Strona 97 z 807 PierwszyPierwszy ... 47878990919293949596979899100101102103104105107147197597 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,921 do 1,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1921
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta

    A czytacie "Tajemnice Lassego i Mai"? Mój obecnie 7,5 latek połyka te książki już od paru lat.
    Dzięki Paskowko, bardzo fajnie się zapowiada, zamówię młodym na próbę i zobaczymy Klasyka już za nami Staram się pilnować by nie przeoczyć wartościowych książek.
    Jakoś wakacje zawsze kojarzyły mi się z konkretnymi książkami, właśnie przygodowymi; Chciałam by dla młodych to były takie wyjątkowe pozycje, połączone nawet z tematyką wakacyjną tak mi się jakoś ubzdurało
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #1922
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Dla Natki chyba jeszcze "Lato Stiny", choć mało tekstu tam jest. Za to bardzo wakacyjna

  3. #1923
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Już nie wiem który raz o tym piszę, ale bardzo przygodowa i wakacyjna jest "Klamentyna lubi kolor czerwony" Bardzo ciekawy kryminał

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  4. #1924
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Potrzebuję na prezent dla niespełna 3-latka (2,5 ma) jakąś książkę (a właściwie książki) najlepiej polskich autorów.
    Myślałam o najnowszym Poczytaj mi mamo. Mam oko na litery się już dla tego wieku nada czy za wcześnie?

  5. #1925
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Potrzebuję na prezent dla niespełna 3-latka (2,5 ma) jakąś książkę (a właściwie książki) najlepiej polskich autorów.
    Myślałam o najnowszym Poczytaj mi mamo. Mam oko na litery się już dla tego wieku nada czy za wcześnie?
    może cos Renaty Piatkowskiej, uwielbiamy jej ksiązki, albo seria Kamyczek- chociaz to już za duże dziecko, u nas (3 latek) hitem od dłuższego czasu jest Piaskowy wilk, seria z Martynka, seria o Franklinie, Miś Uszatek, Plastuś, jeszcze Muminki, no i Kota Mruczysława ostatnio czytamy,
    Brzechwa i Tuwim u nas już oklepany, a Poczytaj... ja kilka opowiadan swojemu synkowi przeczytałam, ale on cytuje zaraz tekst, szczegolnie wylapuje brzydkie.... typu ty głupi psie itp.wiec mysle że jednak to chyba dla starszych dzieci,
    Ostatnio edytowane przez fensterka ; 07-06-2013 o 00:25
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #1926
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    najnowszego Poczytaj mi mamo nie oglądałam, ale pierwszy daleko u nas od hitu... Nie wiem co za dziecko, jeśli kompletnie nic polskiego nie ma to Tuwimów (Lokomotywa!!!), Brzechwę, na szybko polskich autorów nie wymyślę - poza klasyką moje dzieci dość kosmopolitycznie czytają

    edit - np jeśli coś jednak po polsku czyta, to może być np "Odwiedziła mnie żyrafa", oczywiście "Pan Kuleczka" (mój lubi, ale on słucha sporo książek czytanych dla siostry)
    Ostatnio edytowane przez jul ; 07-06-2013 o 00:20
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #1927
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Dziecko mieszka poza Polską, więc obstawiam, że część książek ma w wersji angielskiej, dlatego wolę celować w polskich autorów. Klasykę w stylu Tuwima czy Brzechwy ma na pewno.

    Piątkowska wygląda na ciekawą. I Miś Uszatek też .

  8. #1928
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Dziecko mieszka poza Polską, więc obstawiam, że część książek ma w wersji angielskiej, dlatego wolę celować w polskich autorów. Klasykę w stylu Tuwima czy Brzechwy ma na pewno.

    Piątkowska wygląda na ciekawą. I Miś Uszatek też .
    Piatkowskiej czytalismy Dziadek na huśtawce, OPOWIADANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW, Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co się nigdy nie nudzą, To się nie mieści w głowie .. i z niecierpliwoscia czekam na kolejne tytuly wolne w bibiotece

    uszatek troche infantylny, ale proste krótkie opowiadania, mój synek go uwielbia

    a dziewczynka czy chłopiec?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  9. #1929
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Chłopiec .

  10. #1930
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Piątkowskiej nic nie mieliśmy, natomiast w wątku ma takie sobie notowania (jakiś czas temu była dyskusja), Miś Uszatek u nas nie chwycił (i nie wiem, czy bardziej u mnie, niż u dzieci...). Mam wrażenie, że jest mnóstwo świetnych polskich autorów i ilustratorów (oprócz Mizielińskich m.in. Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak - zresztą możesz poszukać czegoś autorstwa któregoś z nich Iwona Cała, Józef Wilkoń, Katarzyna Bogucka, Bohdan Butenko tak na szybko z głowy), że IMHO można znaleźć cos fajniejszego, choćby pierwsze albo drugie urodziny prosiaczka (ostatnio mieliśmy pożyczone z biblio i bardzo się podobało), albo Od 1 do 10 Oli Cieślak, albo staroć "Gałgankowy skarb" Lengrena czy "Od A do Z" Minkiewicza...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #1931
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    najnowszego Poczytaj mi mamo nie oglądałam, ale pierwszy daleko u nas od hitu... Nie wiem co za dziecko, jeśli kompletnie nic polskiego nie ma to Tuwimów (Lokomotywa!!!), Brzechwę, na szybko polskich autorów nie wymyślę - poza klasyką moje dzieci dość kosmopolitycznie czytają

    edit - np jeśli coś jednak po polsku czyta, to może być np "Odwiedziła mnie żyrafa", oczywiście "Pan Kuleczka" (mój lubi, ale on słucha sporo książek czytanych dla siostry)
    Bardzo lubimy Żyrafę

    Wydawnictwo Alegoria ma ciekawe i świetnie ilustrowane pozycje w swoich zasobach. Na miejscu w wydawnictwie na Mokotowie można zasięgnąć fachowej porady i wszystko pomacać a do tego ceny nawet do 10 zł niższe niż cena sugerowana. Ja wczoraj wydałam majątek
    Do tego mają serię książek podłogowych - spory format i mozliwość rysowania na stronach.
    http://www.wydawnictwo-alegoria.pl/i...cice&Itemid=39

    Wydawnictwo Bajka - ciekawe propozycje również fantastycznie zilustrowane. Mój uwielbia szczególnie KOTY - historyjki o odmienności/tolerancji, o tym, ze nie wszystko jest takie na jakie wygląda, o przyjaźni, o własnych wyborach itp plus świetna kocia obsada

    Wydawnictwo Muchomor






  12. #1932
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za podpowiedzi




    a dla 3latka może
    "Misiostwo świata"
    "Biuro zagubionych zabawek"
    "Julek i Julka"
    "Pompon"

    wszystkie Lotty, Emile, Pippi

    i nasze starocie, które uwielbiamy, typu
    'Miś Uszatek", "Krasnal Hałabała", "Wróbelek Elemelek" "Przygody kota Filemona" itd
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #1933
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    "Pompon"
    Czy macie na mysli tego Pompona: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...odzinie-Fisiow
    Bo kurcze ten linkowany jest dla przedziału wiekowego 6-10


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #1934
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    tak,
    moja mała uwielbiała go i wiekowo dla nas był odpowiedni
    zresztą za taką cenę
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #1935
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    zresztą za taką cenę
    no właśnie przejrzałam książki, cena świetna, chciałam brać nawet, ale większość już mamy

  16. #1936
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Dziecko mieszka poza Polską, więc obstawiam, że część książek ma w wersji angielskiej, dlatego wolę celować w polskich autorów. Klasykę w stylu Tuwima czy Brzechwy ma na pewno.

    Piątkowska wygląda na ciekawą. I Miś Uszatek też .
    Kup PANA KULECZKĘ!!!

    Piękne, mądre, polskie, uniwersalne i do czytania na długo, bo przy kolejnych lekturach starsze dziecko odkrywa inne znaczenia tych opowiadań! No, a dorosły się nie nudzi!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #1937
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    no właśnie przejrzałam książki, cena świetna, chciałam brać nawet, ale większość już mamy
    Ale to chyba trzeba nakupowac za 99 zł, żeby była taka cena?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  18. #1938
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,176

    Domyślnie

    dziewczyny a te od jakiego wieku są? http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...aje-sobie-rade
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #1939
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    dziewczyny a te od jakiego wieku są? http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...aje-sobie-rade
    my mamy takie, ale w starym wydaniu, Grześ posłuchał kawałka pierwszego tomu, ale szybko stracił zainteresowanie książką

  20. #1940
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    czasem czytamy obrazkowego Paddingtona, te wydają mi się jeszcze nie na teraz

    Luthienna - dzięki za info, może kiedyś przy okazji wpadnę tam... (chociaż cały czas twardo trzymam się i odkąd zapisaliśmy się do biblio kupiłam dzieciom chyba tylko jedna książkę - ale szuflady wciąż pękają w szwach od czekających na wydanie...)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •