 część (z natłoku książek jeszcze nie zaczęłyśmy czytać).

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  19. #1959
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Noo, pirat Rabarbar jest bardzo wakacyjny. Właśnie mamy z biblioteki 3 część (z natłoku książek jeszcze nie zaczęłyśmy czytać).
    Ha, mój ulubiony szwagier przywiózł nam część pierwszą swą własną z dzieciństwa, z autografem autora, pozostałe dwa tomy się objawiły z okazji Wielkanocy i urodzin - kupione normalnie w empiku finiszujemy z częścią drugą póki co - tempo przyswajania spowolnione z powodu trzykrotnego odczytywania części pierwszej w całości...
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #1960
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    n2605 dzięki, no z nieba mi spadłaś bo za nic tytułu przypomnieć sobie nie mogłam hehe a cały dzień mnie dziś młode męczyły o tę książkę właśnie


    baryłko dziękuję, moje też uwielbiają się bać a starsza zabiera się do samodzielnego czytania więc chyba się pokuszę


    co do Klementyny to też mogę polecić, przeczytana za jednym zamachem bo dziewczyny bardzo chciały dowiedzieć się zakończenia
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •